Téma: A pokolból

annana 2009 aug. 03. - 09:34:23
(74/174)
Nekem nagyon bejött csak annyi nem tetszett hogy nagyon húzták de jó volt addig ameddig láttam mert sajnos elaludtam :( :D
10/10
Gabriella54 2009 aug. 03. - 01:17:30 10/10
(73/174)
Amik Neked tetszettek, nekem is bejöttek - elsõsorban persze Johnny Depp, Robbie Coltrane és Ian Holm, sõt a sztori is remek volt! Egyáltalán nem volt könnyû kitalálni, hogy ki is a hunyó (volt egy-két másik tippem is menet közben).
Ami viszont egyáltalán nem hiányzott, az a szex-jelenetek (és hál'istennek nem is voltak benne). Szerintem nem attól lesz valami korhatáros, hogy szexelnek-e benne, vagy sem - pl. a Psycho-ban sem történik semmi ilyesmi, mégsem nézetném meg egy 13-14 éves gyerekkel! Elég brutális volt ez ahhoz, hogy elbírja a szex-mentességet.
Seraphin 2009 aug. 03. - 00:02:38
(72/174)
ami tetszett
- a színészek: Depp, Coltraine, Holm
- a helyszín, a díszletek
- szimpla krimi, nem bonyolították túl
- a látvány

ami nem tetszett:
- Heather Graham haja és ruhája tökéletesen elüt mindentõl, holott maga a karakter korántsem ennyire színes és a szép színésznõ is elég halovány volt
- gyakran leült a sztori
- hamar ki lehet találni ki a hunyó, és ez nem elõny egy kriminél
- hiába kurvák a középpontban, nincsen normális szexjelenet (Heather Grahamnél ez minimumelvárás lett volna)
twillight 2009 aug. 02. - 23:43:37
(71/174)
Az egész filmben egyedül Johhn Depp gáz.
5/10
offtopic
meszag 2009 aug. 02. - 21:59:42 5/10
(70/174)
A téma sokkal jobb feldolgozása a Törvényes gyilkosság

http://www.imdb.com/title/tt0079592/

sok szereplõ azonos a két filmben. Jó néhány évvel ezelõtt a magyar tv is leadta.
poobie 2009 aug. 02. - 21:29:21
(69/174)
Ez jó film valóban... Az Álmosvölgy majd' 100 évvel hamarabb játszódik és New Yorkban... Különben stimmel:)
biggmhz 2009 aug. 02. - 21:04:20
(68/174)
Nekem tetszett. Hozza az 1800as évekbeli szürke, helyenként már-már barbár felfogást, és ez teljesen magával ragadott - úgy mint anno az Álmosvölgy Legendája c.-û filmnél is. Ugyebár az is hasonló korban játszódik, etc, etc.
Hogy nem valódi a történet csak találgatás? Hány ilyen filmet készítettek már, nem csak a hibát kell keresni mindig, vagy a valóságalapot. Szo egy jó kis krimi thriller.
Varvara 2009 aug. 01. - 23:37:29
(67/174)
Hmm... Ha már a sokféle elméletnél tartunk, olvasta valaki Boris Akunin A Dekorátor címû kisregényét? :) Bár színtiszta fikció, szerintem az is megér egy misét. Vagy egy fél-egy órát, amíg az ember elolvassa. Amúgy pedig sztem egész jó film, még ha nem is kiemelkedõ. Én szeretem. =]
leirionn 2009 júl. 30. - 21:50:38 Előzmény csoki01
(66/174)
A sztorit nem kell komolyan venni, mert ez csak egy verzió, arra hogy ki is lehetett Hasfelmetszõ. Annak idején több elmélet is született, hogy ki lehetett: feltételezték, hogy egy zsidó kereskedõ volt, mert arrafelé sok zsidó élt, ahol a gyilkosságok történtek. Aztán gyanúsított volt egy ismert festõ is (Walter Richard Sickert), aki állítólag 20 évvel késõbb megfestette az utolsó (legbrutálisabb) gyilkosságot, de valaki szerint nõ volt a tettes, mert néhány évvel késõbb egy nõ olyan módszerrel ölte meg a férjét, mint ahogy Hasfelmetszõ tette.És van ez a szabadkõmûveses, trónörökösös verzió, de ezek csak találgatások. Talán soha nem derül ki, ki volt valójában, de szerintem inkább ne is derüljön ki a gyilkos kiléte.Pont maga a rejtély és az ismeretlenség a jó a sorozatgyilkosokban.:)
Zempy 2009 júl. 30. - 21:24:08
(65/174)
En Nemetorszagban kezdtem nezni, egyik este ment a tv-ben, gondoltam melo utan jo lesz :) Hat tobbszor elaludtam rajta mert eleg keson volt. Nem tunt nagy szamnak, inkabb gusztustalan volt. A veget meg most sem tudom :)
2/10
kgyuri0 2009 ápr. 14. - 15:02:03 2/10 Előzmény Gabboo
(64/174)
Atzért hálás lennék, ha konkrét kifogásokat írnál
Ebben a topikban nem írtam sokat, válaszd ki az általad kifogásolt hsz-t és ne kíméld egy pillanatig sem, ha van kedved.
Én szívesen tanulok.
2/10
kgyuri0 2009 ápr. 14. - 14:59:17 2/10 Előzmény Gabboo
(63/174)
Jó, nem leszek.
Gabboo 2009 ápr. 12. - 19:04:14
(62/174)
Dehogy, nem az elütésekrõl beszélek, direkt használtam a szerkesztés szót. Nincsenek jól tagolva a mondataid és többek között ezért nehéz olvasni a hozzászólásaidat. Nem is lenne ezzel gond, ha nem hangsúlyoztad volna azokat az "összetett mondatokat". Igazából így sem gond :) csak gondoltam szólok, hogy annyira azért ne legyél rájuk büszke.
2/10
kgyuri0 2009 ápr. 12. - 17:13:34 2/10
(61/174)
Kedves gabboo!

