Téma: A nyomorultak

10/10
vondermonarchie 2012 dec. 28. - 22:10:18 10/10
(40/200)
Ezért a kommentért kár volt regisztrálni.
Abból a 20 emberbõl legalább egy igazán kizavarhatott volna moziból...
Jaseroque 2012 dec. 28. - 21:55:56
(39/200)
Nemrégen érkeztünk haza a Corvin moziból a filmrõl.
Azt kell mondjam: életem egyik legrosszabb elhatározása volt, hogy a párommal együtt megnézem. Kis híján szakított velem az én Drágám, õ ugyanis szenvedélyesen rajong a musical mûfajért, én meg mondjuk nem annyira.
Nagyon fontos, csak kimondottan rajongóknak javaslom, hogy üljenek be erre a mozira!
Én ugyanis a második óra vége táján sokkos állapotba kerültem, és onnantól kezdve nem bírtam abbahagyni a görcsös röhögést, ami a fent említett szorult helyzethez vezetett.
Ha nagyon szubtilisen akarok fogalmazni, azt kell mondanom: ez a film a legek filmje. Ilyen elképesztõ, kulisszahasogató, elrémisztõ, hosszadalmas, feneketlen, terméketlen ripacskodást még ebben a büdös életben nem láttam. A mai estéig azt hittem, ilyen színészi alakítások csak harmadosztályú, latin amerikai szappanoperák castingjain fordulnak elõ.
Talán nem számít spoilernek, ha leírom: a film minden egyes szereplõjének az elsõtõl a legutolsó pillanatig öklömnyire duzzad a szeme a folyamatos zokogástól. Öklömbe kellett harapnom, mikor rádöbbentem: Hugh Jackman a piano részeknél az idõs Koós János hangján énekel. A forradalmár ifjakat emós, meleg hobbitokként ábrázolta a rendezõ.
Kizárólag a Tenardier családban láttam valamiféle életet, a többieknek nonstop egybefolyt taknya-nyála.
Hisztérikus fuldoklásommal nem csak szerelmem szórakozását tettem tönkre, de még legalább 20 másik emberét.
Borzasztó!
10/10
Viki1080 2012 dec. 28. - 21:41:21 10/10
(38/200)
A nyomorultak musical talán az egyetlen,amiben nincsenek párbeszédek,csak ének,ehhez képest itt imitt amott beszéltek is:))))
borköltõ 2012 dec. 28. - 21:22:46
(37/200)
Mikor megláttam a film értékelését, nem tudtam eldönteni, hogy hogyan is szavazzak.
A plakát alapján arra gondoltam, félig filmes félig musicales lesz. Hát ez nem jött össze.... Ez volt az abszolút csalódás számomra, hisz kicsit irreális volt. Voltak olyan élethelyzetek, amikhez nem igazán passzolt a dalolászás. Azért berakhattak volna sima párbeszédet/monológot is, hisz pár alkalommal idegesítõ volt. Csak számomra?
Na mindegy, aztán úgy voltam vele, hogy oké feldolgozás ...
A színészi alakítások eszméletlen jók voltak :)) Nagyon jól társították a karakterekhez a színészeket. (Szerintem Anne Hathawaynek ez volt a legjobb alakítása, simán a kezébe nyomnék egy oscart :) ) + a mimikák is áhh lényegében rég láttam ilyen jó filmet :)
Ajánlom mindenkinek!
9/10
Falkor21 2012 dec. 28. - 21:09:38 9/10
(36/200)
Ma néztem meg a filmet! Nekem nagyon tetszett, szinte elröpült az a 2,5 óra. A színészek nagyon tetszettek, habár Russel Crowe-tól többet vártam volna játékilag, valamint szerintem Helena Bonham Carter-tõl és Sacha Baron Cohen-tól is lehetett volna jobbat választani, de Anne Hathaway, Samantha Barks és Hugh Jackman nagyon-nagyon tetszettek :) 9/10
Szaki 2012 dec. 28. - 20:22:37
(35/200)
Nagyon tetszett a film az elejétõl fogva a végéig teljesen lebilincselt. Az nagyon tetszett, hogy nem volt semmi féle fölösleges táncjelenet hanem az elejétõl fogva lényegre törõen mutatta be a film a történetet. Sok kritikát olvastam Russell Crowe játékát illetõen mielõtt megnéztem a filmet és azt kell, hogy írjam nekem tetszett. Talán
Eddie Redmayne (Marius) játéka nem fogott meg annyira de le a kalappal elõtte is. A színésznõk egytõl egyig elvoltak találva. Eponiné végjátéka sokkal szívfacsaróbb volt számomra mint Fantine szenvedése. Minden elismerésem a film készítõinek.
