offtopic
guess.who 2021 máj. 18. - 19:47:32 Előzmény Anna Dé
(696/1396)
De tényleg: "Londonban" mit csinált? Merthogy angolul nem tanult meg, az biztos. Persze az is lehet, hogy pakisztáni bevándorlók között élt, egy írek és skótok lakta negyedben - és így sajnos egyetlen angol szót nem hallott soha. :)

Mondjuk nem túlzottan érthető a Londonozás, szerintem mindenki jól tudja a faluban, hogy börtönben volt, és ott szedett fel bizonyos dolgokat (pl. rendszámtábla átalakítása, zárak kinyitása, papírok intézése okosban stb.) - és ezt a tudását a falusiak hasznára és kifejezett kérésére kamatoztatja. Poénnak persze jó egyszer-kétszer, csak ne tolják túl.
Anna Dé 2021 máj. 18. - 18:59:51 Előzmény guess.who
(695/1396)
Szia! Köszike a youtube linket, megnézem majd. ;) Amugy jol eltertunk a targytol. Neutronbomba. :D Azert ennyire nem vészes tán a helyzet. En még nem akarok meghalni. Legalabb addig nem amig meg nem tudom mi lesz Bazsóval. Ujra menni kell Londonba neki? :D
offtopic
guess.who 2021 máj. 18. - 08:25:55 Előzmény Anna Dé
(694/1396)
Színészek: van egy kitűnő beszélgetős sorozat, "Csak neked mondom" címmel a YT-on, amelyben két színész beszélget egymással egy kisebb közönség előtt a Katona József Színházban.
A Mi kis falunk szereplői közül néhány:
Pokorny Lia - https://www.youtube.com/watch?v=70tUGTfKLt0
Bata Éva - https://www.youtube.com/watch?v=lwI0m_WpO0c
Lengyel Tamás - https://www.youtube.com/watch?v=4W43rrLEgyI
és Bezerédi Zoltán (Stohl Bucival) - https://www.youtube.com/watch?v=3B4oWvPyfGk

A beszélgetések kötetlenek, nagyon szakmázósak, de szerintem laikusnak is élvezhetőek, emberközelivé téve a színészeket, a színházat-televíziót.
offtopic
guess.who 2021 máj. 18. - 08:18:20 Előzmény Blindmouse
(693/1396)
Már meg ne haragudj, de

több dolgot is összemostál (szándékosan-e vagy véletlenül, ez most majdnem mindegy), ráadásul nagyon együgyű ez a fekete-fehér világkép: teljes tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy kizárólag jó és rossz emberek vannak és hogy neked kellene eldöntened, hogy ki melyik csoportba tartozik...
A másik: kérlek, tedd fel a kérdést magadban, hogy téged mégis miért zavar az, ha a másik 110 kilósan, "sztreccsdresszben" flangál az utcán? Miben lesz rosszabb az életed, milyen hatással van a munkádra vagy a magánéletedre, ha egy tök idegen akárki ezt teszi?
Kérlek, hogy a választ csak magadnak mondd el (mert ez itt a Mi kis falunk :) ), de őszintén ám! - és aztán gondolkodj is el rajta.
Azt meg, hogy lazán egyenlőségjelet teszel egy bűncselekmény (rablás) és egy sztreccsnadrág között... hááát, hadd ne minősítsem.


offtopic
guess.who 2021 máj. 18. - 08:09:35 Előzmény macsek1121
(692/1396)
Érdekes ez az érzékenyítős téma egyébként. Szerintem a svéd filmesek nagyon jól nyúlnak hozzá hasonló "fogyatékosságokhoz" és egyéb, nehéz társadalmi kérdésekhez - és nem félnek attól, hogy nevessenek (és nem KInevessenek). Persze kell a befogadó/néző részéről is egyfajta nyitottság a különbözőségre, ami a svéd társadalomban inkább megvan, mint a magyarban.

