Illiona 2018 febr. 06. - 23:12:27
(232425/239045)
A Misty cimû sorozat sokkal jobb mint elsõre gondoltam.
A 2. epizódot már 2-szer néztem mag, annyira izgalmas, bár tudjuk, hogy jönni fog a baleset, amiben a "szeretõ" meghal.
A fõszereplõnõ nekem nagyon tetszik, 47 éves szinésznõ, és eljátszik egy 36 éves korú nõt simán.
Ezen a kinken vannak képek a soriból, a 2 részbõl
https://www.hancinema.net/spoiler-added-episodes-1-and-2-captures-for-the-korean-drama-misty--115250.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
Olvastam a Dél-Korea topikban, hogy nem szimpatizálnak a fõszereplõnõvel.
Szerintem meg nincs vele semmi baj, ilyen a mai fiatalabb nemzedék nagy többsége.
Karrier, gyerek nélkül, vagy 1 gyerekkel. Nagyon sokan választják az önmegvalósitásnak ezt az utját, és nemcsak arrafelé, hanem itt Európában is.
Lemondani egy karrierrõl, és csak a családnak élni, szülni 1-2 gyereket, és háztartást vezetni: nem biztos hogy a mai világban ez életcél lehet.
Persze a gyerekprojekthez egy férfi is szükséges, egyedül nem megy.
Annál is inkább, mert ehhez egy igazi férfi kellene, de itt a filmsorozatban annak is hiányát szenvedi a házaspár, hiszen a Ji JIn Hee által megformált figura semmiképp sem férfias, csak olyan nyúlós, gyáva, puhány. Van honnan felfejlõdni.
Bár az I Have a loves cimû sorozatban sem sikerült neki, de talán majd itt.
Kép: egy igazi FÉRFI: a (volt) szeretõ.
Illiona 2018 febr. 06. - 19:16:06
(232424/239045)
egy uj történelmi dráma veszi kezdetét március 03-án Grand Prince címmel
http://www.koreandrama.org/grand-prince/

a fõszerepben Joo Sang Wook, akit csak Woljának hivunk a Silla óta.

http://asianwiki.com/Grand_Prince
A nõi fõszerepben pedig a Börtön Virága fõszereplõnõje lesz.

Remélem Wolja nem a hõsszerelmest akarja megjeleniteni????
Márcsak azért is, mert Ko Soot is túl öregnek találtam (és mások is!) a Börtön Virágának a gyõztesen befutó szerelmesének!!!!
Illiona 2018 febr. 06. - 18:48:05
(232423/239045)
és ez is Lee Joon, katonáéknál...

https://www.viki.com/celebrities/15219pr-lee-joon
Illiona 2018 febr. 06. - 18:46:02
(232422/239045)
1988 február 07-én (koreában már hajnali 3 óra van) született Lee Joon, nagy tehetséggel megáldott koreai szinész.
Jelenleg katona.
Õt emlegettem tegnap a Method kapcsán.
Illiona 2018 febr. 06. - 18:37:16
(232421/239045)
a Tribes and Empires cimû kinaival én ugy haladok, hogy mindig hétvégén megnézem az egy heti részeket.
Tényleg iszonyú lassú, le kelll hozzá engedni, hozzálassulni, hogy nézhetõ legyen, de annyira gyönyörû az egész, hogy ennyi negatívum belefér.
Illiona 2018 febr. 06. - 18:33:55
(232420/239045)
Sziasztok!
Köszi a választ, elõször a Jumongra gondoltam, és azután kezdett is derengeni, hogy talán mégsem, a zárójelest a beirás végén tettem bele, de jó volt a megérzés.
Annyira régen láttam már ezeket a filmeket, és annyi minden felejtõdött, illetve az volt a sok, amennyit utána megnéztem.
De tudtam, hogy Te képben vagy :))))
Kép: ez is BIZTOS rosszfiú The MAn From Nowhere cimû mozifilmbõl.
Errõl beszéltem, mint kifejezõeszközrõl.
10/10
offtopic
kimbin01 2018 febr. 06. - 09:35:10 10/10
(232419/239045)
Szél királysága

Sziasztok! Folytatom a Tribes and Empirest, egyenlõre angolul, mert még nincs fordítás. Nagyon szeretnék már a végére érni, mert nagyon lassan
haladnak a cselekménnyel, és így kicsit lapos.
Illiona 2018 febr. 05. - 22:34:15
(232418/239045)
A The Fortress angol felirata viszont elkészült az Avistán
Vagyis letölthetõ, nézhetõ.

