Téma: A mágus

10/10
Szike00 2008 júl. 14. - 15:10:34 10/10
(53/193)
még1x megnéztem még mindig nagyon jó film:D
atalanta 2008 máj. 19. - 22:28:02
(52/193)
Örülök, hogy meg tudtad nézni :)
És igen, Norton kíváló, mint mindig !!! :D
10/10
Szike00 2008 máj. 19. - 22:15:49 10/10
(51/193)
megnéztem a filmet nagyon teccett:)
pedig kicsit féltem hogy gyenge lesz(az eleji rossz kritikák miatt) de nem az.nagyon élvezhetõ ,szép film
tudtam h norton csak jó filmekben szerepelhet:D
és a felügyelõ játéka is teccett:)
9/10
bree-gee 2008 máj. 19. - 15:18:53 9/10
(50/193)
Ez engem is érdekelne!
10/10
ghiggia 2008 ápr. 10. - 16:40:42 10/10
(49/193)
Ez egy király film! Norton, Giamatti és Sewell is nagyon jól alakítanak benne. A végén kicsit meglepõdtem mert én már tökre elhittem ezt a szellemesdit :) az az egy nem tiszta, hogy most akkor a herceg miért nem mondta,hogy Õ nem ölte meg a lányt? Azt a részét nem nagyon értem... egyébként nagyon jól van megkomponálva, képi világ, zene odaver. Attól meg eltekinthetünk hogy Ausztriában angolul beszélnek...
Más: gondoltam én leszek az elsõ aki nem a Tökéletes trükkrõl ír itt az Illuzionistánál, de kíváncsi voltam a véleményekre ERRÕL a filmrõl. Nem a Tökéletes trükkrõl, hanem ERRÕL. Ehhez képest a Tökéletes trükkrõl többet olvastam mint Nortonékról. Én még nem láttam azt a filmet, de meg szeretném nézni szóval kicsit nehezményezem ezt...
Minden jót!
Ronai 2008 márc. 19. - 10:15:15
(48/193)
Azt hittem a Tony blake-rõl van szó és az õ 67-es Corvette-jérõl! :)))
ycool 2008 márc. 17. - 20:31:55
(47/193)
Huhh, hát ez is elég komoly film.. Nekem tetszett, összehasonlítva a Tökéletes trükkel, ez annyiban más, hogy a végén mindenrõl egyértelmûen lehull a lepel, az alkotók mindent megmagyaráznak ezzel minden kételyt eloszlatva a nézõben.
ycool 2008 márc. 17. - 18:24:03 Előzmény Vico
(46/193)
Én most fogom megnézni a filmet, utána megírom, hogy milyen volt..

VISZONT:

A tökéletes trükk-nél mondottakkal totál nem értek egyet. Ki mondta, hogy ott tényleg klónozás volt? Az a film zsenialitása, hogy te ezt hitted! Az egész film egy bûvésztrükk és te bizony át lettél verve. Ennyi...
Meadow 2008 febr. 24. - 22:59:21
(45/193)
na majd lecsekkolom,kivácsi vagyok.
Meadow 2008 febr. 24. - 22:53:57
(44/193)
a képek alapján hasonló ,mint a tökéletes trükk.a történet is hasonló?
tonhal 2008 febr. 24. - 22:02:00 Előzmény boogeymanjoe
(43/193)
Ez egy korrekt vélemény volt, és még udvarias is! Bárcsak több ilyen higgadt hozzászóló lenne, és akkor én ki sem fejtettem volna a véleményemet.
Azért szálltam a tökéletes trükk védelmére, és azért említettem egy lapon az illúzionistával, mert ezen a fórumon mások is így tettek, pontosabban szapulták a filmet. Nekem ez fájt. (nyüssz)
A film maga lassú, és vontotott, a vége, a csattanó, viszont a filmhez képest indokolatlanul gyors, a logikátlan képelrendezés pedig nem elfogadható ebben az esetben: a jó csattanó rosszul van tálalva. Fölösleges bevágás, legalábbis számomra pl. az órás jelent a csattanó képkockái között. Bocsi, ha valamire nem válaszoltam.

Tiszteletem, köszi a hsz-t!
10/10
boogeymanjoe 2008 febr. 23. - 01:19:24 10/10 Előzmény tonhal
(42/193)
Az illúzionista védelmében ...

Nem értek egyet Tonhal véleményével. Szerintem Az illúzionista igen is megközelítette A tökéletes trükk c. filmet, végig képes fenntartani az érdeklõdést és a nézõ kíváncsiságát, a szereplõk viselkedésével, hangulatával, történetével, az egyes jelenetek képeivel pedig még izgalmassá is tudja varázsolni ezt az egyébként filmdrámának nevezhetõ alkotást. A tökéletes trükk merõben más mûfaji területen mozog (én többek között ezért se hasonlítanám vele össze), az egy sci-fi, dráma, thriller, ez pedig leginkább dráma, némi krimi és icipici thriller elemmel. Nekem emiatt valósághûbb is volt, ezért e film mellett emelnék szót, persze szó sincs arról, hogy a másik filmet lehordanám, márcsak azért sem, mert Nolan is tisztességes munkát végzett a maga bûvész darabjával. (Mellesleg a Memento kifejezetten az egyik kedvencem tõle.) Egyszerûen arról van szó, hogy a sci-fi nem tartozik az általam kedvelt mûfajok közé. Ha neked A tökéletes trükk jobban bejön, akkor – feltételezem – jobban szereted az olyan filmeket, amik a jellemábrázolásra helyezik a hangsúlyt (emiatt is húzódott el az a film 2 órásra), vagy pedig a sci-fibe oltott drámát részesíted elõnyben a (krimi) drámával szemben.
Christopher Nolan rendezõ egyébként már rutinosabban mozog a rendezés terén, mivel neki ez a bûvész mozi volt a (kb.) 6. rendezése, míg Neil Burgernek Az illúzionista a 2. (!) Azért ez is elárulja, hogy nem kell annyira lehordani Az illúzionistát, különösen akkor, ha felfigyelünk arra tényre is, hogy mindkét filmet jelölték a Legjobb operatõr Oscar-díjra 2007-ben, ami szerintem azt mutatja, hogy mindkét esetben színvonalas mûvel állunk szemben (de persze tudom, hogy az operatõri munka még nem minden).

