8/10
napraforgó 2021 máj. 24. - 20:23:46 8/10 Előzmény sita76
(711/1411)
A Doc Martinban is volt egy hasonló talicskás jelenet.

Meg a régi szocreál filmekben is, amelyek a '60-as, '70-es évek hirhedt "fekete vonatairól "szólt, amely a Szabolcsból, Nyirségből a fővárosba ingázó épitőmunkások hétvégi hazautazásáról szól. Mire a lassú munkásvonatok hazaértek, a férfiak már lerészegedtek. A feleségeik meg talicskával várták őket az állomáson, hisz tudták, nekik kell hazaszállitani a részeg férjeiket.
5/10
sita76 2021 máj. 24. - 19:08:13 5/10 Előzmény ncsaba50
(710/1411)
Teljesen igazad van. Én nem tudom, mit szívnak az alkotók,de jó cucc. Az egész kezd átmenni egy Monty Pyton-os abszurdba,egyetlen komolyan vehető jelenet sincs már.
Csak megjegyzem, a fatert toljuk a talicskában sem túl eredti ötlet, Tímár Péter több mint 20 éve csinált már hasonlót Eperjes Károllyal a 6:3, avagy játszd újra Tutti, c. filmben.
Amúgy kár érte,valamikor jó sorozat volt...
janderka 2021 máj. 23. - 18:01:27 Előzmény zazee
(709/1411)
Szerintem a közeliekben nem kellett tolnia a fatert - csak eljátszotta - , de így is kifutkorászta magát rendesen :)
Mondjuk én ezeket a kamuzós jeleléseket és a többiek arra érkező spétes értetlenkedését még túrbóztam volna kicsit a rendezés helyében, de így is jó volt.
2/10
zazee 2021 máj. 23. - 17:50:33 2/10
(708/1411)
Rusznák András ebben az epizódban "mindent vitt":)), remek volt Bazsó szerepében. Ennyit futni, és hibátlanul hadarni igazi színészi bravúr!
Jókat vihogtam, nagy poén volt a hullámcsattos kocsifeltörés is!:))
10/10
Puzsér Róbert kritikus 2021 máj. 23. - 10:17:36 10/10
(707/1411)
8/10
napraforgó 2021 máj. 23. - 07:33:49 8/10
(706/1411)
Valóban, ez a rész Bazsóé volt. Sokat nevettem azon, mit összehantázott a nevelőtisztjének. És ahogy rohant a talicskában fekvő apjával, az nagyon vicces volt. A századosnő még szimpatizált is vele, hogy milyen jó fiú.

Erika és Gyuri elég haloányak voltak, ott az anyuka volt jó, hogy teljesen átpakolta a lakásukat, mondván ott jobb helyen vannak a dolgok. A névválasztás volt kicsit humorosabb, vajon milyen keresztnevek illenek Gyuri kutyanevéhez?

A randevú is elég vicces volt, habár a valóságban biztos nincs ilyen véletlen, hogy pont a sógora élettársát szúrja ki valaki.
9/10
Pünkösdi Kató 2021 máj. 23. - 05:49:49 9/10
(705/1411)
A mai rész, A randevú, ezen is annyit nevettem. Jól összehozták Károlyt és Etelkát, Lászlót hajtja a vére. Vermutka, szerintem új nevet kap az ital.:)

És hát Bazsó, amit művelt, de az apja nem buktatta le:) Mit ki kellett állnia a fiacskájáért. De a nevelő se volt semmi, méghogy Bazsó naív a menyasszonya miatt.

