5/10
luci87 2021 ápr. 25. - 12:59:19 5/10 Előzmény guess.who
(637/1397)
Ez az ide-oda vágás nekem is feltunt..
Atvitt értelmét én is találtam.. :)
Egy hülyeségnek elment...
5/10
offtopic
luci87 2021 ápr. 25. - 12:57:51 5/10 Előzmény napraforgó
(636/1397)
Az egyik színész egy ismert szinkronhang, de nem jut eszembe hirtelen a neve, a Búékban is játszott. Lehet, h Pakjkaretrol jöttek?
janderka 2021 ápr. 25. - 12:10:42
(635/1397)
Gyenge rész volt.
offtopic
guess.who 2021 ápr. 25. - 12:02:24 Előzmény zazee
(634/1397)
Valóban sok túlzás volt benne, de szerintem irtó jó karikatúrája volt a "mi vagyunk a világ eleje", önhitt és felfuvalkodott emberkéknek. És olyasmiket sikerült viccesen megmutatni, amikre valóban nem is gondolna első körben egy átlagember - pl. hogy az "új államban" honnan lesz a lakosoknak nyugdíja vagy segílykéje, hiszen a "régi állam" azt már NEM fizetné. Ahogy nem szállítaná el a szemetet sem. :) Szóval egész addig jópofa ez az államosdi, amíg lehet önarcképes-aláírásos pénzt vagy címert készíteni, meg királlyá koronázást imitálni nagy folyón úsztatott koronával - onnantól viszont, hogy működtetni is kellene önállóan az államot, el is hasal.

Nem akarom azt írni, hogy az ertéel jobb napjait idéző rendszerkritika volt ez az epizód, de attól még az volt.



Viszont Viki elég hülyén hangsúlyoz, amikor alákérdezősdit játszik - ez az állandó rikácsolásánál eddig nem volt észrevehető. :D
A kocsmai ramazuri is nagyon túljátszott volt, és főleg idegesítő volt, hogy az első öt percben 5 másodpercenként volt ide-oda vágás a helyszínek között...
2/10
zazee 2021 ápr. 25. - 11:44:34 2/10
(633/1397)
Ez az epizód most nekem sem jött be, idétlen volt és bugyuta ez a "Pajkaszeg, mint önálló állam" story.
8/10
napraforgó 2021 ápr. 25. - 06:16:08 8/10
(632/1397)
Ki az a két új pasi, akik a ragasztószalagot tartják Pajkaszeg határában?
Zsul 2021 ápr. 25. - 05:35:30
(631/1397)
Ez a mostani rész nem tetszett. Jó sokat kellett várni, hogy legyen olyan rész, ami nem tetszik. :D Túl hülye rész volt, és kicsit mindenki megkergült. A legbántóbb a polgármester volt számomra. Ő egy dörzsölt pénzvadász nem pedig egy ostoba, aki elhiheti, hogy lehet csak úgy új miniállamot alapítani. Jobb lett volna, ha az új titkárnőnek az a "beavatása", hogy direkt keresi a szabálytalanságot és a csúszópénzeket. S akkor Viki ezen fennakadna.... ez közelebb állt volna Füleki karakteréhez.
offtopic
guess.who 2021 ápr. 19. - 20:02:17 Előzmény napraforgó
(629/1397)
Néha szokták mutatni, pl. Szifon rakosgatja a pultra az aprót és nincs nála elég a sörre, ezért kérne hitelbe; lényegében ugyanez, mikor Gyuri vásárolt Nellinél múltkor és nem volt nála elég pénz stb. De valóban: a Mintaapákban, a DÖ-ben és a Balatonban is igyekeztek kerülni a konkrét pénzösszegeket. Ha mégis kellett volna valamit mondani, akkor megmutatták telefonon vagy papíron (úgy, hogy a néző ne lássa)...
Szóval fura volt most ez a Vikis jelenet minden szempontból.
8/10
napraforgó 2021 ápr. 19. - 14:50:51 8/10 Előzmény guess.who
(628/1397)
Igaz, megfigyeltem, hogy a legtöbbször úgy vásárolnak, hogy nem is fizetnek (nem mutatják), csak, ha valami okból jelentősége van. Mint amikor Bazsó és Gyuri átvágott egy pénztárosnőt egy boltban (2000-selfizettek és 20 ezresből kértek vissza)

