Téma: A nagy Gatsby

2/10
Drewida 2013 jún. 17. - 23:49:52 2/10
(92/252)
Nem akarom megbántani azokat, akiknek a szívükhöz nõtt ez a film, de szerintem bitangul gyenge alkotás. Életem talán eddigi legrosszabb moziélménye. A végén már nagyon kellemetlenül éreztem magam, hogy ezt kell bámulnom. Egy ötlettelen, sablonos, és mérhetetlenül giccses darab. Életidegenül viselkedõ karakterekkel, kiszámítható történettel,valódi feszültség és izgalom nélkül. A korból sem ad sokat vissza,amiben játszódik, mert pl a modern zenéje teljesen megtöri a hangulatát. Még romantikusnak sem mondanám. Egy szirupos maszlag, semmi több. Nem ajánlom!
9/10
ditria 2013 jún. 16. - 19:12:44 9/10
(91/252)
Mielõtt megnéztem volna a filmet elolvastam az összes kommentet a témában. Mivel kapott hideget és meleget egyaránt, egyáltalán nem alakult ki róla semmilyen képem, így 100%-ban tudtam koncentrálni a történésekre, elõítéletek nélkül. Elvárások hiányában sikerült megragadnom a lényegét, és átadtam magam a film életérzésének. Fantasztikus zene, meghökkentõ látványvilág és elképesztõ színészi alakítások páratlan gyümölcse. A rendezõ is belopta magát a szívembe az egyedi megoldásaival. Ehhez a filmhez kell egy bizonyos befogadóképesség, ezért meg tudom érteni azokat, akiknek mégsem nyerte el a tetszésüket. Eléggé nehezen emészthetõ darab, a lényege a részletekben rejlik, és könnyen el lehet siklani felettük. Éppen ezért maximális odafigyelést igényel. Ha ez elmarad, akkor jönnek a negatív hozzászólások. Semmi rosszat nem tudok mondani a filmrõl, és az igazat megvallva nem is akarok. Elegen ócsárolták már eddig is. Ezt a filmet igenis látni kell. Mindenkinek.
1/10
csoka66 2013 jún. 16. - 00:57:14 1/10
(90/252)
Most néztem meg moziban a filmet és utazással együtt 10.000-Ft-ba került. Pont 10.000-Ft-al többe mint amit ez a film megér!!!
Nagy gáz az biztos!
Olvastam a hozzászólásokban, hogy akinek ez a gyönyörû, romantikus alkotás nem tetszett, az IQ nulla.
Hát akinek ebbõl a filmbõl bármilyen romantika vagy mondanivaló lejön, az vagy végigaludta filmet vagy a barátja,barátnõje szemét nézte a film helyett.

Felületes, semmitmondó film, amit a zene és diszletek tettek elviselhetõvé.
10/10
Kristalycsillar 2013 jún. 11. - 22:56:33 10/10
(89/252)
"Ez a mosoly kihagyhatatlan, ahogy a film is!" :)
lenccs 2013 jún. 11. - 21:13:40
(88/252)
Maga a regény a 20-as évek Amerikájában játszódott, bemutatja annak csillogását, és azt is, ami a csillogás mögött volt. Az elcsépelt, és mégis örök igazságot mutatja vagyis, hogy a pénz nem boldogít. Nagyon is idõszerû a történet. Eltelt egy évszázad, és mégis megállt az idõ…semmi sem változott...Ez jön le a regénybõl, és a filmbõl is. Nekem!
6/10
niccy8 2013 jún. 09. - 11:06:05 6/10
(87/252)
Nem olvastam a könyvet, de a bemutató alapján nagy reményekkel ültem be a filmre. Azt nem mondhatnám, hogy csalódtam, pedig többet vártam. Szépen meg volt csinálva a film, a környezet, a kosztümök /korhû, vagy nem, akkor is/ nagyon szépek voltak. A színészek játékával sem volt sok bajom. A történet viszont annyira nem tetszett. Összességében számomra nem volt valami extra élmény a film. Szerintem egyszer nézhetõ.
5/10
micra 2013 jún. 09. - 00:12:00 5/10
(86/252)
Giccshányás, de ezért érdemes megnézni.
romantikus, csöpögõs, minimális mondanivalóval...
soha nem néznék romantikus filmet, de a kosztümök miatt kap 5 pontot....
a két fõszereplõ kapcsolata itt is igen bensõséges "meleg" bemutatásban részesül....már minden filmben ezt látom.
teljesen összezavar...
nem is engem, inkább a film mondandóját.

