Téma: A rejtély

memari 2010 jún. 24. - 19:43:49
(274/734)
igen, de Oli 1 magában nem elég erõs, mert már nincsenek ott a többiek, ezért mennek vissza az operába, mert ott már megvan a rés,így 1 gonddal kevesebb- meg így ÁlOli is észrevétlen át tud siklani az eredeti világba.
10/10
zora 2010 jún. 24. - 19:07:52 10/10 Előzmény memari
(273/734)
A Mekiben vagy hol, Bell mondja W-nek, hogy Oliviänak kell kinyitnia egy rést, az ütközö pedig arra kell, hogy az addig nyitva maradjon, mig W. és P. is ätmennek rajta. Tehät rés ott még/mär nincs, de az a legmegfelelöbb hely a létrehozäsära.
memari 2010 jún. 24. - 17:10:29
(272/734)
Spoiler:

Azért mentek az Operaházba, mert ott már van rés, és azért kell az ütközõ, h a rész kiszélesítsék, h át tudjon menni mindenki, mert amikor jöttek, volt elég Cortexifanos emberke, az erõhöz, de Olivia egymagában nem elég erõs, pláne nem Alteregó Olivia-akinek nincs semmi képessége (legalábbis nem tudunk róla).
A hiányzó erõt meg Bell adta, aki más többször is utazott és akkor elvileg atomjaira hullott szét, de még látni fogjuk õt szerintem :D
10/10
zora 2010 jún. 24. - 16:34:06 10/10
(271/734)
SPOILER 2x23

Tehät, megnéztem ujra. Es igy, plusz a magyaräzataitokkal ugy érzem, megértettem.:
Mialatt Walter és Peter az ütközöt épitik az Operahäzban, Bell és Itteni-Olivia probäljäk feltartani a rendöröket. Aztän, mikor I.O. akciozik a gränätokkal, ( talän nem is volt akcio, Alterego-Olivia elkäbitotta, aztän gyorsan kiüritették a teret), I.O. nem tér magähoz, A.O. megy Bellel, és innentöl sikeres a beépülés. Khm. A forgatokönyvirok maguknak mondanak ellent. Bell és Walternativ odaät nem talälkoztak. Nem végeztek Cortexifan-kisérleteket. Senkin. Még Oliviän sem. Märpedig Olivia csupän ezért tud rést nyitni. Mivel A.O. volt Walterrel és Peterrel a visszaugräsnäl, akkor hogy tudott rést nyitni? Az ütközö csupän megtartani tudja a rést, létrehozni nem.
De messze van szeptember!
memari 2010 jún. 24. - 15:55:28
(270/734)
Spoiler:
Olivia bármilyen képessége a gyerekkorában lezajlott Cortexifan kísérletnek köszönhetõ. Hogy mikor mi jön elõ, azt nem lehet elõre tudni, mivel Olivia nincs megtanítva a képességeinek használatára, ezért nem is nagyon tudja tudatosan irányítani.
Meg a korábban látott másik világba való átugrásai is a véletlen mûve volt.

Charlie-tényleg van benne bibi, de sztam csak azért csinálták, h tudjuk, õ ÁlCharlie
Alakváltó jön, megöli az alanyt, ráadja a régi testet, õ felveszi az újat, de Charlie testének, mivel felvette az õ alakját, az ápolónõ alakját kell felvennie. Szóval van 1 felesleges Charlie hulla.

nemsoká elõkerítem az 1. évadzárót és megnézem a pontos sorrendet, de ha emlékeim nem csalnak, akkor elõbb volt a majdnem baleset, aztán a telefon, h Nina nincs az országban és aztán a lift.
A mi világunk szerint Oliviát a majdnem balesetkor "rántotta át" Bell magához. És a liftben tapasztalt furcsaságkor a mi világunk képé jelent meg 1 pill-ra.
De akár bele lehet magyarázni, h a Liftben történt meg az átlépés, de akkor a balesetest hogyan értelmezed?
memari 2010 jún. 24. - 15:42:27
(269/734)
ok:)
kicsit az az érzésem, mintha a 2 évad vége után a magyarul adott 2. évad elejét mintha a 3. lenne, úgy értelmezed.
de hátha most már tiszta lesz minden.
sakit felut 2010 jún. 24. - 14:11:06
(268/734)
** S P O I L E R