Warzone Blog 2012 dec. 28. - 20:08:04
(34/200)
10/10
Viki1080 2012 dec. 28. - 17:26:30 10/10
(33/200)
Most jöttem haza a moziból,ez egy elképesztõen fantasztikus film!Hihetetlen jó feldolgozás és végre nem a magyar musical szövegét használták,ami még jobbá tette az egészet számomra.
Nekem semmi bajon nem volt Crow énekével,bár tény h jobban áll neki a blues és a rock&roll,de itt se volt rossz. Jackman hihetetlenül parádésan játszik,remélem megkapja a golden globe-ot,hisz most mindenkit lemosott a vászonról,akárcsak Anne Hathaway,akinek haldoklása,illetve az I dreamed a dream éneke sokáig megmarad emlékezetünkben.
Valaki írta elõttem,hogy nem érti a végén azt a kuszaságot,íme az én magyarázatom:
SOILER SOILER SOILER SOILER SOILER !!!
Mikor lehajtja a fejét és a két fiatal összeölelkezik a végén,akkor hal meg Valjean és kisétál a szelleme Fantine-nal az oldalán/ezért van ott az öreg pap is/,a barikád pedig:Végre felébredt a Francia nép,hála a diákok önfeláldozásának és végre mindenki kimegy a barikádokra,a szellemek,akik mindezt elérték pedig ott állnak egytõl egyig és buzdítják õket,hisz az õ haláluk volt az a bizonyos gyújtóbomba,ami ezt az egészet elindította és megkezdõdik a nagy francia forradalom.
SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE
Számomra kissé zavaró volt,hogy a papot Colm Wilkinson játszotta,aki sok-sok éven keresztül Valjean volt,szerintem az egyik legjobb mellesleg.
Összességében fantasztikus film,rettenetesen jól rakták össze a készítõk,le a kalappal elõttük.Én egyszerûen imádom és még sokszor megnézem majd,az biztos.
Mr. D 2012 dec. 28. - 01:39:16
(32/200)
Igazából nem gondoltam volna, hogy valaha egy filmnek még sikerül könnyeket kicsalnia a szemembõl, de a legnagyobb meglepetésemre Tom Hoopernek és A nyomorultaknak sikerült. Komolyan mondom, ilyen katartikus élményben régen volt részem moziban. A nyomorultak egy olyan darab, amit akárhányszor látok, sosem tudom megunni. És ez a film... hát elképesztõen gyönyörû. Minden egyes eleme, a látványvilág kidolgozásától a bámulatos színészekig minden a helyén van. De fõleg a színészek! Te jó ég! Hugh Jackman, mint Jean Valjean: baromi jó párosítás, ezt mással el sem lehet képzelni! Anne Hathaway!! Te jó ég, micsoda alakítás! Ahogy az "I dreamed a dream"-et elénekli! Neki mindenképp meg kell kapnia az Oscart! Russel Crowe viszont kicsit alulmarad, neki sajnos nincs olyan hangja, mint Jackmannek, de színészként még abszolút méltó Javert felügyelõ. Mindenképp moziban érdemes megnézni!
AD67 2012 dec. 27. - 23:49:19
(31/200)
Most értünk haza a moziból. Szörnyû volt. 160 perc borzalom. Az alsógatyámig leizzadtam. A többi szerencsétlen balek (a nézõk) iránti tiszteletbõl nem jöttünk ki félúton. Kinek ajánlanám a filmet? Talán ingyenjeggyel a hajléktalanoknak. Bár ettõl a disszonáns zajtól nem fognak tudni aludni. Pénzkidobás...
9/10
Semprini 2012 dec. 27. - 20:01:02 9/10
(30/200)
Én csak nevetni tudok azokon a kritikákon, amelyek felróják, hogy túl sok benne az ének. Olyan ez, mintha egy háborús filmmel az volna a baj, hogy sok benne a katona meg a lövöldözés... Ha egyszer ennyit írt bele a szerzõ, akkor ennyit kell elénekelni és passz. Még így is volt ahol éneklés helyett átmentek prózába, és volt egy-két rövidebb prózai párbeszéd is, de tényleg alig. Nagyon kíváncsi leszek, az Akadémia mennyire fogja honorálni az erõfeszítést, ugyebár vannak sok Oscart nyert filmmusicalek, és vannak olyanok, amiket inkább csak amolyan limonádénak szokás tartani. Az utolsó, amit nagyon díjaztak, a Chicago volt, azóta viszont nem sok hasonló film készült, legutóbb Tim Burton csinált egy elég gyengécske Sweeney Todd-ot, ami nem is nagyon kapott elismerést (leszámítva az elvakult Depp-fanokat, akik szerint a jó film egyetlen ismérve, hogy az õ kedvencük benne van).
