offtopic
guess.who 2021 márc. 21. - 18:57:53 Előzmény napraforgó
(488/1408)
"Ez a pofa" amúgy Janklovics Péter, a Sziget egykori reklámából biztos ismerős lehet:
https://www.youtube.com/watch?v=2p2qKK49pFM
8/10
napraforgó 2021 márc. 21. - 18:29:20 8/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(487/1408)
Én nem ismerem ezt a pofát, nem is találtam viccesnek, de abban reménykedem, hogy épp az ilyen MLM ügynökök káros működése ellen lép fel a sorozat. Egy kicsit hasonlóan, mint az unokázós csalók ellen.
9/10
Pünkösdi Kató 2021 márc. 21. - 18:02:43 9/10 Előzmény Blindmouse
(486/1408)
Én nem kacagtam az MLM ügynökön, elég bajt okoznak a hozzánemértő vásárlóknak. Erre most elkezdik reklámozni egy olyan sorozatban, amit néznek az emberek...
offtopic
guess.who 2021 márc. 21. - 17:51:23 Előzmény Blindmouse
(485/1408)
...és Pajkarétről a HMCS-k azonnal kirugdalták volna, ha átmegy hozzájuk csajozni.
Blindmouse 2021 márc. 21. - 13:02:55 Előzmény janderka
(484/1408)
Egyszerű, látsz másik olyan palit a faluban akire szerinted rámoccant volna? Mert valószinűsíthetően nem volt.
A másik oldalról nézve, a faluban van kb 3 nő, aki kinéz valahogy: a nemtudomhogyhívják falufitnesscsibe aki állandóan a papot húzza, nyilván vagy elküldte volna élből a fenébe a suttyót, vagy eleve Gyuri ki se mert volna vele kezdeni mert túl magas szint..
Teca szemében meg pont az, ami, egy falusi hülyegyerek + túl karakán egy Bodrihoz. Így maradt a szerencsétlen álmodozó hisztérika aki gyorsan behúzta a falu egyetlen menőnek látszó szerencsecsomagját.

Legalábbis a való életben kábé így működne. :D


Más. konkrétan felkacagtam azon apoénon hogy a "menő" MLM ügynök, egy 30 éves mazdából árulja a lábosokat. :D
8/10
napraforgó 2021 márc. 21. - 12:52:17 8/10 Előzmény janderka
(483/1408)
És elgondolkodtam azon, hogy miből fognak élni? Mert Gyuri nem csinál a világon semmit, csak a gyerekeket edzi némi aprópénzért, ami nem nevezhető jövedelemnek.
Ha Erika abbahagyja a munkát, nem lesz fizetése, amiből most ketten élnek. Igaz lesz GYED, majd Gyes és családi pótlék a két gyerek után, de arra négyen lesznek.
A polgi meg rosszul számol, ha Erikánál egy év kihagyást számol, mert bizony lesz az több is. Ebben a faluban nincs sem bölcsöde, sem óvoda egy bébiszitter meg sokba kerül.
Ha csak Erika be nem fogja Gyurit szittelni, a sok dolgától úgyis ráér gyerekeket pesztrálni.
5/10
luci87 2021 márc. 21. - 12:04:37 5/10 Előzmény napraforgó
(482/1408)
Nálam már ez lehet, hogy szakmai ártalom, hogy idegesít... Nem találom viccesnek, akármilyen " tündéri"...
janderka 2021 márc. 21. - 08:56:59 Előzmény napraforgó
(481/1408)
"Hogy Erika mit eszik a szerencsétlen hülye Bodri Gyurin, az számomra rejtély."

