Illiona 2017 szept. 20. - 21:01:33
(231565/239045)
Megtaláltam!

Pincess Aurora

itt van a betétdal, amit az elhagyott fiú, Seo Ha Jun énekel egy karaoke bárban.

Õ nem énekes, hanem csak egy szinész, de annyi érzelem van benne, hogy igy ahogy van, gyönyörû:

https://www.youtube.com/watch?v=karizHYprNY&list=RDkarizHYprNY

Kép: a filmbõl
Illiona 2017 szept. 20. - 08:48:27
(231564/239045)
a V.I.P egy ujabb olyan mozi, ahol az ázsiawikin nincs nõ felsorolva!!!!

http://asianwiki.com/V.I.P._(Korean_Movie)

"V.I.P. Kim Gwang-Il (Lee Jong-Suk) érkezik Dél-Koreába a NIS Dél-Koreában és a CIA-ban Amerikában. Egy sor gyilkosság gyanúsítottává válik. Chae Yi-Do nyomozó (Kim Myung-Min) intuitív módon tudja, hogy Kim Gwang-Il a tettes, de a NIS Agent Park Jae-Hyuk (Jang Dong-Gun) védi õt."

Ez sem lesz rossz mozi" a kettõsügynökrõl kiderül hogy hármas ügynök?
Illiona 2017 szept. 20. - 08:06:27
(231563/239045)
Sziasztok!!

A V.I.P 2017-es sikerfilm megjelent az avistán, letölthetõ.
Egyenlõre felirat nélkül.

Miután pirossal van jelölve, ezen megdöbbentem, hiszen a szexuális tartalmakat szokták igy jelölni.
De lehet hogy a különösen véres filmeket is???
Illiona 2017 szept. 19. - 18:54:34
(231562/239045)
Princess Aurora

Hogy mi történt a 3 fiatallal este 10 és reggel 7 óra között, arról a sorozat szigoruan hallgat, tekintettel a koreai álszemérmességre. (meg maga a sorozat délelõtt ment, minden hétköznap)
Mert nem egy egyszerû homoszexuális kapcsolat ez.
Az emberek könnyûek, és mindenre ráfogják ezt a jelzõt, de vannak különleges kapcsolatok, amik nem párkapcsolat, hanem magasabb rendû, nem barátság, annál magasabb rendû, és nem testvérség, annál magasabb rendû.

A lány is próbálja ezt elmagyarázni a férje szüleinek, az elsõ férj is a nõvéreinek, de a mai társadalom, akik hétköznapi szinten hétköznapian élik az életet, ezt fel sem fogták.

Amikor a férj meghal, és kiadják azt a könyvet, amit akkor irt, amikor 3-an elszöknek együtt egy hónapra Európába, abból a könyvbõl kezdik a nõvérek - és mindenki - kapisgálni, hogy mirõl is lehetett szó.

Kép: a fõszereplõ: Seo Ha Jun
Illiona 2017 szept. 19. - 18:44:46
(231561/239045)
Princess Aurora

a fõszereplõ Seo Ha Jun eddig 4 sorozatban játszott, az Only Love cimûhöz nincs angol felirat, egy orvost alakit benne.
Egy másikat, a My Son-In-Law's Woman cimût nem is lehet az Avistán megtalálni.
A The Flower in Prison pedig mindenki számára elérhetõ, én itt már láttam is.

A Nõi föszereplõ egy nagyon jó szinésznõ, már korábban is tetszett, az Endless Love, valamint az 1 % fõszereplõje volt.
Illiona 2017 szept. 19. - 18:39:01
(231560/239045)
Princess Aurora

kép: Meghitten: büntetésben

hát nem beloptak rament, miközben a lány biztositotta a friss alapanyagokból összeállitott diétát a fiúnak !