Pl. szerintem a Csajvadászat egy nagyon jó film (annak ellenére, hogy ennyire gügye magyar címet kapott, az eredeti "I rymden finns inga känslor " (vö.: "Az űrben nincsenek érzések") cím helyett, ami egyből a kezdő jelenetre utal). Egy Asperger-szindrómás fiú életének egy darabját mutatja be, aki a betegsége miatt egy átlag (magyar :) ) kívülállónak valami iszonyúan idegesítő, felpofoznivaló hülyegyereknek tűnhet - aztán az ember rájön, hogy a betegségével együtt lesz szimpatikus. :)

Ráadásul Cecilia Forss őrült és gyönyörű (vagy őrülten gyönyörű, ez jelen esetben egyre megy) benne. :)


Blindmouse 2021 máj. 18. - 01:38:52 Előzmény Anna Dé
(691/1396)
A fene nagy tolerancia miatt van az, hogy emberek százai-ezrei-milliói tevékenykednek olyan helyen, vagy csinálnak olyan dolgot amire teljességgel alkalmatlanok, de tűrjük már meg mert meg ne bántódjon a kicsi lelke.
Jaj ne szóljunk már rá hogy hamisan énekel.. fogadjuk el..
Jaj ne szóljunk már neki hogy 110 kilósan nem kéne sztreccsdresszben flangálnia az utcán.. fogadjuk el, majd nem nézünk oda.
Jaj ne szóljunk már neki hogy nem illik a nyílt utcán kirabolni a kisöreget a villamosmegállóban, forduljunk el majd nem nézünk oda..

A világ megérett a neutronbombára..

offtopic
Anna Dé 2021 máj. 17. - 20:01:16 Előzmény Blindmouse
(690/1396)
A világot az vinné előre ha az emberek toleránsak lennének egymáshoz. Ami az egyiknek tetszik, a másiknak nem de attól még nem kell bunkónak lenni. Bírom amikor kritizálják a színészt is, nem tudom az emberünk mit rakott le az asztalra hogy ekkora mellénnyel van. Én örülök hogy vannak ilyen sorozatok is. Engem kikapcsolnak. Inkább ez mint a Barátok közt. De egyébként azzal sincs bajom. Én nem nézem.
Blindmouse 2021 máj. 17. - 19:57:11 Előzmény Anna Dé
(689/1396)
Hagyjuk már. ebben a mostani hülye világban mindenkinek csak nyalni lehet, őszinte kritikát nem lehet letenni mert megsértődik (mondjuk én letojom nagyívben ballisztikus pályán a sértődést, dafke is megmondom)

A világban a fejlődést sohasem az vitte előre ha valaki puncsolt akkor is ha valami tré, hanem az őszinte kritika. abból lehet tanulni, és jobbá válni, benyalásból NEM!
8/10
napraforgó 2021 máj. 17. - 12:56:47 8/10
(688/1396)
Én meg azt hiszem, hogy téged kimoderálnak innen, de hamar.
offtopic
Anna Dé 2021 máj. 17. - 11:04:13
(687/1396)
En meg nagyon tudom rühellni amikor egy filmet kritizalnak a sajat oldalan. Mondjuk a facebookos fanpage oldalan. Ez nem jo, az nem jo.. de akkor kerdezem én, minek nezi? Hacsak nem az a celja, hogy lehuzza a filmet. Vagy lenézze azt aki nézi. Van kismillio mas sorozat, olyat kell nezni ami tetszik, nem kritizalni folyton.. A szineszek jok, a tortenetvezetes nem mindig, talan a humor se olyan, de az embereknek sincs ket egyforma napja, hogy lehetne mar egy bizonyos szintet tartani? Folyamatosan. Keptelenseg. Plane ha sorozatrol beszelunk. Na mindegy.. Senkit nem akartam megbantani, csak egyszeruen nem értem. Ezek a sorozatok egy bizonyos celkozonsegnek keszulnek, ha nem tartozunk bele hat nem tartozunk bele... Nem irt semmi bántót Sita76 egyebkent, csak egyszeruen asszem rossz napon talalt meg a kommentjével. Figyelmen kivul kellett volna hagyni.. Bocsika!
8/10
offtopic
napraforgó 2021 máj. 17. - 04:36:29 8/10
(686/1396)
Meg vagyok döbbenve. Eddig ennek a fórumnak nem volt sajátja, hogy egymást mocskoljuk. Remélem, hogy a moderátorok tesznek róla és kigyomlálják az egymást fikázó kommenteket.

