10/10
offtopic
kimbin01 2018 jan. 07. - 20:59:34 10/10
(232265/239045)
Sziasztok, szép estét. Ma aztán belehúztam az alvásba, nagyon szép volt, de nagyon fárasztó. Bár álmaim valóra váltak, éspedig, hogy Myrthe tárt karokkal szalad elém, beteljesült. Soha nagyobb öröm ne érje a nagymamákat! Nagyon szép volt, és nagyon fárasztó, állandóan topon lenni.

Mit találtam lányok! Illi, és Micike!!!!

Megszállottság (In-gan-jung-dok)

Színes, dél-kóreai szerelmi dráma, 132 perc

A 1969 nyarán, Kim Jin Pyeong ezredes visszatér Dél-Koreába miután Vietnamban szolgált. Poszttraumás szindrómában szenved és csapdába esett egy szeretetlen házasságban Soo Jin-el, aki kétségbeesetten vágyik egy gyermekre. Egy éjszaka, találkozik az új szomszéddal Jong Ga Heun-el, Kyung Jin Woo kapitány kínai-koreai feleségével,aki a közelmúltban helyeztek át a katonai táborba. A katonai tábor fojtogató légkörében,a két ember titkos, szenvedélyes viszonyba keveredik egymással.

Rendezte: Dae-woo Kim

Szereplõk:
Seung-heon Song, Ji-yeon Lim, Yeo-jeong Jo

Késõ estére tudom aljas dolog ilyet betenni.
Illiona 2018 jan. 07. - 15:50:49
(232264/239045)
Befejeztem a Black cimû sorozatot, én ha egy szóval lehet csak jellemezni, akkor borzalmas volt.

Ugyanolyan, mint Kim Nam Gil filmje, se jobb se rosszabb nem volt annál.
Song Seung hun miatt volt értelme egyáltalán megnézni, de õ volt a történet motorja, és a sorozat lelke is.
Az összes többi szereplõ szürke és feledhetõ volt.
A történet maga nem lett volna rossz, de állandóan uj és ujabb nevek, mindenféle fordulatok az idõben, és én végül már meg sem akartam érteni, csak végigérni rajta.
Egy ötlettelen ember akinek muszáj volt valami jó forgatókönyvet irni - hát jobb let volna , ha elküldik pihenni egy évre legalább...

Hogy song Seunk Hun miért vállal el ilyen forgatókönyvet?
És Kim Nam Gil miért is vállalta el?
Talán majd egyszer választ kapunk rá.
Illiona 2018 jan. 07. - 15:42:16
(232263/239045)
aki Jonghyunnal énekel, Lee Ji Hoon nem egy hires szinész, általában mellékszerepeket szokott (most akkor kapni, vagy vállallni??).

Nekem õ túl negédes a szerepeiben, igazi drámai alakitását még nem láttam, nem is tudom, hogy egyáltalán képes-e rá.
Eddig a You Are The Best, a Glass Mask, és a My Daughter the Flower cimû sorozatokban láttam, egy könnyen feledhetõ figura.
http://asianwiki.com/Lee_Jee-Hoon

Kép: Lee Ji Hoon
(3 szinész is van ugyanezzel a névvel...)
Illiona 2018 jan. 07. - 15:32:59
(232262/239045)
Sziasztok!
egyetértek veled mindenben.
Talán annyiban gondolom másként, hogy én nem hibáztatok senkit.
Felnõtt, önálló ember, saját öntudattal, akarattal.
A pszichiáter pedig lehet egy segitség, ha a beteg is meg akar gyógyulni, de nem kötelezõen jó utra terelõ gépezet, ami bármi áron életben tart.
Én tisztelem Jonghyun akaratát, szépen megindokolta, miért nem csinálja tovább, és szépen megcsinálta a végét.
Hiányzik, és szomorú vagyok miatta, de elfogadom a döntését, és az élet megy tovább nélküle is.

Nagyon jó azok a dalszövegek, amiket hoztál, talán igy utólag nagyon is beszédesek.
Egy hétköznapi gondolkodású ember hogy is lett volna képes megérteni õt, amit gondolt amit érzett???
És emiatt hogyan tudta volna lebeszélni???