Nem csak számodra. A tegnapi részben bár vicceske volt Gyuri - vagy inkább karikatúraszerűen morbid -, mégis égbekiáltóan távoli lett Erikától. Ami felveti annak kérdését, hogy valójában mit is keresnek ezek egymás mellett?
janderka 2021 márc. 21. - 08:50:07 Előzmény napraforgó
(480/1408)
Tulajdonképp körforgásban mindig egy-egy figura köré épülnek az epizódok, ahol a többiek csak statiszták. Ez a modell akár még működhet is, csak ha emiatt túl sok mellékhülye kering egyszerre a térben, az erősen ronthat a dolgon. Mostanság Palibácsiból és Stokiból van túl sok ahhoz képest, hogy mennyire nem róluk szólnak a részek.
8/10
napraforgó 2021 márc. 21. - 08:27:44 8/10
(479/1408)
Ebben a faluban tán csak két okos ember van, Erika és Teca, na és talán még az állatorvos.
A polgármesternek csak arra van esze, hogyan lopja el a közpénzeket, Lacika kb. egy 10 éves gyerek szintjén áll, harmincvalahány évesen még mindig az anyja tutujgatja.
Hogy Erika mit eszik a szerencsétlen hülye Bodri Gyurin, az számomra rejtély.
A közmunkásoknak csak arra van gondja, hogy kerüljék el a munkát és hogy jussanak hozzá a mindennapi sörükhez. Az öregasszonyok csak a leskelődéshez és a pletykához értenek. A körzeti megbizott rendőrt jól jellemezted. Van még a Sváb, a Mokri, meg a fia Bazsó, egyik sem százas.
Aztán a betelepült Zsolt és a boltoskisasszony, akik leginkább csak egymással törődnek, na és Dóri, aki meg csak magával. A pap meg, no, az sem zavar sok vizet.
De mindegyik egy egyéniség, és igy együtt meglehetősen szórakoztatóak. Még mndig ez a legszórakoztatóbb magyar sorozat.
janderka 2021 márc. 21. - 05:49:29 Előzmény napraforgó
(478/1408)
Nem Pali bácsi a baj, hanem a céltalanul túltolt jelenlétei. Mondjuk nem ő az egyetlen bolond a faluban. Hisz ha megnézzük, a lakók 80%-a hibbant véglény. A rendőrrel más nem történik mint disznó szemekkel félkoki állapotban kóvályog a bringáján körbe-körbe. Az alkesz közmelósok munkaimitációt játszanak részről-részre. A céltalan, ámde buta vénasszonyok meg csak azt vártják, hogy mikor irányítja már a portájuk elé végre a rendező az előbb említett debilek valamelyikét, hogy egyikük se tegyen hozzá végül az adott epitód fő történetszálához semmit se.
Szóval ilyetén mód tényleg nem Pali bácsi a lóláb, de az ő memóriazavara a legfeleslegesebb.
8/10
napraforgó 2021 márc. 21. - 05:17:53 8/10
(477/1408)
Szerintem meg tündéri öregembert alakit. és nyilván minden faluban van ilyen agyérelmeszedett, vagy alzheimeres öreg bácsi, vagy néni, aki nem emlékszik már az előző mondatára sem, de kiválóan idéz a fiatalkorából. Mint itt Pali bácsi annak a kriptának a feliratát á-tól zet-tig.
Látszik, hogy itt falun nem professzorok laknak, de az emberek úgy általában elnézőek, toleránsak egymással. Egyik ilyen, a másik olyan, mindenki tudja, mire számithat.
5/10
luci87 2021 márc. 21. - 05:03:59 5/10 Előzmény qwertzuio
(476/1408)
Én már ezt régen is irtam,hogy nem találom viccesnek,egy agyi érelmeszesedéses,öregemberrel ertetlenkedeseit nézni!Engem is idegesit!
qwertzuio 2021 márc. 20. - 21:01:27
(475/1408)
Ez a Pali bácsi féle karakter rohadtul idegesítő!!! Nem értem minek kell ez a sorozatba, valakinek ez vicces? Egy memóriazavaros beteg ember? Miért kell ez bele?
10/10
Rojita 2021 márc. 20. - 19:07:47 10/10 Előzmény Bruce1496
(474/1408)
:-)
10/10
Rojita 2021 márc. 20. - 12:47:37 10/10 Előzmény Anna Dé
(473/1408)
Elkezdtem nézni januártól az ismétléseket is, de még csak a 3. évadnál tartunk. Miért nem tudták megvárni, h a történet elérjen az 5. évadig? Jó, korábban láttam végig, de az akkor volt. Bár a részek tk. önállóan is megálló epizódok, de az Erikával történő változás (és Matyi eltűnése miatt) furcsa lesz, h kb. 39 részt átugrok.
offtopic
guess.who 2021 márc. 20. - 10:43:52
(472/1408)
Huh, hát remélem, ezt az üvöltözős MLM-baromságot nem akarják sokáig erőltetni, mert egy rész is sok volt belőle (és még egy biztosan lesz)!

Különben feltűnő, hogy itt is egyre több lett a "külső" helyszín, azaz az olyan jelenet, ami már NEM Pajkaszegen játszódik. Gyakorlatilag most a néhány percnyi falubeli kószáláson kívül nem is volt ott semmi. A DÖ végén szintén meglépték azt, hogy (a díszlet-átépítések miatt) eltűntek a faluban játszódó jelenetek - és ezzel az egyébként sem túl magas színvonalú művet ki is végezték teljesen, a világon semmi értelme nem volt azokra a részekre pazarolni a celluloidot.
És hát Kapitányék az Üvegtigris 3-at is azzal tették tönkre, hogy kivették a sztorit a megszokott környezetéből (a tóparti, lepukkant büféből), és így hiába maradtak ugyanazok a szereplők, az egész egy értelmetlen katyvasszá vált - és mindezt annak ellenére mondom, hogy az első két ÜT-ben sem volt igazán klasszikus sztori, inkább csak a miliőbe behelyezett szkeccsek sorozata.

(Azt csak félve teszem hozzá, hogy Lengyel Ferenc megjelenése után hasalt el az ÜT3, és ő fémjelzi a DÖ-t és a Keresztanyut is, szóval kezd egy kicsit rossz ómen lenni, ha valamiben szerepet vállal. :) )



Elhiszem, hogy ezt valamiféle továbblépésként, fejlesztésként próbálják meglépni Pajkaszegen is, de nagyon rossz iránynak tartom. Ha már nincsenek jó, leforgatható ötletek és poénok a falura, akkor meg addig kellene örülni, amíg van nimbusza a sorozatnak, és nem ment el az egész valami eszetlen gagyizásba.
1/10
pecasroby 2021 márc. 20. - 07:57:24 1/10
(471/1408)
Ezért útálom az RTL-t mert amennyi a film,annyi reklám.Rohadjanak meg.Inkább a COL tv nek adták volna.
10/10
Bruce1496 2021 márc. 13. - 08:42:08 10/10 Előzmény Anna Dé
(470/1408)
Na végreee...........!!! :D
Anna Dé 2021 márc. 03. - 22:01:27 Előzmény pecasroby
(469/1408)
Március 20-tól jönnek az új részek. ;)