Jó ezzel tisztában vagyok, bár inkább azt mondanám hogy ezt az erõs hallást a másik világba való átlépése okozta. Én úgy vettem észre hogy kivételes, erõs figyelmi állapotba nõ meg a hallása erõssége és azt vártam hogy legalább ez az elõnye meglesz ha már nem is egy teljes FBI csapattal, csak úgy lazán mennek be a házba, ami körül egy paralizáló, lábat leharapó gollamszerû szörnyeteg fut jobbra, balra ahogy a földet könnyen túrja-fúrja át ...

Na mindegy, most vagyok a 4edik résznél közben és ez azért nagyon durva lett, még meg kell néznem újra ma, hogy gondoljak róla valamit. Annyi biztos, hogy az még mindig nem derült ki hogy mi volt az a harmadik Charlie holttest amit a kazánba dobott az alakváltó. Most hogy belegondolok, ugye õ Charlie- vá változott, egy akkor maradt Charlie- ként, az rendben. Viszont így hogy lett az ápolónõbõl is egy holttest Bishop- éknek, amit vizsgálhattak ... áhhh nem értem ezt lehet még kiderül valami > ? ;-`

.. meg az meredek egy picit hogy semmi nyugalmi állapot, hanem utazó autót vittek át a másik oldalra Bell- ék Dunham- mel, és vissza meg véletlen pont egy alakváltóval ütközött össze :) ... alapból úgy nézett ki az elõzõ évad végén ha az is haladt, de mégis egy kiszámíthatóbb pontban, a liftbe történt meg Olivia átvitele ..
10/10
zora 2010 jún. 24. - 12:18:33 10/10
(267/734)
Aha, lehet, nem néztem alaposan, ugyanis abban a tévhitben vagyok, hogy a "visszaugräs" a mi vilägunkba mind a härmuknak sikerült. ( W., P., 0.) Az mär biztos, hogy ma megnézem még egyszer az utolso részt...
memari 2010 jún. 24. - 10:25:41 Előzmény zora
(266/734)
Elvileg több világ van. Walter csak az egyikbe tud átjárogatni/átnézni.
A világok közötti átjárók azt a két világot közit össze (kicsit olyan, mint a Sliders, csak itt le van szûkítve az ugrabugra 2 világra.
memari 2010 jún. 24. - 10:23:37 Előzmény sakit felut
(265/734)
Mivel Oliviát nem kezelték jó ideje, nem fejlesztették a képességeit, ezért van az, h csak néha-néha, véletlenszerûen jönnek elõ ezen új adottságai.

Spoiler:
Ezek a késõbbiek folyamán nem fognak sûrûn visszatérni, de lesz még új képessége is.
memari 2010 jún. 24. - 10:21:08 Előzmény zora
(264/734)
zora,

a mi világi Oliviánk átruccant a másik világba, ott talizott Bell-el(ez az 1. évad vége), majd visszajött, kóma-majd magához térés után is az eredeti Olivia maradt (a szõke, ez a 2. évad eleje)

Spoiler:
a 2. évad évadzáró dupla részben ismerjük meg a másik világ Oliviáját-aki barna, de nem robot, ugyan olyan élõ ember, mint bárki más, a mi eredetileg szõke, majd barnára festett Olivián rabosokdoik Walternate-nál, míg a másik világ Olivja (eredetileg barna) jön át a mi világunkba-oda ahol Walter kicsit zakkant, és a Fringe részleg nem ennyire katonai.

