Téma: A nagy Gatsby

6/10
interju 2013 jún. 04. - 00:41:53 6/10
(72/252)
Érdekesen ellentmondásos a film megítélése. DiCapriot zseniálisnak tartom, Luhrmant is szeretem, nagy várakozással néztem a film elé - és picit csalódtam.
Vannak nagyon erõs jelenetei a filmnek, de érdekes módon nekem DiCaprio hatalmas csalódás volt, az összes eddigi alakítása sokkal erõsebb volt, mint ez. Nekem valahogy nem volt hiteles, úgy éreztem, hogy ebben a filmben volt a leggyengébb.
Pl. annél a résznél, amikor elõször bemutatkozik a partin, Nick Carraway pedig azt mondja róla, hogy neki volt a legmegnyerõbb mosolya, azok között, akiket valaha ismert...hát, amit Leo hozott, az minden volt csak nem megnyerõ.
Sajnáltam, egyébként nem rossz film, de többet vártam, fõleg DiCaprio miatt.
Sinnerman 2013 jún. 02. - 23:29:40
(71/252)
Ellentmondásos film volt, mint Luhrmann eddigi filmjei. A Kötelezõ táncok nagyon jó volt, a Moulin Rouge szórakoztató, a Rómeó és Júlia nem tetszett, az Ausztráliát meg nem láttam.

Ami tetszett:
- kiváló színészi alakítások, fõleg DiCaprio és Mulligan
- amikor csak színészek vannak a vásznon, hangos zene és rikító színpompa nélkül
Ami nem:
- a rendkívül harsány elsõ fél óra eltompított. Ezután hirtelen egyszerre lassul a tempó, halkul a zene, kerül át a történet fókusza a személyek közti szintre. Én meg még percekig ott ülök süketen és vakon a látvány- és hangorgiától, és nem tudom felvenni a film ritmusát amíg nem tér vissza az érzékelésem.
- Carraway végig idegesítõen szájbarágósan misztifikálja Gatsbyt - talán hogy tudjuk kinek kell drukkolni? - holott DiCaprio nagyszerû alakítása ezt teljesen szükségtelenné tette.
- a nagyon mesterséges, kissé túlrajzolt látványványvilág most nem jött be. Exteriõr szempontjából, egy ma már nehezen rekonstruálható város érzékeltetésénél még érdekes, de a privát tereket palotákat, kerteket, belsõ tereket nagyon idegenné tette.

Végig volt egy olyan érzésem, hogy a filmben nem azon van a hangsúly, amitõl igazán érdekes lenne, és ami jól mûködik benne, ezért a dráma valahol a periféria felé sodródva próbál kiteljesedni.
Ezért nekem ez most nem tetszett.
10/10
Stoco 2013 jún. 02. - 19:22:40 10/10
(70/252)
ez a film az utóbbi idõk legjobb romantikus filmdrámája és már bocsánat, de aki szidja az vagy IQ szegény egy ilyen alkotásnak az élvezéséhez vagy csak szimplán pisis akció buzi kétségtelenül Leonardo egyik legjobb alakítását hozta, mint azt már megszokhattuk tõle. Csak ajánlani tudom.
9/10
Erdy 2013 jún. 01. - 13:50:43 9/10
(69/252)
Én csak ajánlani tudom! Nekem tetszett és a moziban velem egy teremben ülõknek is, mivel a legvégén hosszú másodpercekig mindenki csak ült, csöndben, a székében, pedig a teremvilágítás már fel volt kapcsolva és 2 óra után kívántkozik a lábnyújtás.
Ez egy romantikus dráma éppen ezért a kockák meg se nézzék, mert úgy se fogják érteni a filmet. A színészek nagyon jók voltak, DiCaprio hozta a jó formáját! Én bele tudtam élni magam ebbe a filmbe.