És igen, szabad mondani, hogy tetszik, vagy nem tetszik a sorozat, vagy annak egyes részei, elemei. Na és? attól, hogy valakinek tetszik, vagy nem tetszik, még nem hülyék az iróik.
-----------------------------------------
Szerintem vannak olyan szituációk, amikor vicces az, amikor egy mozgássérült tolókocsizik összevissza egy kórházban - lásd a némafilmeket, vagy egy vakot, süketet félreértenek -- sajnos most nem jut eszembe példa.

Ott an pl. A miniszter félrelép, amelyben a lecsapódó ablak előbb a magándetektivet csapja le, akit mint halottat aztán tolószékben tologatnak ide-oda, stb.
De az ablak lecsapja Udvaros Dorottyát is, a miniszter feleségét, majd Hernádi Juditot is, aki Galamb úr anyjának ápolónője.
Akárhogy is, ezek a szituk akkor nekem szórakoztatók voltak, még akkor is, ha úgy igazából senkinek nem viccesek a tolókocsiban ülő mozgássérültek.

Azt hiszem, hogy lehet úgy viccet csinálni egyes fogyatékokból, hogy az nem sértő az érintettekre.
Itt van a mostanában ismételt Váratlan utazás, ahol a magukra hagyott gyerekek félreértik a hozzájuk érkező vendéget, azt hiszik, hogy ő a nagyothalló nénikéjük, igy hangosan beszélnek vele. Normál hangon meg elmondják a valódi véleményüket, a nénivel meg orditoznak Ezen a hölgy igen jól szórakozik.

Vagy ott van A bolond szél fúj c. amerikai film, ahol a lány elviszi udvarlóját vacsorára családjához és tájékoztatja, hogy az egyik nagynénje nagyot hall. A fit ú eltéveszti a nagynénit és mással orditozik.

Ezek a szituk viccesek és mégsem sértők az érintettekre nézve. A lényeg az, hogy lehet úgy érinteni a témát, hogy az nem bántó az érintettekre nézve.
Blindmouse 2021 máj. 17. - 01:07:20 Előzmény macsek1121
(685/1396)
Amik hirtelen eszembejutnak:

-Mr magoo: erős látásprobléma.
-50 első randi: memóriazavar, down szindróma
-Vaklárma: süketség-vakság
-Harlem Nights: rövidlátás, dadogás
-Isten nem ver Bobbal: mentális zavarok
-Sörgyári Capricco: kényszercselekvés (Pepin bácsi ugye)
Üvegtigris: szellemi visszamaradottság