Erre sem volt példa az eddigi sorozatokban, hogy valaki rákbetegen tartott volna bármilyen diétát!!!
de itt szigoruan heteken keresztül be kellett tartani.
Hát teljesen logikus, hogy a fiuk vágyta egy kis jó ramenre.
Abban viszont a csajnak volt igaza, hogy igy a többhetes diétát tönkretették.
Illiona 2017 szept. 19. - 18:33:54
(231559/239045)
Princess Aurora

kép: meghitten: egy karaoke bárban....

volt egy nagyon szép dal, amit itt énekelnek, meg egy korábban is: kim Jin Ho Saldaga cimû dala, egyszerûen gyönyörû. Az persze érzõdik, hogy nem egy énekes énekli, csak egy szerelmes , elhagyott férfi, de épp ezért gyönyörû. Sajnos nem sikerült fellelni sehol, hacsak én ki nem vágom majd.
Illiona 2017 szept. 19. - 18:30:29
(231558/239045)
Princess Aurora

Kép: góóóóól!!!!!
Illiona 2017 szept. 19. - 18:28:52
(231557/239045)
Princess Aurora

kép: meghitten : focinézés közben
Illiona 2017 szept. 19. - 18:26:17
(231556/239045)
Princess Aurora

Kép: meghitten: napi több óra torna
Illiona 2017 szept. 19. - 18:24:54
(231555/239045)
Princess Aurora

kép: meghitten: a közös étkezések
Közben értelmes beszélgetést folytatni, filozofálni, ahogy mûvelt emberek szoktak...
Illiona 2017 szept. 19. - 18:22:43
(231554/239045)
princess Aurora

Kép: meghitten: Bevásárlás

ahogy csak a férfiak tudnak: elõtte a receptkönyvbõl kiirják a hozzávalókat, majd célirányosan bevásárolnak.
Semmi tulvállallás, egymást fél szavakból is érteni!
Illiona 2017 szept. 19. - 18:17:20
(231553/239045)
Princess Aurora

Az Aurora egyébként a lány neve: Au Ro Ra.

Kép: meghitten: hajmosás.
Illiona 2017 szept. 19. - 18:15:01
(231552/239045)
princess Aurora

Az elsõ férj

elsõ látásra ugy itéltem meg olyan puhány.
3 nõvére nevelte fel, a szülei kicsi korában elhaltak. Felnõve iró lett belõle, és a nõvérei sosem tekintettek rá, mint egy felnõttre, kisgyerekként kezelték.
Õ ezt elfogadta.
Ha lázadt, akkor látszólag beleegyeztek, de a háttérben iszonyú aknamunkát kezdtek, hogy az akaratuk érvényesüljön.
Gonoszak voltak, mindenki ilyennek is ismerte õket, emiatt elszigetelõdtek.
A férfi amikor rájön az igazi jellemükre, akkor sem szakitja meg ezt a rossz kapcsolatot.
UGY DÖNT, hogy marad benne.
Ez is hozzájárul a megértéshez, hogy hogyan tudott a fiúba beleszeretni, és együtt élni 3-an.
Mert elõtte sem volt egyetlen normális kapcsolata sem (anya-apa-gyerek, testvés-testvér) , igy nincs neki pozitiv minta sem.

és igy már nem puhány, nem lányos, hiszen ha macsó lett volna, nem is lett volna képes egy fiút ennyire megszeretni.
Illiona 2017 szept. 19. - 17:59:39
(231551/239045)
Már vagy 1 hónapja hogy megnéztem egy 150 részes sorozatot,(googlizott felirattal) a cime Princess Aurora.
http://asianwiki.com/Princess_Aurora_-_Korean_Drama

Az elsõ 50 rész feledhetõ, nem is volt türelmem végignézni, csak pörgettem elõre: unalmas párbeszédek, érdektelen szereplõk érdektelen vajudásai: egyáltalán nem érdekelt.
De az 50. epizód környékén elkezdtek a párbeszédek "csípni", uj szereplõk léptek be, a régiek közül sokan "elmentek letelepedni Amerikába", és felpörgött a sorozat.
És ez a pörgés ki is tartott a végéig,