Így már érthetõbb?
10/10
zora 2010 jún. 23. - 10:30:47 10/10
(263/734)
SPOILER 2x22

"Az a mi Oliviánk volt, akit az elsõ évadban megismertünk. Õt kapták el. Az utcai robbanás után már az alternatív Olivia tartott a csapattal."
Ugy érted, aki a korhäzban felébredt, az A.-O. volt? De akkor, mikor Walterékkel a 2x22-ben landoltak, ki volt az, aki Charlieval együtt nyomozott? Walternativ fogsägäban is a barna/vörös Ol. volt, pedig az elsö évad végén O. még szöke volt.
Nem, nem. En valami robot-félére tippelek, esetleg Walternativ egy uj talälmänyära. Mert szämoljunk: Nälunk egy Ol., + tetkos Ol., Wv-näl egy Ol. Ez 3...
Tényleg värom, hogy szeptemberben mire kapunk välaszt...
10/10
zora 2010 jún. 22. - 18:01:56 10/10
(262/734)
Ö nem jöhetett, mert öt Walternativ fogsägban tartotta, ott könyörgött neki, hogy engedje ki. Ezért gondolom, hogy valami robot-féle.

A mäsik gondolat: miért biztos benne mindenki, hogy csupän két alternativ viläg létezik? Ha azok az elägazäsok minden cselekedetünkkel mäsfelé mennek, akkor mindegyikkel egy mäsik vilägot hozunk létre. Miért volt Walter biztos abban, hogy a megfelelöben fog landolni?
10/10
zora 2010 jún. 21. - 15:12:19 10/10
(261/734)
SPOLER kérdés a 2x23-hoz:

Most ki jött ät a mi vilägunkba? Egy Olivia-robot? Mert alakvälto nem lehet, hiszen Alternativ-Olivia él... Ezt magyaräzza meg valaki...
Amugy jol jätszotta Anna Torv a kétféle Oliviät. Mär a tartäsuk is mäs volt.
sakit felut 2010 jún. 20. - 00:09:12
(260/734)
Na ez a második rész se a jobb fajta, hanem a szokásos Fringe, csak még viccesebb hogy odamennek a helyszínre ketten mert õk a fõszereplõk és megcsinálják. Milyen véletlenekkel ússzák meg, nem nagyon hiszi el az ember ...

--- ** < S P O I L E R >

Attól volt még viccesebb hogy nem elég hogy tudják milyen szörnnyel állnak már szemben, Peter berúgja nagy lazán az ajtókat mintha valami kis patkányt keresne Olivia meg egész részben le van sérülve és sántítva tolja ugyanazokat a surva dolgokat. Az tetszett még hogyha egész részben olyan megerõsödött a hallása, hogy hallja folyamatosan, amikor elkapja a kemény gollam gyerek miért nem hallja akkor is jóval elõtte. Az alapötlet meg a karakterek azért jók voltak sokszor, de ezek a dolgok elrontják. Walter doktor most betuszkolt egy békát egy kisautóba és felszereltek hozzá egy egész fényképezõ pályát ? van itt technika és nagy érti mindenki :)
memari 2010 jún. 16. - 15:40:59
(259/734)
ha tovább nézed, akkor minden kérdésedre választ kapsz. (a Charlie test ott volt a rész végén)
Lesznek az évad folyamán kis kitérõk, nem azonnal adnak választ mindenre, de így tudják a legjobban fenntartani az érdeklõdést.
A 2. évadot felirattal láttam, furcsa volt kicsit szinkronnal, de meg lehet szokni.
Csak ajánlani tudom mindenkinek.
sakit felut 2010 jún. 16. - 13:26:13
(258/734)
Ez a maga módján van olyan káros mint Gyõzike. Értem amit mondasz, csak durva dolgokat tesznek a filmbe elég lazán megoldva ..

-- *** < S P O I L E R >

Amit mondasz az egyértelmû a csattanó poén cliffhanger- e volt a résznek, amit én már tudtam amikor Charlie mögött leszáll a shapeshifter :) Denem gondoltam át eléggé igaz :

1., Elég gyorsan odaértek a többiek, ennyi idõ nem elég a mûszer használatára, elég nagy hiba lenne a sorozatban, bár szokott lenni ..

2., Ha Charlie- vá változott, akkor nem kéne lenni még egy Charlie testnek, vagy van amit még nem tudunk ...

