csabaga 2014 júl. 24. - 18:18:24 Előzmény breeder
(58/78)
SPOILER!

Ennek az embernek nem börtönben lenne a helye?

A felsége balesetben meghal,ere nem orvost hív,hanem kiviszi hajóval és elsüllyeszti...Hazudik is rendesen.
10/10
breeder 2014 máj. 07. - 15:12:30 10/10
(57/78)
Igaz még csak egyszer láttam ezt a filmet, de szerintem a legjobb Hitchcock alkotások között a helye. A képi világa és a sztori engem abszolút lenyûgözött. És bár Sir Laurence Olivier elég különös, visszafogott karaktert alakít, de pont ez teszi a történetet kiszámíthatatlanná, izgalmassá!

10/10
orgyen 2014 jan. 12. - 21:12:13 Előzmény 1ED
(56/78)
Sokan egyetértenek veled!
Akik igényesek a jó szinkronra!
Persze ehhez kellett az gondos fordítás, rendezés és a jó színészek. Gogy ne futószalagon készüljenek a hangsávok és persze kellettek kiváló színházi színészek is. (kb. 8-10 éve rendszeres volt az a hirdetés hogy: "2 hónap alatt bárkit kiképzünk szinkron színésznek"
Katalin Anna 2013 dec. 24. - 21:33:01 Előzmény nofrit
(55/78)
Én tökéletesen egyetértek!
10/10
gladiolus 2013 jan. 10. - 18:38:23 10/10
(54/78)
Én úgy gondolom, hogy szeretem ezt a filmet, nem is gondoltam, hogy itt ennyi kifogás lesz ellene. Szerettem Laurence Olivier-t ebben a szerepben, nagyon vonzó férfi volt, és a dölyfösségen kívül nagyon sok meleg érzést is kimutatott a felesége iránt.Nem is dölyfnek nevezném a viselkedését, hanem inkább úgy hiszem, ez egy általános viselkedésforma a nagyvonalú életet élõ milliomos férfiaknál. Judith Anderson volt számomra a legjobb ebben a filmben, keresve sem lehetett volna alkalmasabb megjelenésû embert találni erre a szerepre, nem csodálom, hogy jelölést kapott. Szerintem aki egyszer látja az õ rendkívül egyéni, enyhén hátborzongató arcát, az sosem felejti el, annyira egyedi.Nagyon alkalmas negatív szerepek tökéletes megjelenítésére.
Joan Fontaine pedig alapból olyan kedves volt ebben a szerepben, és megjegyezném, hogy 95 éves, ami önmagában is nagy teljesítmény.