És ez csak egy szolíd pillanatnyi eszembejutott lista. hány filmben röhögtünk egy tolókocsison, vagy mankós bénázáson? Csak manapság divat mindig mindenhol, mindenben keresni a megsértődés lehetőségét.
5/10
sita76 2021 máj. 16. - 20:14:12 5/10 Előzmény Anna Dé
(684/1396)
Bocsánat,hogy kommenteltem, azt hittem akkor is lehet,ha valaki kicsit kritikus a sorozattal szemben. Örülök, hogy neked nagyon tetszik,ezek szerint nem egyforma az igényszintünk.
Zeynep 2021 máj. 16. - 20:08:57
(683/1396)
Sajnos vagy nem, de igen hektikusan tudom nézni a sorozatot. Viszont így kevesebb dolgon tudok átlépni, illetve több dolgot tudok így elfogadni, mintha rendszeresentudnám nézni a sorozatot?!
Gondolatban én leragadtam a legjobb jelenetnél, azaz Erika és Gyuri terhességi vizsgálatánál a kórházban, a "sötét bőrű orvosnál!" (Kembe Sorel remekül alakítja a nőgyógyászt, de Gyuri sem semmi, ahogy mutogat!)
A "média kuktának" és Tecának én is szurkolok! :) Mintha lenne köztük kémia?!
Vagy csak a kocsmapult van köztük?! :)
Bazsó egy megosztó személyiség. Van akit idegesít, van akinek nagyon bejön a karakter. Üzenem neki, hogy kevesebbet szipongon hadarás közben! :))Egyébként részeg embert és hadaróst alakítani
- azaz folyamatosan hadarni - , borzasztóan nehéz! Ezért a nyelvtörő hadarásért, csak gratulálni tudok Rusznák Andrásnak! ( Kipróbáltam, nem ment a hadarás! Curva nehéz, nekem legalábbis! :))
Anna Dé 2021 máj. 16. - 19:33:37 Előzmény sita76
(682/1396)
Ezek szerint nem te vagy a célközönség, Sita76. Minek nézed? Vannak akik szeretik. Az új szereplőket is. Én Svábot pölö imádom. Azt a svindler fejét. Még a szeme se áll jól amikor trükközik. :)
macsek1121 2021 máj. 16. - 19:20:05 Előzmény Blindmouse
(681/1396)
Ha tudsz mondani néhány ilyet, akkor tudnék rá válaszolni :)
5/10
sita76 2021 máj. 16. - 18:28:55 5/10
(680/1396)
Eljött az az idő (nem most már hetekkel korábban), hogy hagyni kéne ezt az egészet pihenni egy kicsit. Hétről-hétre egyre silányabb,humortalanabb részekkel rukkol elő a sorozat. szerintem az új szereplők is csak rontanak a helyzeten,mióta előkerültek, az "alapcsapat" (doki, pap, Stoki, Gyuri, Erika) egyre kevesebbet tűnik fel,van, hogy több rész lemegy nélkülük. Az újak meg sajnos nagyon gyengék.Bazsó talán 2 részen keresztül volt vicces a szlenges hadarásával,onnantól inkább idegesítő, Sváb meg az apja teljesen felesleges karakter, Zsoltról és Vikiről meg ne is beszéljünk. És amikor már azt hinné az ember, hogy nincs lejjebb, előkerülnek a Répa testvérek...
Blindmouse 2021 máj. 16. - 15:22:45 Előzmény macsek1121
(679/1396)
Szedjünk listában össze pár vígjátékot amiben központi szerepet játszik, vagy kifejezetten bármiféle fogyatékra épül egy kulcsjelenet, illetve teljes film? Akkor azok sem viccesek, és azokat is bojkottálod? Nem sok marad akkor.
2/10
zazee 2021 máj. 16. - 14:08:11 2/10 Előzmény macsek1121
(678/1396)
Érdemes megnézni a facebookon és az instagramon, hogy mennyien zengenek dicshimnuszokat erről a korántsem színvonalas sorozatról, fellelkesülten idézve az állítólagos poénokat. Számomra ez érthetetlen, nem értem az embereket, bár mi is nézzük néha, kicsit nosztalgiából, illetve néhány kedvenc és kitűnő színész miatt, de sajnos elég laposra és igénytelenre sikerült az utolsó két évad.
offtopic
janderka 2021 máj. 16. - 13:52:54 Előzmény napraforgó
(677/1396)
Ez természetesen csak tipp volt a részemről. De amennyi leállás volt itt a sugárzások között, akár még az is lehet, hogy a mostani részek még '19 kora őszi felvételek. Bár amit mondasz, az is reális. Hogy a tavaly nyári lazítás utániak - ahol Lovas Rozi már túlvan a szülésén.