Téma: A légy

3/10
Segítõ Béka 2011 jan. 16. - 23:57:33 3/10
(33/73)
amúgy nem értem miért zizeg goldblum a szájával, mikor a légy a szárnyaival zizeg
3/10
Segítõ Béka 2011 jan. 16. - 23:52:39 3/10 Előzmény verdeleth
(32/73)
fõleg a kutya, amikor a kaja felé mászik"

ebben a filmben hol volt kutya?
3/10
Segítõ Béka 2011 jan. 16. - 23:39:26 3/10 Előzmény Neszfor
(31/73)
érzelmekben leggazdagabb filmje :)
hát érzelem az volt, igen, mikor a majom kiugrik a ketrecbõl, mert örül hogy szabad. ez az egyedüli hiteles érzelem a képernyõn
3/10
Segítõ Béka 2011 jan. 16. - 23:34:03 3/10
(30/73)
primitív egy film, és most nem a 6 szereplõre, és 4 helyszínre gondolok elsõként, hanem a végtelenül buta kommunikációra.

geena davis egy ostoba nõt játszik a filmben hitelesen, ami nagy szégyen.
szegény jeff goldblum meg szebb légymaszkkal, mint anélkül. az askenázi jelleg kiütközik, hát igen.

jópofa, hogy jeff lehányja magát, leesik a füle, geena meg gyorsan megöleli. hát gusztus dolga ez a szerelem.
twillight 2010 szept. 19. - 23:01:32
(29/73)
Na és az az '50-es évek beli film meg egy novella feldolgozása. Pfff, Hollywood és az eredetiség xD
10/10
RoKKfish 2010 szept. 19. - 22:07:37 10/10
(28/73)
Õõõ... Azért azt ugye tudjuk, hogy ez egy '50-es évek beli mozi remake-je. Szal aligha a sztori "eredetisége" alapján érdemes értékelni...
kákóc 2010 szept. 19. - 21:23:00
(27/73)
Mai szemmel nem, de akkor ez teljesen újszerû és fantáziát megmozgató volt.
kákóc 2010 szept. 19. - 10:48:03
(26/73)
Maga az ötlet akkor zseniális volt, és a kivitelezés is a korát megelõzte.Egyszóval spirituszos film volt éppen úgy mint a "Vissza a jövõbe" pl.A mai effektes bravúrokkal telespékelt filmeket pedig másnapra elfelejted.Nem vagyok elájulva pl sem a Harry Pottertõl sem a Gyûrük urától, de leszámítva a technikai bravúrjait még az Avatártól sem, mert a sztorijaik soványak.
5/10
Stockes 2010 szept. 19. - 10:31:05 5/10 Előzmény nyenye
(25/73)
17 évvel ezelõtt, magyar szinkronnal tetszett. Akkor, 13 évesként óriási filmnek tartottam. Most, újra megnéztem eredetiben. Mai szemmel nézve gagyi. Reálisan 4.5-öt ér, mivel klasszikus, kerekítve 5. A cselekmény kevés, eseménytelen. Kevés karakter, kevés színhely igénytelen díszletekkel. Ma már nem hat messze olyan ijesztõnek. Az elsõ 1 óra kifejezetten dögunalom, ami utána jön sem nagy szám.

Amit javára kell írni, hogy az effektek, a maszkok a maguk korában jónak számítottak. A CGI után viszont idejétmúlt.