Azt gondolom, hogy a történetnek van sodrása, és nekem nagyon tetszik a benne rejlõ végsõ csavar. Ebben a filmben annyi minden van, ami szórakoztató a cselekmény kibontakozásán kívül is, a díszletek, a környezet, az érzelmek lassú beteljesedése,hogy én egy pillanatra sem találom unalmasnak.
Szóval: minimum 8/10.
stalone 2012 dec. 27. - 19:19:30
(53/78)
Nekem csalódás volt ez a film.Engem idegesített végig a férj lekezelõ viselkedése, az új feleség túláradó gyermeteg rajongása a hideg,gõgös férj iránt. De vártam hogy mi az amitõl e film olyan híres , és miért tartják mások olyan nagyra. Nekem a csoda elmaradt.A férj tessék lássék udvarlása, érzelmekzõl mentes lánykérése, irritáló jelenléte , viselkedése, a rejtély lassú kibontása nem tetszett.A vége már nem is érdekelt, közönnyel fogadtam a történet végét, legalább már normális párbeszédeket hallgathattam. Szóval vessenek rám követ, sajnos a végkifejletet sem tudtam értékelni, mert már beleuntam, azt vártam, hogy legyen már végre vége.Valaki tudna ajánlani igazán jó Hitchcock filmeket?
10/10
Pünkösdi Kató 2011 júl. 11. - 10:56:26 10/10 Előzmény nofrit
(52/78)
Én is megértem Maximot, mit talált szépben a második feleségében, az elõzõ hsz-nak szinte minden sorával egyetértek, a felesége tényleg nem felnõtt, nagyon találóan írja le.
Cordelia 2011 júl. 05. - 15:34:12
(51/78)
kérek egy dedikált példányt, amint elkészült :)
és gratulálok az ötlethez :)
offtopic
marslakólajos 2011 júl. 05. - 14:12:55
(50/78)
Jó ötlet a folytatás megírása valamely irodalmi mû után. Én pl. Marx: A tõke címû bestsellerét írom tovább.
"Kutyaszalonna " címmel megírom, hogy Magyarországon hogyan lettek a kommunistákból milliárdos kapitalisták.
Cordelia 2011 júl. 05. - 14:07:35 Előzmény fredi60
(49/78)
ez valami mánia, hogy mindennek tovább gondolják a történetét és megírják a folytatás folytatását. Kivéve a Fandorin-féle Akunyin regényeket, azok mind önálló történetek is lehetnek akár. Jól emlékszem, hogy láttad az Államtanácsos-t?
fredi60 2011 júl. 02. - 21:38:01 Előzmény Cordelia
(48/78)
Én sem szeretem, ha valaki más megírja egy korábbi regény "folytatását". Nem csak itt, hanem pl. az "Elfújta a szél" esetében is. Az is minek/kinek kellett?
offtopic
lilahagyma 2011 júl. 01. - 18:27:39
(47/78)
Fanyalgást? Egy ilyen szirupos hozzászólás után? :D
Édesem, elképesztõ, hogy milyen gyorsan reagálsz, ugyanakkor az is bámulatos, hogy mennyire semmitmondóan.
Ezt mind a filmmel és sztorival kapcsolatban találtad ki? :D
Cordelia 2011 júl. 01. - 16:52:39
(46/78)
örülök, hogy ennyi minden felvetõdött benned, további jó fanyalgást kívánok :)
offtopic
lilahagyma 2011 júl. 01. - 16:46:08
(45/78)
Nahát, valóban? Különös és újszerû gondolat. Eddig azt hittem, az emberek egyformák...óóóóhh...

A kérdésre nem válaszoltál: milyen illúziót rombolt le Susan Hill? Milyen illúzió maradt meg az eredeti sztori után?

És egy másik kérdés is felmerül: számodra mi volt a történet lényege? Volt egyáltalán?
Cordelia 2011 júl. 01. - 15:47:51 Előzmény lilahagyma
(44/78)
számomra nem ez a sztori lényege :) nem baj, hogy nem vagyunk egyformák :)
offtopic
lilahagyma 2011 júl. 01. - 01:13:46 Előzmény Cordelia
(43/78)
"De lerombol bizonyos illúziókat Max-szel kapcsolatban."

Ez különös mondat, hiszen a sztori lényege, hogy a Max-szal kapcsolatos illúziók lerombolódnak. Vajon még milyen illúzió maradhatott?
Cordelia 2011 jún. 30. - 09:43:25
(42/78)
Nem tartom rossznak Susan Hill regényét, mint önálló darabot. De lerombol bizonyos illúziókat Max-szel kapcsolatban. Olyan jó újraolvasni Daphne du Maurier-nél, hogy "ma éjjel álmomban Manderley-ben jártam..." Itt nem érdekel, hogy tkp gyilkosság történt, mert látom egy önbizalomhiányos nõ vergõdését - ezzel manapság sokan tudnak azonosulni. Susan Hill-nél ez a kellemes titokzatosság, ami még a rododendronok felett is lebeg már nincs meg. Nekem ez hiányzik.
10/10
Pünkösdi Kató 2011 jún. 30. - 09:20:19 10/10 Előzmény Anditos
(41/78)
Nem poéngyilkos a tartalom utolsó mondata, hanem hülyeség... Semmi ilyesmirõl nincs szó a filmben.
10/10
Pünkösdi Kató 2011 jún. 30. - 09:16:14 10/10 Előzmény Cordelia
(40/78)
Susan Hill írta, szeritnem meg nem kár elolvasni. Sajnos, a leírásrészek elég hosszasak, a történet viszont pörög, érdekes, lesz meglepetés. Ez is egy változat, hogy vki szerint - Susan Hill szerint - milyen folytatása lehetett az életüknek.
Cordelia 2011 jún. 21. - 21:18:59 Előzmény Bielik Juci
(39/78)
van második része, de kár elolvasni, mert megtörik a varázs :)
(Nem Daphne du Maurier írta.)