A nyomorultak címû musical szinte kiabált a megfilmesítés után, igazából nem is értem, miért csak most került rá sor, hiszen 32 éves mûrõl van szó. Nálunk 1987-ben mutatták be, Jean Valjean Vikidál Gyula, Javert Makrai Pál volt. Mivel az elõadást nem láttam, csak lemezrõl hallottam a darab részleteit, most szinte felfedezésszámba ment a találkozás a teljes mûvel. A szép dallamokhoz azonban jó énekesek és jó színészek is kellenek, hogy teljes legyen az illúzió, ráadásul a rendezõ elkövette azt a merész húzást, hogy a szereplõk élesben, tehát nem playback segítségével énekelték a szerepeiket, hanem ott a forgatáson vették fel a hangot (ezt a sokszereplõs tömegjelenetek esetében nem igazán értem, hogy lehetett megcsinálni, de mindegy.)
A szereposztás majdhogynem parádés, ha nem is minden ponton telitalálat. Hugh Jackman kicsit talán fiatalosabb karakter, mint az eredeti Jean Valjean (érdekes módon a film elején jobban meg van öregítve mint a végén), de végülis remekül megállja a helyét, és az éneklés is jól megy neki, nem annyira szépen mint inkább kifejezõen énekel, alighanem meg is kapja majd a Golden Globe-ot az alakításáért, mivel ott van külön musical/vígjáték-kategória. Anne Hathaway-nek viszont igencsak kijárna egy mellékszereplõ-Oscar ezért a Fantine-alakításért, (a már eddig besöpört jónéhány díja mellé). Aki eddig kételkedett volna benne, hogy jó színésznõ, azt most meggyõzheti, aki pedig eddig is kedvelte, az most még jobban fogja. Tényleg egészen bravúros teljesítményt nyújtott, kár hogy a szerepe nem valami hosszú, de az a 20 perc a film legemlékezetesebb része, aligha véletlen, hogy Jackman mellett általában õt emelik ki a kritikák. Russel Crowe Javert szerepében végülis elfogadható volt, de sajnos nem énekel elég jól. Amanda Seyfried Cosette-ként enyhe csalódás a Mamma mia-beli szereplése után, ott valahogy jobban tetszett a hangja, most nagyon csipgós volt, lehet hogy magas volt neki a szólam. Marius szerepében Eddie Redmayne nekem kicsit túl penészpofa, viszont meglepõen jól énekel. Aki abszolút felfedezés volt, mert korábban nem ismertem, az Samantha Barks, Éponine szerepében. Biztos fogunk még hallani róla. Tetszett Sacha Baron Cohen Thénardier-je is, Helena Bonham Carter viszont alighanem bele fog ragadni ebbe a trampli-szerepkörbe, ha nem vigyáz. Volt õ ennél már sokkal jobb is (a Sweeney Todd-ban például). Látszik, hogy a mellékszereplõk is nagy gonddal lettek kiválogatva, és mindenki szívvel-lélekkel teszi a dolgát. A film látványvilága pedig egyszerûen pazar. Bár a daloknál kicsit sok a közeli, amikor kinyit a kamera, gyönyörû nagytotálokat láthatunk és csak úgy süt a vászonról a grandiozitás. Ami nekem nem igazán tetszett, az a túl csöpögõs-giccses patetikus finálé, Jean Valjean kicsit túl teátrális apoteózisa után, ha ez nem lett volna elég, még megfejelik azzal, hogy végigsvenkel a kamera a (történet szerit már elhunyt) szereplõkön, mintha csak valami színházi tapsrend lenne, ahol még egyszer újra felvonul a szereplõgárda. Ez talán nem kellett volna bele, egyébként nagyon szép, igényes, jól sikerült musical-adaptáció, jöhet Oscar bácsi, aztán meglátjuk, mennyire lesz kegyes hozzájuk...
8,5/10
10/10
illyria 2012 dec. 27. - 19:56:34 10/10
(29/200)
Ezt is láttam.

