offtopic
Tunyacsap9107 2014 júl. 23. - 21:41:41
(57/197)
Sajnos a filmet bármennyire szeretném nem tudtam értékelni.Észrevettem,hogy vidéki moziban abszolút nem is vetítik csak Budapesten.Nincs véletlenül információtok róla,hogy vidéken mikor lesz látható a mozikban.Pontosan a Gyõri vetítés idõpontja érdekelne.

A válaszokat elõre is köszönöm.
7/10
Murcurock 2014 júl. 22. - 19:06:29 7/10
(56/197)
Csodas,elethu animacionak adom a 7 pontot,a tortenetnek egyet se(megallas nelkuli akcio,ertelmetlen problemak).
6/10
krampampuli 2014 júl. 22. - 10:29:24 6/10
(55/197)
Ha klisés a szálvezetés akkor hiába a hibátlan CGI nem menti meg a filmet. Megnézni és elfelejteni. Talán a következõ...
1/10
Lyva3X 2014 júl. 22. - 07:17:58 1/10
(54/197)
Úgy érzem, most jó sok rosszat fogok kapni tõletek, de én csak egy szót tudok írni erre a filmre: Pocsék, hogy miért? 10 pontból 2 és csak a jó CGI miatt.

***SPOILER*** Az elsõ pár percben összefoglalják az elõzõ mozit, a következõ 2 órában a majmok jelbeszédét olvashatjuk, majd a vívódásukat, hogy az ember most jó vagy rossz, aztán a kiderül, hogy a majmok közt is vannak rosszabbak, mint az emberek. Tipikus társadalomkritika majmokkal kifejezve. Az akciójelenetek nagyon rövidek és alig mutatnak valamit. A majmok érzelemkifejezései pedig túlságosan elnyújtottak és vontatottak. Túl sok hangsúlyt fektettek a drámai hangulatokra pl: megbocsájt a vezér és percek múlva megérinti a bocsánatkérõt, ugyan már... Miután már fél órája a feliratok olvastam, hogy mit mutogatnak a majmok, ha nem jött volna be a storyba egy ember simán kisétáltam volna, és visszakértem volna a pénzem. A technikai megoldásokkal nem volt gondom, szép volt a CGI de az érzelgõsség túlságosan vontatott volt és eltúlzott, az emberi színészi munka pedig semmitmondó, szinte csak felolvasták a szöveget a megfelelõ szituációs környezetben. ***SPOILER VÉGE***

Számomra elpocsékolt 131 perc volt. Sajnálom.
10/10
beo71 2014 júl. 21. - 16:55:12 10/10
(53/197)
Igazi moziélmény!10/10.
Nem mostanában adtam 10-est, de ez a film nem csak hozta az elvárásaimat, hanem felül is múlta azt.A történet végig lebilincselõ és nem várok akciót ( pedig kapunk azt is )a tökéletes kivitelezésû majmok emberi dillemmáit órákig tudnám nézni.Caesar tekintete hipnotikus erejû, de nem csak az õ vezérszerepe lenyûgözõ, a majmok társadalma annyival fejlettebb, vagy szerethetõbb, hogy míg az emberek bele-bele ugatnak Gary Oldman mondandójába, ha Caesar emelkedik szólásra kussolás van, még a mozinézõ sem pisszent, isteni volt.
Ja...és Kobának Oscar díjat!...vagy Toby Kebbell-nek,...vagy a CGI szakembereinek, nem tudom, de idén az õ alakítása a legnagyobb.
Engem nem zavart, hogy az emberek "vékonyan"voltak megrajzolva, ez a film a majmokról szól és ez így volt jó.Talán 1 momentum sántított számomra, mikor az emberek elbújnak, a majmok szaglása miatt ez kissé hihetetlen, de ez csak apró hiba, igazából nagyszerûen szórakoztam végig és nagyszerû élmény volt.
shoc 2014 júl. 20. - 21:53:34
(52/197)
ami nagyon bejövõs:
- a sztoriban rejlõ társadalomkritika.
- CGI, filmtrükk, látványvilág.
- a dramaturgia, forgatókönyv.

ami nem jött be:
- számomra kevés volt az emberi szinészi alakítás.
- nekem emiatt az elõzõ rész maradandóbb lett.
(a sok majom miatt olyan sokszor érzésem volt mintha egy élethûre sikerült rajzfilmet néznék.
ha pl. megcsinálnák a Hamletet úgy hogy azt pl. Csubakkáéknál játszódna frankó effektekkel, akkor sem érintene meg úgy mint amikor emberi arcokat látok...)

megérte a jegy árát.
boom48 2014 júl. 20. - 21:29:05 Előzmény Brutal
(51/197)
Nem.

De tökmindegy, mert a két gépágyúval tüzelõ lovagló majmok úgysem sokat beszélnek.
8/10
_Freddy_ 2014 júl. 20. - 14:50:09 8/10
(50/197)
Egész korrekt film lett. A régieket szerettem, a 2001-es egy borzadály lett, a 2011-es film meg szintén hatalmas sikernek örvendhetett.

Nézzük:

A majmokat játszó színészek (mozgásukat stb) sokkal jobbak voltak mint a sima emberek, Andy Serkis-nek Oscart követelek, rendkívül remek munkát végzett.
A poszt apokaliptikus világ tökéletes, szépen kidolgozott, sokat foglalkoztak a háttérrel.
A történetrõl annyit, hogy ez inkább volt egy 2 órás sorozatrész mint egy film, mert lényegében csak 1 csatáról szólt, másról nem nagyon, de azért több helyen volt drámai egy adott jelenet.
Igazából én jól szórakoztam, de hiányzott nekem valami ebbõl a filmbõl amitõl tökéletes is lehetett volna, így csak egy egyszernézõs de elég jó film lett.
A kamerakezelés volt még szuper.
Ami nem tetszett az tényleg az a kis plusz volt amit hiányoltam, kellett volna még bele valami egyediség, így csak egy sima akció-dráma film lett ami hû volt ahhoz amit ígért.

