Téma: A Passió

10/10
Jennyfer18 2009 ápr. 18. - 15:15:08 10/10
(237/1097)
Ne haragudj, de megkérdezhetném, hogy szerinted (a humorérzékemen kívül persze) mi az, ami még csökevényes bennem?
twillight 2009 ápr. 17. - 21:19:31
(236/1097)
Bocs, elfelejtettelek elõzményként megjelölni. Megnéznéd elõzõ hsz-emben lekövetett konstruktív javaslatomat?

Válaszodat elõre is köszönjük.
twillight 2009 ápr. 17. - 21:17:25
(235/1097)
Én értékelem Jennyfer18 gondolatait. Bizony, Mr. Isten akarata hogy a szegények szegények legyenek és szenvedjenek, és kiszolgálják a gazdagokat (akik beleszülettek az örökségbe, de ez is csak azt mutatja, milyen jó és helyes is Mr. Isten rendszere).

***szarkazmus vége***

Öhm, egyébként egy nem-vallásos fórumon ne legyen senki meglepve, ha némi kétkedéssel fogadnak olyan kijelentést, mint "senki nem tehet semmit, mindent Isten akarata irányít".
Elsõ probléma: melyik Isten? Minden vallásos így hivatkozik a sajátjára :(
Második probléma: feltételezve, hogy a bibliai Mr. Istenrõl van szó, légyszi bizonyítsd Jennyfer18 állításodat miszerint létezne Mr. Isten. ehhez kezdhetnénk a Biblia pár állításával.

Konkrétan javaslom, hogy mutasd meg a térképen, hol az Édenkert, mert meg akarom látogatni!

Ez szerencsénkre nem vallási tétel, hanem egy földrajzi hely, sok adattal és jellemzõvel van megadva. Ha nincs meg, akkor bocs, de egy árva szót sem hiszek el a bibliai Mr. Istenrõl :(
offtopic
perry 2009 ápr. 17. - 20:34:14
(234/1097)
fórum
perry 2009 ápr. 17. - 20:33:48
(233/1097)
Jennyfer 18 észrevételeihez hozzá szólva, a fórun sajátossága, ha szöveges kontextusba helyezel egy gondolatot, bizony számítani kell arra , hogy egy másik álláspont ütközni fog vele.
Szép dolog, hogy különféle látószögbõl közelítünk egy témához, és az is jó, hogy ha ezeket képesek vagyunk közös nevezõre hozni.
Az estek nagy részében a "tagok" csak elbeszélnek egymás mellett, vagy penetráns hangnemben fogalmaznak, esetleg
szerzett vagy velük való gyûlöletükbõl kommunikálnak.
Az itt látható helyzet is azt bizonyítja, hogy messze nem a
film a fontos - megjegyezem hibáival és erényeivel együtt -
hanem a vallási vagy ideológiai vélt vagy valós beidegzõdés.
Kicsiny hazánk lakossága nagy része olyan lehetõséggel, mint irónia, humor, irodalmi polémia nem tud mit kezdeni.
Mint ezek után tudjuk, a legjobb védekezés a támadás.
Mindig csodálkoztam azon az ember típuson aki hozott magával emberek, fajok, vallások tekintetében "gyûlöletet" és azt milyen vehemenciával képes a leírt szavakkal ellentétesen újra gondolni.
Ettõl már csak a zsigerbõl írogatok rosszabbak, akiknek
nem fontos a film, nekik csak az a fontos, hogy "mérgeiket" szétfröcsögjék.
Szóval 1/2 barátaim az Úrban talán a (LGT) a boogie woogie volna jó ?
pozsizsuzsi 2009 ápr. 17. - 16:23:51
(232/1097)
szomszédjára = szomszédra
pozsizsuzsi 2009 ápr. 17. - 16:22:37 Előzmény Hannibal Lecter
(231/1097)
Csak nem bírom ki szó nélkül, mivel a kedvenc sorozatommal manipulálsz, és igencsak elvtelenül. (hol így, hol úgy, mert beégtél az elsõ variával, homlokegyenest tálalod a másikat.)
Lövésem nincs arról, milyen "fajhoz" tartozik az alkotópáros egyike. Az mindenesetre biztos, hogy mindketten vállvetve röhögik ki az emberi pitiánerséget, rövidlátást, sunyi kis manipulációkat, esendõséget, (ha megengedõek vagyunk magunkkal), mert végül is rólunk van szó.
Cartmenen azért röhögünk leginkább, mert az õ személyiségében csúcsosodik ki ezen tulajdonságok összessége, és nincs az az isten, hogy valaki ne ismerne legalább egy-két vonásában magára. Jó, páran a szomszédjára ismernek csak rá, de hát esendõek vagyunk, ugyi?