Tetszett Erikáék jelenete, azt hittem, kirakják az anyját, mert elég volt belőle. Zömbiknéék is kellettek.:) Úgy volt jó a rész, ahogy volt.
És a kismalac.:) Milyen megszeppenve ült a vizsgálóasztalon.:)
Megnézem még ezt a részt.
Akinek van felirata, használja! Bazsó minden elszalasztott mondatáért kár.
9/10
Pünkösdi Kató 2021 máj. 23. - 05:42:04 9/10 Előzmény ncsaba50
(704/1411)
Hát igen, voltak részek, amit unalmasnak találtam, pl a forgatásos jelenet, de csak a gügye stábtagok miatt.
janderka 2021 máj. 22. - 23:29:32 Előzmény Anna Dé
(703/1411)
Ez a rész ma Bazsóról szólt! Jó volt.
Anna Dé 2021 máj. 22. - 23:08:31 Előzmény ncsaba50
(702/1411)
1 pontot még a Híradóra se adnék, pedig azt nem nagyon szoktam nézni. :) Szerintem jó volt. Bazsó mekkora futamot levágott már. Giro d'Italia pajkaszegi módra. Halódó fater talicskázása 10 pont, kocsifeltörés hullámcsattal 10 pont, fater talajfogása 10 pont. És még sorolhatnám... :D
1/10
ncsaba50 2021 máj. 22. - 18:09:16 1/10
(701/1411)
Egyre gyengébb ez a sorozat. Az első részek jobban ki voltak dolgozva.
8/10
napraforgó 2021 máj. 19. - 16:26:44 8/10
(700/1411)
Egy zártabb közösségben, mint egy falu, ahol mindenki ismer mindenkit és mindenki tud mindent a többiekről elegánsabb dolog azt állitani, hogy valaki külföldre ment dolgozni, "szerencsét próbálni", mint ha azt mondanák, hogy lesittelték, börtönben ül. Még akkor is, ha a többiek tudják, vagy legalábbis sejtik az igazat.
Blindmouse 2021 máj. 19. - 13:31:31 Előzmény guess.who
(699/1411)
"A másik: kérlek, tedd fel a kérdést magadban, hogy téged mégis miért zavar az, ha a másik 110 kilósan, "sztreccsdresszben" flangál az utcán? Miben lesz rosszabb az életed, milyen hatással van a munkádra vagy a magánéletedre, ha egy tök idegen akárki ezt teszi?"

Sorry, de csakazért is válaszolok: ha ugyanezt reagálom arra ha számonkérik rajtam ha nyilvánosan lóbálnám a pöcsöm, akkor azt nem igazán tudnák elfogadni megfelelő indoknak, sejtésem szerint. :D
Amúgy vizuális környezetszennyezés. trauma, satöbbi. :D
De tényleg ne offoljuk szét a témát.


a londonozás. azért falun a képmutatás az megvan, lehet tudja mindenki, de csakazért is letagadják. meg ez a "londonban" ez pont érthető volt így is hogy nem Londont jelenti, mondhatott volna nyaralást is, vagy bármit.. :)
offtopic
guess.who 2021 máj. 19. - 08:01:48 Előzmény napraforgó
(698/1411)
Igen, nyilván azt jelenti, hogy sitten volt, csak az értelmét nem látom a kamuzásnak, hiszen közismert a dolog a faluban. Ha egy ultraprűd budai villás környezetben lakna Bazsó, akkor még érthető is lenne, hogy Londonozik - de így?! :)
8/10
napraforgó 2021 máj. 19. - 06:05:40 8/10 Előzmény guess.who
(697/1411)
Lehet, hogy a "Londonban" volt pont azt jelenti, hogy börtönben ült.
És igen, sokan tudták, vagy sejtették legalább is, hisz amikor megjelent a faluban többen kérdezték, hogy újra itthon, hát szabadult? Én a válaszát soha nem értettem a fura beszéde miatt.
offtopic
guess.who 2021 máj. 18. - 19:47:32 Előzmény Anna Dé
(696/1411)
De tényleg: "Londonban" mit csinált? Merthogy angolul nem tanult meg, az biztos. Persze az is lehet, hogy pakisztáni bevándorlók között élt, egy írek és skótok lakta negyedben - és így sajnos egyetlen angol szót nem hallott soha. :)

