Illiona 2018 jan. 10. - 18:17:49
(232285/239045)
Ljerknek és kimbinnek is!!!!

A kinaiak uj sikersorozatához, a Tribes And Empires ... hez egy kis útmutató, hogy mégis ki kicsoda:

http://a-pop.eu/cikk.php?id=60

Itt Lapishun oldalán vannak a linkek is a fordításhoz.
10/10
Ljerk 2018 jan. 10. - 17:38:50 10/10
(232284/239045)
Lehet, hogy hamarabb belenézek mint gondoltam - mivel a tavalyihoz (pontosabban tavalyelõttihez) hasonlóan a 2017-es nemrég befejezõdött NHK taiga sem tudja hozni azt, amit megszoktam korábban. Sajnos a pénztelenség ott is nagyúr, megint elõvették az építsünk stúdióban külsõ helyszíneket - ami annyira látszik, hogy a kevés jóérzést is, ami van a filmmel kapcsolatban, el tudja venni.
10/10
offtopic
kimbin01 2018 jan. 10. - 09:09:43 10/10
(232283/239045)
Szia, sziasztok! Ajánlásodra elkezdtem, de még nagyon az elején vagyok, de folytatom, mert kíváncsi vagyok.
A 15. rész után újra nyilatkozom.
Illiona 2018 jan. 09. - 23:01:07
(232282/239045)
too late to say I Love You

semmi nem az aminek látszik.
Hiszen egy szerelmespár összesimulós keringõje az amit mindenki lát, de mi tudjuk, a feszültség nagyon nagy, lázadás készül a kormányzó ellen, a nõ információkat súg negédesen a Negyedik Mester fülébe.

Más: az epizódok végérõl levágtak 2 -2 perceket, ami néha nagyon zavaró, hiszen fontos információk vannak ott.
A YT-on is a vágott verzió van fenn, csak 2-3 olyan rész van, ahol meg lehetett nézni az utolsó 2 percet.
Illiona 2018 jan. 09. - 22:54:01
(232281/239045)
too late to say I Love You

Nem tudom, miért pont ezt a cimet adták a sorozatnak, sokkal több benne a háborús, politikai helyzettel foglalkozó rész, de hát ez van.
36 epizódból áll, kb 40 perces részekbõl.
egy epizód 143 MB, vagyis nagyon kicsi, a tv-n elég rossz minõségû.
Ez az egyetlen letöltési lehetõség volt, vagyis nem választottam :)))
A felirat épp csak annyira elég, hogy megértsem a történetet, maga a googlezott felirat kb 50 %-os csak.
A hang több helyen is elmegy, igy pl van keringõ, amikor néma csend van, meg vannak háborús jelenetek, amikor nem hallatszik semmi, rossz a feltöltés.

De a történet pörög, a forgatókönyv egyedi, ujszerû.

Vannak benne hazafias tettek, és szövegek is.
Az idegen elnyomás, a japán invázió elleni tiltakozások a civil lakosság részérõl, a földalatti mozgalom (egy emeleti szobában :))9 a bebörtönzések, a katonák öngyilkos küldetése, hogy megvédjék az országukat mind jelen van, de ezt azért nem tudom a sorozat hibájául felróni.

Megtalálható benne a szolgák hûsége az uraik iránt. A végtelen szülõi szeretet, amikor pl. a tábornok lánya elárulja a japánoknak a háború elõzetes tervét, az apa önként megy harcolni, és meghalni, hogy a lányát megválthassa. (de azt nem lehet!)

Kép: azt hittem találtam egy hibát, hiszen azt hittem 1930-ban még nem is volt hajszáritó. De a googlee szerint már 1870-óta létezett, vagyis ekkor már 60 éve!
Illiona 2018 jan. 09. - 22:25:14
(232280/239045)
too late to say I Love You

a mellékszereplõk mindegyike tökéletes választás a szerepre.
A gonosz kereskedõt, aki persze nagyon jófiúnak adja el magát, az a szinész játsza, aki a My Sunshineben is Wallace Chung ellenpárjaként játszott.
(Ugy tünik, ez páros kiséri õket éveken keresztül!)
De jól játszik a másik, az önzõ nõ, aki mindig mindent megkapott, amit akart, és a "tábornok lánya" mindössze egyetlen egyet nem kapott meg: a negyedik Mestert, és fel sem tudta fogni, hogy annak nem kell. Nem is értette, hiszen a lelke tele volt önzéssel, gyülölettel, ölni akarással (egy prostituáltat le is lõtt simán).