Ja, és örülök, hogy elzavargatnak néha jóban-rosszbant, néha mezzot nézegetni, értelmes kis érvek ezek.
10/10
Jennyfer18 2009 ápr. 17. - 15:00:53 10/10
(230/1097)
Te úgy látod, hogy nem tudok magyarázatot adni a kijelentéseimre, szerintem pedig te nem tudsz többé labdába rúgni, és vészesen gyenge indokokkal próbálsz továbbra is belémkötni. Vissztérve egy régebbi hozzászólásodra, melegen ajánlanám, inkább TE szállj magadba, ha valóban humorosnak találod, hogy valamelyik észkombájn azt írta: "a film végén meghal" és telejelölgette spoilerrel. Véleményem szerint elég beteges és morbid humorérzékre vall ez a fajta megnyílvánulás.
10/10
Jennyfer18 2009 ápr. 17. - 14:45:54 10/10 Előzmény *mya szösz*
(229/1097)
Sajnálattal kell közölnöm, hogy nem jól érzed, ugyanis semmi közöm nincs a Bibliaszövetséghez, sõt, magához az egyházhoz sem, mivel nem vagyok megkeresztelve. (Ezt azonban semmiképpen nem büszkén jelentem ki, és valószínûleg nemsokára változtatni is fogok ezen.) Mindemellett semmiféle szélsõséges tanítást nem követek, minden, amit leírtam, a saját, szubjektív véleményem. Egyébként pedig hidd el, hogy egyáltalán nem az volt a célom, hogy "mindenkivel összevesszek", mindössze felháborítónak találtam egyesek hozzászólását a filmhez, és úgy éreztem, semmi akadálya annak, hogy leírjam a saját meglátásomat. És éppen aki miatt megírtam elsõ hozzászólásomat, az nem válaszolt nekem. Ehelyett mi történt? Sok kedves és jószándékú ember, akiknek az a céljuk, hogy kiforgassák az ember szavait, rámszálltak és alaptalan rágalmakat vágtak a fejemhez. És annál jobban semmit sem gyûlölök, amikor belemagyaráznak a mondataimba mindenféle ostobaságot. Csak próbáltam megvédeni magam, de persze ebben is azt látták, hogy "nagy önmosás"sal próbálom kihúzni magamat a sz*rból. Valójában te is félreértettél: egy cseppet sem késztet levegõkapkodásra az, hogy Gibsont antiszemitizmussal vádolják, csak nem értem, hogy ennek mi az alapja.
És végül: ne haragudj, de nem értem azt a kérdésedet, hogy "Miért nem válaszoltál nekem?" Nem találtam régebbi hozzászólást tõled és privát üzenetet se kaptam. Mire értetted ezt?
Nyálon lõtt vágy 2009 ápr. 16. - 21:48:49
(228/1097)
Megnyomorították a zsidók, eltörték kezét lábát, megerõszakolták, de szimplán is tud gyûlölni.
*mya szösz* 2009 ápr. 14. - 17:55:07 Előzmény Jennyfer18
(227/1097)
Én úgy érzem belõled, vallási, hittanbéli okod volt arra, amit írtál. Talán református lehetsz és azon belül is a Bibliaszövetséghez tartozol? Ezt a szélsõséges predestinációs tanítást honnan vetted? Miért nem válaszoltál nekem? Inkább, minthogy itt mindenkivel összevessz? Egy vallási film topicján úgysem vallási kérdéseken elmélkednek, politikát látnak mindenhol.

Egyébként pedig, hogy valaki Mel Gibsont látens antiszemitizmussal vádolja - végképp nem az a szituáció, ami engem levegõ után kapkodásra késztetne. Még ha van is, aki errõl fantáziál.
leopard26 2009 ápr. 14. - 15:17:48
(226/1097)
ÁÁÁ!Az is zsidó volt?
Nyálon lõtt vágy 2009 ápr. 14. - 10:26:49
(225/1097)
Nyomasek Bobótól
leopard26 2009 ápr. 14. - 09:45:00
(224/1097)
Most ezt a "kampeca csinálni" honnan idézted?
leopard26 2009 ápr. 14. - 09:42:25
(223/1097)
Na fuss neki még egyszer!:)
Nyálon lõtt vágy 2009 ápr. 14. - 09:23:05
(222/1097)
Tudod kisfiam ha majd tibeti szerzetes leszel és mantrákat hajtogatsz folyamatosan akkor meg értem majd a nagy kínt ami emészt, de addig csak kb. annyit értek, hogy a zsidók neked "kampeca csinálni".
leopard26 2009 ápr. 14. - 08:46:42 Előzmény perry
(221/1097)
Te meg csak ennyit tudsz mondani?:)
perry 2009 ápr. 14. - 06:12:24
(220/1097)
Leülhetsz leopard26 kisfiam, ha többet nem tudsz mondani.
leopard26 2009 ápr. 13. - 22:55:25
(219/1097)
Az nem ízléstelen amit a zsidók mûvelnek egész évben?
10/10
Jennyfer18 2009 ápr. 13. - 21:14:17 10/10
(218/1097)
Úgy látom reménytelen eset vagy, de azért egy utolsó próbát teszek: mivel ez egy olyan fórum, ahol senki nem ismer senkit, nem tudjuk egymás adatait, lakóhelyét, mért ne vállalnám fel a véleményemet, úgy mint pl leopard26? Ha VALÓBAN zsidógyyûlölõ lennék, szerinted nem merném kimondani? Szerinted foglalkoznék a hozzád hasonlók véleményével, akik nem is ismernek, nagylány??