*** SPOILER ***

Nem értem pl. miért tört ki a csont a csávó kezébõl szkanderezés közben. Miért nem lehetett az asztalt kettétörve kitekerni? Érthetetlen, hogy az emésztõfolyadékkal lemarásos poént miért spilázták túl. Jó effekt, nem tudom hogyan csinálták, de annyira nem kiemelkedõ, hogy csak így végezzen az ellenfelével, amit aztán félbehagy. Egy légyhez valami szájszerves móka inkább lett volna méltó, arról nem szólva, hogy ez a belõle kifolyó nedv miért nem marta szét magát Brundlefly-t is? Míg az adatok egy részét kézzel be tudta táplálni teleportáláshoz a számítógépbe, miért kellett az adatbevitel másik részéhez hangvezérlés? Meg rápotyogtak a fogai a számítógép billentyûzetére, de az a következõ jelenetben makulátlanul le van takarítva. Az is elég kamuszagú, hogy pont akkor esik szét a külsõ maszk és változik át teljesen léggyé, amikor a fõhõsnõ lerángatja az állát... Hogyan termett ott hirtelen az abortusz elõtt? A végén pedig totális logikai hiba, hogy a teleportáló kabinnal keresztezõdött.
Szilvi092 2010 júl. 29. - 08:43:37
(24/73)
Hát ez aztán értelmes vélemény volt.. XD
7/10
kenee 2010 jún. 16. - 08:54:27 7/10
(23/73)
Én nem sorolnám a horror kategóriába. Undorító volt, ennyi.
7/10
delamico 2009 jún. 22. - 16:39:32
(22/73)
Kicsit olyan, mint az Oldboy. Ugyanaz az érzés forgolódott bennem a gyomrommal együtt, mint az Oldboy után: "undorító, perverz, gusztustalan, miért?, undorító, perverz, gusztustalan". Persze az ember lehiggad, túlteszi magát a lemart végtagokon és légylárva embriókon, aztán elgondolkodik és rájön, hogy az Oldboy is pont ilyen volt. Legalábbis hatásilag. Mert a az Oldboy akárhogyan is nézzük mélyebb, és nem utolsó sorban ízig vérig ázsiai, ellentétben az ízig vérig amerikai Léggyel. Összességében mind a kettõ nagyon jó; mind a kettõ felveti a "te mit tennél, ha..." gondolatsort, minden szereplõ szemszögébõl, viszont Cronenberg, Parkkal ellentétben vagy nem akarta, vagy nem merte 100%-ig emberi kontextusba helyezni. Márpedig szerintem pont ez az, ami az Oldboyt átlendíti a nagyon jó szintrõl a zseniálisba: az, hogy a film hatását keltõ perverzitás egyenesen az emberi természetbõl jön -igaz, eltúlozva (habár ki tudja manapság..)-, ami így még megdöbbentõbb és elgondolkodtatóbb lesz, mint mikor sci-fi elemek adják ezt a perverzitást. Talán még gyomorforgatóbb is -pontosan ezért- az Oldboy, mert a nézõ tudja, hogy még arra, hogy légylárva embriót szedjenek ki belõle, vagy légynyállal lerohasszák a végtagjait 0% esély van, viszont arra, amit az Oldboy bemutat mindenképpen megvan az az 1%, ami már rémisztõen nem nulla. Tény és való, hogy teljesen más a téma és a kontextus, mégis az alap, ami megmozdul az emberben, miután megnézi valamelyik filmet, a "te mit csinálnál?" súly ugyanúgy rászakad az emberre. Nyilván nem abban a formában, hogy ugyan mit csinálnálnék, ha léggyé változna a pasim, hanem kicsit máshogy, elvontabban, metaforikusan. Persze, lehet mondani, hogy csak beleképzelem, és a Légy egy szimpla horror film, de azért valljuk be, túl jó ez ahhoz, hogy csak szimpla horrornak szánták volna (és most jön az, hogy valóban direkt kétszótagos a "most tél van és csend és hó és halál" sor utolsó szava...). Túlságosan átjön Geena Davis "szövege" az utolsó tíz-tizenöt percben, annak ellenére, hogy az összes, amit mond nem több pár "god, god"-nál. Szerintem nem is az arcjáték vagy a színészi akció fejezi ki igazán, hogy min mehet keresztül Ronnie, hanem az, hogy semmi mást nem képes mondani, csak azt, hogy "god,god"...mi mást kéne, hogy tudjon mondani? Sethbõl ugyan nem fordult ki minden emberi mivolt, sõt, de kívülrõl mi látszik? Az ösztönök és a szörnyeteg külsõ. És Ronnienak még a hormonok is ott vannak, naná, hogy szerencsétlen Légy végsõ soron úgy jár, mint Gregor Samsa.
10/10
Geri23 2009 máj. 16. - 21:12:29 10/10
(21/73)
Én is pár éve láttam elõször! Nekem nagyon tetszett, tényleg jó film! Remek a maszkmester munkája! Végre nem egy idióta tinihorror!
10/10
nyenye 2009 márc. 30. - 12:49:00 10/10
(20/73)
Gyermekorom legkeményebb horror filmje az alien 2 után(hetekig nem jött álom a szememre akkoriban).Pár napja néztem meg ismét.Azt gondoltam mai szemmel biztos gagyinak találom.De tévedtem ez a film még most is ugyanakkorát üt mint 86-ban.A maszkmester tényleg kihozta magából a maximumot.Kár,hogy mostanában egyre több filmben használnak CGI grafikát és a maszkok,bábok háttérbe szorultak pedig sokkal jobb vizuális hatás érhetõ el a sminkel mint,hogy egy rosszul megcsinált animációt néznénk!
10/10
Redfield 2009 márc. 20. - 22:51:53 10/10
(19/73)
Biztos kapott, csak nem látni, olyan kicsi. :) Egyébként nyílván van egy erõsebb, dominánsabb szerkezet-szervezet ami beolvasztja a másikat.
tobywong 2009 márc. 20. - 20:47:33 Előzmény Redfield
(18/73)
***SPOILER***

Én meg azt nem értem, hogy ha a gép egymásba vegyítette a két genetikai térképet, akkor a légy, amivel egyesült, miért nem kapott emberi géntérképet?????
ghostgirl 2009 febr. 14. - 17:03:11
(17/73)
alapmû, az biztos
hogy undorító, az is =P
de nem úgy undorító, hogy nem lehet végignézni, hanem az undorító részeket is figyelmesen nézi az ember
Tenoch 2009 jan. 20. - 18:01:12
(16/73)
Kapott Oscart, méghozzá a legjobb sminkért (best makeup). Elõbb nézz utána a dolgoknak, mielõtt hülyeségeket írsz.
8/10
Neszfor 2007 okt. 11. - 21:04:28 8/10 Előzmény Redfield
(15/73)
hm, hm... A két test egy lélek-et nem láttam, a Karambolt igen deeeee... nem mondanám, hogy érzelmekben gazdag. Sõõõõt! Épphogy mellõzi azokat. Egyébként szerintem is aktuális marad mindörökké a film, nincs itt semmi gebasz a technikával, nemhiába kapott Oscar-t!
10/10
Redfield 2007 okt. 01. - 16:44:54 10/10 Előzmény Neszfor
(14/73)
Vannak érzelmekben gazdagabb filmjei is. Pl: A Karambol, vagy a Két test egy lélek. De azok közül, amiket eddig láttam, ez a legkeményebb, a legsokkolóbb, és a leggyomorforgatóbb. A légy helye, mondjon bárki bármit az idõ próbájával (még maszkmesteri díjat is nyert) a legalapabb sci-fi/horrorok közt van.