Szifonék is csak rendelik a söröket, de sohasem perkálnak Tecának. A nő is csak mondja, hogy nincs hitel, de nem látni, hogy fizetnének neki.
offtopic
guess.who 2021 ápr. 19. - 12:38:05 Előzmény janderka
(627/1397)
Azaz egy más műfaj. Vannak az alapvetések (a polgi egy önző horgász, Lacika egy bamba Teca-fan, Erika várja, hogy Gyuri elvegye, Dóri illegeti magát Janó előtt stb.), azaz a keret - a többi meg időtlen történés: még az sem lenne túlzottan zavaró, ha az egyes epizódokat véletlenszerűen összekeverve adnák le.
(Leszámítva 2-3 olyan szálat, ami egynél több részen át húzódott, pl. Lacika féltestvére, az apja megjelenése, Tecáék csókjelenete stb.)
janderka 2021 ápr. 19. - 12:26:08 Előzmény guess.who
(626/1397)
Tulképp ez is egyfajta resetelés. Csak itt nem zavaró, mert nincs hónapokon átívelő történetvezetés. Így minden fordulat végül apró kilengéssé szelidül.
guess.who 2021 ápr. 19. - 12:22:11 Előzmény janderka
(625/1397)
Értem a célzást, de ilyen alapon akkor lehetne falusi Terminátor is. Csak azt nem tudom, hogy Janó pap vagy Lacika játszaná-e a T-800-ast? Mert hogy a T-1000 Szifon lenne, az tuti. ;)
offtopic
guess.who 2021 ápr. 19. - 12:19:00 Előzmény napraforgó
(624/1397)
Mondom: szerintem nem tudjuk, hogy így van-e vagy máshogy, mert ügyesen kerülik a témát. :)
janderka 2021 ápr. 19. - 12:06:13 Előzmény guess.who
(623/1397)
Falusi "Idétlen időkig"
8/10
napraforgó 2021 ápr. 19. - 11:46:25 8/10 Előzmény guess.who
(622/1397)
Szerintem Gyuri nem kap fizetést a fociedzősködésért, csak a gyerekek (szüleik) fizetnek valamennyit a sportfoglalkozásért, amolyan különóraként.
Korábban volt valami olyan jelenet, hogy Gyuriék menni akartak valahová, talán épp a nászútra, de neki nem volt pénze és előre ki akarta volna fizettetni a kölkökkel a taksát. És mindenki elhajtotta, hogy nyaralni mennek, meg valami táborba megy a gyerek, vagyis nem is jönnek fociedzésre.

A lényeg, hogy az önkormányzattól ő nem kap fizetést, és nyilván máshonnan sem.
offtopic
guess.who 2021 ápr. 19. - 08:26:35 Előzmény napraforgó
(621/1397)
Szerintem igazából nem tudjuk, hogy Gyuri a fociedzősködésért kap-e fizetést. Nem is baj, hogy nem tudjuk, mert nem erről kellene szólnia - meg is lepődtem, hogy HisztiViki konkrét pénzösszeget említett...

"hisz ott van Zsolt, aki sokkal csinosabb nála. Jóképű, képzett, diplomás informatikus, "
Viszont bárhogy forgatjuk, ő csak egy GYÜTTMENT, vele nem számolhat senki komolyan a faluban (némi hétvégi szórakozáson kívül), hiszen ugyanúgy le is léphet bármikor, ellentétben az évszázadok óta a faluban élőkkel.