Bár lapishun tegnap és ma nagyon kötekedõ hangulatában volt, (amit nem is értettem, de nem is kell ezt nekem megérteni ) de "talán" le is forditja, legalábbis gondolkodik még rajta.
hanguktaekwondoo 2018 febr. 05. - 21:50:06
(232417/239045)
Kedves Iliona.
Vszleg nem tûnt fel, mert nem olvastad el, amit írtam :-)
hogy a beírásomat nem neked szántam, hanem úgy általában azoknak, akik érdeklõdnek mások véleménye iránt.
Feltéteztem -s látom, jól tettem- hogy te nem sorolod õket közéjük.
A világért se engedd magadat befolyásolni semmilyen vélemény által :-))
Megvan az már, kedves Iliona, csak te nem tudsz róla :-)

Szeretném ugyanakkor felhívni a figyelmedet arra a számodra feltehetõen igen szomorú, kõkemény tényre,
hogy a port. hu fórumon nincsen egyes embereknek saját topikjuk.
Igazából nem is tudom, mirõl beszélsz.
A fórum rendeltetése, hogy mindenki elmondja egy adott témáról alkotott véleményét.
Ergo a topikok monopolizálása jelenleg kivitelezhetetlen vágy.
Kivéve, ha megkéred a moderátorokat, hogy levédessék neked a Silla topikot
és akkor az egész a tied lesz.
vagy inkább akarsz egy tábla csokit?
Vagy másra vágysz, amit csak én adhatok meg neked? ;-)

Az, hogy egyes topikok összeszokott baráti társaságai arról fecsegnek már évek óta, amirõl akarnak, annak indoka a kattolás után járó cégjatt és a fórumozók toleranciája avagy közönye.

Kedves Iliona.
Véleményem szerint a legjobb amit tehetsz, hogy nyitsz egy saját topikot
ahová csak te írsz.
Az a sajátod lesz.
És ott aztán senki, de senki hozzászólását nem kell elolvasnod.
nehogy holmi búvópatak becunamizzon :-))

Ami a fényforrásokat illeti: én a szellemi kriptamentes, szabadon gondolkodó csillagokat kedvelem
nem az eszkimó napot.
Bár még az is jobb, mint amit te csinálsz: saját Holdadban nézed önmagadat.

Jó napozást ;-)
Illiona 2018 febr. 05. - 20:55:25
(232416/239045)
Kedves Hanguktaekwondoo!
Nem olvasom el amit irtál, nem akarom hogy befolyásoljon, az a véleményem, ami.
Neked is van, de kifejthetnéd a saját topikodban is, de hát megértem, hogy jó idejönni, és a NAPfényben sütkérezni kicsit Silla partjain!
Egészségedre!
hanguktaekwondoo 2018 febr. 05. - 18:55:06
(232415/239045)
Iliona a lényeget nem érti a nõ kapcsán.
Õ az egyetlen a filmben, akin végig nincsen álarc.
Ilyen szempontból talán õ a legnemesebb karakter az egész filmben.
Hétköznapi hõs, aki amellett, hogy túl akar élni, emberét is felszínen tartaná -a maga módján, a maga eszközeivel.
Még csak nem is jelentéktelen; átlagos ember, ilyenbõl van a legtöbb; mindegyik tud ragyogni, ha rendesen karbantartják testi -lelki kertecskéjét.
Én például kimondottan kedvelem a mezõk vadvirágait is. hidden treasures és egyéb mikroszépségek. ilyenek.

Beleszeretett anno a késõbbi férjébe, s mivel az, látens homoszexualitása folytán, meglehetõsen passzívan viselkedett, érzelmeivel nyomást gyakorolt rá, mire a lütyõ beadta a derekát és elvette feleségül a neki egyre kedvesebbé váló nõt-
Ezen nincs mit félreérteni, ez feketén -fehéren le van beszélve a filmben.
A kölyök már a legelejétõl pikírt, a "szóval behálóztad" benyögése amellett, hogy paraszt, mert épp vendégként van jelen, tapintatlan is.
Ráadásul kettejük kapcsolatának lényegét nem látja.
Egyrészt hamarabb született, másrészt kívülálló.

Ez a nõ nem behálózott, meg nem sumákolt.
Teljesen természetes reakciókat adott a számára abszurd helyzetre.
Megfigyelésem szerint, 10 nõbõl 7-8 tutira így tenne.
Mivel a férfi végig passzív volt, a nõ nem érezte magát biztonságban mellette.
Ezért félt, de durván abszolválva.
Emiatt volt mindig a seggibe -gondoskodásában is ott volt a félelem, nehogy egyszer elhagyja.
A haja is a bizonytalanságot, azt a belsõ elhagyatottságot szimbolizálja
szinte önmaga elõl bújt, a világ elõl.
Hiába szerette a férfit, nem tudott mellette kivirágozni.
Inkább virágzó fákat festett.
Ki volt élezve a necces pillanatokra -ezért is ismerte fel a "vetélytársat" szinte az elsõ pillanatban.
És, amikor a két csávó színpadon volt, már vágta, hogy kiáll a rúdja, de most már a realitásban is.
Szegényke, persze, hogy mindent megpróbált. A férfiért is, aki olyan könnyen sodródik és akinek õ biztos kikötõt nyújtott, amit a másik nagyon tudott becsülni.

