1/10
greeen 2012 febr. 26. - 20:04:36 1/10
(22/142)
Ez lehet hogy neked nem gond és nyilván sok mindenkinek nem (És fordítva is igaz)de a tényeken akkor sem változtat.:)Nagyon nagy szerencsével tudják már csak null szaldóra futtatni a filmet,hogy ne legyen veszteséges.Bár már Amerikában nem vetítik és Európa legtöbb részén is megy vagy lement,de nem sokkal többet termelt a bekerülési költség felénél,nem számítva a promóciós költségeit...Ezt írtam is lejjebb.Amúgy szerintem is komoly szakmai munka van mögötte,de nem az lett a végeredmény mint azt sokan várták.
1/10
greeen 2012 febr. 26. - 17:07:02 1/10
(21/142)
Az egyik legjobb megfogalmazása annak amit olvastam a filmrõl mint negatív kritikát (A pozitívumok mellett),és ami a zavart okozhatja a nézõben,esetleg a fanyalgást,hogy "negatívummal is rendelkezik a film, mégpedig a lassúságával. A két órás mût sok nézõ vontatottnak érezhet, ráadásul a film közepén mintha egy fõszereplõ-váltás is lenne: már nem is biztos, hogy Hugo a történet központi alakja, hanem talán Georges – és ez bizony megzavarhatja a közönséget."

ez valóban így van sajnos.
5/10
main 2012 febr. 26. - 15:37:54 5/10
(20/142)
SPOILER

Bevallom, Mélies személyes történetét eddig nem ismertem (a film megnézése után a hiányosságot pótoltam), a munkásságát kis részben igen.
Mit vártam? Azt vártam, hogy a két gyerek valóban felfedez valami titkot, valóban kalandoznak valamerre, valóban történik valami, ami kicsit igazolja, megmagyarázza, alátámasztja azt a meseszerû hangulatot, amivel a film végig operál. Az alapján, ahogy indult a film, teljes léleknyugalommal gondolhatta bárki - én is - hogy itt tényleg valami titok van, de nem volt. Az meg fõleg bosszantó volt, hogy a gyerek apjának a halálát most akkor vagy titok övezi, vagy nem, de a végére nem derült ki ebbõl sem semmi, azon kívül, hogy a gyerek a felügyelõnek sírt, hogy ez az egyetlen esélye, hogy megértse; aztán ahogy szabadult a szorításból, a téma hipp-hopp el is lett felejtve.
Egyszerûen túl sok volt a se füle, se farka rész. Végig olyan érzésem volt, hogy kis apró történetek vannak a filmben, aztán ezek vagy kapcsolódnak a fõ történetvonalhoz, vagy nem. Így persze szétesett az egész.
5/10
main 2012 febr. 26. - 12:27:13 5/10
(19/142)
SPOILERVESZÉLY

Vegyes érzéseim vannak. Mintha nagyot akartak volna alkotni, csak valahol félúton elmúlt a lendület, aztán a vágásnál meg összekeverték volna a lendületes és az unalmas részeket.
Ezt a filmet nagyjából fele ennyi idõbõl meg lehetett volna oldani, és jót tett volna neki. A két óra túl hosszú, mert nem töltötték meg eseményekkel. Ez egy mûvészfilmnél elmegy, de itt nem, vontatott lett tõle az egész.
A végére vártam volna egy csattanót, valamit, hogy mi miért történt úgy, ahogy, mi volt a nagy titok, ami miatt annyira le volt törve a rendezõ, meg hogy miért is halt meg a gyerek apja, de semmit sem tudtam meg, azon kívül, hogy kitört a háború és az emberek nem voltak többé kíváncsiak a filmre. Most komolyan, ez a nagy sztori, eköré épült két órányi "mese"?
Amikor végre úgy éreztem, hogy na, beindult kicsit a történet, beraktak egy hosszú "mi értelme is van az én életemnek" jelenetet - teljesen feleslegesen, nem illett oda, nem kellett bele, megtörte az éppen csak kialakulóban lévõ lendületet. Úgy érzem, ebbõl sokkal jobbat is ki lehetett volna hozni, kár, hogy nem sikerült.
A látvány, a színek viszont nagyon szépek, ez egyértelmû pozitívum, de hogy miért jelölték ennyi díjra, az számomra rejtély.
10/5
offtopic
_Enzooka_ 2012 febr. 23. - 16:13:41 Előzmény balintnilab
(18/142)
az az :)) a fotográfus :)
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 febr. 23. - 09:51:49 8/10
(17/142)
Én még nem láttam ezt a filmet, de az elõzetes alapján a képi világa az csodálatos. :) Talán a történet is az lesz.
10/10
balintnilab 2012 febr. 22. - 23:25:09 10/10 Előzmény _Enzooka_
(16/142)
Kellemes film volt. Szép képi világgal,kedves hangulattal. A gyerekek is jól játszottak,természetesen Ben Kingsley és Christopher Lee remek karakterek voltak,na meg Sacha Baron Cohen is kellemes meglepetést okozott.

