drProktor 2011 szept. 09. - 21:04:02 Előzmény HáziSárki
(59/99)
Egy vitatkozást tényleg nem ér meg õkelme!
"Sztívmertájm" viszont nagyon tetszik.
TerMiki 2011 szept. 09. - 13:12:30 Előzmény HáziSárki
(58/99)
:-))) Sztívmertájn "alakított" már elvált szépasszony körül ólálkodó hõsszerelmes macsót is - ugyanilyen ócska ripacs módon. Aztán aszongya a kis nõnek:
-Csak külsõség, hogy ilyen macsó vagyok, de belül..
Még szerencse, hogy éh gyomorra és ülve ért ez a kijelentése. Lopva a barátnõmre néztem - õ kedvéért néztük (nehogy gyanúba keveredjek :-))! Ugyanaz a tanácstalan döbbenet az õ arcán is, mint az enyémen - pedig õ nõ.
10/10
Ford Mustang 2011 szept. 08. - 14:09:42 10/10
(57/99)
"...de ebben az esetben, azt gondolom, helyén volt a ripacskodás-pojácaság."

Pontosan! :)
HáziSárki 2011 szept. 08. - 14:01:26
(56/99)
Azt azért megígérem, hogy mihelyst alkalmam adódik rá, feltétlenül megnézem Brando alakítását. :)
HáziSárki 2011 szept. 08. - 14:00:13
(55/99)
Egyébként az agresszív tahót drProctor vetette föl és nem eme film kapcsán, csak véleménye alátámasztására.
Az SM megformálta figura nem agresszív tahó volt itt, hanem egy nem túl kifinomult eszközöket használó csaló, szédelgõ.
HáziSárki 2011 szept. 08. - 13:56:58
(54/99)
Kedves TerMiki! Valóban nõ vagyok és fiatal is - bár inkább már csak lélekben. :))

Én - úgy gondolom :) - nem dõlnék be SM-nak, ha ilyes alakítást nyújtana az életben (bár dõltem már be olyanoknak, hogy azóta is fogom a fejem), :)) de tutibiztos vagyok benne, hogy vannak nõk, akik igen. :)

Nem szeretnék késhegyre menõ vitát folytatni róla, hisz, mint írtam, nem tartozik a kedvenc színészeim közé (bár bajom sincs vele).
Tartom viszont korábbi véleményemet, miszerint én nem úgy éreztem, hogy SM mint színész ripacskodik, hanem hogy egy ripacskodó pojácát formál meg.
TerMiki 2011 szept. 08. - 12:07:10
(53/99)
Kedves Házi Sárki! Ön fiatal nõ. (gondolom én)
"egy agresszív tahó" nem tud behálózni értelmes nõt (szintén gondolom én) - vagyis sztívmertájn "alakítása" enyhén szólva sem életszerû! Rusztikusabban is tudnék fogalmazni... Nem gondolt erre? Ön bedõlne ennek a tahónak?
A sokat emlegetett Brando alakításnak viszont igen, legalábbis valószínübb. (szintén gondolom én). :-)
HáziSárki 2011 szept. 08. - 11:41:24 Előzmény drProktor
(52/99)
Egy agresszív tahót szvsz elég nehéz visszafogott eszközökkel megjeleníteni. :)

Magam egyébként nem vagyok SM rajongója, de ebben az esetben, azt gondolom, helyén volt a ripacskodás-pojácaság.
TerMiki 2011 szept. 06. - 09:46:06
(51/99)
Nem bírt megváltozni a véleményem! :-( A börtön jelenetig még hõsiesen bírtam... Elviselhetetlen ez a pojáca "sztívmertájn"!
TerMiki 2011 szept. 05. - 04:28:40 Előzmény drProktor
(50/99)
Látom, hogy egyetértünk. Én csak biztatom, hogy valahol nézze meg a Brando-Niven változatot. Abban megtalálja az "emberközeli" szélhámost is. :-D
Na, ma megpróbálok rájönni, mitõl tetszik az új változat másoknak. Nem bizakodok. :-(
drProktor 2011 aug. 31. - 15:12:57 Előzmény HáziSárki
(49/99)
Ebbõl az következik, hogy egy agresszív tahót nem
szabad(kell) visszafogott szinészi eszközzökkel megjeleníteni.
Nem értek egyet.

