Anna Dé 2021 szept. 25. - 19:26:04
(876/1396)
Most jók voltak a Répák szerintem, ebben a részben. Bata Évától jó gyorsan megváltak. Azt hittem marad még egy pár rész erejéig. Rozika meg tiszta Gryllus Dorka, bar tudtommal neki nincs lánya. De nagyon hasonlít a színésznőre.
ulti72 2021 szept. 25. - 12:55:53 Előzmény nikato
(875/1396)
A Répák a leggyengébbek,el kellene felejteni Őket!!!Mióta itt vannak sokat esett a színvonal,főleg azért mert sokkal jobb karakterektől veszik el a lehetőséget.
Blindmouse 2021 szept. 22. - 19:11:25 Előzmény nappalitv
(874/1396)
Ennek ellenére az erika karaktert abban a részenkénti 2 percbeni működéséért agyonverné szerintem lassan bárki egy lapáttal. :D
Ahhoz képest az irodai utódja még a legnagyobb veszekedések közepette is egy simulékony karakter :D :D
offtopic
Anna Dé 2021 szept. 22. - 14:22:22 Előzmény Blindmouse
(873/1396)
Vemhes. Jezusom! Kösz hogy allatokhoz hasonlítasz bennünket. Nőket. :O
10/10
nappalitv 2021 szept. 22. - 12:04:25 10/10 Előzmény guess.who
(872/1396)
A Viki-Erika csere kitűnő lépés volt. Lényegében a körülöttük levők megmaradhattak, a szerep is ugyanaz, de más lett és mos Gyuri-Erika rikácsol. Laci mellé nagyon hiányzik Eliza aspicsaj karaktere de vissza kellene hozni vele együtt Erdélyi Tímeát is egy kicsit 1-2 Lacifókusz epizódig.
Blindmouse 2021 szept. 22. - 10:40:23 Előzmény janderka
(871/1396)
Imitálták hogy van azért élet a faluban a háttérben is..
Amúgy meg a hazautat nem láttuk, BÁRMI történhetett abban a kocsiban hazafelé, szóval a kocsmáros asszony bárkitől lehet vemhes.

Viszont ez az ide-oda rángatós "táncjelenet" azzal a csúnyán öregedő Dórival, az utolsó részben, háát. rettentő égőnek indult, aztán egyszercsak annyira zseniálisan groteszkre váltott hogy felkacagtam. :D
8/10
napraforgó 2021 szept. 22. - 08:33:31 8/10
(870/1396)
Miért lett Sulyok Tivadarnak Kolbász a beceneve? Nem Kolbai volt a vezetékneve?
offtopic
guess.who 2021 szept. 22. - 07:22:23 Előzmény Anna Dé
(869/1396)
Sulyok Tivadar (Nagy Sándor játssza, aki amúgy valóban zenél(t), pontosabban énekelt az Adagio együttesben Homonnay Zsolttal és Balczó Péterrel. Egyébként az SzFE-n operett-musical szakon diplomázott, szóval vélhetően elég képzett zenész-énekes), azonban nem közlegény, hanem zászlós a rendfokozata. Rendőröknél nincs "közlegény", illetve tisztesek (őrvezető, tizedes, szakaszvezető) sincsenek, egyből őrmesterrel kezdenek a szakközép elvégzése után.
offtopic
Anna Dé 2021 szept. 22. - 02:35:48
(868/1396)
Hogy hívják a szintis közlegényt? :D A mostani részben nekem ő tetszett a legjobban. En Pali bacsival úgy vagyok, mint ahogy Stoki mondta, csak engem felejtsen már el a Pali bácsi. :D Szerintem rohadtul fárasztó az öreg. De úgy mar maga a sorozat is kezd zsibbasztó lenni. A kétbites poénjaival. Mintha egy Stan es Pan komédiat nézne az ember. Ki tud nagyobbat esni a létrával. Azert regebben ennel viccesebb jelenetek voltak benne. Kezd kifulladni az egész szerintem. Vagy csak kifogytak az otletekbol a forgatókönyvírók. Neha lecserélhetnék őket, hátha vki más többet tudna kihozni belőle.
janderka 2021 szept. 21. - 20:28:24
(867/1396)
De abban van igazságod, hogy ha hirtelen sokat emelkedne a falusiak szellemi és mentális színvonala az fura lenne elsőre. És olyan reseteléses utómagyarazgatás se lenne jó, mint ami pl. a MA-ban szokás, de ennyi év után egy kis frissítés még beleférne szerintem.
janderka 2021 szept. 21. - 20:15:25 Előzmény guess.who
(866/1396)
Én nem szeretem. Igazából engem is irritál. Nem annyira a színész, inkább a szerep, ami felé elvitté (írtam is, hogy mocsoknak tartom). De a sztori szempontjából lehetne a figurájának szerepe.
offtopic
guess.who 2021 szept. 21. - 19:36:28 Előzmény janderka
(865/1396)
Ja, ez valóban fura volt, mert lépten-nyomon lenyilatkozták már ezerszer a készítők és a színészek is, hogy amikor forgatnak, akkor leáll az élet a faluban.
Szóval vagy valami kivágott jelenet része volt az oszlopon fúró-faragó munkatárs, vagy irtóra szorította az idő a készítőket és gyorsan összecsapták a jelenetet egyetlen felvétellel... (Vagy nem érdekelte Kapitányékat az egész.)
offtopic
guess.who 2021 szept. 21. - 19:34:21 Előzmény janderka
(864/1396)
Érdekes, hogy ennyien szeretitek Svábot, mert engem ő pont irritál. :)