Szerinted az én hozzászólásaim "rosszul vannak megszerkesztve" sõt még ejjejj is.
Ez bizony szarügy lenne.
Azért azzal hízelgek magamnak, az én hozzászólásaim nincsenek is annyira rosszul megszerkesztve. Esetleg a bosszantóan sok billentyûtévesztésre és elírásra gondolsz: Sokszor kimarad betû, sokszor fölösleges "töltelék" ékelõdik be. Ez engem is zavar, de én tudom az okát, legyen annyi elegendõ, hogy itt nem kívánom részletezni.
De amit írsz a rosszul megszerkesztettségrõl, az egész mást jelent.
Gabboo 2009 ápr. 12. - 16:57:53 Előzmény kgyuri0
(60/174)
wooow, látom szereted a körmönfont fogalmazást. De: az összetett mondatok nem feltétlenül helyesek. Másokat kritizálsz, közben a te hozzászólásaid kimondottan rosszul vannak megszerkesztve. ejjejj
offtopic
csoki01 2008 dec. 31. - 10:17:01 Előzmény kgyuri0
(59/174)
Ez a királyi családos ftételezés em az amerikai forgatókönyvírók fanáziájából pattant ki. ez egy létezõ teória arra vonatkozólag , hogy ki lehetett hasfelmetszõ jack
2/10
kgyuri0 2008 júl. 27. - 11:11:29 2/10
(58/174)
Úgy látszik a gyeregeg lenyugodtak, nem nagyon van vita.
Azért én belecsapok a lecasóba:
Egy történet hiteltelenségének két típusú oka lehet:
1. Kilóg a lóláb, hogy be akarnak ugratni egy változat elfogadásába, hangulatkeltéssel:
1a. Angliában a királyi család különös tiszteletnek örvend, mégis teljes szólásszabadság van, õket megrágalmazni veszélytelen, nyilván nem indítanak rágalmazási pert, mégis a fene nagy szókimondás álhõsiességét sugallja, pláne külföldi, egyáltalán nem királyi, különösen pedig fiatal nézõk körében. A nevezetes Viktória királynõt ellenszenves kövér öreglány képében cinikus mondanivalót szájába adva ábrázolni olcsó fogás, valóüszínûleg nem volt rosszabb és gonoszabb, mint mondjuk, a te nagymamád. Ellenpontként pedig a szekszuálisan vonzó fiatal és „faszagyerek” utcalányokat szerepeltetni szintén olcsó célzatosan ravasz húzás.
1b. Királyi család , gazdagok felsõ tízezer ócsárlása nagy divat is, és biztos közönségsiker, ugyancsak az a sorozatgyilkosság, amit még nem fejtettek meg. Eleve gyanúsan minden obligát recept a katyvaszban van. Plusz még a szabadkõmûvesek és a zsidók gyanúba keverése, ez már csak fûszerezõ hab a tortán.
A hiteltelenség 2. típusú okai: a történet, a jellemek, helyszín(ek) hiteltelensége ill. ellentmondásai, ezekrõl legközelebb.
2/10
kgyuri0 2008 júl. 24. - 21:01:44 2/10 Előzmény Amshel
(57/174)
Nem hinném, hogy fölhúznám magam a témában.
Az a helyzet, hogy a véleményem komoly, nagyon szívesen el is mondom, és el is beszélgethetünk, de ne ódzkodjatok a bõvített, esetleg összetett mondatoktól
Ezügyben rosszat sejtek: OrRo: »Én értem, mit nem ért, mert én sem értettem," erre csak azt hogy ne ragozzuk mert ezt elolvasni:D”«
Itt a „D” szokás szerint mosoly, hogy ne mondjam gúnykacaj jele kíván lenni. Úgy tûnik, hosszallod a mondatomat. Na most, ha értetlenkedés mezején vitézkedünk, akkor nem sok jövõt jóslok az eszmecserénknek.
Mindenesetre leszögezem, ha egy nézõ el tudja képzelni, hogy a film története úgy történt, attól az még nem életszerû és valószerû, rengeteg minden félét el lehet képzelni.
offtopic
kevinspéci 2008 júl. 24. - 18:38:43
(56/174)
Béke s tisztelet! :)
offtopic
OrRo 2008 júl. 24. - 12:18:26
(55/174)
oks téma lezárva.)