Northop 2013 máj. 30. - 23:44:00
(68/252)
Már bocs, de akik itt kritizálnak, azok egyáltalán mit gondolnak? Letöltik, és még azt várják, hogy beszippantsa õket a film? Meg, hogy nincs egységes stílusa? Mûfaji katyvasz? Gondolom akkor szerinted az egyik legnagyobb amerikai regény is egy szar, mert a dráma, romantika, vígjáték, gengszterfilm keveredés amit itt említett valaki onnan jön. Meg össze-vissza spoiler-eztek, azt sem tudjátok, hogyan kell kommentelni egy fórumom, nem vagytok tisztelettel azokra, akik nem látták, és hülyeségeket beszéltek...nem kell hogy tetsszen, de amiket felsoroltok, azok nem érvek...
1/10
Mester23 2013 máj. 30. - 22:38:11 1/10
(67/252)
Ezt az erõltetett fost!
Alig bírtam végigülni ezt a "remekmûvet".
Ennyire felszínes és unalmas filmet se láttam már jó ideje pedig azt hittem ,hogy egy Dicaprio féle film nem fog csalódást okozni.
Akinek van egy csepp filmes ízlése az kerülje ezt az átkot.
10/10
Sonic8 2013 máj. 30. - 19:56:19 10/10 Előzmény Bigpapa
(66/252)
Majd jelentkezz, hogy tetszett! :D
10/10
Sonic8 2013 máj. 30. - 18:34:06 10/10
(65/252)
Örülök. És ez mit érdekel engem?
Eruanno 2013 máj. 30. - 13:15:51
(64/252)
Olvasgatva a kommenteket, nem ajánlom a kritizálóknak a (nagy amerikai) regényt, mert az általuk emlegetett hibák jelentõs része onnan ered :). A többi része meg egyszerûen a meg nem értésbõl (ez nem baj, aki nem érti, majd talál magának olyat, amit õ ért, mi nem).
kybuck 2013 máj. 30. - 03:31:36 Előzmény Sonic8
(63/252)
A "csakazértis" válaszra válaszolva: utálom Capribogyót minden formában, és ez így marad, amíg világ a világ, játszhat akármilyen filmben, ez változni nem fog! Köszöntem.
aluar 2013 máj. 29. - 15:46:26
(62/252)
Nekem általában az a benyomásom hogy mostanában elég sok ilyesmi színvonalú film van.
Szóval jó ideje már nem járok moziba,mert ha én egy ilyenre beülnék,valószínû,hogy kijönnék róla.
És ennél még vannak sokkal rosszabbak is.Biztosan én nem haladok eléggé a korral,mert a mostani filmekkel mindig bajom van.
Interneten szoktam próbálkozni,és mivel errõl a filmrõl általában pozitív kritikákat olvastam,nem is feltételeztem,hogy ennyire sekélyes.
Meg sem lepne az Oscar,hiszen számtalanszor álltam már értetlenül ilyesmik elõtt.
4/10
playwjacint 2013 máj. 29. - 15:37:16 4/10 Előzmény esettazeso
(61/252)
arra kiváncsi vagyok, hogy miért érne ez a film egy oszkárt?
Én max arany málnát tudnék elképzelni, mert nekünk nagyon nem jött be. De itt már többen írták, hogy hüdejóvolt.
tényleg érdekel, hogy akiknek tesztett mit látnak benne annyira, hogy oszkárt vágjanak hozzá.
aluar 2013 máj. 29. - 15:34:31
(60/252)
Nagyon egyetértek...Sajnálom az idõt,amit rááldoztam,és mivel interneten néztem meg,10 percenként beszéltem rá magam,hogy na még egy kicsit,na még egy kicsit...Azt nem mondom,hogy nézhetetlen,akik szeretik a nagyon látványos filmeket,azok el lehetnek tõle ájulva.
A hatalmas látvány azonban nem pótolja,hogy a történet felületesen,rendkívül érdektelen módon van végig vezetve,olyannyira,hogy még a fõhõs halála sem tudott engem különösebben megérinteni.A karakterek annyira unalmasak és semmilyenek voltak,hogy képtelen voltam bármelyikükkel is azonosulni.
