9/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 23. - 18:46:07 9/10
(46/86)
Igaz, valahova 154 van írva.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 23. - 17:53:03 10/10
(45/86)
Nem-nem. :)
6/10
grebel 2011 okt. 23. - 17:34:05 6/10
(44/86)
Nekem nem volt olyan nagy szám, mint ahogy gondoltam. Nem is volt túl erõs a "történet", és túlzott érzelgõsséggel próbálták ellensúlyozni, meg némi túlzásokkal.
SPOILER:Egy elkényeztetett és alultáplált úrifiú, aki elvesztette a szüleit, mitõl pörgött annyira, amíg az életerõs felnõttek hullottak mint a legyek? SPOILER VÉGE.
Amúgy igényesen meg volt csinálva, de egy dráma volt végignézni..
9/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 23. - 03:41:54 9/10
(43/86)
*r
9/10
Képkockaördög 2011 okt. 23. - 03:38:16 9/10
(42/86)
152, a többivel egyetértek ;)
9/10
Képkockaördög 2011 okt. 23. - 03:37:38 9/10 Előzmény smartdrv
(41/86)
A szövege magáért beszél:

Huna blentyn ar fy mynwes
Clyd a chynnes ydyw hon;
Breichiau mam sy'n dynn amdanat,
Cariad mam sy dan fy mron;
Ni cha' dim amharu'th gyntun,
Ni wna undyn â thi gam;
Huna'n dawel, annwyl blentyn,
Huna'n fwyn ar fron dy fam.

Huna'n dawel, heno, huna,
Huna'n fwyn, y tlws ei lun;
Pam yr wyt yn awr yn gwenu,
Gwenu'n dirion yn dy hun?
Ai angylion fry sy'n gwenu,
Arnat ti yn gwenu'n llon,
Tithau'n gwenu'n ôl dan huno,
Huno'n dawel ar fy mron?

Paid ag ofni, dim ond deilen
Gura, gura ar y ddôr;
Paid ag ofni, ton fach unig
Sua, sua ar lan y môr;
Huna blentyn, nid oes yma
Ddim i roddi iti fraw;
Gwena'n dawel yn fy mynwes
Ar yr engyl gwynion draw.

:) Ha nem tudnám, hogy Spielberg rendezte, akkor is pillanatokon belül rájönnék. (Nekem is eszembe jutott közben a La vita è bella.) Szép film még úgy is, hogy nem Christian Bale énekel, hanem James Rainbird. http://www.youtube.com/watch?v=yyf059psVew És azért lett a walesi altatódal egy walesi dal, nem pedig mondjuk angol vagy kínai vagy japán, mert Bale maga is walesi, és miután kiválasztották a szerepre, Spielberg úgy gondolta, "miét ne?" A srác néha azért túljátsza, a magyarhangja pedig rém idegesítõ, de már gyerekként is zseniális volt (ez az elsõ fõszerepe), arcra pedig mit sem változott :) De miért írjátok, hogy tizenegy éves volt? 1987 márciusában forgatták (december végén jelent meg, általában nem kellenek évek az utómunkához), Bale pedig 1974 januárjában született. Akárhogyis számolom, '85 márciusában már 13 volt.