Különben ez a sorozat éppen attól ez a sorozat, hogy nincs hosszútávú történés. Vagy máshogy nézve: van egy elég szűkre szabott keret (Gyuri menyasszonya Erika, a pap iránt Teca és Dóri is epekednek, a polgi nagyarcú és ügyeskedő ésatöbbi), és nem ezek az alapvetések változnak, hanem a keretben alakítanak ki helyzeteket, és azok komikumán röhögünk.
Annyiból igazad van, hogy maga a formátum az, ami önmaga miatt fárad el, ha nem tudnak a szereplők kitörni a kereteikből - de ha kitörnek és/vagy más szereplők jönnek be, akkor az már nem ugyanaz a sorozat.
Nevezzék át inkább, legyen "a ti nagy falutok", esetleg "Kajlaszögi hírek", "Teca fricskája", vagy ha más nincs, akkor "Lacika és a csajok".

Sodró Elizát én is nagyon hiányolom, érthetetlen, hogy az "olyan az agyad, mint egy számítógép" beszólása után hogyan hagyhatják lassan egy évad óta parlagon heverni. Már rég oda kellett volna költöznie, hogy vigyázzon Pali bácsira.
És egyébként amióta Vikinek nem abban merül ki a szerepe, hogy rikácsolnak Zsoltéknál, hanem a hivatalban szólogat be mindenkinek, szerintem lett belőle legalább olyan jó (és fontos) szereplő, mint Erika volt.
janderka 2021 szept. 21. - 17:08:03
(863/1396)






Na igen, ha engednék végre hogy valami hosszútávon is történhessen. De igazából semmi.
Az írók szerint mindent csak megfúr vagy elcsal a polgármester. A falubeliek meg csak róják megszokott köreiket. A vénasszonyok pletykálnak és mindent félreértenek. A közmunkások már a látszatra sem adnak, úgy hűtik (és immáron hűttetik) a lét. Fejlesztés, változás, fejlődés semmi. Ez egy idő után már unalmas.

Mindehhez képest persze vicces volt látni, hogy a Teca és a pap közti évődési jelenet alatt a kocsmaépület mögött pont szerelt valami oszlopot egy kábeltévés figura...
10/10
Rojita 2021 szept. 21. - 16:11:27 10/10
(862/1396)
Most látom, h tavasszal csak 6 epizódot tudtak leforgatni a 6. évadból, amiből már csak kettőt nem láttunk. Biztos vagyok benne, h folytatják a sorozatot. Nagyon magas a nézettségük, miért hagynák abba? A régi szereplőkkel félbehagytak történeteket, sok új karaktert hoztak be, akikkel folyamatosan lehet bővíteni a falu életét, igen, ebben Sodró Elzának is biztos helye van. Bata Éva közben már megszült, Lovas Rozi februárban fog.
Lehet, h a külső felvételeket még a meleg októberi napokon tudják teljesíteni, a többit pedig stúdióban később. De lehet, h csak tavasszal tudnak legközelebb forgatni.
Rengeteg poén van még ezekben a karakterekben, de tk. napjainkban is. Itt a járvány - nincsen járvány. Van járvány, de mindig csak a szomszédban, mindet ugyis elkerül. És ki él jól, ki él rosszul ? Rendkivüli helyzet, home office és digitális oktatás. (Pajkaszegen csak a községházán és a fiataloknál van net?) Működik Magyarország, de hogyan működik egy kis falu?
Sok mindent ki lehet még hozni a filmből. Humorra pedig nagyon szükségünk van.
7/10
nikato 2021 szept. 21. - 12:41:19 7/10
(861/1396)
Nekem pont az új gárda tetszik. Doki és Kati unalmasak. Ha elkezd a doki beszélni alig várom, hogy abbahagyja. Répáék, Szifonék, Pali bácsi, Bazsó, és tahó társaik jó poén források. 6. évadon eddig többet nevettem, mint az elmúlt 5-ön. Gyuri nagyon elbutult, még butább, mint az előző évadokban, ráadásul sokáig úgy vettem észre, hogy a saját gyerekeit se szereti, ha meg már több, mint 10 éve együttélnek a házisárkány Erikával, akár a házasok, akkor miért esik pánikba a házasságtól ennyire? Nekem Laci kukasága is sok.
janderka 2021 szept. 21. - 11:42:03
(860/1396)
Én pont örültem az eltávolodásoknak. Pl. Gyuriék welnessezése is jó volt. Hiszen ezredszerre látni azt, hogy hogyan poshad rájuk a semmi Pajkaszegen... 4 év után már nem túl szórakoztató. Ráadásul egyéni jellemfejlődés sem állt be senkinél. És ez már unalmas annak, aki régóta nézi. Vagyis fejlődés nélkül az alapfigurák valóban elfáradtak (van akiről ennyi év tufa semmittevés után már elképzelhetetlen is lenne bármifajta színvonalasabb élet).
Bazsóban lehetne potenciál, vagy az egyre mocskosabb Svábban. A városból leköltözött fiatalokban is. Netán a papságát feladva helyi tanítóvá és zenész/kultúrossá átalakuló papban.
De a 2 + 2 közmunkás, a folyton paraszt fociedző és hozzábutuló neje, vagy a magát a falu eszének gondoló, beszólogatós vénlány kocsmárosnő már nem tudnak érdekesek lenni a sablonköreikkel.
Nagy ziccert hagytak ki pl Lacika és Pali bácsi zakkant lánya lúzerpárosának elengedésével. Az ő kettősük sok szerethető vagy akár megrígató szituációt rejtett volna magában.
8/10
napraforgó 2021 szept. 21. - 08:43:50 8/10
(859/1396)
Szerintem ha Bata Éva vissza is tudna térni a szülés után, addigra "Erika" megy el újra szülni, vagyis két főszereplő is huzamosabb ideig távol lenne.
És valóban, az eredeti főszereplők már alig-alig vannak jelen. A doktor keveset van jelen, a polgi is, Katit sem látjuk, a mostani részek jórészt az új szereplőkről szólnak.

