10/10
VADG 2009 júl. 09. - 10:03:03 10/10
(10/30)
Nekem is tetszett a film. Az egymás partnerei utáni alig burkolt és fájdalmas érdeklõdés, a másik telefonjainak le- és meghallgatása nagyon életszerû volt. Amikor nevettem a filmen az mindig a ráismerés érzése miatt volt. Önmagunkra ismertünk.
Aranka74 2009 júl. 05. - 16:24:12 Előzmény zimzum1111
(9/30)
Nem értem a negatív kommenteket: félve ültünk be a párommal, felkészülve hogy depressziósan jövünk majd ki és egybõl szakítani akarunk - ehhez képest végig nevettük a filmet, szerintem nagyon jó volt az egész, és különösen mind a két színész.
Lehet, hogy aki most éli át az elsõ szerelmet, annak fájdalmas, de aki kicsit már látott egyet-mást az életben, annak számára ironikusan és reálisan mutatja be a kapcsolatok természetét.
zimzum1111 2009 jún. 29. - 18:23:11 Előzmény bujdosxo
(8/30)
A film
- letarolhat érzelmileg
- által belenézhetünk egy izgalmas és a többség számára elkerülhetetlen moslékos bödönbe ( a fiatalabbaknak a jövõre nézve)
- segít felismerni a férfi-nõi ideák eltérõségét és kezelhetetlenségét,
- csodásan mutatja be a vágyódó, szerelemre szomjas érzelmileg kielégületlen embereket
- felsebzi – mindenkiben – az elsõ szerelem értelmét és elmúlását,
- lezár egy korszakot a nézõben: bemutatja a kamaszszerelem megismételhetetlenségét
- láttatja a megismételhetetlen kamaszszerelem okozta fájdalmas érzelmi ûrt
- bemutatja két ember próbálkozását az érzelmi ûr kitöltésére
- elmeséli, hogy az érzelmi ûr érzete miatt meddig megy el két ember
- letaglózza a nézõt, hogy a két ember az érzelmi ûr pótlására tett kísérlete, milyen mély – mégis láthatatlan - sebet ejt mindkettõn,
- kínozza a nézõt, a két ember tette által keletkezett seb miatt.
- parádés dialógusokban és képi megoldásokban mutatja be – különösen a vége felé – egy emberpár vágyait, kitörési kísérleteit
- parádés dialógusokban és képi megoldásokban mutatja be – különösen a vége felé – egy emberpár érzelmi elsivatagosodását
- gyötrõen tanulságos.
- kiábrándítóan igaz.
9/10
beaubourg 2009 jún. 28. - 20:22:12 9/10
(7/30)
Tetszett. Úgy ültem be rá, hogy nem tudtam róla semmit, szóval így sokkal érdekesebb volt, sõt néha megdöbbentõ. Helena Bonham Carter egyszerûen remek, üdítõ, hogy végre nem egy borzalmas boszorkányt kell játszania. Egyébként a film azért is kifejezetten okés, mert bár a szituáció nem mindennapi, a karakterek elég életszerûek. A férfi kerget egy régi vágyat, szerelmet, a nõ meg örlõdik, nem tudja igazán mit akar, csak próbálja a logikus döntést meghozni. Ilyenek vagyunk, ismerjük be.
10/10
oomph 2009 jún. 21. - 20:39:41 10/10
(6/30)
Ma néztem meg a filmet és szerintem kifejezetten érdekes volt ez az osztott képernyõs megvalósítás.
Tetszett, hogy a párbeszédeken keresztül kibontakozik a múlt is, bár néhol túl lassúnak éreztem a dolgok lefolyását.
Helena Bonham Carter nagyszerû a filmben, öröm volt nézni.
Mindent összevetve azt mondom, hogy érdemes volt megnézni a filmet és másoknak is ajánlom!
lenccs 2009 jún. 21. - 12:26:21
(5/30)
A port-on lévõ 3 kritika igencsak a lehetséges legszélesebb skálát mutatja: az egyiknél kihagyhatatlan, a másiknál erõsen közepes, a harmadikban egyszerûen csak sz*r filmként írják le...Na most tessék választani, ki melyikkel ért egyet:-)
(Meg kell jegyeznem, hogy a "kultura.hu" kritikusa "szépen" elcseszte a saját felismerés örömét, így hogy mindent leír...)
1/10
bujdosxo 2009 jún. 20. - 20:40:14 1/10
(4/30)
A film végig egy nyafogás.
A szinésznõ egyáltalán nem vonzó.
Zsütz 2009 máj. 12. - 20:45:42
(3/30)
Aaron Eckhartot kedvelem, plusz érdekes filmnek tûnik...
bourne 2008 aug. 26. - 12:28:29
(2/30)
nekem nincsen meg, de csak azt tudom mondani h jó film, érdemes megnézni ... bár én idegenben láttam a filmet, és ott nagyon jók voltak a párbeszédek és nekem speciell nagyon tetszettek az osztott képes megoldások ...
HBC és AE tuti jól hozza a karaktereket és élvezet nézni õket ... csudijó :)))
Natesz 2008 máj. 10. - 13:58:36
(1/30)
megvan valakinek? jó film?