Az ellenpárja volt a fiútestvére, aki orvosnak tanult, a tábornok papa nagy bánatára, és humánumot hirdette, a szeretetet, az önzetlenséget. Õ is megszereti a fõszereplõnõt, de vallja, hogy az a szeretet, amikor hagyjuk, hogy a másik boldog legyen, ha mással, akkor mással.
Soha nem volt kétszinû, mindig minden veszélyt vállalt, le tudott mondani a szerelemrõl.
Nagyon jó párbeszédeket folytattak a húgával ezekrõl.

a fõszereplõnõ apja is összetett szeméyliség volt: a nagy mûveltségû, világot járt kereskedõ, aki a lányát már modernul nevelte, de mégis amikor férjhez kellett adni, akkor ragaszkodott a régi hagyományokhoz, hiszen minden modern gondolat csak akkor ér valamit, ha az tettekben megvalósul- hát a papa bizony elbukott.

Kép: Wallace Chung. A kormányzói dolgozószobában lévõ falidisz: egy hatalmas földgömb, ami az oszlopokhoz le van láncolva.
Az akkori Kormányzó teljhatalmát volt feladata megmutatni.
Illiona 2018 jan. 09. - 22:09:45
(232279/239045)
too late to say I Love You

a Nõi fõszereplõ tökéletes választás volt, a szelid, halk hangú, nehezen levegõt kapó lány személyében, aki a vonaton ismerkedik meg a Negyedik Mesterrel, és egy viharos szerelem iveszi kezdetét.
A lánynak võlegénye van, akihez a szülei is hozzá akarják kényszeriteni. Az esküvõjérõl szökik el, hogy különféle kalandok árán megkeresse a harctéren a szerelmét.
De nem sokat örülhetnek egymásnak, hiszen kiderül a kapcsolat, és mindenki támadja õket.
Az egyik tábornok lánya, aki nagyon szerelmes a Negyedik Hercegbe, mindenféle aljas trükköket bevet, hogy szétszedje õket, ideiglenesen sikerül is.
A lány teherbe esik, el is menekül, de elvesziti a gyermekét, az élete is veszélybe van, végül egy barátja elmenekiti Európába.
7 év mulva térnek haza, amikor a japánok a "kertben vannak".
Illiona 2018 jan. 09. - 22:01:54
(232278/239045)
egy ujabb kinai sorozatot ajánlanék mindannyiótoknak: Too Late to Say I Love You cimmel.

https://en.wikipedia.org/wiki/Too_Late_to_Say_Loving_You

A sorozat 1930-ban kezdõdik, amikor az akkori kinai területen elég kaotikus állapotok uralkodtak. A tartományokat Kormányzók irányitották, õk voltak a katonai hatalom vezetõi, teljhatalommal rendelkeztek minden élõ fölött.
Ezek a tartományok állandóan hadakoztak, hiszen ekkor már kialakultak a modern világnézet (azóta tudjuk, mennyire modern, de hát azt kell nézni, akkor mi volt) voltak tartományok, akik ezekhez csatlakoztak, és voltak a konzervativok, a régi rendszer urai, ezek állandóan harcoltak egymással.
Miközben ment a harc, a japánok is szépen inváziót inditottak, és agressziv módon avatkoztak be a belügyekbe, sõk a hatalmat is átveszik késõbb.
Maga a történet a japán kapituláció napján ér véget, vagyis kb 15 évet ölel föl.

Egy kormányzó ennek a sorozatnak a fõszereplõje (hõse!) Murong Feng, akit Negyedik Mesternek is hivnak. Az õ apjának a meggyilkolászásával kezdõdik, kalandos hazatérésével, azután felkutatja az apja gyilkosait, de nagyon körmönfontan kell eljárnia, hiszen a gyilkosok nagyon közel vannak hozzá.

A Negyedik Mestert Wallace Chung alakitja, mii is irhatnék róla mást, minthogy brilliánsan.