Bevallom engem nemigen érdekelnek a Répa fivérek, Bazsót még most se nagyon értem.
Sváb jópofa és talán Mokri is, de ők nem tudnak megtölteni egy egész részt.
A banyák - 4 is van - szintén szórakoztatóak, na de ők sohasem voltak főszereplők.
Erika és Gyuri kettőse szórakoztató lehetett volna, ahogy Erika ráncba szedi Gyurit és megfelelő kispapát nevel belőle. De ez lovas Rozi mostani terhessége miatt már nyilván nem valósul meg.

A sorozat valóban elfáradt, vannak ugyan jó pillanatai, de úgy egészében már nem ugyanaz, mint kezdetben volt.
offtopic
guess.who 2021 szept. 21. - 07:51:07 Előzmény Rojita
(858/1396)
Irigylem az optimizmusod. Meddig írták ki? 1-2-3 évig? Ha azt nézzük, hogy egyre érezhetőbben fárad el a sorozat, egyre kevésbé ragaszkodnak a faluhoz (autós, vagy falun kívüli jelenet szerintem sok évadig nem is volt, most meg majdnem egy teljes rész Tecával valahol másutt játszódott, sőt: a készítők büszkén vállalják, hogy nagyrészt stúdiódíszleteznek!), akkor az nem azt mutatja, hogy lesz még ideje Tecának visszatérnie.
Korábban Kapitányék a szégyenszemre megcsinált Üvegtiris 3-at is legfőképpen azzal rontották el, hogy a címadó helyszín -az oda írt ötletek híján- csak afféle mellékes, lényegtelen díszletté silányult, a film nagy része nem is ott játszódott, és a korábbi hatosfogatból négyen-öten szintén mellékszereplővé, szinte díszletté degradálódtak Rudolf Péter mellett, abban a roadmovie-ban (ami nálunk az amerikai távolságokhoz képest elenyésző méretű országban eleve értelmezhetetlen). Holott ez a (sztori nélküli) sztori alapvetően arról szólt az első két részben, hogy van hat egyenrangú hülye, és bármi is történik a világban, a büfé körül soha semmi nem változik: ugyanolyan kilátástalan helyzetben vannak, mint húsz éve - viszont legalább jót röhögnek rajta.
És -visszatérve a Mi kis falunkra- itt is elkezdték "kivinni" a sztorit a falun kívülre, lassan elkezdünk belefulladni a mellékszereplőkbe (miközben a főszereplők kikopnak és egyre kevesebb jelenetük van)... Szóval ne legyen igazam, de tartok tőle, hogy Bata Évának már nem biztos, hogy lesz hová visszajönnie.
10/10
Rojita 2021 szept. 20. - 23:30:01 10/10 Előzmény luci87
(857/1396)
Azért ugye, rólam se gondoljátok?