kisGabi 2008 márc. 12. - 20:46:52 Előzmény 1ED
(18/78)
Igen, jellegzetes mély hangját hallom szinte Melina Mercuri szájából a Phaedrában és egyéb szinkronszerepekbõl... Nem is értem, hogy írhattam le az alábbi marhaságot, pillanatnyi rövidzárlatom lehetett.
Jutka, az e-mail címedre kétszer próbáltam írni, de sikerten volt, visszapattantak az irományok. A blogoldalad tetszik, szimpatikus (de kommentárt küldeni ott sem sikerült, egyszerûen nem találok linket e célra).
Mindenesetre megpróbálok újra írni az e-mail címedre, hátha sikerül egyeztetnünk dvd-ügyben.
Köszönöm elõre is, üdv.: Gabi
zee944 2008 márc. 11. - 20:46:07
(17/78)
Ezt a filmet tartalékolom magamnak. Könyvben olvastam, úgy remek volt, el akarom kicsit jobban felejteni, aztán megnézni a filmet.
1ED 2008 márc. 11. - 20:40:33 Előzmény kisGabi
(16/78)
Szia Gabi!
Az asszonyát õrülten tisztelõ házvezetõnõ hangja volt Sütõ Irén, aki pl. Phaedra-Melina Mercuri, és sokszor Irene Papas magyar hangja volt.
A jövõ hét után talán már oda tudom adni a kópiát. Gyors elérhetõségem: hollody.judit@erzsebetvaros.hu
Üdvözlettel: Jutka
kisGabi 2008 febr. 26. - 21:16:43
(15/78)
Egyébként a film után másnap újra néztem a Macska a forró bádogtetõn-t, amiben szintén játszik Judith Anderson. 18 év telt el a két film között, utóbbiban hihetetlenül megöregedettnek tûnik a Hitchcock-film után. Ha nem tudtam volna, hogy õ játssza "Big Mama"-t, talán nem is ismertem volna rá.
kisGabi 2008 febr. 26. - 21:10:12 Előzmény 1ED
(14/78)
Hogyne! Ezeknek a szinkronhangoknak szoktam én is a legjobban örülni! Kit szinkronizált Sütõ Irén? (viszonylag keveset szinkronizált és jól, de méltatlanul el is felejtõdött szegény). Joan Fontaine-t?
Kedves Judit! Kérhetnék egy kópiát én is? Amennyiben igen, kérlek, küldj privát üzenetet. Majdnem 20 éve láttam utoljára a filmet és most nagyon jólesett újra látni.
Köszönöm elõre is.
Üdv.: Tirner Gabriella
hutizs 2008 febr. 26. - 11:00:03
(13/78)
Sokan egyetértünk veled. Azt azonban hozzáteszem, hogy kb. 30 évvel ezelõtt láttam utoljára a filmet és emlékeimben sokkal feszítettebbnek tûnt. Mivel emlékeztem rá, hogy egy jó film, rábeszéltem a gyermekemet, hogy nézze meg velem. A végén persze õ is úgy állt fel, hogy jó volt, de neki pl. lassan indult be az izgalom, túl sok volt a Manderley elõtti idõ. Utána persze jöttek a fordulatok, de ha nem vagyok mellette, az elsõ fél órát sem nézi végig. (Nem szereti az ilyen régi filmek szerelmi jeleneteit.)
Még egy érdekesség: Valahol a lelkem mélyén úgy éreztem, párhuzamot tudok vonni a Rebecca és a Jane Eyre között, csak nem tudtam már, hogy miért. Most már tudom, valóban hajaz egy kicsit, a szegény lány - gazdag férfi, a hatalmas kastély és a megõrûlt nõ által keletkezett tûz miatt.
Mindenesetre tény, ami tény, a rendezõ és a szereplõk maradandó alkotást hoztak létre.
Theine 2008 febr. 25. - 22:11:13
(12/78)
Abszolút egyetértek. Szerintem a többiek is.
lazlee 2008 febr. 25. - 21:46:20
(11/78)
Technikai helyesbítés: a Port adatlapja szerint a film idõtartama 100 perc. Az m2-n leadott változat 124 perces volt. Lehet, hogy már a 40-es években volt produceri- (mozi-) és rendezõi változat...?
10/10
Lord Stephen 2008 febr. 25. - 20:18:05 10/10
(10/78)
Kiváló film, nagy öröm volt újra nézni sok év után. Különösen Mrs. Danvers szuggesztív jelenetei tették naggyá a filmet. Joan Fontaine pedig annyira bájos és elragadó ebben a szerepben. (Egyébként a fõszereplõk közül õ az egyetlen aki ma is életben van: tavaly õsszel töltötte a 90-et.)

A figyelmemet azonban részben elvonta a szinkron! Ezek a régi szinkronok tényleg patinásabbak, mint az újak, csakhogy itt nagyon fura dolog történt: talán technikai oka lehetett, de az angol hangokkal együtt a film teljes zenéjét lecserélték!