Várom a 3. részt, biztos az is szuper lesz!

10/8
bpeter100 2014 júl. 19. - 17:07:25
(49/197)
Én még nem láttam, de baromira érdekel, már csak a szereposztás miatt is.
Nagyon jó interjú Andy Serkissel a trendmagazinon: http://trendmagazin.hu/cikk/ilyen-lenne-a-majmok-tarsadalma
Brutal 2014 júl. 19. - 14:52:48
(48/197)
Adják valahol feliratosan is???
benkewood 2014 júl. 18. - 11:22:00
(47/197)
Az év - ha nem az évtized - legjobb filmje!!!!! :-)
Sajnálom azokat akik a Cinema City bénázása miatt nem láthatják ezt a fantasztikus filmet.
8/10
AldoWinnfield 2014 júl. 18. - 10:10:52 8/10
(46/197)
Szerencsére van Szhelyen más mozi a CC-n kívül, így volt szerencsém tegnap megnézni a filmet: az év egyik kellemes meglepetése! Bár a történet nagy fordulatokat nem tartalmaz, kifejezetten üdítõ volt egy ilyen okos látványfilmet megnézni, illetve elképesztõ volt a majmok megjelenítése. Itt bõvebben is írtam a filmrõl.
http://taverninabasement.blog.hu/2014/07/18/dawn_of_the_planet_of_the_apes_a_majmok_bolygoja_forradalom
Baunilla 2014 júl. 16. - 23:46:23
(45/197)
Lurdy és Óbuda a legjobb hang tekintetében.
Krisz000007 2014 júl. 16. - 22:30:43
(44/197)
Sziasztok Szakértõ Szakik :P Balhé helyett inkább megmondaná nekem vki, h a négy mozi közül melyikben érdemes megnézni 3D-ben?

Két hete volt "szerencsém" a Transformers-hez a WE-ben, igen tudom, úgy kell nekem, el lehet verni batz papuccsal, borzalmas film volt, de azért a látványt néztem volna, ha...!! Nem lett volna olyan sötét, mint amikor egy 100-as körte helyett egy 40-essel világítasz... Még a szemüveget levéve is sötét volt a kép. A végére meg is fájdult a szemem, és nem, nem a 3d miatt, azzal nem szokott gondom lenni.

Ugyanez volt a Gravity-vel a Corvinban, szóval oda szintén nem mennék... ötletek?
Charlie Sheen 2014 júl. 16. - 20:21:21
(43/197)
Kicsit sem. :D
By the way az elõzõ rész kifejezetten jó volt, nem úgy mint a 2000 valahányas Tim Burton verzió, ami azért tejelt a pénztáraknál, de mégiscsak számít még egykét producernek, hogy minõségi is legyen a dolog. Nah ez meg is volt a 2011-esnél, reméljük ennél is meg lesz. Az eddigi visszajelzések meg mind pozitívak úgyhogy, irány a mozi! (már amelyikben adják) :D
offtopic
cellasto 2014 júl. 16. - 18:18:32
(42/197)
cseppet sem elfogult kritika :D
moderator5 2014 júl. 16. - 16:53:52
(41/197)
Kedves Fórumozók!
Kérlek benneteket, hogy a filmrõl írjatok és ne személyeskedjetek, használjátok a privát üzenet funkciót, különben minden nem filmmel kapcsolatos hozzászólás törlésre fog kerülni.
Üdvözlettel:
A moderátor
borkasztik 2014 júl. 16. - 10:56:22
(40/197)
Én a régi majmok bolygóját nem igazán láttam, nagyon kicsi voltam még mikor láttam egy két régi részt. De engem lesokkolt, mivel nem éppen egy Happy end történetre emlékszek vissza. NA most nekem ebbõl kifolyólag a régi film se jött be nagyon, de nem a kidolgozottság miatt, mert azt elismerem, egyszerûen az az atmoszféra még ha tökéletes is a maga módján engem taszít. Éppen ezért nekem az az új Lázadás nagyon tetszett.

Igen sajnos, ami nagy siker anyagilag sajnos nem tükrözi a film minõségét is mint régebben. Persze tisztelet a kivételnek. Valahogy kiveszett az eredetiség és emberség a filmekbõl, és ez nem csak amitt van hogy már mindent feldolgoztak. Mert témájában nagyon jó kis filmeket tudnak kitalálni, ami még tetszene is mert látok benne fantáziát, csak éppen elsietik és telenyomják CGi val ott is ahol felesleges.
10/10
M.G. 2014 júl. 16. - 09:32:43 10/10
(39/197)
Lehetséges, majd biztos kiderül! Persze tudom csak az elsõ részben Õ szerepelt, itt meg már nem!
borkasztik 2014 júl. 15. - 21:06:48
(38/197)
Igazad van :) Nekem is elegem van már hogy a mostani filmekben több értelme van a CGI nak mint a történetnek. Persze legyen látványos is meg én se a régi technikákat kívánom vissza csak a régi történeti színvonalat és ha már látvány az tényleg a történetet szolgálja és ne fordítva.
Az újabb feloldogozású Lázadás film az nekem tetszett viszont. Sajnálom hogy nem ugyan az a rendezõ folytatta, mert õ szerinte még túl elhamarkodott volt a gyors folytatás ezért a stúdió másra bízta így . Szóval nagyon remélem hogy amit felépített nem cseszték el.