10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 07. - 12:23:00 10/10
(44/104)
remélem amikor legközelebb leadják akkor nem úgy vetítik le, hogy elmennek a film háromnegyedéig, aztán vissza a közepéhez, és onnan adják végig...a film+ is ilyet csinált a Függetlenség napjával, de azt a hiba miatt meg is ismétlik, ezt meg nem ismételték meg
10/10
fenegyerek18 2011 okt. 28. - 23:14:37 10/10
(43/104)
Ekkora sztori nincs még egy, a film záró sorainál nekünk embereknek el kellene gondolkodnunk egy kicsit! Egyértelmû 10/10
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 23. - 16:42:43 10/10
(42/104)
most adják a filmmúzeumon! a legjobb rész!
Fülöp86 2011 okt. 22. - 20:48:19
(41/104)
Egyébként, érdekes az a jelenet, amikor az egyik ûrhajós kitûzi az apró amerikai zászlót az "idegennek" hitt bolygón, Heston karaktere pedig kiröhögi, hogy mi ez a bohóckodás. Hiszen végül megtudjuk, hogy nem is mentek sehová.
(A könyvben persze nincs ilyenrõl szó sem, tehát a jelenet szándékosan került a filmbe)

http://www.youtube.com/watch?v=M_KdQNXMU-A

Nyilván a film még a holdra szállás elõtt készült, de ekkor már Kubrickot felkérték, hogy ha úgy adódik rendezzen egy holdra szállást, ahogy az azonos évben megjelent 2001-ben tette(egyes elemzõk szerint a 2001-ben lévõ hold jelenetek, a film világában sem a holdon történnek).
Errõl a Dark Side of the Moon címû "ál"dokumentum filmben lehet hallani. Idézõjelben mivel érdekes, hogy olyan emberek, mint Henry Kissinger (akit mellesleg már ideje lenne bitóra kötni) például szerepel egy ilyen filmben és nyíltan beszél ilyen témákról.
10/10
ceia 2011 okt. 22. - 10:02:56 10/10
(40/104)
Ami a legmegdöbbentõbb: az intelligens majmok teljesen hitelesek, sosem volt olyan érzésem, hogy ez teljesen hülyeség. Ebben nagy része van a jó image-nek, amit a majmoknak kitaláltak: ruhák, épületek, tárgyak, a hihetetlenül jól sikerült maszkok, és a mozgásuk.
10/10
ceia 2011 okt. 22. - 09:56:10 10/10 Előzmény proskit
(39/104)
Linda Harrison (Nova) tényleg gyönyörû volt - bár a színészi tehetsége talán nem szárnyalt olyan magasra, ebben a filmben magát a nõt kellett alakítania, ami viszont tökéletesen sikerült. Nem láttam még más szerepben, de itt jól játszott szvsz.
AvatáR Gil Maerth 2011 aug. 24. - 09:55:38
(38/104)
nagyon-nagyon erõs mondanivalóval megáldott klasszikus!

annak idején, meg mindig maikor látom...
ÜT-nemcsak a torokszorító történetfonat-de az alapgondolat maga is!.

Mert egy fejlettebb faj így is viselkedhet egy emberrel.
Irgalmatlanul brutálisan, állatnak nevezve !

A mû nagyon magvas kérdéseket tesz fel.
Például: vajon mennyivel jobb egy vadállat majom egy vadállat embernél?
vagy: a földet meddig tehetjük tönkre büntetlenül?
vagy: mely faj következik utánunk? s mit szól mûködésünkhöz?
vajon kultúránkat hogy értékeli?
milyen nyelvet beszél? hogy ír, ha ír?


Heston jobb mint a Ben Hurban, a Film pedig végig leköt.
Nova pedig olyan mint egy gyönyörû ám ijedt veréb :)
igaz õsnõ mégis.