(ilyen alapon egy gyilkosságot sem szabad(kell) imitálni,
minden gyilkosságos filmben meghalna legakább egy szereplõ szinész)
10/10
Ford Mustang 2011 aug. 30. - 12:20:08 10/10 Előzmény HáziSárki
(48/99)
Így van, így van. :)
drProktor 2011 aug. 30. - 10:59:29 Előzmény TerMiki
(47/99)
De, hiszen egyetértünk.
HáziSárki 2011 aug. 30. - 09:50:07 Előzmény Ford Mustang
(46/99)
És így tökéletes a kontraszt M. Caine visszafogott úriemberével. :)
HáziSárki 2011 aug. 30. - 09:49:10 Előzmény greghouse
(45/99)
Szerintem Glenne Headly is remek, imádni való. Sajnos nagyon kevés filmjét láttam.
TerMiki 2011 aug. 29. - 23:35:32 Előzmény drProktor
(44/99)
drProktor Úr.
Meg fog érteni, ha megnézi az eredeti Brando - Nives filmet. Nem bánná meg. Klasszis különbség - mint a színészi, mint a dialógusok "emberi" mivoltában. A téma, a szerep nevek pontosan ugyanezek, de a szöveg emberközelibb és a fõhõs (Brando) nem egy elviselhetetlen, mindent túljátszó pojáca Steve Martin.
Bár lehet, hogy bennem a hiba, mert ha meglátom ezt a majmot, menekülök a legjobb júeszéj csodafilm elõl.
TerMiki 2011 aug. 29. - 23:22:27 Előzmény greghouse
(43/99)
Köszönöm a reakciód. :-) Akarata ellenére megerõsített bennem, hogy minden téren mennyire zuhan a minõség! Még a kritikusok, kritikák is - ha ezt dicsérik! Igen, már a filmek megítélése is a béka segge alatt van, mert hogy el kell adni már a sz..rt is!
Én vagyok az a sznob, aki azt hiszi, hogy az eredetinek mindig jobbnak kell lennie. Hogy Ön hogy jött erre rá ebbõl az egy bejegyzésembõl - rejtély! :-)
De azért nekem nem fáj, ha Önnek ez jobban tetszik. :-)
drProktor 2011 aug. 28. - 02:57:21
(42/99)
Sajnos a Dajkamesék hölgyeknek verziót nem láttam,most ,
hogy belenéztem a profilba, igéretes lehetett, már Brando és Niven miatt is.

Ez a mostani se megvetendõ, érdemes már csak azért is komoly figyelmet fordítani rá,
mert igen vastagon kiderül belõle mi is a különbség MCaine és SMartin között.
Ég és föld, hogy finoman mondjam, kicsit szókimondóbban SMartin,
mint egy értelmi fogyatékos 4-éves gyerek, amikor nagyon rossz formában van,
mindent a legundorítóbban túljátszik.

Hasonló tematikájú komédiák kínálkoznak francia, olsz filmek között,
úgy 20-30 évvel ezelõtt.
De még a közelmultban is mit ki nem hozhatott volna ebbõl pl Dépardieu!
Ilyen szélhámos–vígjátékok általában a humor okán „emberközelbe” hozzák a szélhámost is.
Nem lehet rájuk haragudni.
Na, esetünkben SMartin által alakított szerep eleve hátrányban indult nálam, benyomásom ,
õ az életben is pont olyan undorító féreg, mint az általa alakított karakter.
Bellavita 2011 aug. 28. - 00:31:38
(41/99)
Szórakoztató, bár nekem egy kicsit bárgyú film. Voltak benne jó jelenetek, Steve Martin nekem néha kicsit túl sok volt, túljátszotta a szerepét. A könnyed komédia kategóriában azért jó helyezést adnék, 7/10
10/10
greghouse 2011 aug. 27. - 23:18:47 10/10
(40/99)
Ja, tehát a vége lemaradt. Azt akartam odaírni, hogy ilyenre is van példa meg olyanra is. A King Kongot azért írtam, mert annak az elsõ eredetije a harmincas években készült. Nem is emlékszik rá senki.