két-három feles után fogakat összeszorítva, azért túl lehet élni - a párod kedvéért.
meszi73 2013 jún. 07. - 23:34:22
(85/252)
nagyon nagy csalódás volt... nagyon régen éreztem ilyet, hogy haza akarok menni... iszonyú hosszúra nyújtották, pedig a rendezõnek nagy rajongója vagyok :(
Sinnerman 2013 jún. 06. - 21:56:15
(84/252)
Daisy karaktere nem kíván erõs jelenlétet. Daisy idegesítõen határozatlan, elkényeztetett, üres. Daisy olyan halovány, amilyennek Carey Mulligan eljátssza. Isla Fisher annyira jó volt, hogy film közben nem ismertem fel, pedig már láttam párszor.

DiCaprio szerintem azért játszik nagyon jól, mert õ a valódi, sérült Gatsby-t alakítja, õ mond igazat. Nem símul bele abba, amit a rendezõ (és a narrátor) be akar mutatni nekünk. Ez az egyik fõ ok, amiért szerintem nem mûködik ez a film.
10/6
10/10
lipgloss 2013 jún. 06. - 21:30:56 10/10
(83/252)
Én a könyvet is olvastam, és ma megnéztem a filmet is. Nekem 9/10-es. A film jobb volt mint a könyv, a rendezés zseniális, Dicaprio hozta a kiváló formáját. Nézzétek meg mindenképp! (3D-ben)
offtopic
Northop 2013 jún. 06. - 16:50:04 Előzmény danestar
(82/252)
Képzeld, én is láttam ma egy remek filmet, az a címe, hogy Trance. Hogy semmi köze a Gatsby-hez? Nem baj, látom ez nálad nem számít, ha két filmet hasonlítasz össze.
9/10
blueberry77 2013 jún. 06. - 10:40:24 9/10
(81/252)
Én nem tartom IQ szegényeknek azokat, akiknek nem tetszett ez a film, nem vagyunk egyformák. Ugyanakkor azt gondolom, hogy Daisy szerepét igazán nem olyan nehéz megérteni, hozzáment valakihez, akit saját bevallása szerint akkor szeretett, nem hiszem amugy hogy a pénzén meg a pozícióján kívül más is indította volna erre a házasságra...jól mondod,tényleg lényegében ez az ingadozás jellemzõ a szerelmi vonalra, ingadozás a szerelem és a biztonság között. Daisy alapvetõen egy gyenge, törékeny nõ, nem képes kilépni, mint mondjuk Anna Karenina, kapcsolatát Gatsby-vel a férje elõtt már nem vállalja, inkább a biztonságot választja, szerintem jellemgyenge. Egyébként ha valami jó ebben a filmben, akkor a karaktervezetésre szerintem ráfogható. Hogy ne csak Leo-t dicsérjük, vagy szapuljuk, Carey Mulligan hasonló karaktert hozott, mint a Drive-ban, ez jól áll neki. Isla Fisher pedig, aki tényleg gyönyörû, mindig tartogat meglepetéseket, ezt hívják igazi tehetségnek. Aminek pedig különösen örültem, hogy végre Tobey is visszatért a komolyabb szerepekhez, a saját színvonalán játszik ismét.
Drámai kategóriában 8/10,
7/10
_Freddy_ 2013 jún. 06. - 09:14:14 7/10
(80/252)
Ez a film inkább dráma, a romantikát aligha lehetett érezni benne. Gatsby-nek Daisy-vel volt kb 3 jelenete a filmben. Egyértelmûen az sem derül ki, hogy Daisy mi a fenét akar, Gatsby-vel is lenni akar meg a férjével is, tényleg ilyen hangulatingadozás az egész film, karaktervezetés valóban rossz. A film második fele Gatsby reménykedéseirõl szól, jó ilyen a szerelem de akkor is...Nem passzol a karakterjellem sem. 1 óra kellett, hogy felvezessék a történetet mikor azt 5 percben is meg lehetett volna tenni, annyira üres az az elsõ 1 óra, és nehezen tudtam Tobey-t is megszokni, hogy egy ilyen filmben szerepelt mint elbeszélõ, és nem pedig Pókemberruhában ugrált a házak között, ahhoz is kellett egy kis idõ míg megszoktam ebben a szerepben bár ezt a pontozásba nem számítom bele. A végén érzõdik egy kis dráma, de valójában már annyira nem izgatott, hogy kivel mi fog történni mert Daisy-t se lehetett megérteni már a film vége fele, és színésznõ játéka se volt vmi meggyõzõ és hiteles, de azt elismerem, hogy gyönyörû. A zenék tetszenek, néhány jelenet és poén szintén, de ez egy felejthetõ alkotás, sokkal jobbat vártam. Ez egy film ami nem túl epikusan mutatja be, hogy a szerelemnek mekkora ereje van, bár azért lehetett egy kicsit érezni. Talán még egyszer majd megnézem mikor kijön DVD-n, de én egy igazi romantikus filmet akartam látni, nem azt kaptam amire vártam.

