offtopic
A valóság nem elég! PM58 2012 ápr. 25. - 19:00:11 Előzmény _Freddy_
(62/142)
"Viki1080"
Fizetett vagy? Vagy csak árva provokátor. :)
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 23. - 18:08:29 8/10
(61/142)
Nagyon sokan lepontozzátok ezt a filmet. Miért? A történet ennyire rossz? Mert a képi világgal baj nem lehet az biztos, ha már 5 Oscar-t kapott.
4/10
Viki1080 2012 ápr. 23. - 15:01:51 4/10 Előzmény A valóság nem elég! PM58
(60/142)
Szerintem te valami más filmet néztél......ebben se lendület,se akció nincs,nemhogy dúskálba benne.....
A valóság nem elég! PM58 2012 ápr. 17. - 09:17:49 Előzmény A valóság nem elég! PM58
(59/142)
Kifelejtettem: Lendületes, akciódús, és szívszorítón nagy és finom komikus jelenetekben is gazdag mélyenszántó gondolatokat közvetítõ klasszikus stílusú ragyogó film!
A valóság nem elég! PM58 2012 ápr. 16. - 11:02:46
(58/142)
Nagyyon értékes szívszorítóan elragadó film. Az emberi értékekrõl a család fontosságáról érzelmekrõl emberségrõl idõsek megbecsülésérõl az apa fontosságáról. A filmtörténetnek állít emléket George Meliésrõl szól - mindezt varázslatos vizuálissal felsõfokon, nagymesterként 3D-vel is szolgálva, 3D-ben sosem látott 3D-esített archív felvételekkel is a hitelesség határáig szolgáló ragyogóan kidolgozott csúcstechnikával.

Szomorú hogy a port.hu-n e film ismertetõje
- "A Hugo egy árva kisfiú története ....", s Geroges Meliésrõl
aki több mint 500 filmet rendezett. Õ építette az elsõ filmstúdiót Európában és Georges volt az elsõ a világon, aki storyboardot használt filmjeihez és trükköket...
- egy szót sem említ - mintha így akarná az érdeklõdést teljesen meggátolni a film tartalmának információjával....
5/10
Cirdan 2012 ápr. 08. - 18:27:03 5/10 Előzmény viktor0405
(57/142)
Egyetértek, továbbá a bemutató alapján nagy csalódás és felesleges volt 3Dben elkészíteni, nagyon vontatott.
6/10
viktor0405 2012 ápr. 05. - 14:58:23 6/10
(56/142)
Na ez egy rohadt nagy csalódás volt számomra. A semmit boncolgatja 2 órán keresztül, viszont a körítés gyönyörû. Scorsese ezt jól el******! Kb ugyanaz az érzésem volt a film befejeztével, mint mikor Az õrzõk legendáját néztem meg. Vártam, hogy a cselekménybõl egy érdekes történet kerekedjen, de sajnos nem ez történt. Most kicsit csalódott vagyok.
septimus 2012 márc. 31. - 09:26:08
(55/142)
Én bírom a lassú filmeket, de csak akkor, ha a lassan hömpölygõ cselekmény a filmet szolgálja, és annak ellenére leköti az ember figyelmét, hogy látszólag nem történik semmi.
A Hugo-nál egyszerûen csak a tötyörgést éreztem, amikor a semmit szándékosan ragozzák és nyújtják, mintha kötelezõ lenne tartani a két órás játékidõt. Megint igaz a mondás, hogy a kevesebb több lett volna.
A képek egyébként szépek (bár nem 3D-ben láttam, szerencsére), a történetnek az a része érdekes volt, amely a filmkészítés hõskora elõtt tiszteleg. A kamerakezelés, meg a történet helyszíne miatt nekem Jean-Pierre Jeunet jutott eszembe, talán neki kellett volna megrendeznie ezt a filmet.

Ja, és: http://en.wikipedia.org/wiki/Train_wreck
:)
Lajti 2012 márc. 30. - 23:05:18
(54/142)
Sajnálom, hogy ennyi embernek nem jött be a film. Nekem nagyon kellemes élmény volt, a történet is tetszett (még ha nem is bonyolították túl), bár nem mindenkinek való ez a fajta lassú történetmesélés. A képi világ egyszerûen fantasztikus, díszlet, ruhák, és ezt tényleg 3D-re készítették, nagyon-nagyon látszik és érzõdik rajta, és nagyon is jól áll neki.
1/10
soseláttam 2012 márc. 23. - 09:49:18 1/10
(53/142)
Ordítóan rosszak voltak benne a párbeszédek. A gyerekszínészek (fõleg a lány) pedig borzasztó gyengén játszottak. Elõttem pár hozzászólással dzseger észrevételeit tökéletesen osztom.
Nem éri meg kiadni érte pénzt...
fotellako 2012 márc. 19. - 13:25:04
(52/142)
nekem se sikerült egyhuzamban végigülni, másodszor már csak a fontosabb részekhez való pörgetéssel voltam hajlandó újra nézni, de soha többet
egyetlen dolog tetszett: a hangok
4/10
Viki1080 2012 márc. 18. - 10:49:25 4/10
(51/142)
Nos,elõször elolvastam a könyvet,majd megnéztem a filmet.
Az addig rendben is van,hogy a könyv gyerekeknek készült,no de a film?!
A könyv is szenvedés volt,így felnõtt fejjel de a film maga a halál....Hiába a remek színészek és a pazar trükkök,borzalmasan rossz és nagyon hosszú film.