10/8 ! Egyértelmûen !

sajnos a folytatások lightosabbak voltak.
Remélem mindet leadják !
Másképpen szomorú leszek.
proskit 2011 aug. 24. - 00:01:42
(37/104)
A Nova-t alakító színésznõrõl még egy gondolat: 70-hez közeledve is rendkívül jól tartja magát, de az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a filmográfiája nem túl impozáns, amelybõl arra következtethetünk, hogy a színészi képességei elmaradnak a testi adottságaitól.
proskit 2011 aug. 23. - 23:15:59
(36/104)
A hölgy a Tim Burton-féle átiratban is szerepelt egy cameo szerepben. Ott is embert alakított. Heston pedig majomként, õ alakította megvénült Dr.Zaius-t, Thade tábornok apját.
kakas79 2011 aug. 23. - 22:47:25
(35/104)
A film nagyon jó, Nova pedig gyönyörû!
feketevipera 2011 aug. 23. - 21:56:56
(34/104)
Úgy látom, az eredeti szinkronnal nyomják, Vass Gábor hangolja Charlton Hestont. Az ISzDb szerint van egy olyan változat, amelyikben Csernák János volt Heston magyar hangja, de mintha egy olyanra is emlékeznék, amelyikben Barbinek Péter (mintha ezt adta volna le anno az RTL Klub). Most nem tudom, hogy rosszul emlékszem-e, valaki erõsítsen meg vagy cáfoljon meg.
Egyébként a film önmagában véve jó, különösen a majommaszkok érdekesek, fõleg akkor, ha valaki ismeri a színészek arcát, szerintem a maszkok szinte kirajzolják a színészek arcvonásait. Látványos, izgalmas, helyenként picit döcögõs film, igazából akkor is "kerek" lenne a történet, ha csak ez az egy rész készült volna el, akár itt is lezárhatták volna a sztorit. Ha viszont Boulle regényével hasonlítjuk össze, akkor azt fogjuk látni, hogy bizony a film ahhoz képest csak hollywoodi "tucattermék", tisztes iparosmunka, amely inkább a külsõségekre összpontosít, míg a könyvben sokkal erõsebb a társadalombírálat, az irónia, a filozófia (talán ezért is lenne nehezebb úgy megfilmesíteni, valószínûleg egy kevésbé pörgõs, nem annyira "látványos" produkció készülne belõle). Én a regényt csak utólag olvastam, és meglepõdtem, hogy teljesen más, mint ez a film. Igaz, így sem rossz, gyerekkoromban láttam elõször, és emlékszem, nagyon megdöbbentem a végén, fõleg azért érdemes megnézni.
proskit 2011 aug. 23. - 21:06:56
(33/104)
Tim Burton alaposan újraértelmezte. A remake-nek csak így van értelme. Mindkét verzió zseniális, kár összehasonlítgatni.
10/10
nikato 2011 aug. 23. - 16:43:04 10/10
(32/104)
Akkor valószínû abban a ketrecben volt amit szekéren vittek, és tele volt emberi rabszolgákkal.
10/10
greghouse 2011 aug. 23. - 14:45:56 10/10
(31/104)
Így igaz, nagyon nehéz azt a csavart ami az eredeti FILM (ez a mai) végén van, nem mondom, hátha valaki még nem látta. Óriási poén.
De az eredeti Boulle könyvben a végén van egy dupla csavar, azt sem lenne semmi megfilmesíteni...
10/10
ceia 2011 aug. 23. - 12:11:04 10/10
(30/104)
Na tessék: az egyik kedvenc filmem és mikor adják? amikor délutános vagyok!
Szerintem jó a könyv is, de a film jobb lett, komolyabb. Ha van hibátlan film, ez az.
Charlton Heston a tökéletes férfi, a Novat alakító Linda Harrison a tökéletes nõ, Cornelius és Zira karaktere sem lehetne jobb, hála az õket megvalósító Roddy McDowall és Kim Hunter csodálatos játékának. Tipikusan olyan film, amiben minden összejött.