Meg sem lepett igazán, mikor azt olvastam, hogy Ben Stillerben ekkor merült fel elõször a Tropic Thunder ötlete, hogy mennyire meg sem közelíti a valóságot, egy valós háborús helyzetet az, hogy a színészek katonásdit játszanak. Kellett hozzá 21 év, hogy megvalósítsa :) Egy elõbbi hozzászólásra reagálva nem ez volt a debütáló filmje, bár tény, hogy mozifilmes pályafutását '87-ben kezde.
9/10
Képkockaördög 2011 okt. 23. - 03:37:12 9/10 Előzmény drProktor
(40/86)
Bírom, amikor valaki csak néz és nem lát :) Az a "rét" egy stadion volt eredetileg, amit még Chiang Kai-Shek-ék "rendelésére" kezdtek építeni abban a reményben, hogy ott tarthatják az 1940-es olimpiát. A japánok '37-es inváziója után az a terület lett úgymond a fõhadiszállásuk és egyfajta raktáruk, és azok a "kincsek", amiket ott mutattak azok az értéktárgyak voltak, amiket a gazdag kínaiaktól/britektõl stb szereztek. Az autó pedig Jamie családjának az autója. Nem emlékszel arra a jelenetre, mikor kipakolják a japánok a házakat? Nem volt ebben semmi jelképes meg szimbolikus meg szürreális meg érthetetlen. Szürreális jellege van, persze, de van rá racionális magyarázat.
9/10
Képkockaördög 2011 okt. 23. - 03:36:39 9/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(39/86)
Nekem is ez jutott eszembe (hogy himnusznak jó lenne), nagyon szépen írtad le :)
10/10
Ford Mustang 2011 okt. 23. - 02:57:29 10/10
(38/86)
Nagyszerû, zseniális film. 2. v.h.-s témában az egyik legjobb. Hossza 146'
9/10
mioka1 2011 okt. 23. - 00:34:54 9/10 Előzmény drProktor
(37/86)
hát ez abszolút nem így van, én csak véletlenül kapcsoltam rá, igaz, nem az elejétõl, de teljesen megfogott, mi az , hogy nézhetetlen????? biztos fájt szemed
10/10
Ford Mustang 2011 okt. 22. - 19:50:29 10/10
(36/86)
Igen. A kis Bale már itt is jó színész volt gyerekként, Malkovich is fiatal.
far vik 2011 okt. 22. - 17:40:41
(35/86)
Kemény film, de a valóság állítólag még sokkal keményebb volt.
smartdrv 2011 okt. 22. - 01:21:25 Előzmény DoctorMorreau
(34/86)
nagyon szép gondolatmenet a toleranciáról és más kultúrák elismerésérõl

egyetlen apró probléma van vele: az egy walesi dal :D
9/10
DoctorMorreau 2011 okt. 09. - 23:30:58 9/10
(33/86)
Remek film volt, csak ajánlani tudom.


Vigyázat, SPOILER:


A film csúcspontja érzelmileg egyértelmûen az, amikor a fiú belekezd abba a japán dalba. Számomra egy kicsit az a jelenet azt is mutatja, hogy nem elsõsorban a hazaszeretet a fontos, hanem az, hogy az ember a másik (bármilyen származású) ember értékeit (itt a filmben a bátorság volt az) ismerje el. Tényleg megdöbbentõ volt látni, ahogyan három japán pilóta rozoga gépekkel szembeszállt az amerikai túlerõvel.

Steven Spielberg egy kicsit olyan, mint a modern írók egy része:

néha nem is az értelem, hanem inkább az érzelem, a lélek belsõ részeire akar hatni. Egy idõ után a képek, a színek, a zene elrugaszkodik az értelem talajáról, s csak úgy magávalragadja az embert. Ez a film talán az elsõ ilyen próbálkozása volt, ez talán leginkább a Mesterséges Intelligenciában teljesedik ki.

Egyébként sok összefüggés van a két film (A nap birodalma és a Mesterséges Intelligencia) között. Ugyanúgy egy kisfú sorsáról szól mind a kettõ. A kisfiú egy számára ismeretlen, idegen világba csöppen, amelynek szabályai és történései számára érthetetlenek. A "felnõttek" világába, amely olykor idõnként nélkülöz minden felülemelkedettséget, s csak a könyörtelen, rideg emberi viszonyok dominálnak.
apuska 2011 máj. 30. - 04:02:24 Előzmény sage5
(32/86)
Élni nem éltem velük, inkább néhányszor buliztunk, mindenki vedelt (a britek is), úgyhogy eltüntek a különbségek.
Nyilvánvalóan, nem érdemes olyannal vitatkozni, aki konkrét tapasztalatok alapján tudja megerõsíteni a nációk közötti alapvetõ viselkedésbeli különbségeket. Az is igaz, hogy a filmben más társadalmi rétegek voltak képviselve az egyes táborokban.
Ennek ellenére (és véleményedet elfogadva), is nehezen tudom elfogadni a sematizálást egy Spielberg szintû rendezõnél. Én, ezen a szinten többet várok el. Hiszen lehetnek közös vonások, mégis minden ember más. (Csak nehogy rólunk csináljon egyszer egy ilyen "masszajellemzést".)
10/10
sage5 2011 máj. 20. - 23:14:06 10/10 Előzmény apuska
(31/86)
Ahogy felkeltette a figyelmedet az angolok és amerikaiak ábrázolása, muszáj hogy megkérdezzem:
Mondd Te éltél eme nációk képviselõi között?