Közben született egy uj kedvenc is: Seo Ha Jun, aki még alig szerepelt, (de a The flower is prison c sorozatban õ volt az ifjú király.)
Magát az egész történetet nem mesélem el, csak egyetlen részletet, mert ilyet még koreai sorozatban soha nem láttam:

van a lány, akibe természetesen 2 férfi is beleszeret. Hozzámegy az egyikhez, hiszen az volt az elsõ szerelem, és ugy hiszi hogy vele boldog lehet.
A másik pasi összeomlik, és emiatt kap egy betegséget, leukémiás lesz, amit a felismerés után titkol.
A házaspárunk nagyon boldog: amig a mézesheteket élik, utána akcióba lép a férj 3 idõsebb nõvére, és próbálják kicsinálni az ifjú feleséget.
Egy idõ után az asszonyka nem birja tovább, és elköltözik.
Már MÁSNAP felhivja a másik fiút, hogy találkozzanak.
3 nappal késõbb megtudja, hogy a fiú leukémiás, 50 % esélye van a túlélésre.
Gondolkodás nélkül mellette dönt, rábeszéli a rákkezelésre, és beköltözik hozzá a kórházba.
Amikor a válási papir a kezébe van, rögtön össze is házasodnak.
Bevallja: szeretne gyereket szülni, ha a férfi meg is hal, akkor legyen egy gyerek, aki folytatja az életét, igy õ is túlélhet, és a szülõk is.
A nászéjszaka után a férfi agyvérzést kap, korház ujra, a férfi lebénul.
És mit talál ki? Hogy az elsõ, elhagyott férj ápolja õt!!! Hogy miért?
Hogy ha õ meghal, a felesége ne maradjon egyedül, ne szakadjon meg a kapcsolat a régi házaspárok között.
Ebbe végül mindannyian beleegyeznek.

És a két férfi együtt küzd meg a leukémiával, a bénulással, Megtanulnak elõször egyáltalán mozogni, utána járni, betartanak diétákat, stb...
És mi lesz a vége?
már nem tudnak egymás nélkül élni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A feleség csak fõz, és jó képet vág a dologhoz, végül is a volt férjét is szerette, meg ezt a pasit is, és õ is valamikor csak tétovázott, hogy melyiket is kellene szeretnie.

Végül döntés születik, elmennek hárman egy hónapra külföldre.
És boldogan, kiegyensúlyozottan jönnek haza.

Végül még sincs maradásuk, a család, a nõvérek mind ellenük vannak, nem tudják megérteni ezt a szimbiózist, amiben nem szokványos kapcsolat van.
Ujra külföldre készülnek, de a nõvérek a repülõtérrõl visszakényszeritik öket, közben az elsõ férj autózik valahová, balesetet szenved, és rögtön meg is hal.
A 2. férj gyászol, és sir, de elfogadja az elfogadhatatlant.
Gyermeke születik, késõbb gyógyultnak nyilvánitják, és máig is boldogan élnek, ha meg nem haltak.

Kép: Seo Ha jun
Illiona 2017 szept. 19. - 17:27:16
(231550/239045)
Ma délután megnéztem a The Battleship Island c filmet 2. alkalommal, egy googlizott felirattal.
Igy már sokkal többet , majdhogynem mindent meg lehetett érteni a párbeszédekbõl.
Bár többször is meg kellett állitani és visszatekerni, mert az idõzitéssel komoly bajok voltak.

Van nagyon hatásvadász jelenet benne, ami azért kihagyható lett volna.
Igaza van Micikének abban, hogy a koreaiak ugy gondolják, hogy már felnõttek, és megértenek egy filmet ugy is, ha nem nyomják direktbe.