Kép: a sorozat plakátja. Az egyik...
bori4 2018 jan. 09. - 11:00:33
(232277/239045)
Ljerk, nem tudok szabadulni attól az érzéstõl amikor nézem, hogy akár a mi õseinkrõl is szólhat az "északi törzs" bemutatása.... vagy a mongolok elõdeirõl. A fantáziám száguldozik miközben nézem, és annyira "nem idegen" érzés fog el sokszor....
Te biztos jobban tudnád értelmezni, mennyi valóságalapja van az egésznek - amire én kíváncsi is lennék.... :)))
10/10
Ljerk 2018 jan. 08. - 23:22:21 10/10
(232276/239045)
Kíváncsivá tettél. :) Nem sok kínai filmet láttam, de azok úgy karaktereket nem tudtak közel hozni, hogy együtt éljek velük. De majd meglátom...
Illiona 2018 jan. 08. - 21:48:54
(232275/239045)
és ugyan majd még késõbb szerettem volna irni róla, de a Sillát nálam letaszitotta a trónjáról egy most adásban lévõ kinai sorozat, a Tribes and Empires: Storm of Prophecy.
Nemrég fejezték be a vetitését, Lapishun forditja, és a 70 részt februárban be is fogja fejezni.
Vagyis lehet kezdeni nézni, maga a sorozat az Avisztán elérhetõ.
Ebben is vannak fantasztikus elemek, de ami domináns, az a valós történet, csak kicsit megspékelték némi fantasztikummal.
Nagyon jó arányban keveredik a kettõ, és minden tökéletes a sorozatban.
Ragyogó forgatókönyv, ujszerû, átgondolt.
Nagyon jók a kösztümök, nem is tudom mennyi pénzt öltek ebbe a filmbe, de nagyon látványos.
A felvételek, a fényképezés mind mind ragyogó.
Jelenleg a 15. epizódnál járok...
Illiona 2018 jan. 08. - 21:30:16 Előzmény micike_MSc
(232274/239045)
Az Along With the Gods: The Two Worlds cimû mozi is túlvilági misztikus témával foglalkozik, de azért mozi szinten más, hiszen 2 óra, ennyit el lehet képzelni, beleélni magát, együtt élni a szereplõkkel.
Ami sorozatban már sok(K).

egy jó forgatókönyv, jó szereplõk, és mehet a fantasztikus kategória is!
Végül is 11 millió koreai csak nem téved!

:)))))))))))))))))))))))))))
Illiona 2018 jan. 08. - 21:18:40
(232273/239045)
én sejtettem, hogy kimoderálják!
Marad a filmélmény magadnak, és az sem rossz!!!
Illiona 2018 jan. 08. - 21:17:50 Előzmény micike_MSc
(232272/239045)
Ha kellene megnéznem a Dr Jin-t akkor biztosan lapoznék, és semmiképp nem nézném meg.
De akkoriban szinte faltam a koreai sorozatokat, egyiket a másik után, és szinte válogatás nélkül megnéztem mindent.

Persze telitõdtem is velük, és mostmár megválogatom, mit is nézek meg.
A Dr Jin még az idõutazásos dömping elõtt volt, akkoriban alig volt illyen, és emiatt még ujszerû volt.
De annyira rosszul nézett ki Song Seung Hun itt, hogy a végére sem sikerült megszokni.
Igy az egyszer nézett, gyorsan felejtett sorozatok közé került.

Mostanában nincs ilyen baklövés, mindenütt ragyogóan néz ki.
Arra céloztam az elõzõ beirásomban, hogy miért kell neki japánt alakitani, miért nem japánokat szerzõdtetnek erre a szerepre.

A japánok külsõleg sem ugyanolyanok, talán a mi szemünkben igen, minden Távol-keleti ember ferdeszemû, és kész, de õk nagyon is külön tudják választani õket.
Amikor a borfesztivál volt itt Szegeden, és a koreai ismerõsömmel voltam kint, akkor kérdeztem is ott két fiatalemberrõl, hogy azok nem koreaiak. Õ csak odapillantott, és ellentmondást nem tûrõen közölte, hogy "Nem, azok japánok". Vagyis az hogy koreai szinésszel játszatják el a japán szerepeket, azért az nagy hiba. A multkor már irtam, hogy ha nem vállalja el japán szinész a japán szerepet, akkor azt a filmet kár is megcsinálni!
10/10
offtopic
kimbin01 2018 jan. 08. - 15:59:02 10/10 Előzmény micike_MSc
(232271/239045)
Mivel én nem láttam, és a cím sem volt ismerõs, azt hittem valami eldugott film, vagy mi a szösz.
Ha úgy írnák ki, akkor egybõl tudom, mert annyira azért képben vagyok. Kár. Azt hittem találtam valamit.....
10/10
offtopic
kimbin01 2018 jan. 08. - 15:54:45 10/10 Előzmény Illiona
(232270/239045)
Sziasztok!

