Téma: A segítség

Cordelia 2012 okt. 17. - 15:49:39 Előzmény alan
(67/107)
nagyon jó film, nem is gondoltam volna mennyire...
kár, hogy a címét ennyire elbarmolta a fordító. Az angol nyelvben éppen az a szép, hogy egy-egy kifejezésnek sok jelentése van. Mintahogy ebben az esetben a help az cseléd és nem más, nem lehet más.
10/10
alan 2012 aug. 26. - 11:37:04 10/10
(66/107)
Írtó jó ez a film, mindenkinek ajánlom hogy nézze meg!! Én már kétszer láttam, de biztos megnézem még egy párszor!
perry 2012 aug. 20. - 12:04:36
(65/107)
elnézést : család
perry 2012 aug. 20. - 12:03:30 Előzmény denilson
(64/107)
Bizony ha ennyire sarkítottak lennénk mi emberek akkor tényleg így mûködne a világ ahogy te látod, hordoznánk a kis
bélyegeinket: rasszista, fekete, fehér, igen, nem.
Kicsit belegondolva te sem teszel mást mint legyártod a saját sztereotípiádat.
A rasszistát akinek élbõl kell az elítélés mert így trenírozta a csalás vagy mikróközössége.
Szörnyû fehér buta fehér, rossz néger, jó néger, ha csak ilyenek lennék akkor olyanok lennénk mint azok a papírfigurák melyeket a gyermekek vágnak ki a kézimunka órákon.
A legszebb elõítéleted az amikor elõre borítékolod az idézem :"Hatásvadász alkotás, amit ha nem szeretsz, akkor rasszistának fognak tartani."
Mint láthattad senki sem erõsített meg ebben a hitben, még magam sem.
A másik ember iránti tisztelet és megértés ott kezdõdik amikor képesek vagyunk "érezni" a másik álláspontját, van bennünk annyi empátia amivel képesek vagyunk a másik gondolatvilágát megérteni.
Bizony vannak az életben hatásvadász pillanatok, így például Hirosima vagy mondjuk a Berlini Fal lebontása, hogy a
Bibliáról ne is beszéljek.
Magam soha sem venném azt a bátorságot, hogy 4 szavas mûelemzést adjak egy filmrõl, max. azt tudom elmondani milyen érzéseket, indulatokat, fájdalmat keltett bennem.
Természetesem minden jogod megvan a véleményed kifejtésére, sõt a te nézeted is egy álláspont errõl a filmrõl.
Amit írtam az meg csak annyi -kicsit bõ lére eresztve-, hogy talán többre menne ez a világ azzal amit toleranciának, egymásra figyelésnek, megértésnek nevezünk.
10/10
Dros 2012 aug. 01. - 01:50:03 10/10 Előzmény denilson
(63/107)
Nagyon jó film.
Egyáltalán nem olyan sztereotipikus mint ahogy írják.
A fehérek közt is ugyanúgy vannak jó karakterek, hisz magát a könyvet is Skeeter kezdeményezi. Celia pedig egyenesen imádni való, nekem õ volt a kedvencem. Skeeter anyja is fogjuk rá, hogy normális lesz a végére, sõt még Leefolton is látszanak a megbánás jelei fõleg a végén. A színészek mind kiválóan teljesítettek, egy nagyon erõs nõi gárdát sikerült összerakniuk.
Sok hülyeséget írtak itt...
A kislány egyáltalán nem hatásvadászat, a cselédek munkájuk/életük része volt õket nevelni, nagyon is fontos a gyerekek jelenléte a filmben.
Maga a történet szerintem szépen fel van építve nincs felesleges jelenet, nem volt se vontatott se erõltetett.
Ez egy komoly film, ebbe nem robban semmi nincs autós üldözés. Ez van.
Nagyon egyetértek wrossival. Csak nézzétek egyes emberek elég rasszista beütésû kommentjét. Nagyon gáz...
Talán azok kicsit jobban átérzik a filmet akik maguk is kisebbségbe tartoznak.
denilson 2012 júl. 29. - 20:34:08
(62/107)
Minden rasszizmus elleni filmben kétféle ember van: buta, rasszista, elõítéletes fehér és bölcs, megbocsátó, türelmes fekete, aki tele vannak elfojtott fájdalommal, de azért sajnálják is kicsit munkaadóikat. Ráadásul õk mondják a film összes nagy szájbarágós igazságát. Azért az a fehér ember akit õk bátornak és tiszta szívûnek tartanak, azzal azonosulhatunk, mert õk aztán nem tévednek soha.