Mondjuk nem túlzottan érthető a Londonozás, szerintem mindenki jól tudja a faluban, hogy börtönben volt, és ott szedett fel bizonyos dolgokat (pl. rendszámtábla átalakítása, zárak kinyitása, papírok intézése okosban stb.) - és ezt a tudását a falusiak hasznára és kifejezett kérésére kamatoztatja. Poénnak persze jó egyszer-kétszer, csak ne tolják túl.
Anna Dé 2021 máj. 18. - 18:59:51 Előzmény guess.who
(695/1411)
Szia! Köszike a youtube linket, megnézem majd. ;) Amugy jol eltertunk a targytol. Neutronbomba. :D Azert ennyire nem vészes tán a helyzet. En még nem akarok meghalni. Legalabb addig nem amig meg nem tudom mi lesz Bazsóval. Ujra menni kell Londonba neki? :D
offtopic
guess.who 2021 máj. 18. - 08:25:55 Előzmény Anna Dé
(694/1411)
Színészek: van egy kitűnő beszélgetős sorozat, "Csak neked mondom" címmel a YT-on, amelyben két színész beszélget egymással egy kisebb közönség előtt a Katona József Színházban.
A Mi kis falunk szereplői közül néhány:
Pokorny Lia - https://www.youtube.com/watch?v=70tUGTfKLt0
Bata Éva - https://www.youtube.com/watch?v=lwI0m_WpO0c
Lengyel Tamás - https://www.youtube.com/watch?v=4W43rrLEgyI
és Bezerédi Zoltán (Stohl Bucival) - https://www.youtube.com/watch?v=3B4oWvPyfGk

A beszélgetések kötetlenek, nagyon szakmázósak, de szerintem laikusnak is élvezhetőek, emberközelivé téve a színészeket, a színházat-televíziót.
offtopic
guess.who 2021 máj. 18. - 08:18:20 Előzmény Blindmouse
(693/1411)
Már meg ne haragudj, de

több dolgot is összemostál (szándékosan-e vagy véletlenül, ez most majdnem mindegy), ráadásul nagyon együgyű ez a fekete-fehér világkép: teljes tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy kizárólag jó és rossz emberek vannak és hogy neked kellene eldöntened, hogy ki melyik csoportba tartozik...
A másik: kérlek, tedd fel a kérdést magadban, hogy téged mégis miért zavar az, ha a másik 110 kilósan, "sztreccsdresszben" flangál az utcán? Miben lesz rosszabb az életed, milyen hatással van a munkádra vagy a magánéletedre, ha egy tök idegen akárki ezt teszi?
Kérlek, hogy a választ csak magadnak mondd el (mert ez itt a Mi kis falunk :) ), de őszintén ám! - és aztán gondolkodj is el rajta.
Azt meg, hogy lazán egyenlőségjelet teszel egy bűncselekmény (rablás) és egy sztreccsnadrág között... hááát, hadd ne minősítsem.


offtopic
guess.who 2021 máj. 18. - 08:09:35 Előzmény macsek1121
(692/1411)
Érdekes ez az érzékenyítős téma egyébként. Szerintem a svéd filmesek nagyon jól nyúlnak hozzá hasonló "fogyatékosságokhoz" és egyéb, nehéz társadalmi kérdésekhez - és nem félnek attól, hogy nevessenek (és nem KInevessenek). Persze kell a befogadó/néző részéről is egyfajta nyitottság a különbözőségre, ami a svéd társadalomban inkább megvan, mint a magyarban.

Pl. szerintem a Csajvadászat egy nagyon jó film (annak ellenére, hogy ennyire gügye magyar címet kapott, az eredeti "I rymden finns inga känslor " (vö.: "Az űrben nincsenek érzések") cím helyett, ami egyből a kezdő jelenetre utal). Egy Asperger-szindrómás fiú életének egy darabját mutatja be, aki a betegsége miatt egy átlag (magyar :) ) kívülállónak valami iszonyúan idegesítő, felpofoznivaló hülyegyereknek tűnhet - aztán az ember rájön, hogy a betegségével együtt lesz szimpatikus. :)

Ráadásul Cecilia Forss őrült és gyönyörű (vagy őrülten gyönyörű, ez jelen esetben egyre megy) benne. :)