Mert én éltem, méghozzá mindkettõvél külön külön és együtt is.

Volt hogy 4 hónapig egy britt sráccal laktam 1 szobában, és olyan is volt hogy fél évig egy kanadaival ( tiszta amerikai).

És azt kell hogy mondjam:

Sajnos pont olyanok ahogy magad is megfogalmaztad.
IGen, az angolok pont olyan befordultak és borúsak mint az idõjárásuk ( kivéve ha piához jutnak).
És az amcsik pont olyan lazák és nagyhangúak mint a filmjeikben ábrázolják magukat.

Filmbeli ábárzoláshoz még 1 kommentárt tennék:

A fogolytáborban az angolok többnyire diplomata, értelmiségi családok, nagyszülõk, bürokraták, feleségeik és gyerekeik, mig az amerikai barakkban katonák és matrózok vannak.

Mindenféle nemzeti hovatartozás nélkül szerinted melyikben van lazább hangulat?

A film qurva jó mellesleg.
offtopic
drProktor 2011 máj. 20. - 01:34:59
(30/86)
Tisztelema véleményed, de nem értek egyet.
9/10
pityesz78 2011 máj. 20. - 00:16:51 9/10 Előzmény drProktor
(29/86)
Bocs, hogy reagálok a hozzászólásodra de szerintem igen rosszul értékeled a filmet, vagy rossz passzban nézted. (Nincs koncepció, kapkodás, marhanagyot mond) ?

Aki egy ici-picit is bele tudja élni magát az amúgy szenzációsan játszó fiú szerepébe az átérzi, hogy miért csinálja amit csinál, vagyis mi a koncepció. Igen a fiú hyperaktív, amúgy meg "hontalan", egyszerûen nincs hazaszeretete mivel soha életében nem járt hazájában. Még a legelején mondja: "Azt hiszem beállok a japán légierõhöz"!!! Egyik miatt sem szabad elítélni pláne, hogy ilyen „pozitív” ember 100-ból ha 1 van.
Szerintem ha ezeket nem érzed át, legalábbis nem próbálod átérezni akkor nem is érted meg a filmet.
A kissrác hangja tényleg idegesítõ, de ez eltörpül a rendezés, a kiváló operatõri munka, a színészek és a forgatókönyv nagysága mellett!

Ezt azért írom, mert szerintem ha valaki elolvassa a hozzászólásodat könnyen dönt úgy, hogy kihagyja a filmet, márpedig ezt a filmet igenis érdemes megnézni.


Hogy értsd: a fallal körbevett területen (szerinted réten) lévõ „csetreszek”, a „gyarmatosítók” tulajdonát képezõ értékek begyûjtése miatt voltak ott, (zongorák, autók, bútorok, órák, szobrok, hárfa, stb stb.) nem lírai bûvészkedés, inkább szürreálisnak mondanám a valóságos képet. Hangyányit más kultúrákról beszélünk… ha más földrészen lett volna, kb megsemmisült volna az egész, az emberek mészárlásáról nem is beszélve.

8/10

Bocs
sanjust 2011 máj. 15. - 20:41:08
(28/86)
Na igen a Párbaj az jó.
drProktor 2011 máj. 15. - 20:22:46
(27/86)
Pedig korai filmje, a Párbaj milyen remek volt!
Ja, akkor még nem játszotta a megmondó prófétát, ezért nem görcsölt be.