Ez a kép még elbírta a nyilvánosságot, a másikat esetleg kimoderálnák.
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 jan. 08. - 03:52:04 10/10
(232269/239045)
Szia! :) Nehéz lehet így messzirõl és ritkán unokázni - még jó, hogy örömteli, Neked és a kicsiknek is! :)
Nálunk hat unoka van, 3 fiú és 3 lány (csak két fiú az enyém, a többi gyerkõc húgomé) és õk minden szombaton a Mamát boldogítják... Bár 70 éves lett nemrég, de még bírják, Papával együtt. :)))

Obsessed.
Sajnos ez az a film, amit immár lassan két éve, elõször megtekintettem SSH alakításai közül... szerelem volt elsõ látásra... Már megszámlálhatatlanul sokszor láttam, kívülrõl tudom a... szövegét... (is)... (sóhaj! :))))
Idõnként írunk errõl Illivel, nem is tudom, hogy kerülhette el eddig a figyelmed. :)
Még májusban, a Saimdang vetítése után nyitottam egy topic-ot SSH-nak, mert már nem akartam szétoffolni Sillát a rajongásommal. Oda szoktam írni mindenfélét meg képeket pakolászok.
Ez pl. egy kritika a filmrõl, sõt, képek is vannak. ;)
http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=4031901&highlight=4031901#4031901

Hm, most bevethetem az szokásos elköszönésemet:
Jó éjt, szépségeSSH álmokat, kellemeSSH ébredést! :)))
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 jan. 08. - 03:44:12 10/10
(232268/239045)
Szerintem a Black nagyon is jó volt, izgalmas, fordulatos, sok meglepetéssel - viszont az igaz, hogy figyelni kellett. Mivel én a vetítéssel egyidõben néztem, így volt ideje hétrõl-hétre leülepedni az eseményeknek, mert amúgy nagyon pörgött a cselekmény.
Talán a vége (az utolsó 2 rész) volt furcsa az elõzõekhez képest, és õszintén szólva a legvégén volt némi hiányérzetem - de összességében nem lehetett más a befejezés.
Song Seung-heon meg vitathatatlanul mindig szép és tökéleteSSH... :)))))))

Bár arra azért kíváncsi lennék, milyen szerepet osztanál rá, mert (velem ellentétben) a Man of Will gazember karakterével sem voltál megelégedve.
Ha már prüttyögni kell, akkor nekem mondjuk dr.Jin-ként jött be legkevésbé, illetve az Autumn in my Heart önfeláldozó fiúja ment az idegeimre a vége felé (bár 2000-ben még más szelek fújtak, az akkori melodráma kifejezetten "újhullámként" hatott...)

Mint tudjuk, nem vagy egy trendszakértõ, mivel most éppen a box-office csúcsát ostromolja az Along With the Gods (az elmúlt 19 napban 11,5 millió nézõje volt, míg a Taxisofõrnek 19 nap a 10millióra volt elég - bár az sem kevés! :))).
És hát ugye ebben a filmben a koreai hiedelemvilág túlvilági hírvivõi (저승사자, csoszüngszadzsa) segítik a tûzoltó fiút a 49 napos, 7 próbás útja során, amidõn majd elválik, hogy a lelke a mennybe vagy a pokolba jut-e...

[Szerintem én KNG idõutazós, doktoros sorozatát is szeretni fogom, ha majd egyszer megnézem, éppen a modern és a hagyományos orvoslás pro és kontra bemutatása miatt. Ráadásul a doktornõ szívsebész, ami a szívem csücske kardiológiával rokon.]

SSH pedig sajnos nem domboríthat mindig katonaként, bár az már tudható, hogy végre május végén bemutatásra kerül a kínai The Bombing, amiben bombázó pilóta lesz...
Kíváncsi leszek, legközelebb milyen szerepet vállal. Mondjuk egy Vronszkij gróf-típusú szerepben el tudnám képzelni. Imádom, amikor hõsszerelmesként drámázik. <3 :))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 jan. 08. - 03:36:04 10/10
(232267/239045)
Értem, mirõl beszélsz, ezzel semmi gondom, de én nem tudom laikus szemmel nézni.
Természetesen a Jonghyun környezetében élõ rokonok és barátok (ha voltak ilyenek) nem hibáztathatók, mert ilyen értelemben ez az "õ döntése", hiszen felnõtt ember volt...
Csakhogy õ járt pszichiáterhez, bár az nem ismert, hogy mikor.
Egy elmeorvosnak pedig az a dolga, hogy az öngyilkossági hajlamot, mint veszélyeztetõ magatartást felismerje. Amikor egy súlyosan depressziós beteg idáig eljut, akkor már olyan beszûkült tudatállapotban van (="nem beszámítható"), ami közbeavatkozás nélkül végzetessé/véglegessé válhat.