Jó szándékkal is csak 4/10 pedig 3x ugrottam neki,de kétszer elaludtam rajta,harmadjára is csak kínkeservesen tudtam végignézni...
dzseger 2012 márc. 18. - 07:52:12
(50/142)
Én tegnap néztem meg, átfutottam a hozzászólásaitokat.., lenne néhány észrevételem/kérdésem (random).

1. Nem értem, hogy Sacha Baron Cohen mit keresett a filmben?! Jól játszott, meg minden..., de - valahogyan - nagyon nem illett a "történetbe".

2. Én suliba még a múlt rendszerben jártam, ezért (is) csak (halvány) orosz tudással bírok, így örültem, annak, hogy az elmúlt években sok film feliratozva ment a mozikban. (Felnõtt fejjel valahogy nehezen fogja az agyam, ha német filmben az emberek nem németül vagy egy USA-ban játszód történetben nem angolul beszélnek. Akkor nem zavar, ha szinkronizált a mozi, ha pl. mesefilmrõl van szó, mert az - ugye - nem köthetõ (igazi) néphez (de pl. a John Carter "marsi" nyelve is érthetõ volt egy kis nyelv-tej elfogyasztása után :). Azt viszont nem értem, hogy ha a ezen film célközönsége (lett volna) a fiatalabb nemzedék is, akkor ezt miért nem szinkronizálva nyomták. (Min. 3 gyerekes család kiment az elsõ fél órában.) A magyar szinkron azért is "jól jött volna", mert pici agyam azon is folyamatosan "megakadt", hogy egy párizsi pályaudvaron miért beszél mindenki full angolul?!?!

3. Nem vagyok (film)szakértõ, de laikusként (is) könnyen kiszúrom az olyan vágási(?) hibákat, mint amikor a kiscsaj húzza ki a nagy dobozt a szekrény felsõ polcáról, az pedig egyszer már félig kint van, a mási pillanatban még beljebb mint a széle; vagy amikor a srác meglátja a kulcsot (álmában) a talpfa és a kövek között, majd amikor lemegy érte, a kulcs már a talpfán van :o

4. Ugyan "kicsi" koromban vasutas voltam, de elég ha valaki csak pár percet bolyongott valamelyik budapesti (nem átmenõ) pályaudvaron akkor láthatta, hogy a vonatok (pláne nem száz éve) nem 200-zal robognak a sín végén lévõ ütközõ felé, hanem már a csarnokba gördülve sem mennek 10 km/h-val többel..., így vészfékezésre sincs szükségük. OK, hogy elõször ezt csak álmában jön elõ..., de utána igaziban is (majdnem) megismétlõdik.

Mind emellett, hogy a film "nagyjából" tetszett, de ennek is "trükkös" az elõzetese. Abból - számomra - az derült ki, hogy valamilyen titkos/kalandos/akció dús(abb) történetrõl lesz szó, nem pedig a mozi(sok) iránti tisztelgésrõl. Az is kell(het), de akkor "úgy adják el"..., lehet, hogy többen beültek volna, és nem lett volna (pénzügyi) bukás.

A 3D tényleg jó volt (elõtt a John Cartert néztem meg, ott tényleg nem volt annyira ütõs), az Oscarokat valóban megérdemli. Viszont a film 2. felétõl a film 3D-s képe 20-30 másodpercenként folyamatosan szétesett néhány mp-re, ami egy idõ után nagyon fárasztotta a szememet. (Ez a Mammut1-ben volt, nem tudom, hogy a géppel vagy a kópiával volt a hiba.)

Ennyi.
7/10
minette 2012 márc. 11. - 13:31:11 7/10
(49/142)
Nem rossz film, egyszer nézhetõ, a gyerekeknek biztosan jobban bejött.
A fordító megnézhettem volna az automaton és az automatum szavak közötti különbséget....
10/10
parpadlin 2012 márc. 09. - 00:38:56 10/10
(48/142)
Megnéztem a filmet, majd elolvastam a véleményeket is. Látványos, szórakoztató és szép mese, és számomra egyáltalán nem volt unalmas a közepe, lekötött végig. Olyan film, ami után még sokáig jó kedved van.
editnagyi 2012 márc. 08. - 12:23:32
(47/142)
Én sem tudom az unokámmal megnézni, mert még nem olvas ilyen gyorsan...
tartetatin 2012 márc. 08. - 11:10:50
(46/142)
Úgy látom, csak feliratos verzióban fut?? Hogy nézi meg egy 8-10 éves gyerek... akkor ez mégsem nem családi fikl?
9/10
Trombi 2012 márc. 07. - 22:19:17 9/10
(45/142)
Nekem elejétõl végéig tetszett, aranyos mese, miben még Borat is szimpátikus volt:))))))))) 3D nem kell neki, de egyszerûen látványosabb vele - meg persze drágább...
8/10
_Freddy_ 2012 márc. 07. - 15:33:18 8/10 Előzmény Caca254
(44/142)
Én csak 90cm-esen tudom nézni ha akarom. :(
Mackey1 2012 márc. 07. - 12:39:11 Előzmény Caca254
(43/142)
Tök király vagy. 102 cm-es plazmád van, de mozijegyre már luxus