A 2001-es változat már korántsem ilyen jó, ha nem lett volna az 1968-as film, még akkor is csupán egy jó sci-fi lenne, nem több. Érdekesség, hogy Linda Harrison abban is szerepel, de nem emlékszem rá - legközelebb nyitva tartom a szemem. :] Az IMDB-n így írják: "woman in cart" azaz nõ a kosárban.. na meglátjuk.
Régen futott az ORF kettõn egy 14 részes Majmok bolygója sorozat, az is nagyon jó volt, bárcsak leadnák egyszer nálunk is!
9/10
PivarnyikKrisz 2011 júl. 30. - 14:32:49 9/10
(29/104)
Meg merem kockáztatni, hogy " A majmok bolygója" címû filmnél igenis beszélhetünk kultuszfilmrõl. Ennek fényében fogom leírni a filmrõl a véleményem. Szerintem ez a film mindenképp jelentõs a sci-fi filmek sorában. Azt hiszem mindenki tudja, mi ez a film, ha szóba jön. 1968-as film. Elég régi darab, ennek ellenére mondom azt,hogy nagyon eredeti és profi a jelmeztervezés. Nem csoda,hogy jelölés is kapott Oscar- díjra. A sztori alapból fergeteges,ehhez kétség sem fér. A kivitelezés mesteri, a maga korához képest. Charlton Heston játéka tetszett. Bevallom nem ugrott be,hogy láttam-e már valamilyen filmben. Minden filmben megfog ahogy ennél is megfogott a poszt-apokaliptikus táj ábrázolása. Imádom az ilyen filmeket. Nem tudom miért... Ennél a filmnél tökéletesen volt ábrázolva a kihalt,kiírtott világ látványa. Izgalmas film. Feszült hangulat uralkodik benne. Izgul az ember a menekülõs és a tárgyalásos jelenetnél is.
Bevallom félek egy kicsit az új Majmok bolgyójától ami most augusztusban fog megjelenni. Nem hiszem,hogy annyira átütõ lesz,mint ez volt. Mindenesetre trailer alapján érdekesnek tûnik, és így is - úgy is elmegyek moziba és megnézem.
De visszatérve az 1968-as verzióra: Imádtam ezt a filmet, és azt hiszem ezzel sokan mások is így vannak. Ezt a filmet egyszer mindenkinek meg kell néznie, aki szereti a sci-fit. 10/9-et jó szívvel tudok rá adni.Tudom azok alapján amiket írtam 10-et kellett volna adnom, de láttam már jobb sci-fit. Többet is.
10/10
ariskerase 2011 jan. 31. - 15:24:45 10/10
(28/104)
Szeretem a Majmok bolygója sorozatot. Nekem nagyon bejön. Érdekes, elgondolkodtató.
James Uram Benson Madame 2011 jan. 21. - 12:07:56
(27/104)
Lehetseges SPOILER!!!!

A 2 feldolgozas utan elolvastam a konyvet es tenyleg azoknak van igazuk, akik szerint az az igazi. Lenyegeben egyik filmnek sincs igazan koze a konyvhoz, de akkor mar inkabb Burton verzioja all kozelebb hozza. De egyik se annyira melyen intellektualis es szellemes, mint Boulle konyve. Nagyon jol szorakoztam a majomtarsadalom felepitesen es a foszereplo szarkasztikus megjegyzesein. Tenyleg baromi jo kis szatira az egesz. Zsenialis, amikor parhuzamokat von a foldi embervilag es a majomvilag koze :) Talan ha keszult volna egy europai film is belole...

Persze ez nem vonja le a filmek erteket, mert a regi es az uj is nagyon tetszett es tervezem, hogy vegigmegyek a teljes szerian.
8/10
convar 2010 dec. 20. - 00:56:47 8/10
(26/104)
Azon ritka esetek egyike, amikor a könyv és a film is jó, méghozzá úgy, hogy nem sok köze van egyiknek a másikhoz :)
offtopic
pozsizsuzsi 2010 febr. 21. - 11:52:32
(25/104)
Spoiler, könyörgöm, ez durván spoileres!