Kép: Jonghyun
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 jan. 07. - 06:10:18 10/10
(232261/239045)
A 27-esek klubja nekem is eszembe jutott.
Egy rövid idézet a cikkbõl, amit belinkeltél: Eric Segalstad sokáig dolgozott a rock&roll huszonhét évesen elhunyt alakjait körüllengõ mítoszok feldolgozásán. Könyve 2008-ban jelent meg (The 27s: The Greatest Myth of Rock & Roll címmel). „Ez egy érdekes életkor, a legtöbb ember ilyenkor hagyja maga mögött a gondtalan fiatalságot, és kezd éretten, felnõtt fejjel gondolkodni”.

Innen pedig már könnyen eljutunk az ún. életciklus modellhez.
S hogy jön ez ide?! 4x7=28 (év)
Mintha a 27-es klub tagjai nem tudtak, nem akartak volna a következõ, az 5. ciklusba lépni...

„7 évente az emberi test minden egyes sejtje kicserélõdik. De nem csak a biológiában figyelhetõ meg ez a 7 éves ciklus.” (rövid ismertetõ az elsõ két link alapján)
* 0-7 év: folyamatos növekedés, a határok megtanulása, viselkedési minták elsajátítása (utánzás), fontos a szeretet és a bizalom; a világ JÓ.
* 7-14 év: azonosulás, felismerések, példaképek; esztétikai élmények, rend, harmónia, türelem; a világ SZÉP.
* 14-21 év: függetlenség/függetlenedés, saját belsõ világ felépítése, leválás a szülõkrõl, szoros baráti kapcsolatok, elsõ szerelem; logika, kommunikáció, megértés; a világ IGAZ.
* 21-28 év: felfedezések kora; határok és értékek, intimitás, kölcsönös kapcsolatok kialakítása - tudatos áldozatvállalás és kompromisszum; boldog párkapcsolat, anyagi biztonság (érzelmi fejlõdés, megérés az anyaságra, férfiaknál gyengédség, megértés tanulása)
* 28-35 év: meg-/letelepedés, megszilárdulás; hivatás, stabil kapcsolatok (negatívum lehet: magány, elszigetelõdés)
* 35-42 év: önmagunk megismerése, felelõsségtudat, szellemi érettség, önmegvalósítás (illetve: életközépi válság)
* 42-49 év: dinamizmus, hatalmas energiák, bizakodás
* 49-56 év: érés korszaka; belsõ nyugalom, megértés, harmónia (illetve: eddigi élet értelmetlennek érzése, siránkozás, befelé fordulás)
* 56-63 év: szociális érzékenység, a jövõ generációjáért való felelõsségvállalás
* 63-70 év: mottó a távolság, az idõ már nem fontos; visszatekintés egy sikeres életre, én-integritás (vagy ha nem értük el céljainkat: elégedetlenség, kétségbeesés, depresszió)
* 70 év felett: „A spektrum két végén a lelkileg megfiatalodott, kreatív, élénk fantáziájú, életet szeretõ, rugalmas gondolkodású, bölcs ember és a keserû, homályos emlékezetû, testileg is összetört, panaszáradatokat zúdító öreg található.”
http://furcsa.hu/page/eletciklus-modell/
„Bernard Lievegoed holland antropozófus orvos, pszichiáter és író az emberi életet 7 éves periódusokra osztotta és megalkotta az emberi életciklus modellt, ami Rudolf Steiner is felhasznált a munkájában.”
https://novakagnes.hu/az-emberi-eletciklusok-az-elso-negy-ciklus-szuletestol-28-eves-korig/

+ 1 cikk az elsõ 7 ciklusról, 49 éves korig...
http://coaching.reblog.hu/az-emberi-elet-7-eves-ciklusai-1-resz