"Nem lepődnék meg, ha Erika kirúgná"
Én meglepődnék. Méghozzá azért, mert ennek a sorozatnak éppen az a lényege, hogy bármikor meg tudod bármelyik epizódot nézni, nem kell hozzá öt évadnyi előtörténet, hogy érthető legyen. Azaz: a falu ismert lakói pont ugyanabban az állapotban vannak, ugyanazokkal a konfliktusokkal küzdenek, mint az első évad elején. Pl. a Teca-pap viszonyból sem lett semmi (EGY-KÉT rész alatt lement a liezonjuk!), a közmunkások ugyanúgy támasztják a kocsmapultot, mint az elején, a polgi ugyanúgy horgászni jár munkaidőben, Lacika ugyanolyan hülye (irtó gyorsan eltűnt az apja és a féltestvére is!) stb.
Erika és Gyuri a sorozat alapszereplői, a fenti status quo miatt ők NEM házasodhatnak össze és NEM is válhatnak el/meg egymástól...
offtopic
guess.who 2021 ápr. 19. - 08:18:33 Előzmény Blindmouse
(620/1397)
"NINCSENEK problémáik, az ő életük szuper, és így boldogok.."
A külvilág felé mindenképpen. De Erika úgy képzeli, hogy néha ráripakodik, hogy "Gyuríííí" - és azzal megoldódik minden. Gyuri meg úgy, hogy elég néha szépen mosolyogni Erikára, és van új sportkormány. :)

Különben mindketten csak kifelé, a külvilágnak játsszák a keménykedőt: Gyuri az edzésen a gyengébbekkel, Erika meg a hivatalba betévedő ügyfelekkel - miközben otthon mindketten bizonytalanok és gyengék a másikkal szemben. Erika ugyan próbálkozik kemény lenni Gyurival lényegtelen apróságokban (követelőzik sárkányizét és csokit például), de a lényegben(ti. a házasság kérdésében) a világon semmit nem haladtak előrébb 5 évad alatt.
8/10
napraforgó 2021 ápr. 19. - 05:19:00 8/10 Előzmény guess.who
(619/1397)
Ne felejtsd el, hogy kettejük közül Erika a kereső fél, Igy hasonló a felállás, mint amikor a férj orditja a feleségének, hogy én tartalak el, azt csinálod, amit mondok. Mert ugye ez az általános, a hagyományos felállás.
De itt Erika a kereső fél, Gyuri nem tesz hozzá semmit. Az edzői tiszteletdija a zsebpénze.
Erika ehhez képest még nagyon is szoft, ő csak néha a kanapéra, vagy az autójába száműzi Gyurit.
És Gyurinak ez csak némi kényelmetlenséget okoz - 10 évi együttélés után a szex már nem annyira hiányzik neki, sőt néha kötelező "kűr"-ként éli meg.
És a gyerekek születése után nyilván méginkább háttérbe is szorul majd, hisz Erikának a gyerekei lesznek a legfontosabbak.
És bizony már nem ő a legjobb pasi a faluban, a falu "bikája", hisz ott van Zsolt, aki sokkal csinosabb nála. Jóképű, képzett, diplomás informatikus, na és épp két nő is veszkődik érte. (a kukkoló öregasszonyokról nem is beszélve) Hol van ehhez Gyuri?
Sehol. Ő egy nagy nulla. Nem kell már sok, hogy erre ő is rádöbbenjen.
Gyuri már most is kb. Mokri és a Sváb szinvonalán van, még Bazsó is értelmesebb nála. Sőt, talán még a Sváb is élelmesebb nála, lásd a szarvas esetét.
Nem lepődnék meg, ha Erika kirúgná, hisz semmi haszna belőle.
8/10
napraforgó 2021 ápr. 19. - 04:12:31 8/10
(618/1397)
Na és miből élne Gyuri, ha elhagyná Erikát? Neki ő a megélhetési forrása, hisz ha elhagyná, kénytelen lenne elmenni valahová, mondjuk egy gyárba dolgozni. Mert nem ért ő semmihez, jó, kicsit megbütyköli az autóját, de nincs szakmája, végzettsége, semmi. Nem is dolgozott soha semmit. Erika kinézte magának, ő innentől Erika örökös vőlegénye, semmi más.
Igy meg pont elég, ha rábólint Erika ötleteire és jól megél. Sőt, ahhoz képest, hogy lusta, mint a lajhár, még az anyósa is túl kedves vele.