Mikor készül végre olyan film ebben a témában, ami nem sztereotip, nem felszínes és nem követi az összes korábbi ilyen film formuláját, mert tévedés ne essék, ebben a filmben semmi eredeti nincs. A Bíborszín ugyanilyen didaktikus, unalmas tanmese. Hatásvadász alkotás, amit ha nem szeretsz, akkor rasszistának fognak tartani.
9/10
NADALFAN 2012 júl. 28. - 18:28:57 9/10 Előzmény Szissssz
(61/107)
jó film ,igen jó alakításokkal,persze ez a fekete-kontra fehér kérdésben nehéz igazságot tenni.

































jó film ,szerintem is. jó színészi alakításokkal. persze ebben a fekete-kontra- fehér kérdésben nehéz igazságot tenni.
9/10
Szissssz 2012 júl. 24. - 16:56:40 9/10
(60/107)
Nekem nagyon tetszett a film!
Nem volt pedig rövid, de az idõ úgy röpült közben, hogy észre sem vettem, nagyon lekötötte a figyelmet.
Gyönyörû képek, fényképezés jellemzi, élvezetes nézni minden egyes képkockáját!
Az utóbbi idõk egyik legjobb filmje!
10/10
ciki48 2012 júl. 23. - 19:17:37 10/10
(59/107)
Nagyon tetszett a film, mindenkinek ajánlom.
1/10
Hannibal Lecter 2012 júl. 23. - 13:30:00 1/10
(58/107)
Kár, hogy nem az indiánok leszármazottaival beszélget a csaj, mert akkor megtudná, hogy milyen jó is északinak lenni a folyamatosan démonizált déliekkel szemben. Azért durva, hogy a "gyõztes észak" és az egész gondolkodási rendszere úgy szenteskedik, mintha nem száradna az õ lelkén is egy kollektív népirtás, egy teljes kontinens (és ne nevezzük õslakosságnak, mert szándékosan régies, kihalásra ítélt színezetet kap) lakosságának kiirtása. De õk legalább kiálltak a feketékért...mekkora aljas hazug kamu és hányan megzabálják ezt. Ez a rohadt kettõs mérce. Mennyivel ért kevesebbet az indián, mint a fekete rabszolga? Hogy állhat ki az egyik gyilkosa a másik "gyilkosaival" szemben, mint jó? Én nem állok egyik oldalon se, csak zavar ez a képmutatás, mikor tudom, hogy az õ oldaluk se volt semmivel se jobb.
8/10
senna59 2012 júl. 23. - 08:24:01 8/10
(57/107)
A film a nem is olyan távoli múltban mutatja be a feketék-fehérek groteszk, ellentmondásos helyzetét az USA déli részén. Mindezt egy sajátos, kiragadott szemszögbõl: a fekete cselédnõk életén keresztül.

Aki teljesen reális bemutatásra vágyik, azoknak inkább ajánlom a dokumentumfilmeket, mert ez nyilvánvalóan nem az. De ennek ellenére nézhetõ, jó kis film, ami el is gondolkodtat. Szóval én ajánlom.

Értékelésem: 8/10.
wrossi 2012 júl. 22. - 22:47:29
(56/107)
SPOILER


Ez a film kiválóan bemutatta,hogy már akkor mekkora kisebbségben voltak a rasszisták,csakhogy ezek az emberek hangadók voltak akik képesek voltak tömegeket manipulálni,megfélemlíteni.Ez ma sincs másképp csak most már nem a rasszizmus a legnagyobb probléma,de ha jók tétlenül ülnek akkor a gonoszé a hatalom.Pedig sok lúd disznót gyõz,a közmondás megállja a helyét csak hátulrók kell ráugrani a disznóra.Skeeter is ezt tette és jól tette,nem csak azért mert meg akarta védeni a cselédnõket hanem mert ezt kellett tennie,hogy a könyv egyáltalán megjelenhessen.
somersby 2012 júl. 22. - 20:50:06
(55/107)
Háromnegyed órát bírtam.
wrossi 2012 júl. 22. - 20:40:56 Előzmény Bobo90
(54/107)
Vannak akik a "négereket" utálják és vannak akik az amerikaiakat én nem látok különbséget.
Bobo90 2012 júl. 05. - 01:34:10
(53/107)
embernek *
Bobo90 2012 júl. 05. - 01:33:40
(52/107)
Mindig jönnek az amerikaik, hogy milyen rasszisták a csúnya kelet-európaiak, közben a XX. század közepe fele, ott ember sem tekintették a négereket, képmutató, mocskos egy nép az amerikai.
xxxxx1 2012 jún. 20. - 19:50:26 Előzmény Totenkopf_88
(51/107)
Hááát.. A film mûfaját nem találtad el, mert semmi "tudományos" nem volt benne. ;) "csak" fantasztikus. Illetve "fantázia" film. Vannak benne szörnyek (szörnyû emberek), vannak benne jó tündérek... Viszont az, hogy ebben a filmben is ártatlan leánygyermekkel "vadásznak hatásra", no ez elmosolyogtatott! ;) "Gyors" hatásvadász befejezés = vicc. Az egész egy mese, annak minden eszközével. :)
AdriennCsBp 2012 jún. 08. - 11:55:12
(50/107)
Tökéletes ! 10/10 sírtam a végén, pedig sosem szoktam ennyire beleélni magam egy filmbe :)
10/10
tobbi 2012 máj. 16. - 19:57:31 10/10
(49/107)
A filmrõl semmit nem tudtam, de filmnézés közben többször eszembe jutott, hogy Minny a legjobb mellékszereplõ díjnak (Oszkár) megfelelõen játszik. És lám megkapta. Megérdemelte!
10/10
tobbi 2012 máj. 16. - 19:48:23 10/10
(48/107)
Szívbemarkoló, tanulságos és szórakoztató. Gyöngyszem a filmpalettán.