Téma: A rejtély

9/10
mila29 2009 okt. 02. - 17:05:02 9/10
(214/734)
Nem tudja valaki mikor kezdi az Rtl a 2. évadot?? Csak mert már letöltöttem az eddig kijött részeket, de addig nme akarom megnézni hátha idõben elkezdik... Mert ennek a sorozatnak tetszenek a szinkronhangjai... Köszi elõre is! :)
10/10
Tücsök@ 2009 szept. 27. - 20:53:49 10/10
(213/734)
Juj...én már a második évad 2. részét is megnéztem, egyre jobb és jobb :) és végre Joshua Jackson fõszereplõ státusza is ... valóban fõszereplõnek felel meg.

Csak egy dolog miatt aggódok, hogy a sorozat bármennyire is jó, a FOX csütörtökre rakta, na most vele egy idõben megy az ABCn a Grey's anatomy, és a NCIS is
...na most ez eléggé vissza vett a nézettségébõl...és nagyon nem szeretném ha emiatt kaszálná el a fox...végül is a saját hülyesége miatt.
szombathpetya 2009 szept. 20. - 13:57:35
(212/734)
Üdv!

2. Évad - Elsõ rész, felirattal itt:

http://sorozatokingyen.5mp.eu/web.php?a=sorozatokingyen&o=y5_FKT5s76

Jó szórakozást mindenkinek!

P.
10/10
Footballer 2009 aug. 29. - 16:31:26 10/10
(211/734)
Imádom ezt a sorozatot. Bár még nem értem az elsõ évad végére, így sok a kérdés, de ****** jó sorozat. :D
explorerbp 2009 aug. 28. - 13:19:59 Előzmény true.believer
(210/734)
Engem az idegesít, hogy a Peter Walter-nek nevezi az apját (el nem tudom képzelni, hogy én a keresztnevén szólítsam az apámat), másrészt pedig kisded csecsemõként bánik az apjával. A legjobban pedig az idegesít, hogy a szövegének a 90 %-a abból áll, hogy az apja nevét mondogatja: "Walter, Walter, Walter, Walter..... és így tovább". Nincs nehéz szövege, ezt könnyû volt megtanulni a színésznek.
true.believer 2009 aug. 16. - 13:09:12
(209/734)
igen, biztos és nem lehet :)
nem, nem vagyok türelmetlen, de kíváncsian várom a folytatást :)
könnycseppek 2009 aug. 16. - 12:12:30 Előzmény true.believer
(208/734)
Nem lehet, hanem biztos, hogy így van;-)
Ez (talán) az egyetlen olyan sorozat, amelyik majdnem egyidõben megy itthon is a kinti vetítéssel.

Vagyis, ha azt nem szereted, hogy szünet van az évadok között, akkor az "baj", mert ezt nem lehet meggyorsítani;-)

Én anno szerettem az X-aktákat, az elején legalábbis, de bevallom, annak ellenére, hogy szinte mindenki ezt mondja, nekem eszembe sem jutott összehasonlítani a két sorozatot.
Alapból nem szeretek párhuzamot vonni, mert pl. aki nem látta egyiket, annak úgysem mond semmit, hogy a másik arra hasonlít, plána, ha esetleg nem is igaz:-)
Szerintem sokkal jobb, ha az ember mindig elvonatkoztat a hasonlóságtól (pontosabban attól, hogy ezt hangoztatják;-)) és akkor jobban is élvezheti -feltéve persze, hogy eleve tetszik maga a stílus és a téma.

Én még mindig ott tartok, hogy nagyon kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belõle. Remélem, a zertéelklub a 2. évadot is hamar behozza.
true.believer 2009 aug. 13. - 12:20:08 Előzmény könnycseppek
(207/734)
Lehet, hogy így van, akkor végül is érthetõ, bár nem szeretem az ilyet. :) :S A rejtélyre nyugodt szívvel mondhatjuk, hogy az X-files újabb "kiadása" és egy jó kis sorozat!
OFF: Már amúgy is unom, hogy belekezdenek minden új sorozatba meg új évadokba, aztán... (lásd: house m.d., dhw etc.), a csi-ból meg 3 is van és a csapból is az folyik, félreértés ne essék, én régen nagyon szerettem, egyik nyáron követtem is a csi (las vegas) epizódjait, de azóta... már kezd idegesítõ lenni, nem tud lekötni (3 helyszínelõsdi, több csatornán), és akkor még nem is említettem a többi hasonló krimi sorozatot.
könnycseppek 2009 aug. 12. - 23:18:11 Előzmény true.believer
(206/734)
Levették?! Hááát végülis... merthogy vége az elsõ évadnak, a második pedig még kint sem megy.
true.believer 2009 aug. 12. - 11:33:34
(205/734)
nyaralni voltam, de most látom, h levették a fringe-et a mûsorról?! :S szerencsére le van töltve 19-20 rész...
9/10
X12Diablo 2009 aug. 10. - 17:02:51 9/10 Előzmény szombathpetya
(204/734)
Kit érdekel az RTL? :D
Már rég túl leszek a szezonfinálén, mikor itthon elkezdõdik a szinkronizálás..
Dros 2009 aug. 08. - 18:57:39
(203/734)
reménykedhetsz már ha egyáltalán leadják :P
szombathpetya 2009 aug. 08. - 18:52:38
(202/734)
Hi!

