Humpy 2008 júl. 01. - 21:08:11
(96/656)
Te meg csak nézegessél olyan filmeket, amelyek tök mindegy, hogy miról szólnak, csak a címük szóljon egy jó nagyot!
Kész csoda, hogy vannak még filmek, amelyeknek rendesen lefordítják a címét. Hiába, azok a fordítók sem tudják mi fán terem a marketing, igaz?!
Humpy 2008 júl. 01. - 16:13:38
(95/656)
Egészen pontosan: 'Az idegen' jelzi, hogy ez a pontos címe egy film remekmûnek. Tehát ezért sem fordítom félre.
A 'Nyolcadik utas a halál' azt jelenti, 'Tessék beállni a sorba a pénztárnál, mert ilyen hátborzonagó filmet még nem láttak. És hogy biztosan tudják, hogy mit kapnak a pénzükért, eláruljuk, mert ez mifelénk így szokás, lesz benne hét utas meg egy ... Halál. Na, ki marad otthon?'

Hát nem. Nyolcadik utas és a rosseb, az ilyen fordítókra és hamisítokra. És akkor még finom voltam.:)))
Humpy 2008 júl. 01. - 16:06:34
(94/656)
Ez nálam nem ment fel senkit. Ld. a véleményem korábban.
10/10
pozsizsuzsi 2008 júl. 01. - 15:38:43 10/10
(93/656)
Hát, annyi mindent átvehettek volna a franciáktól, erre meg ... mit mondjak?
Különben nem tudtam, ez, ha igaz, nagyon meglepett.
Millagro 2008 júl. 01. - 15:25:47
(92/656)
Nem kell minden címet szószerint lefordítani, pl. Üres ember helyett az Árnyék nélkül sokkal jobb.
Nekem tetszik a francia/magyar cím, könnyû beazonosítani a részeket, és a tartalomhoz is illik.
Humpy 2008 júl. 01. - 10:06:41
(91/656)
'Egyébként ez a "A nyolcadik utas ...." nem a magyar fordítók mûve volt, hanem a franciáké.'

Mit csináltak ezek a gaz franciák?? Kifejthetnéd.
Humpy 2008 júl. 01. - 10:04:44
(90/656)
"Filozófikus gondolatok életrõl és halálról."
Nézd újra az elsõ perceket a feliratozástól az ûrhajó utasainak legelsõ megszólalásáig.
Ennél jobban nem tudom kifejteni. Sõt, nem is akarom, mivel képekkel is lehet gondolatokat közölni. Ridley Scottnak idõnként sikerül.
Humpy 2008 júl. 01. - 08:28:33
(89/656)
Jól összerakott profi iparosmunka? A nézõk olcsó borzongatása, halálra rémisztgetése? Szájbarágós és elavult sci-fi? Klisék halmaza?

Sztem sokkal inkább örök emberi dilemmák az ûrbe helyezve. Filozófikus gondolatok életrõl és halálról.
Látványban és a téma feldolgozásában úttörõ jelentõségû film. Korszakalkotó alkotás kiválóan megírt karakterekkel, elsõrangú színészekkel. Az idegentõl való ösztönös félelem és az ismeretlen iránt érzett ellenállhatatlan vonzódás mûvészi megfogalmazása. Örök klasszikus, igen.

Akik ezt nem érzik át, azoknak úgyis hiába mesélnék bármit. Például azoknak, akik félrefordították és kiforgatták az eredeti címet: Alien - Az idegen.
Ezt sohasem fogom megbocsátani nekik. Halál avagy nyolcadik utas az eredeti címet meghamisítókra!!
szilvus19 2008 ápr. 14. - 00:15:17
(88/656)
Örök klasszikus és szerintem mindenkinek kötelezõ!
emlékszem amikor elöször láttam kb 9voltam és majd összecsináltam magam úgy féltem rajta, de akkor sem akartam az egyetlen lenni az osztályban aki nem látta.

késõbb újranézve nem is volt olyan félelmetes.ma már az egyik kedvencem.10/9
elaci 2008 ápr. 13. - 00:43:25
(87/656)
Gyerekek, ne csacsiskodjatok. Ez a film "A" sci-fi. Volt is, lesz is. Amikor Budapesten bemutatták (70-es évek vége) a Corvin moziban, a Körútig állt a sor jegyért. A filmvetítés alatt pedig volt aki rosszul lett, ki kellett vinni. Nem vicc.
A második rész egyébként még rátesz egy lapáttal, ami az akciókat illeti. De a feszültségteremtésben, az idegek pattanásig feszítésében, ez a film a nyerõ.
zee944 2008 jan. 29. - 08:47:44
(86/656)
Az a baj, hogy nem veszed észre, hogyan mutatnak az "ajánlóid" kívülrõl. Olyan, mintha az általános, örökérvényû konszenzust mondanád el a filmrõl. Jól írta pozsizsuzsi.