Legjobb jóindulattal is, csak: 10/7
Sierra2008 2013 jún. 06. - 02:56:59
(79/252)
Nem kell ahhoz értelem meg IQ, hogy hamar rájöjjünk, ez a film bizony gyenge. Semmivel sem több, mint egy átlagos, romantikus tucatfilm, max annyival, hogy a 20-as évek kicsit dobott a hangulaton, meg a rengeteg CGI... DiCaprio meg azért nem volt kiemelkedõ, mert a karaktere sem kívánta meg. Megnézzük, hogy mondjuk egy Aviatorban, egy New York bandájában vagy éppen a Viharszigetben milyen erõs karaktereket játszott, ahhoz képest Gatsby egy unalmas kis senki. A felsorolt filmekben játszik iszonyat nagyokat. De aki ismeri a munkásságát, az nem lepõdött meg, hogy hozott egy erõs közepes szintet ebben a filmben, ez a film ennyit kívánt meg.

Mielõtt még valaki nekem jönne, néztem én már végig ennél sokkal mélyenszántóbb, jóval erõsebb mondanivalóval rendelkezõ filmeket, csak hogy egy párat említsek, Tengeralattjáró, Sztalker vagy éppen az Ébredések. Szóval nem feltétlenül fogyatékos vagy értelmileg csökkent szintû az az ember, aki esetleg egy teljesen közepesnek tartja a filmet.

Jó indulattal is 6/10 ez a film nálam.
1/10
danestar 2013 jún. 06. - 00:56:39 1/10
(78/252)
Most olvasom vissza a filmet védõk kommentjeit, és elég szépen szapuljátok benne az ellentábort. Mondván, akinek ez nem tetszett, az valószínûleg gyengébb értelmi képességekkel rendelkezik, meg mûveletlen, stb. Nos, erre én vagy az élõ ellenpélda! :) Hogy ezt némileg bizonyítsam írok egy olyan filmet, ami szerintem hasonló volt ehhez, de míg erre 1/10-et adtam, arra 10/10-et.

Már a Gatsby közben elkezdtem párhuzamot vonni, mert maga az idõszak is hasonló (15-20 év eltérés van a két film által megjelenített idõszakok között) és a fõszereplõk álomvilága köré épült cselekményben is hasonlóak. Ez a másik film "A faun labirintusa", ami egy remekmû! Ajánlom a Gatsby-t szapulóknak, mert ez tényleg jó film, de az éltetõknek is, hogy megláthassák, mi egy igazán nagy gyöngyszem a filmek világában! Férfi létemre zokogtam A faun labirintusán, annyira bele tudtam élni magam!