2. Évad - 2009.09.17.
http://www.fox.com/fringe/
Reménykedjünk, hogy az RTL gyors lesz!!!

Üdv!
P.
9/10
X12Diablo 2009 aug. 06. - 19:37:59 9/10 Előzmény nokeka
(201/734)
Egyetértek veled nokeka! Ha tehetem én még a mai napig is nyomon követem az X-akták (Cool TV-n vetített) ismétlését. A Fringe (a korábbi Y-aktákkal hasonlóan) az X-akták témavilágát célozza meg. Hamar kiderült, hogy az Y-aktáknál jóval nagyobb sikerre számíthat a sorozat, de egyelõre úgy tûnik a téma "királyának" pozíciója még nincs veszélyben. Ugyanakkor.. Mivel a két sorozat felbukkanása között röpke 16 év telt el, ez az állapot a kreatív forgatókönyvírók és a jelenlegi széles körben kibõvült technikai lehetõségek segítségével még változhat. Itt is mint sok máshol, minden a jövõn múlik. (:
nokeka 2009 aug. 04. - 18:20:48
(200/734)
Az X akták a maga korában kiváló sorozat volt, benne volt minden ami kellett, ahhoz, hogy megugorjon a szívfrekvencia. Persze az, aki mondjuk a mai sorozatok után néz bele nem találja lebilincselõnek. De nekem mindenképpen izgalmas volt felnõnöm rajta... :)
Lehet, hogy ez a sorozat jobb, összetettebb, látványosabb (zeneileg sem rossz, de az X akták introjának zenéjéhez fel sem ér), azonban az alap mindig az X akták lesz... :)
Mindezek ellenére a mai kor kihívásainak megfelelõ, jól elkészített, látványos sorozatnak tartom a Fringe-et.
9/10
X12Diablo 2009 aug. 04. - 12:16:58 9/10
(199/734)
Üdv!
Twillight-nak üzenném, hogy a legalapvetõbb internet-elõfizetés is elegendõ ahhoz, hogy nyomon tudja követni ezeket a sorozatokat a külföldi vetítésekkel párhuzamosan. Ha pedig az angol nyelv problémát okoz, akkor sem kell aggódni, hiszen minden részhez idõzített fordítást készítenek.
A sorozatban pedig cseppet sem lehetett átérezni a Walter által megszemélyesített "õrült tudós feelin'"-get egyik magyarhangjával sem szemben a sajátjával. (Nem érdekes, nem ettõl szuper a sorozat, habár nekem sokat tett hozzá.)
Továbbá ki kell ábrándítanom.. A torrentelés ezen fajtája még csak véletlen sem minõsül lopásnak. Nem ártana utánanézned ezeknek, mielõtt hülyeséget írsz közösségi oldalra. (: (Csak egy példa: bemész egy mozipremierre zsebedben egy kamerával.. Rögzíted a filmet majd nyilvánossá teszed a világhálón. Na ez lopás. Illetve ezen kategóriába tartozik még az "mp3"-mal való visszaélés.
Azt pedig nem értem, hogyan értetted azt, hogy "elõre megvették már a sorozatot". Szerintem ezt te magad sem érted. :D
10/10
mark17 2009 aug. 04. - 10:58:58 10/10
(198/734)
Nem hiszem, hogy az X-akták közelébe járna ennek a sorozatnak. Az X-aktákat azért csinálták olyanra amilyen, hogy 100évadon keresztül is lehessen folytatni. De lássuk be: a 21.században már nem elég egy sorozatban hogy "hinni" kell, az mutasson is valamit látványra! Szerintem jobb mint, az X-akták, csak arra kell figyelniük a készítõknek, hogy nehogy túl zavaros legyen a story, mert ahogy ennek vége lett elég sok olyan dolog volt, amit "tudományosan" megmagyarázni nehéz, sõt sok kérdést von maga után.
nokeka 2009 aug. 04. - 00:35:23
(197/734)
Alapvetõen ez egy jó sorozat, meglepõ, látványos, szinte beteges alapötletei teszik naggyá. Na meg a színészek játéka, Walter egyértelmûen a legjobb karakter, meg a kopasz Broyles is jól játszik a barna kabátjában.
Egy valami azonban zavar, hogy mindenféleképpen meg akarják magyarázni a sorozat jeleneteinek abszurditását és ehhez áltudományos dolgokat használnak. Erre semmi szükség. El tudom fogadni a határterületi dolgokat, a természetfelettit, azt hogy nem érthetek mindent, plusz velem mindent el tud hitetni egy jó film, de a történteket nem kell mindig a legalaposabb részletekig megmagyarázni. Gondolom azért csinálják, hogy minél látványosabb legyen, de számomra hitelesebb lenne a hiteltelenség, ha nem a végletekig erõltetnék a magyarázatot.
Az X akták talán éppen ezért volt jobb, oda egyszerûen csak egy kicsiny hit elég volt:
- Scully, akkor tényleg elvittek az ufok?
- Dehogyis, Mulder, csak egy villanás volt az égen.
Na bumm, és ekkor a nézõ elhiszi Muldernek - bár Scully keres rá egyszerû, könnyed magyarázatokat - hogy tényleg az ufók voltak.
A Fringe esetén viszont sulykolják a kitalációt, meg annak az ellentettjét és mindkettõ magyarázatát is.
Pl: a második részben a gyilkos hogy ne öregedjen agyalapi mirigy kivonatot juttat a testébe. Nekem elég lett volna ha csak annyit mondanak, hogy valamit kimetszett az áldozatok agyából és azt használta erre a célra. Már csak azért is mert tudom, hogy az agyalapi mirigy mire való. Így azonban agyonütik, még hiteltelenebbé teszik számomra az amúgy is nehezen hihetõ, nehezen elfogadható alapötletet (gyors öregedés), míg valójában az egy érdekes, jó ötlet, nagyon szép, látványos módon kivitelezve a sorozatban (az egyik nõnél beindul a szülés, és a megszületett magzat pár órával késõbb öregemberként meghal).
Ezért talán kár ennyire erõltetni a magyarázatot.
De mindezek ellenére színvonalas sorozatnak tartom.
twillight 2009 aug. 03. - 22:07:10
(196/734)
Hát, nálunk egyfelõl nem jön túl sok csatorna, másfelõl az angolt nem biztos hogy megértenénk amikor hi-techrõl van szó.