Ha meg olyan sokáig értek oda simán gyanút fognék Peter helyébe hogy vigye el a szegény ápoló hulláját is apjához kivizsgálásra, mert lehet átköltözött a lény Charlie- ba. Ennyi minden után magamtól is megkérdezném, akármilyen gyorsan értem oda, de Oliviának biztos beszélnék róla ...

ehhh meg értem én ezeket, bár kössz hogy mondod hogy most nagyon összebonyolítják és megnövelik a szálakat... a Fehér Háznak örülök hogy itt vége, mert a világot irányító nagytiszteletû és civilizált etikájú hatalomról ezennel kiderült, hogy egy örült beteg hülye gyilkos ...

az a nagy kérdés még valószínû hogy honnét repült ki Olivia órákkal a baleset megtörténte után egy összetört autóból és természetesen hogy mit nyomozott odaát miután csevegett egy jót Bell Úrral :)
Bec# 2010 jún. 16. - 11:47:43 Előzmény sakit felut
(257/734)
Inkább ezeket az "undorító" dolgokat lássák hétfõ esténként, mint a Gyõzike címû "népmûvelõ" (egyébként csak a magyar társadalom devianciájának köszönhetõen teret nyert) szappanoperát.. Bár utóbbiból azt is megtanulhatják, milyen felnõttekké nem szabad válniuk. (=
Másik kommenthez megjegyzés:
Ez egy TV-sorozat, ergo nincs más dolgunk mint megvárni a vetítést (bár a technológiának köszönhetõen már ez sem feltétel, kivéve annak, aki nem vár addig, amíg visszanézheti felvételrõl (= ) és 1-2 üveg sör mellett lazán, de figyelmesen (különben pár epizód után el fogjuk veszíteni a cselekményszálat!) végignézni a 45 perces részeket. Nem érdemes olyan momentumokat megragadni a részekbõl és idegeskedni rajtuk, mint pl. a legutóbbiban, a kormány hozzáállása a Rejtély csoporthoz. Biztosíthatlak titeket, hogy ezek a dolgok 1-2 részen át aktuálisak és úgy felszívódnak, hogy észre sem veszitek, ellenben az utolsó jelenet már annál inkább érdekesebb. Én inkább ezen döbbentem le ahelyett, hogy hogyan vágták össze a Fehér Házat. (= Fontos a lényeget szem elõtt tartani, ettõl nézi meg az ember a soron következõ részt. Nagyon durva lesz a vége, nem érdemes kihagyni egyet sem.
Figyelem, elkezdõdött..
sakit felut 2010 jún. 15. - 22:23:57
(256/734)
pont beírtál te is :D és jól van nem hagyom abba akkor :)..

csak nem tudom én bírom a horrorokat pl, de amilyen dolgokat ebbe a sorozatba beleraknak tényleg amit lejátszhatnak akár mitudomén este 7kor is a gyerekeknek, az kicsit rohadt szemét undorítóvá tudja tenni ... szinte adják az embereknek az ötleteket a nagy modern tudomány értelmiségével..

A fõszál a kettõs-hármas-végtelenszámú valósággal már érdekesebb, már többet lehet megtudni az egészrõl mint a Lost scifi-mítosz különlegességérõl :)
sakit felut 2010 jún. 15. - 22:18:40
(255/734)
-- *** < S P O I L E R >

voltak jó részek is benne, csak néha kiakadok, hogy milyen undorító dolgokat és nagy véletleneket beletesznek ebbe a sorozatba, most ez az új szereplõ csaj se tetszik ahogy összerakták Peter- rel :-`.. a legbutább meg az ahogy a Fehér Házat mutatják, valószínû nincs tudomásuk az elsõ évadban összefényképezett esetekrõl és arról hogy a Fringe divízió- nak sikerült ezeket valamennyire megállítania és valamennyire összefüggésbe hoznia... ezekután mekkora rosszindulatú kormány az, aki leállítja ezt és csak annak örül ha õ is ilyen gerincszipolyozókat, agyimirigyevõket vagy szájpadlást lecsapoló alakváltó seregeket gyárthat, amit a sorozat nyugodtan bemutat, hajrá amerika, szabadságot a világnak, széppp.