Van viszont néhány dolog, amit nem hagyhatok szó nélkül (tudod, aki Az illúzionistát szidja, annak velem gyûlik meg a baja.) Nem tudom, mennyire figyeltél a filmre, mert ha figyeltél volna, akkor emlékeznél arra, hogy mekkora csavar van a film végén (s nem írtad volna, hogy „egy jó csattanó megmenthette volna”). Nem értem, hogy a „felfoghatatlan sebességgel pörgõ képkockák” hogyan tehetik számodra a filmet „végig kissé unalmas”-sá, továbbá sejtelmem sincs arról, hogy ezek a képkockák hol vannak „logikátlan elrendezésben”? (Az aranypolgár (1941) óta tudjuk, hogy a film képkockáinak nem kell feltétlenül logikus sorrendben követniük egymást, ám itt nincs akkora „logikátlan” történetvezetés.) Tudnál nekem mondani csupán „egy fölösleges momentum”-ot a filmbõl?
S végül (mert az utolsó elõtti mondataid is gondolatokat ébresztettek bennem) hadd tegyem hozzá, hogy nem egy rendezõ használja filmjének megrendezésekor azt a megoldást, hogy nem magyaráz meg mindent. Talán azért, mert felesleges lenne. Talán csak azért, mert nem akarja, hogy a filmje szájbarágós legyen (tehát olyan, mint amilyen most én vagyok). Talán azt szeretné, hogy a nézõ elgondolkodjon a filmen, de még számtalan oka lehet.
Mellesleg, mit is nem magyarázott el a film?
tonhal 2008 febr. 13. - 16:53:51
(41/193)
Nos,sztem ez a film még csak meg sem közelítette a tökéletes trükköt. Az a film minden pontjában tökéletes, nagyon szépen fel van építve, kitûnõek a szereplõk, és nagyon jók a csattanók. A duplikáló gép nem teszi tönkre a filmet, senki sem mondta, h ez egy földhözragadt bûvészfilm....ismeritek a sci-fi kifejezést?? Na mind1.. Az illuzionista....hát, sztem végig kissé unalmas, vontatott történet, egy jó csattanó megmenthette volna:igaz, nem volt rossz, csak ahogyan adagolták, az volt pocsék....felfoghatatlan sebességgel pörgõ képkockák logikátlan elrendezésben, nem egy fölösleges momentummal... Na meg...ha már a tudtunkra hozzák, h itt is minden csak illúzió,akkor miért csak bizonyos dolgokat magyaráznak meg? Vagy mindent, vagy semmit, mert ez így hagy kívánnivalót maga után... És még egy uccsó: nem vagyok egy agresszív alkat, de aki rossz filmnek minõsíti a tökéletes trükköt, annak velem gyûlik meg a baja!!!!!
wolody 2008 jan. 25. - 01:09:13
(40/193)
Tényleg hatalmas film!
Norton mikor nem jó? Nagyon tetszik a zene, a képek sokat dob a film hangulatán. nekem az mindig furcsa, hogy egy kb.19.századi Ausztriában angolul beszélnek...
verdeleth 2008 jan. 25. - 00:48:40 Előzmény bree-gee
(39/193)
ha jól emlékszem megfejtették a szellemes trükköt a rendõrök (valami kezdetleges vetitõgép volt)De ez nem biztos
9/10
bree-gee 2008 jan. 20. - 10:27:08 9/10
(38/193)
Na, az igaz, hogy azt nem lõtték le, de nem is baj.Melyik Illuzionista árulja el valóban a trükkjeit?:)
7/10
Csacsa88 2008 jan. 20. - 00:00:16 7/10 Előzmény bree-gee
(37/193)
Lehet h én nem figyeltem eléggé, de nem sikerült rájönnöm, hogy hogy is volt az a szellemes trükk. A narancsfa megvan ok, de a szellemek...
9/10
bree-gee 2008 jan. 19. - 14:01:36 9/10
(36/193)
Kielégítették?Mert az Illuzionistában nem?
7/10
Csacsa88 2008 jan. 19. - 14:00:25 7/10
(35/193)
Túl tökéletes :) A tökéletes trükkben legalább kielégítették a kíváncsiságunkat...
9/10
bree-gee 2008 jan. 18. - 19:12:30 9/10
(34/193)
Én láttam a tökéletes trükköt is, és nekem már a kalapnál vagy macskánál az elején leesett a klónozós dolog.
A színészeket is nagyon szeretem benne, de a film nem ragadott meg igazán.
Viszont az Illuzionista igen.Talán pont azért, mert sikerült meglepnie, nem úgy mint a Tökéletes trükknek.

Az Illuzionistában tökéletesebb volt a trükk:)