És az elõzõektõl némileg eltérõ megközelítés, miközben a lényeg ugyanaz:
„Egy emberi élet felosztható tizenkét részre, úgy, hogy azt a Rudolf Steiner által leírt szaturnuszi ciklusokra, azaz 7 éves periódusokra osztjuk. Bár az élet hossza mostanság igencsak változó, az ideális léthossz 84 év e ciklusosság szerint. Azt is mondhatnánk, hogy a 84 éves kor az ideális, de legtöbben korábban meghalnak, mások meg többet élnek.
A 7 éves szaturnuszi ciklusokat sem lehet szigorúan 7 évesnek venni, s közöttük az átmenet sem éles vonal. Az archaikus kort véve alapul, számolnunk kell az azóta történelmi kornak nevezett elcsúszásokkal, azonban a hét év most is körülbelül hét év. Mindegyik hétéves, ún. szaturnuszi ciklus egy szellemi fejlõdési szférát, szintet határoz meg, kezdve egy kisgyermek fejlõdési feladatától egészen az öregkor szellemi tanulnivalójáig. Ezek a ciklusok arra is figyelmeztetnek, hogy melyik életkor „mire való", azaz mit kell megtanulnunk. Ennek az önnevelésben, és késõbb, a gyermeknevelésben is hasznát vehetjük.
A hétéves szaturnuszi ciklusokat elsõsorban az állatövi jegyekkel párosítjuk, ezen keresztül a bolygókkal. Ezek szimbolikája segítségével értjük meg, mi is a szellemi fejlõdésünkhöz elengedhetetlen tennivalónk és fejlõdésünk irányvonala.”
https://www.szepo.com/cikk/az_ember_eletciklusai_az_asztrologia_tukreben/

Kulcsszó: önismeret!
Mint ahogy az pl. egy éppen a hetedik hétéves ciklusát élvezõ Oroszlántól elvárható... :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 jan. 07. - 05:43:52 10/10 Előzmény Illiona
(232260/239045)
Azt hiszem, nyugodtan kívánhatok már jó reggelt, szép napot!
Természetesen továbbra is mindent elolvasok, és sokkal többet szeretnék írni, mint amire idõm akad...
(Most is csak egy témában sikerült összeszedni, leírni végre a gondolataimat.)

KIM JONGHYUN.
Azt hittem, már itt is írtam róla, de rájöttem, hogy nem ide, hanem a facé-ra tettem ki pár sort elsõ döbbenetemben.
Nem hallgatok kpop-ot, néha nézek ezt-azt, ha szembejön, mint pl. most ez a duett, amit idéztél (a klipben szereplõ Lee Ji Hoon-nal sem találkoztam még, pedig úgy nézem, figyelemreméltó jelenség…)
Itt a link újra, hogy ne kelljen keresni: https://www.youtube.com/watch?v=ixGnZcNAZeU
Legfõképpen azért is érdemes újranézni, mert az a húszéves JongHyun egy helyes „kisfiú” volt még, miközben a néhány évvel késõbbi (pl. a 2014-es „szívenlövõs” dalban, a Heya-ban) már egy nagyon vékony arcú, a koránál idõsebbnek tûnõ fiatalember… pedig csak pár év telt el...
Egyébként a 2014-es legek között ez volt a 2., amit akkor megosztottál velünk!
Korábban ennek a dalnak az elõadása szinte teátrálisnak tûnt nekem (tkp. az is, egy „kis meghalás” a színpadon)... de Jonghyun öngyilkossága után már nagyon is valóságos ez a szomorúság... :'(
És ezt a dalt (meg a többi hasonlót) vajon hányszor énekelte ez a fiú, teljes átéléssel, belehalással?!
Csak egy dal. De így 3-4 év eltelte után olyan, mint egy kétségbeesett vallomás - mintha senki nem vette volna komolyan... :( Nyugodjék békében!
https://www.youtube.com/watch?v=DLPo9_UWYls