Ha csak simán leírnád a véleményedet, mint szinte mindenki más, akkor harmadennyiszer sem késztetnének írásra azok a bizonyos szófordulataid.
8/10
Mákostonhal 2008 jan. 28. - 20:01:57 8/10
(85/656)
Valóban nagyon összetett a személyiségem, de szerintem mindenkié. Azt azért akkor se felejtsd el, hogy a többesszámok mellé igen gyakran teszek feltételes módban levõ kijelentéseket, tehát ezek vonatkozhatnak, vagy éppen nem vonatkozhatnak másra, és nem egyöntetûen vonatkoznak valakire. Akikre mégis, pl. néhány ismerõsömre, azoknak ismerem a személyes véleményét. Értsd ahogy akarod. Ha muszájnak érzed, úgy is találsz ebben is kivetnivalót. Ahogy mindíg.
10/10
pozsizsuzsi 2008 jan. 28. - 12:56:49 10/10 Előzmény Mákostonhal
(84/656)
"szembesül a többi fórumozó a személyem egy részével" Elég összetett a személyiséged. Vetted észre hogy általában tsz. 1. személyben fogalmazol (pl 85-ös), ezzel is sugallva, hogy észrevételeid általános- és örökérvényûek, megfellebbezhetetlenek (még SW bugyiját illetõleg is)?
zee944 2008 jan. 28. - 09:57:55 Előzmény Mákostonhal
(83/656)
Nem a John Carpenter-félére gondoltam, az az Alien után készült 3 évvel, hanem az eredetire, az ötvenes évekbõl. Az egy híres elõképe az Aliennek. Amúgy ajánlom a Carpenter-félét.
georgia57 2008 jan. 27. - 23:34:42
(82/656)
micsodda háboru kerekedett itt:))a film ma tetszik de amikor elõször levetitték a szivbajt hozta rám ,féltem tehát nagyszerüen azt érte el amiért készült .Megunhatatlan,persze ma már másként kritizálunk ,ha akkor irtunk volna a filmrõl más lenne a vélemményünk hiszen nem volt akkor semmi ami hozzá hasonló lett volna.Most sem évült el és ,és a hatását sem veszitette el,viszont készült egy csomó félig meddig utánzat és kicsit már kiégtünk és nem riadunk olyan könnyen meg ,de ez a már a mi bajunk nem a filmé
8/10
Mákostonhal 2008 jan. 27. - 23:19:28 8/10
(81/656)
Az írásaim nem önfényezések. A filmeket fényezem, vagy épp lehordom, ezért vagyok itt. Az való igaz, hogy ezáltal részben szembesül a többi fórumozó a személyem egy részével. Ám ezekbõl a csekély információkból még senkinek sem kéne megítélnie, mert ezek csupán vélemények. Ezek semmit nem mondanak el rólam. Érdekes a véleményed, és van benne logika, lehet nézni ilyen szempontból is. A John Carpenter-féle Dologról beszélsz? Még nem láttam. Jó film? Tudod nekem ajánlani?
zee944 2008 jan. 27. - 21:20:08
(80/656)
Nehéz helyzetbe hozol. Utálok mindig csak kritizálni, viszont úgy érzem, minden egyes ajánlódat darabokra kéne szedni... nem az igyekezetrõl beszélek általában. Hanem az önfényezés iránti igyekezedrõl.

Ha egy film félig szerzõi, akkor az sztem már nem lehet iparosmunka. Azért érdemes lenne utánagondolnod, hogy milyen filmek voltak az Alien elõtt ebben a mûfajban. Nem sok, ami meg volt (pl.: The Thing), az többnyire meg se közelítette. Ha valami ennyire új hangot üt meg, mint az Alien, az már megintcsak nem lehet iparosmunka.
8/10
Mákostonhal 2008 jan. 27. - 17:48:25 8/10
(79/656)
Nem feltétlenül iparosmunka, de kétségtelenül hordoz magában 1-2 klisét, valahol a mûfaji és a szerzõi film között mozog, hol inkább egyik, hol inkább másik. Bizony igyekszem. Mindenki ezt csinálja. Hol itt, hol ott. Csak sajnos nem mindíg jön össze. Úgy tünik, nekem most nem jött össze. De hát ezért vagyunk itt, nem igaz? Én írok valamit, te meg kijavítod a hibáimat, már hozzászoktam. Egyébként olyat sosem írok le, amirõl ne lenne lövésem. Üdv.
8/10
Mákostonhal 2008 jan. 27. - 17:43:07 8/10
(78/656)
Az egészet én találtam ki. Lehet, hogy leírtam olyasmit, amit már más is megemlített, de az már csak véletlen. Felvállalom ezt, és az összes írásomat személyesen, minden hibájukkal együtt.
zee944 2008 jan. 27. - 16:11:00
(77/656)
Azért rossz lehet így élni. Egészen egyszerû dolgokat nem érteni, amit már többen is elmagyaráztak...