Ami még mindig nem világos, azt az utolsó néhány másodperc.
De tudom, még van aki nem látta, ugyhogy várakozom.....

Kép: Song Joong Ki
Illiona 2017 szept. 19. - 17:18:06
(231549/239045)
Sziasztok!

ez igen!!!!
Ez a két dal tényleg hasonlit, nem is kicsit.
Mindenképp megfogom mutatni a koreai ismerõseimnek, amikor találkozunk.

A 7 napig királynõ magyar nyelvû adásához csak annyit, hogy lehetett volna mást is választani. De ha mostanit akartak, akkor melyiket?
Annyira gagyi a kinálat, hogy ez még a legjobb választás.

A szinésznõ nekem sem kedvencem, nagyon negédeskedõ. Ráadásul itt a szerepe is olyan. Nem foglal állást, hogy hova is áll, hanem sodródik az árral, de mindig mást akarva, mint ami kijár. Végül ott marad az uj király mellett, (nem sokáig), de ez ugy jön át, hogy a másik hoppon marad, vagyis ezzel az érzelmi katyvasszal ütötték el az idõt.
Ráadásul az uj király nem az a szeretnivaló SZÁMOMRA. Agyon van plasztikázva és én látom benne azt, aki volt. A régi király nagyon jó a maga vivódásaival, jól is hozza a szinész, de ebben a környezetben ez is olyan öncélú.
Lehetett volna ez sokkal jobb sorozat, ha kicsivel jobban figyelnek az arányokra, a szereplõkre, az érzelmek tisztaságára.
10/10
offtopic
kimbin01 2017 szept. 19. - 14:19:31 10/10
(231548/239045)
Sziasztok!

Most jön a második kávém nyugisan, székben, kedvenc zenék hallgatásával.

Mivel ma a délelõtt elment vásárlással stb.-vel így csak nosztalgiázok.

https://www.youtube.com/watch?v=k_ZbmVAk8zQ
https://www.youtube.com/watch?v=rCt3YeL2zxE
és részlet a filmbõl:
https://www.youtube.com/watch?v=0WW5xQub-K0
https://www.youtube.com/watch?v=lkn1KYaCjVk
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 szept. 19. - 00:50:27 10/10 Előzmény Illiona
(231547/239045)
Annak örülök, hogy lesz új koreai sorozat a tévében, de azért nekem is vannak fenntartásaim.
A Story5-ön lesz, ennek "megfelelõen" az eredeti 20 részt 40x30 percben adják le - ha ebbe még reklámot is tesznek, akkor az nagyjából már Barátok közt kategória lesz... :(
Az ismétlésekkel biztos nem lesz gond, a Hwajung-ot vagy 3x leadta a Story4, aztán még egyszer a Story5 (ha már megvették).

A szinkron nem szokott különösebben zavarni - az elején kicsit furcsa, aztán a színészek is belejönnek idõvel, ahogy megismerik az eredeti szereplõ gesztusait (a Hwajung-ban csak egyetlen hang idegesített, de az nagyon).

Viszont hogy miért pont a Királynõ egy hétre (anyám, micsoda ferdítés!) c. sorozatot vették meg?
Ezt pl. a mostaniak közül egyáltalán nem terveztem megnézni, de így persze azért fogom... :)
Park MinYeong viszont sajnos nem az esetem - a Sungkyunkwan Scandal-ban és a City Hunter-ben nagyon tetszett, de a Dr.Jin-ben már nem. Lehet, hogy SSH "túl öreg" volt hozzá (Mickey Yoochun és LMH hasonló korúak), de valahogy nem jött át a szerelmes nõ; és valahogy a Queen for 7 days-ben is ezt a merevséget láttam vele kapcsolatban (már amennyit láttam belõle). De mindenképpen kap egy esélyt, hogy meggyõzzön... :)

És még azon is elábrándoztam, hogy talán a hétnapos királynõ után (mivel ez bizonyos értelemben elõzménye a Saimdang-nak, hiszen ugyanaz a király, csak itt még fiatal és kevésbé paranoiás...) talán majd jól megveszik a Saimdang-ot is... Aztán persze belelógott a bilibe a kezem... :))))
Különben is, az biztos jóval drágább, és pl. Thaiföldön is még csak most vetítik...