A neten sok minden szembejön, ha az ember lánya keresgél…, mint pl. Jonghyun 2017. áprilisában megjelent albumáról ( https://en.wikipedia.org/wiki/Story_Op.2 ) két dal, magyar felirattal.
* Let Me Out [HUN SUB]
Mintha szakításról írna, de lehet, hogy csak a magányáról…
A refrén (aminek még a hangszerelése is olyan „zajos”, kaotikus, szinte fülsértõ)
„...Már nem is érdekel, hogy ki/mi jön.
Refr: Valaki, kérlek, tartson engem, elfáradtam ettõl a világtól.
Valaki, kérlek, törölje meg az arcom, beborítanak a könnyek.
Valaki, kérlek, vegye észre elõször a nehézségeimet.
Kérlek, vedd észre a nyomorult énemet.
Kérlek, segíts nekem.”
https://www.youtube.com/watch?v=S1Od4I7qMUc

* Elevator [HUN SUB]
Ez a dal, ha lehet, még szomorúbb és magányosabb vallomás. A dallama szinte lágyabb, finomabb, mit az elõzõé, de a szövege: Jonghyun a tükörképéhez énekel…
„Úgy hiszem, hogy már hallottam a világ összes jelentéktelen történetét,
De téged, akivel a levegõn egy életen át osztoztam,
Nem ismerlek… nem ismerlek… nem ismerlek…
[…] Tudod, ez nem mehet így tovább.
Mióta vagy egyedül?
Kellemetlen, amikor a tükörben lévõ szemekre kell nézni
Számomra… számomra… számomra...”
https://www.youtube.com/watch?v=jp3ekYV19GI

Tipikus cry for help… ennyit a pszichiáterérõl.

Még néhány kép errõl a csodálatosan tiszta hangú fiúról, akinek az egykor vidám, mosolygós arcát széppé, de egyenarcúvá sminkelte a kpop-ipar; az utóbbi évek videóin szinte már nem volt zsírszövet az arcán, csak a csont és a bõr (amit még erõsebben hangsúlyoz a viszonylag hosszúra hagyott frizurája), meg a hatalmas, szomorú szemei...
„[SHINee] Kim Jonghyun Predebut | From Childhood to 2017” https://www.youtube.com/watch?v=ER1aIw6h-yU

["A teljesítményelvû koreai társadalomban óriási nyomás nehezedik az emberekre, különösen a sztárokra. Nem véletlen, hogy itt az egyik legmagasabb az öngyilkossági ráta a világon."
http://m.origo.hu/kultura/20171219-ongyilkos-lett-az-kim-dzsong-hjun-az-egyik-legnepszerubb-del-koreai-enekes.html ]
10/10
offtopic
kimbin01 2018 jan. 04. - 13:10:59 10/10
(232259/239045)
A kicsik se maradjanak ki, mert akkor égiháború lesz! :)
10/10
offtopic
kimbin01 2018 jan. 04. - 13:09:43 10/10
(232258/239045)
Igazi szilveszteri hangulat. :))
10/10
offtopic
kimbin01 2018 jan. 04. - 13:08:29 10/10
(232257/239045)
Új év napja.
10/10
offtopic
kimbin01 2018 jan. 04. - 13:05:56 10/10
(232256/239045)
Sziasztok!

Elõször is boldog új évet kívánok mindenkinek.

Még 2 nap az unokákkal, és vége egyenlõre. Nagyon klassz volt, és fárasztó. Teljesült az álmom, Myrthe tárt karokkal várt az elsõ nap, hogy oma, oma!
8/10
offtopic
edimir 2018 jan. 04. - 07:00:05 8/10
(232255/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))))) Induljon jól a napunk!:)))))))))))))) Úgy tûnik, én már megkaptam 2018 jó kis hóförgetegét, lapátolok, vége az édes pihinek.....

KÉP: Hotelier - a kedvenc világítótornyunk... kell vmi periszkópnak!:))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2018 jan. 03. - 06:54:02 8/10
(232254/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))))) A múlt évi restanciákhoz, az új évi feladatokhoz fighting, hogy az elhavazás ne nõjön Hó-Hinalájává!:)))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2018 jan. 02. - 22:35:53 8/10 Előzmény Illiona
(232253/239045)
...
8/10
offtopic
edimir 2018 jan. 02. - 22:28:00 8/10
(232252/239045)
KÉRÉS

