hutizs 2007 szept. 19. - 13:25:55 Előzmény zszoltan
(4/104)
Nem csak, hogy érdemesebb elolvasni, szinte csak ezt szabad tenned. Így, hogy már nem emlékszel a filmre, értékelni fogod a könyvet, aztán ha utána újra megnézed a filmet, rájössz, hogy fényévekre le van maradva a regénytõl.
Én még kamaszkoromban olvastam Pierre Boule regényét - biztos nem mondok újat vele: õ írta a Híd a Kwai-folyón c. mûvet is. Szóval szerintem nem lenne szabad senkinek megnézni filmen a történetet, amíg a könyvet nem olvasta. A film is jó, de igazából csak annak, aki nem olvasta. Ezért mondom, hogy ha nem emlékszel már rá, elõször mindenképpen olvasd el! Nem fogod megbánni.
zszoltan 2007 máj. 13. - 10:05:02
(3/104)
Én valahogy számítottam a befejezõ képsor által mondottakra, nem éreztem csavarnak. De az biztos, hogy nagy hatással volt rám is. A filmbõl semmi másra nem is emlékszem, olyan régen láttam. Talán ismét meg kellene néznem, hogy érdemben nyilatkozhassak róla. Annak idején engem valahogy nem fogott meg igazán. De a mondanivalója kétségkívül fontos, és örülök, hogy ilyen maradandó képpel sikerült tálalnia. (De az is lehet, hogy érdemesebb lesz elolvasnom, mint ismét megnéznem.)
StJust 2007 máj. 13. - 00:18:50
(2/104)
Elfogult vagyok,mert az egyik kedvencemrõl van szó. Fantasztikus az atmoszféra,amit teremt! Láttam az összes folytatást,kivéve a remake-et,és lehet azt mondani,hogy túl sok bõrt húztak le róla,de nekem egyszerûen nem volt belõle elég.Ez k.b. olyan,mint másoknál a Csillagok háborúja. Még adós vagyok a mû elolvasásától is,állítólag érdemes megejteni.
Newcastle United 2006 dec. 08. - 10:18:13
(1/104)
Tényleg nagyon jó film, fõleg a vége nagyon hatásos. A folytatások és az újrafeldolgozás viszont már gyengék.