Ja és Scorsese fotósként tûnik fel a filmben,egybõl gyanús volt ;)
1/10
greeen 2012 febr. 21. - 23:06:42 1/10 Előzmény nyenye
(15/142)
Nem a film teljesen más miatt bukott.Ennek semmi köze a valóvilágos népbutító hasonlatokhoz és annak hatásaihoz,bár várható volt hogy valaki bedobja ezt!A Film nem azoknak készült akiknek igazából szánták.Érthetõ a film,szép a vágás,jók a képek de összhatásra igen is meglehet érteni ,hogy ha valakinek ez egyben úgy ahogy van nem tetszik,az közel sem jelenti azt hogy biztos akkor nincs meg az emberben a kellõ intelligencia.Az hogy te ezt törvényszerûnek látod az a tényeken nem változtat.Messze nem egy mese vagy családi kaland.És ugye a réteg filmnél igenis magasak a pontszámok.Nem lesz 150 ezres szavazat mellette de most nem is ez a lényeg.Tudom most az jön hogy az a réteg biztos rendkívül intelligens és a többi filmnézõ felett áll!:)Az egy pont amúgy túlzás valóban.Én olyan 4-5 re tenném de azt hiszem akörül is határoltam be valahol lejjebb.Ettõl függetlenül sok helyen hasonló kritikusi elemzéseket olvastam (nem portos felhasználói) és nem nézem hülyéknek azokat a kritikusokat emiatt,mert értem a fanyalgásukat!Te nem vagy ebben megértõ:) hehe
8/10
nyenye 2012 febr. 21. - 20:37:26 8/10
(14/142)
A rideg valóság az,hogy a film még mindig 8.1-en áll pedig majd 29000-en szavazták le az IMDB-n.Ez a tény pedig minden érvnél éksebben beszél...ennyit errõl,hogy állításod szerint sokaknak nem tetszett! :D
Nem tagadom kel egy bizonyos szellemi szint,hogy ezt a filmet élvezni lehessen de azért enyhén szólva is kicsit túlzás az egy pont amire értékelted...az meg pláne semmit nem jelent,hogy egy film mekkorát bukott mert ez csak az átlag értelmi színvonalat jellemzi ami nem is csoda ha évrõl-évre fõmûsoridõben bombázzák a fiatalok agyát az ilyen valóvilág szintû primitív sz*arokkal!Nem tudom hány embernek tetszene ha mondjuk a Nagy kékség menne kivételesen fõmûsoridõben...talán 10-bõl egynek?(Pedig az tényleg abszolúte 10/10-es film)Az,hogy a film bukott azt csak az általános szellemi hanyatlásnak köszönhetõ,nem hiába állt át Luc Besson is a "ZS" kategóriás primkó akció filmek sorozat gyártására mert sajnos abban van pénz,pedig láthattuk annak idején õ is tudott rendezni kiváló filmeket mint pl a Nagy kékség.
offtopic
_Enzooka_ 2012 febr. 20. - 23:44:21
(13/142)
Scorsese egy kis szerep erejéig feltûnik a vásznon, aki megmondja hol, kap egy virtuális piros pontot tõlem :)) Amivel késõbb semmit sem tud kezdeni, de azért adom. :)
10/10
fradika71 2012 febr. 20. - 22:52:37 10/10 Előzmény greeen
(12/142)
10/10
1/10
greeen 2012 febr. 01. - 03:55:51 1/10 Előzmény lippije
(11/142)
Tökéletesen értettem a filmet és ennek tükrében mondom hogy gyenge.A leírásoddal nincs is gond megnéztem,bár keményen elspoilerezed a film dramaturgiáját,és ezt azért mások érdekében jelezd!Tulajdonképpen én nem tudok ebben a filmben senkivel sem azonosulni.Hogy neked ez sikerült,az nem semmi.Nem látok benne semmiféle misztikumot,sem mesét sem!A "Robot baba" sem az.Létezhet ilyen felhúzós kütyü,bár talán kicsit túlzott volt de még belefér a realitásba erõs túlzással.Mindig az jut eszembe ,mikor ilyen filmet látok,és tökéletes képi világgal,illetve vágói munkával készült,hogy sokkal de sokkal jobb is lehetett volna...Jobb színészekkel és erõsebb sztorival.
lippije 2012 jan. 18. - 12:54:56
(10/142)
Én imádtam minden percét. Mesefilm, és ha nem így állsz hozzá, ha nem kap el a varázsa, akkor tényleg unalmas lehet. Egyrészt mese gyerekeknek, vagy gyermeklelkû felnõtteknek, másrészt tisztelgés a nagy filmes elõdöknek. Engem telibe talált. Kritikám a filmrõl : http://www.filmkocka.hu/2012/01/lelemenyes-hugo/
1/10
greeen 2011 dec. 27. - 21:09:28 1/10
(9/142)
Szerintem rossz film...Sajna....4/10
8/10
_Freddy_ 2011 nov. 23. - 18:49:21 8/10
(8/142)
Ford Mustang 2011 okt. 29. - 21:33:32
(7/142)
amerikai bemutató november 23., hazai premier február 9.
Ford Mustang 2011 okt. 29. - 21:31:56
(6/142)
 
Ford Mustang 2011 okt. 29. - 21:30:57
(5/142)
plakát
Ford Mustang 2011 okt. 29. - 21:29:34
(4/142)
filmposzter
Ford Mustang 2011 okt. 29. - 21:25:39
(3/142)
Hugo a párizsi pályaudvaron él árvaként, aki még az apjától kapott egy titokzatos mechanikus bábút, ami egy titkot rejt magában. A nincstelen életmódja miatt mindig menekülnie kell a peronõrtõl, de így ismer meg egy kalandvágyó lányt akinek a segítségével megfejtheti a bábú titkát.

DVD megjelenése júniusra várható.

<--- promokép