Nagy rajongó vagyok, ezért elvenni a kedvem nehéz és nem sikerült, de akadt néhány dolog, amit zokon vettem, mint például egy-két szívemnek kedves szám megkurtítása.

Alaposan kihozzák a film adta lehetõségekbõl, amit lehet, szerintem nagyon odatették és klassz dolgokkal rukkoltak elõ.

Hugh Jackman fantasztikus, Russel Crowe húzzon a francba, már Vikidált is visszasírtam Javert-ként, pedig az nálam már nagy szó. Anne Hathaway-sztorit én sem fogtam, amíg el nem jutottunk a "nagy szólóig", az a pár perc tisztázott mindent. Oda neki minden díjat! :) Amanda izét látni sem bírom, az új srác totál hidegen hagy, az Üres a szék, üres az asztallal tett le valamit az asztalra és kész.

Aki megnézni készül és kicsit érzékenyebb a lelkivilága, a pézsés zacskót ne hagyja otthon.

Ja, és egy aprócska spoiler: a Nyomorultak nem romantikus sztori, nagyon nem, és végig éneklik.
10/10
wanmas 2012 dec. 27. - 19:44:14 10/10
(28/200)
Hajszálon múlt, hogy ne menjen át csöpögõs tucatmoziba, de hála a rendezõnek, nézhetõ produkciót kaptam. Sõt! Egyetlen percét sem untam.
A negatívumok: sajnos nem a Miklós Tibor által írt, és jól ismert magyar szöveg fut a film alatt... Amanda Seyfried tragikusan rossz Cosette szerepében. Még a Mamma Mia!-ban látott teljesítményét is alulmúlja, pedig az se volt kutya!
Viszont gyönyörû az operatõri munka! Kiemelném még Eddie Redmayne alakítását (Marius), aki nem csak szépen énekel, de színészileg is kimagaslik a többiek közül. Az Anne Hathaway körüli díjesõt nem igazán értem, tisztességgel hozza a karaktert, de nem adott semmi maradandót az alakítása. Helena Bonham Carter, vagy Samantha Barks inkább megérdemelné azt a legjobb mellékszereplõnek járó díjat! 9/10 pont!
kambekk 2012 dec. 27. - 16:42:17
(27/200)
Mindenképp megnézem. Bár elõre sajnálom, hogy újra íratták a magyar dalszöveget. Aki idehaza látta, annak az a klasszikus változat. Kár volt belenyúlni...
A kritikákban említett gyengébb énekminõség feledésére pedig addig is ajánlom a klasszik színházi verziót! Még így statikusan is elragadó!
http://www.youtube.com/watch?v=BpGA_VRc1Ro

http://www.youtube.com/watch?v=nwAgQA5gVVE
8/10
Sonic8 2012 dec. 22. - 20:46:40 8/10
(26/200)
Nagyon várom már, szeretem az ilyen kosztümös filmeket, fõleg ilyen jó színészekkel.
Remélem nem fogok csalódni. :)
10/10
Viki1080 2012 dec. 21. - 18:50:31 10/10
(25/200)
A soundtrack fantasztikus már sok helyrõl letölthetõ.Imádom,alig várom a filmet váááááááááá
katemate 2012 dec. 13. - 17:14:53
(24/200)
Annyira várom már, hogy nem igaz!:) Ráz a hideg a trailer-tõl és potyognak a könnyeim, miközben Anne Hathaway énekel.
lenccs 2012 dec. 11. - 11:45:11
(23/200)
már alig várom, hogy végre lássam!addig is, egy kis rövid "nyomorultak" párbanj:-)
youtube.com/watch?v=rlYVHOUa3Vo
Jill 2012 dec. 07. - 18:06:32
(22/200)
Baszki, csak karácsony után lesz?

Remélem, a szövegeket nyersfordításban feliratozzák, mert besírok a magyar fordítástól. Legjobban annak örülnék, ha felirat nélkül is lehetne nézni valahol, úgyis kívülrõl tudom a darabot.

Most hogy bírjam ki addig? Oké, közben lesz Hobbit, de nem elég, hogy jan. 16-ig szünetel a Supernatural is?
mulao 2012 nov. 12. - 09:43:44
(21/200)
Új, hosszabb elõzetes: http://www.youtube.com/watch?v=EkHHHUk8RCw

Tény, hogy élõben énekelve a színészek hangja nem stúdió minõségû, de szerintem sokkal fontosabb a benne található érzelem.