Jonghyun folyamatosan küldte a jeleket (ha csak azt a két áprilisi dalszöveget nézzük, már hónapok óta). A nyilvánosság elõtt élt és nyilvánosan beszélt a magányosságáról - amire még mondhatnánk, hogy a mûvészi önkifejezés része... de csak rá kell (kellett volna) nézni a vékony arcára, a szemeire...
Persze, ez így utólag már oly' mindegy, de pont ott Dél-Koreában, ahol a legmagasabb az öngyilkosságok aránya, hogy lehet figyelmen kívül hagyni - szakmailag!!! - egy ilyen folyamatos, nyílt vallomást?!
Ráadásul õ hihetetlenül ismert és népszerû volt a világ más tájain is...
(Van olyan videó a yt-on, ahol nyíltan beszélt a depressziójáról, sõt kamera elõtt sírt, bár én ezeket már nem nézegettem meg.)

Jonghyun december 9-én írta meg a búcsúlevelét. Tkp. nem hibáztatott senkit önmagán kívül... csak az orvost... :(
"Azt mondták, derítsem ki, miért érzek fájdalmat.
Túl jól tudom. A fájdalmam okozója én vagyok. Minden az én hibám és minden azért, mert túl kevés vagyok.
Doktor, ezt akarta hallani?
Nem. Én nem tettem semmi rosszat.
Amikor a gyengéd hang a személyiségemet okolta, azt gondoltam, "fenébe, könnyû orvosnak lenni." "
http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=4084129&highlight=4084129#4084129

Néhány konkrétum, szakmai szempontból:
●Az öngyilkosság figyelmeztetõ jelei
http://www.ongyilkossagmegelozes.hu/cry-for-help.html

●Cry for help
"Így nevezzük az utolsó segélykiáltást, amivel a lehetséges öngyilkos a világ - annak egyik képviselõje - tudtára adja, hogy valami baj van, olyan, amivel nem képes megbirkózni, segítségre van szüksége, mert nem megy tovább."
http://www.lelki-segitseg.hu/2011/05/cry-for-help.html?m=1

●Öngyilkosság - A sötétbe vivõ út
"A pszichiátria egyik legproblematikusabb területe az öngyilkosság. Nem önálló betegség, mégis talán az egyetlen olyan pszichiátriai vonatkozású esemény, ami a beteg halálával végzõdhet."
"...az elkövetõk nem feltétlenül meghalni akarnak, hanem másképpen szeretnének élni."
"A cry for help jelenség a késõbb öngyilkosságot elkövetõ személy vívódását, ambivalens érzéseit tükrözi, egyfajta burkolt segélykiáltás, melyet ha meg tudunk hallani, akár tragédia elõzhetõ meg.
A búcsúlevél (levélvázlatok) írása, a tett elkövetéséhez való kellékek összeszedése (pl. gyógyszerek gyûjtögetése), halállal kapcsolatos gondolatok sûrûsödõ felbukkanása a gondolkozásban mind olyan jelek, melyek figyelmeztethetnek a közelgõ bajra.
Az öngyilkossági kísérlet elkövetése mint potenciális krízisállapot egyértelmû ok a pszichiátriai vizsgálatra, sõt a fekvõosztályos kezelésre." !!!
http://m.webbeteg.hu/cikkek/depresszio/1493/ongyilkossag-a-sotetbe-vivo-ut
Illiona 2018 jan. 07. - 22:34:23
(232266/239045)
Na igy a nap végére legalább nevettem egy jót!
De még hogy mennyire aljas!!!
Sõt! még annál is jobban!!!

Az Obsessed cimû filmet Micike szerintem szerintem jópárszor látta, én viszont kevesebbszer, talán 4-5 alkalommal.

Igen kegyetlen film, mégis a nem kegyetlen részekbõl van egész képtáram-runk - nem publikus sajnos.

És valóban, igy éjszakára megnézni! hát tényleg nem ajánlott, de ennek a véres jelenetekhez semmi köze :)))))

Kép: milyen fess katonatiszt: Song Seung Hun
És igen, pont erre céloztam, amikor azt kérdeztem, miért kellett ezt a Black cimû sorozatot elvállalni???