Na de most már... jó éjt, szépségeSSH álmokat, kellemeSSH ébredést! :)
Goodbye Day (kissé már archív felvétel ez iSSH) https://www.youtube.com/watch?v=meT4iSRLnsc
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 szept. 19. - 00:09:27 10/10 Előzmény Illiona
(231546/239045)
Roppant módon irigyellek, hogy Te csak így lazán elborozgatsz a koreai ösmerõseiddel, de most kapsz egy háziföladatot!
Az a helyzet, hogy megnéztem a koreaiak Charlie-ját, bizonyos Jeon InKwon nevû énekest (egyébként 5 évvel fiatalabb Ch-nál), és tök véletlenül szembejött egy dala: a Don't worry, my Dear címet viseli és elvileg a Reply 1988 c. sorozat egyik OST-ja volt (eredetileg 1985-ös dal).
https://www.youtube.com/watch?v=oCK40r1zuu8

Hallgattam és valahogy maaarha ismerõsnek tûnt. Bevillant az Omega és az egyik legkedvencebb dalom, a Ballada a fegyverkovács fiáról (1970).
Szerintem mutasd meg a koreai ismerõseidnek, kíváncsi lennék mit szólnának hozzá... :)))
https://www.youtube.com/watch?v=YwCVippHY1c

"Tél fut az éjen át, nyílik a jégvirág,/Új bölcsõben sírdogál egy élet
Apja emeli föl, ebbõl a gyerekbõl/Fegyverkovács lesz, ha addig élek

Így is lett, bizony, de szólt egy szép napon/Ne csináljunk soha többé fegyvert
Nem lesz háború, könnyes, szomorú/Boldognak látok majd minden embert

Kis harangot önt, vándorruhát ölt/A haranggal a világot bejárja
Halkan zeng a dal, mit senki meg nem hall/S nevet rajta mindenki, ha látja

Egy nap visszatér, megáll, alig él/Már nem az, ki elment lehunyt szemmel
Apja jót nevet, nyisd ki két szemed/Ilyen a világ, s kell a fegyver

Tudom, tudom, tudom, tudom, fáj a szíved/Ohhh Mégis, mégis, mégis, mégis meg kell értsed
Ohhh Tudom, tudom, tudom, tudom, fáj a szíved/Ohhh Mégis, mégis, mégis, mégis meg kell értsed"

A "CDEFGAHC" sosem volt az esetem, a szolmizálással viszont sosem volt gondom...
A koreai dallam hangjai (elõször 0:45-tõl, majd 1:48-tól már csak ez a dallam ismétlõdik):
m m m s r' (7↑) d d d s m (6↓) l l l l s f m (4↓)
m m m s r’ (7↑) d d t t t (2↓) l l t d t t d r r d
És az Omega, egy hosszú intro után 1:12-tõl, majd versszakonként mindig fél hanggal feljebb kezdõdik a következõ sor:
d d d d s’ (5↑) f f f f d’ (5↑) d’ d d d t t l l l s (4↓)
d d d d s’ (5↑) f f f f d’ (5↑) d’ d d d t t d r r d (a hangok száma némileg függ a szöveg szótagszámától)

Persze nincs különösebb jelentõsége, lehet tök véletlen is... :)
De az biztos, hogy a Gyöngyhajú lány-t már kikölcsönözte (engedéllyel) a Skorpions a White Dove kapcsán https://www.youtube.com/watch?v=J55bvcVUM24
...legutóbb meg Kanye West csempészte bele valami dalába, abból viszont plágium-per lett... :)