Ilyentájt az ember mindenfélét rendezget. Én a filmeknél/sorozatoknál tettem. Töröltem, amit nagy valószínûséggel nem néznék újra, ami kedvenc, ott ellenõriztem a mappa tartalmát. Így vettem észre, hogy az egyik nagy kedvencemnél hiányzik a magyar felirat. Ha valakinek megvan a The Suspicious Housekeeper magyar felirata azt megköszönném, ha elküldené. Sajnos már elérhetetlen a neten, a fordító törölte. Hogy mi is a család, kevés sorozat mond nálánál többet, elgondolkodtatóbbat errõl....
8/10
offtopic
edimir 2018 jan. 02. - 22:14:06 8/10 Előzmény maggi99
(232251/239045)
Szia Kedves!:)))))))))))))

Ami szívbõl jön, az sohasem késhet!:))))))))))) Lám, már itt is az elsõ meglepetése 2018-nak!:))))))))))))))))

... hmm, és az is jó lenne, ha megmaradna a hitünk a sokadik próbálkozás után is....bárcsak 2018 a "kõtörõ" év lenne!:)))))))))))))))))
Illiona 2018 jan. 02. - 18:10:54
(232250/239045)
Tavaly 220 millió mozijegyet értékesítettek Dél-Koreában.
Ez azért brutális szám, ha 49 millióan vannak is.

Azt irják a cikkben, afiatalok elfordulnak a filmtõl!
Dehogyis fordulnak, egyszerûen letöltik és megnézik.
Az itt Szegeden lévõ koreai diákok is mindig mindent megnéznek, külön valami alkalmazás van a telefonjukon, és azzal.

https://www.hancinema.net/year-end-hits-fuel-record-box-office-113933.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
maggi99 2018 jan. 02. - 11:39:24
(232249/239045)
Sziasztok,
Kicsit megkéstem, de azért szívbõl kívánok nektek nagyon boldog Új Esztendõt.
Mindenkinek kívánom, hogy teljesüljön szíve minden jó kívánsága.
Kapjunk meg mindent, amire szükségünk van és néha egy kicsit többet is. Csak úgy meglepetésként :)
Illiona 2018 jan. 02. - 00:03:11
(232248/239045)
The Best Time

És végül egy kis magunkbanézés!
Hogyan is gondolnak ránt ezek a kinaiak?
A történetben egy idõsebb német fõnöknõrõl mesél, aki "szerette a fekete hajat, a fekete szemeket, és a karcsú férfiakat"

Hogy mik vannak, ezek a németek!!!!!!

Most többet nem teszek fel, majd ha aktuális lesz akkor elõveszem.
De nagyon jó sorozat, ajánlom mindannyiótoknak!
Illiona 2018 jan. 01. - 23:57:55
(232247/239045)
The Best time

A sorozat egyénként középosztálybeli emberek világába játszódik, nem szerepelnek benne sem kimagaslóan gazdagok, sem pedig nagyon szegények.
Igy is tudnak konfliktust generálni.
Ami viszont nagyon nagy hibája, hogy nem zárják le, nem döntenek, hogy melyik férfi lesz a "befutó". Vagy egyik sem.
Szerintem meg csak legyenek hárman együtt, vagy a két pasi, nekem az is jó.


Kép: megmagyarázva
Illiona 2018 jan. 01. - 23:48:13
(232246/239045)
The Best Time

A történetrõl:
Van egy lány, aki már 10 éve szerelmes a fõiskolai kosárlabdázóba, akit viszont azóta nem is látott. A férfi visszatér külföldrõl, és a nõ otthagyja a munkáját, ahol vezérigazgató volt, és elmegy kis titkárnõcskének az imádottja vállallatához.
Az imádott pasi különös szerepet kap a film rendezõjétõl: végig csak mosolyog, nem lehet kizökkenteni, pedig a háttérben igazi tragédiák nyomait õrzi.
van ezzel szemben e4gy másik pasi, aki nyomoz a lány után (kémnek gondolja), aki viszont él, mozog, artikulál, mosolyog, nevet, veszekszik, mérges, dühös, csalódott, és ez mind meg is látszik rajta.
Ez a két férfi vetekszik a lányért.

Kép: a mezitlábas emberekrõl