A magyar szinkron meg gyakran legalább olyan jó mint az eredeti. Itt egyedül Walter hangjával volt - alig 3 részen keresztül - probléma, ki lehetett bírni.

Torrentelni (= lopni) meg nem mindenki szeretne.

Továbbá volt már példa olyanra, mikor elõre megvettek már sorozatot magyar adók. Van ok reménykedni.
9/10
X12Diablo 2009 aug. 03. - 21:23:43 9/10
(195/734)
Sziasztok! Pár dolog:
1. Bell "világában" csak a WH ellen követtek el támadást, a WTC ellen nem. Peter meghalt ebben a világban ezért Walter (feltehetõleg Bell közremûködésével) átment az egyik párhuzamos világba, hogy áthozza onnan fiát.
2. Akinek tetszik ez sorozat meg ne várja amíg az RTL Klub közvetíteni fogja (ha fogja) a 2. évadot. Tanuljuk már meg, hogy ezeket a sorozatokat anyanyelven (ha úgy tetszik felirattal) a külföldi vetítésekkel párhuzamosan illik nézni. Ez nem olyan nehéz mint amennyire annak tûnik. Ugyanis az RTL Klub csak komplett szezonokat vásárol, tehát megvárja amíg külföldön vége egy szezonnak, majd annak megvásárlása után kezd bele a szinkronizálásba. Ez szörnyen idõigényes folyamat lásd napjainkban a Szökés címû sorozatot. Aki nem tudja a Szökésbõl csináltak egy filmet is, amit már hónapokkal ezelõtt levetítettek.
3. Nekem akárki akármit mond a szereplõk valódi hangja senkivel nem pótolható, fõleg Walteré. Már csak ezért is jobb angolul nézni. (:
Köszi, viszhall..