Egy zavarodott légkörben játszódó gyenge szerelmi történet,ami megmaradt bennem,felejthetõ és üres.
A nagy látvány és zene ilyen színvönalú történetnél engem kifejezetten zavar,mivel nem találok mögötte tartalmat.
Az egyes,napjainkra jellemzõ zenei részletek pedig végképp abszurd atmoszférát teremtettek,amivel végképp nem bírtam mit kezdeni.
Még Leonardo játéka volt az egyetlen,amire nem tudom azt mondani,hogy rossz.
4/10
playwjacint 2013 máj. 29. - 15:16:46 4/10
(59/252)
ez a film egy borzalom...De a ratingeket elnézve csak nekünk nem tetszett ezek szerint...
Giccses, émelyítõ a látvány, semmi karaktervezetés, a hangulat meghatározhatatlan. A díszlet mintha a hobbit vagy a gyürük urában lennék, illetve a sin cityben. Mellesleg végig az az érzésem volt, hogy a moulin roughe, a sin city és a romeo és júlia jeleneteit nézem. utólag nétem meg és ebbõl kettõt ez a rednezõ csinált. Nem véletlen...:)
A zene borzalom, erõltetett ez a modern stílus bár beleillett abba a káoszba amit film gyanánt idekakkantott a rendezõ, de amit vártam ahhoz képes egy hatalmas kiábránulás. (nem a zene maga rossz, hanem, hogy egy 20 években játszódó filmbe ilyet pakolnak bele) Végig követi a filmet a rendezõi stíluszavar, nem tudja maga sem eldönteni, hogy vígjáték, musical, dráma, gengszetermozi vagy mi a fene ez. a végén ráeröltet egy fajta drámai vonalat a szereplõkre ami miatt csak mosolyogni lehetett komolyan venni nem. Toby utolsó mondata, hogy "Te vagy a jó a többiek mind rosszak" vagy valami hasonló-n meg majdnem hangosan felröhögtem.
Gyötrelmes 2 és fél óra, csak annak javaslom aki eléggé zsibbadt ahhoz, hogy egy követhetetlen, mondandó nélküli komolytalan és giccses trutyit nézzen végig.
Félreértés ne essék, nem vagyok egy szakbarbár mozit illetõen de azért van egy határ:)
huhh...4 pont Leó miatt, 6 pont a pókemberes gyerek miatt :)
apollinare 2013 máj. 29. - 14:16:45
(58/252)
Nahát, én is pont ugyanezt a kritikát akartam ajánlani: Ki is a nagy Gatsby?
http://www.talita.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1490%3Aki-is-a-nagy-gatsby&catid=49%3Akultura&Itemid=72
És a képet is, mert jó :)
10/10
bartval 2013 máj. 29. - 10:11:54 10/10
(56/252)
Az egyik legjobb hangulatú film, amit valaha láttam. A zenéje fantasztikus, 4 napja csak azt hallgatom. És aki a romantikát, szenvedélyt szereti, annak meg pláne tetszeni fog.
Bigpapa 2013 máj. 28. - 14:31:52
(55/252)
A bemutató alapján semmi kedvem megnézni, de megkértek rá. Viszont! A bemutatóban úgy néz ki, hogy nagyon mû a film, szóval végig CGI. Ez a filmben is látszik, vagy csak a bemutató volt erre kihegyezve?
gyereamozibabe 2013 máj. 28. - 13:33:07 Előzmény Kristalycsillar
(54/252)
aki erre tízed ad, az mit ad egy valóban jó filmre?
10/10
Kristalycsillar 2013 máj. 27. - 21:59:06 10/10
(53/252)
Hát öreg harcos... 10 pont. Én ezen nem unatkoztam és a partnerem sem. Izgalmas volt és látványos. Nem sok ilyen van!