--- SPOILER ---

Ugyan A nagy Gatsby is drámaian végzõdik, de ezt a másfél órás dögunalmas felvezetéssel teljesen elszúrják.
1/10
danestar 2013 jún. 06. - 00:13:59 1/10
(77/252)
Kevés olyan vontatott és semmitmondó filmet láttam, mint ez! A média nagyon felkapta ezt a filmet, amit ezek után csak a forgalmazó fizetett hirdetéseinek gondolok. Már nagyon sajnálom azt a 2 órát, amit elvett az életembõl, bár ez a vetítés alatt 5x ennyi idõnek tûnt!
lenccs 2013 jún. 05. - 19:19:56
(76/252)
Veled és blueberryvel is egyetértek Leo tekintetében! Ez a film így volt jó. Vele! (de azért ezt a képet csatolnom kell:-D)
Fountain 2013 jún. 05. - 17:22:19
(75/252)
Leo már egyáltalán nem "kölyökképû" színész. Épp ez az érdekes az utóbbi filmjeiben - különösen a J. Edgard, az FBI embere címûben -, hogy a szemünk láttára változik, emberesedik. Érett férfit lett, aki ráadásul egyre jobb (szerintem) a szerepeiben. Nagyon fegyelmezetten, átgondoltan játszik. Minden mozdulatra, gesztusra figyel, és aki látta az eredeti hanggal a filmet, hallhatja, hogy milyen (nem tudom másképp mondani) tökéletesen artikulál, ami szintén a nagy odafigyelés és energiabefektetés eredménye.
9/10
blueberry77 2013 jún. 05. - 14:03:04 9/10
(74/252)
Nagyon élveztem, szerintem jobb feldolgozása a könyvnek, mint a korábbi verzió Robert Redforddal. Leo Gatsby szerepére nagyon jó választás, a kölyökképû szinész annyira visszaadja a fõszereplõ kompromisszumok nélküli, fanatikus, gyerekes ragaszkodását. Gatsby egyszerre titokzatos és egyszerre bizalmas, egyszerre erkölcsös és egyszerre bûnözõ. Nem válogat az eszközökben, hogy megszerezze azt, akitõl várja a boldogságát, azt a nõt, akinek a "hangja is pénz". Talán nem is a nõt szereti, hanem magát a gondolatot, az eszmét, hogy a múltat újra lehet élni.
A könyv maga nagyon modern stílusú, a film is az, nekem például nagyon bejött a zene, miért ne lehetne hip-hoppal vagy R&B-vel visszaadni a dzsezzkorszakot? Elvégre nemis igazán a stílusról van szó, hanem a zene újra felfedezésérõl, ami hozzávaló a féktelen bulizáshoz.
domo.robi 2013 jún. 04. - 23:27:08
(73/252)
--- SPOILER ---

A nagy (lúzer) Gatsby

Ez a film - és persze a forgatókönyv alapjául szolgáló könyv (ha jól értem van ilyen) - semmivel sem több, mint a Rómeó és Júlia. Nem is véletlen, hogy ennek a modern kori adaptációját is Caprio játsza. Nem tudom, hogy ki mit gondol a Rómeó és Júliáról, de tulajdonképpen egy sekélyes történet, amelyben két hülye tinédzser hülyeséget csinál, és tönkreteszi az életét. Mindezt olyan mély érzelmekkel, mint a Csele patak.

A Gatsby történet is egy Rómeóhoz hasonló fájdalmasan lúzer gyerekrõl szól, aki érzelmileg annyira megrekedt a gyerekkorban, hogy egy egész világot épített fel a hazugságaira. Nem tudom, ki hogy van ezzel, de engem taszít az ilyen hõsszerelmes, akinek a szerelem pusztán annyit jelent, hogy vágyának tárgyát a saját álmaiba próbálja belekényszeríteni, ha lehet, akko szóról szóra. Ez szépen kijön, amikor Gatsby a hotelszobában elveszíti az önuralmát, és ordítozni kezd. Ekkor megmutatja, hogy lelkileg még mindig az a frusztrált, beteges gondolkodású parasztgyerek, akit mindenáron megpróbál elrejteni az úri álarc mögé. A film erre épít is: a férj innentõl tud visszakerülni a nyeregbe, a feleség pedig itt bizonytalanodik el a hõsszerelmes szándékait illetõen.

Az egészben a Pókembert nem értem csupán. Két brilliáns beszólása is volt "a múlt nem hozható vissza", meg valami olyasmi hogy Gatsby klinikai eset volt, mert istennek képzelte magát. Ezzel elvileg leleplezi az elmebeteget, a motivációival együtt. Kicsit késõbb viszont õ lesz az, aki ajnározza, "többet érsz ezeknél", és "sosem láttam ilyen nagy reménységet még senkiben". Pókember barátom, az nem reménység, hanem rögeszme. Klinikai eset, vannak errõl könyvek. Mehetsz vissza a tetõkre ugrálni...

Szóval a film nem azért értéktelen, mert nem jól mesél el egy történetet. Hanem azért, mert értéktelen emberekrõl szól. Gatsbynek a valódi élete is szánalmas, és a köré épített álomvilág álca is az. Az egyedüli normális karakter talán a pisztolyos csávó, aki a végén jót tesz. Kár hogy utána õ is elrontja.