Franz Waxman filmzenéje egyike a legnagyobb klasszikusoknak, többször kiadták önûállóan is. A magyar szinkron viszont teljesen új zenét kevert a film alá: felismertem Vaughan-Williams 6. szimfóniájának 2. tételét, Bohuslav Martinu 6. szimfóniájának 1. tételét, de ami a legizgalmasabb volt nekem, az a legtöbbet, és fõleg a leghangsúlyosabb jelentek alatt (fõcím, megérkezés Manderleybe, Rebecca szobája stb.) szereplõ aláfestés, ami nem másból, mint Eugen Suchon szlovák zeneszerzõ öttételes Metamorfózisok c. zenekari mûvébõl származott, ami nekem a kedvenc darabom, s amely olyasféle szerepet játszik a szlovák kultúrában, mint Kodály Páva-variációi a magyarban. Ráadásul mindhárom zene késõbb keletkezett a filmnél 1948-1953 között. Ennek ellenére eredetinek ható és meggyõzõ filmzenét vágtak össze, de azért azt mondom, mégis az eredetinél kéne maradni.
1ED 2008 febr. 25. - 16:54:15
(9/78)
A hangokból ítélve legalább 35 éve készülhetett a szinkron. És egy Hamletet játszó Gábor Miklósnak nem derrogált az angol Hamletnek/Sir Laurence Oliviernek adni a magyar hangját. Sütõ Irén, Békés Rita, Egri István - ismeri még valaki ezeket a neveket? És Kútvölgyi Zsike, aki valószínûleg akkor még pályája kezdetén állt.
Milyen csodákat produkáltak a külföldi filmekkel régi, nagy színészeink? Casablanca csak Kálmán György, Váradi Hédi, Agárdy Gábor hangján az igazi.
Lehetséges, hogy legalább egy valaki egyetért velem?
1ED 2008 febr. 25. - 16:41:40
(8/78)
Felvettem a filmet, kölcsön is adom, elõbb szeretném DVD-re átjátszatni. Meg tudjuk oldani? Üdvözlettel: Hollódy Jutka
+36 20 555 666 7
zora 2008 febr. 25. - 13:19:46
(7/78)
Nekem is nagyon tetszett a film,a könyv hatäsära neztem meg. Kiväncsi vagyok, mikor jön Magyarorszägra a belöle keszült musical. En Becsben lättam tavaly, es a zenenek häla,ugyanolyan hätborzongato mint a film. Szerzöpäros mint az Elisabeth-nek es Mozart!-nak: M. Kunze es Sz. Levay. Oszträk cime: Rebecca.
Monica00 2008 febr. 25. - 12:49:13
(6/78)
Sziasztok!
Én pont lemaradtam a filmrõl sajnos!:(
Nem vette valaki föl véletlen? Úgy szeretném megnézni!
VADÓCFIU 2008 febr. 24. - 23:19:02 Előzmény Theine
(5/78)
sziasztok:)most néztem meg e remekmûvet:)szerintem okés volt és a csavar is megvolt benne a végén...........tipikus hicskok szitu , hogy a végén mindig mutat valami csavarosat....:) további jó filmezést minden klasszikus film fannak...pás
Theine 2008 febr. 24. - 22:22:46
(4/78)
Most megy 9 órától az m2-n, hatalmas film.
Nekem az 1991-es angol-német változat is nagyon tetszett. Emilia Fox is nagyot alakított.
10/10
georgia57 2008 febr. 24. - 17:52:45 10/10 Előzmény dave1
(3/78)
érdekes és hatásos hogy nem szines a film pedig akkor már szinesben filmeztek,de ezzel fokozták a hatást,és eddig fel sem tünt hogy nem szines annyira lekötött a cselekmény
dave1 2007 júl. 05. - 04:06:24
(2/78)
tényleg fantasztikus kezdés Hitchcocktól, ez volt az elsõ úgymond "nehezebb" filmje, a könnyed angliaik után... igen Joan Fontainerõl csak szuperlatívuszokban tudok bezsélni :) bár Hitchcock nem érezte magához túl közelinek ezt a filmet, mégis én úgy érzem, hogy ez egy fontos pontja volt az állomásának, és ezzel a filmmel lett profi rendezõ... Joan Fontaine egészen lenyûgözõ, és Judith Anderson, meg Laurence Oliviernak is jár egy külön taps... az atmoszféra, a drámai hangulat pedig nagyon jól el lett találva, a vége pedig hatásos... aki szeretné látni, milyen fantasztikus rendezõ is Hitchcock, annak melegen ajánlom ezt a kellees hangulatú thrillert, amely megalapozott aztán olyan filmremekmûveket, mint a Szédülés, vagy a Psycho!
Gertev 2007 márc. 30. - 21:25:13
(1/78)
Igen, valóban csodálatos. Fény-árnyék, nagyon szép!
Az igazi amerikai korszaka szerintem a Gyanakvó szerelemmel (1941) kezdõdik, még inkább a Szabotõrrel (1942)...