A Boldog vagy? kérdést majd mindenki egy síkon értelmezi.
Nem az unalom volt itt a mozgatóerõ, hanem egyfajta csendes, eseménytelen meghittség.
Mintha 30-40 éves házasok lennének, akik a kapcsolatot barátságra alapozták.
Nem célravezetõ azt szajkózni, ami valahol megjelent.. Ez vonatkozik bármilyen témára A vélemény-applikáció igen déndzsörösz, végén nem tudni, hol kezdõdik az önálló vélemény és hol a másoké.
A nõ és a férfi között meghitt viszony volt; nem tombolt ugyan a szerelem, de nagyon sok kapcsolatban pont ez az erõs barátság adja a kõkemény alapot.
Kifejezte ezt több, kiívülálló számára csak másodpercre érzékelhetõ gesztusuk; félszavakból is értették egymást.
Ugyan a kis ribanccal milyen erõs vót a szeretet? höh.
Dettó ez vonatkozik arra a klisére, hogy középszerû színész volt ez a Walter.
Ezt ugyan honnan a tökömbõl vesszük?
Ja, mer a kiscsávó beszuggerálta?
ja. értem.

Aki állt már valaha színpadon, vagy foglalkozott ilyesmivel esetleg forgott ilyen körökben, az tudja: az idõsebbik fickónak volt tartása és szuverén egyéniség volt, ha képlékeny és sodródásra is hajlamos.
A másik pedig egy kókler, aki szexuális hatalmával óhajtott visszaélni, csak aztán a fagyesz visszanyalt hálisten. legalább ennyi.
persze, miután belekényszerítette a másikat egy olyan helyzetbe, ahonnan õ lépni már nemigen tudott, csak egyfelé. ahogyan nem tudok könnyet ontani a kis fajdkukiért, úgy adok igazat Walternek a döntését illetõen.
Mert, akinek tartása van, az csak így dönthet egy ilyen helyzetben.
Hiszen a másik
nem
nyúlt
utána.

Alig találtam olyan képet errõl a kiélt fejû fazonról, ami szalonképes lenne
Illiona 2018 febr. 05. - 15:44:29
(232414/239045)
Method
A feleség: mennyit beszélünk errõl a jelentéktelen nõrõl:)
A haja nekem sem tetszett, számomra ennek azért jelentõsége van: az arcába hulló haj jelenti a hamisságot, a másnak mutatom magam érzését, az õszintétlenséget.
(hány meg hány példa van erre: Dojin a Jumongból, (vagy a Szél Királysága??) ???) a felügyelõ a Bad Guysból stb...)
A feleség egy kicsinyes valaki, aki hozzáment a hires szinészhez, õ kevésbé volt érzelmileg érintett hajdanán, mint a férfi.
A film elején beszélgetnek, és kérdezi hogy "boldog vagy". Ez olyan elcsépelt, minden valós választ nem lehetõvé tevõ párbeszéd!

Hiszen van olyan hogy boldogság? Csak kérdezem!
Nincs, csupán boldog pillanatok vannak, és csak rajtunk áll, hogy vagyunk -e annyira tudatosak, hogy ezeket abban pillanatban észrevegyük és tudatosan megéljük.

A feleség egyetlen pillanatra nem hagyja békén a férjét (az urát- akartam irni, de ez nem megfelelõ ) kifejezett kérése ellenére ebédet hord neki, utána megy a piacra, és rákényszeriti az általa választott láncra, utánaszökik éjszaka a szinházba, kicsinyesen leskelõdik, beül a próbákra, mintha lenne ott keresnivalója, és erõszakosan szexre akarja kényszeriteni a másik akarata ellenére!!!, meglesi a füzetét, hogy mit is irt (vagy nem irt) bele, Festõmûvésznek képzeli magát, de csak egy festõ, aki borzalom, milyen képet fest, ott a falon, egy szürke nyomasztó kép! Walter dönthet: a középszerû feleség vagy a szép fiatal fiú! És bár belekóstol a szabadságba, de mégis a regi jól bejáratódott "langyosban " marad.
Ott ahol eddig is volt, ahol örökre lennie kell majd. Ez ezután már a tudatában lesz, vagyis mindennap szembesül majd a választása következményével.

Egy barátnõm, (nem korearajongó) akivel néztük ezt a filmet azt mondta: ha megnyerte, hadd vigye.
Amikor elõször láttam a filmet nagyon elkeseredtem, ezt a filmet Lee Joon mennyivel jobban el tudta volna játszani, de azután megszoktam ezt a fiatal fiút, végül is lehet hogy elõny az, hogy nem ismerik még. (Lee Joon pedig mint tudjuk - katona október 26 óta, még sokáig. )
Illiona 2018 febr. 05. - 15:09:38
(232413/239045)
persze: úgy szólal meg...
Illiona 2018 febr. 05. - 15:07:34
(232412/239045)
Method
Próbálok válaszolni, de annyi mindenrõl irtál, hogy csak na!
elõször is a "módszer". Végül is ez a film cime, tehát erre hegyezõdik ki a film is.
Hogy Wakter alkalmazta-e, vagy egyáltalán szokta-e alkalmazni, azt én kétlem.
Hiszen egy nagyon egyszerû, középszerû szinészrõl van szó. Lehetne több, jobb, mûvészi is, de ennyi fért az õ személyiségébe. A végére ez egész biztosan kiderül.
A feleség felrója neki, hogy minden szerepnél ez van, mintha hiba lenne! Hát ha pékhez megy hozzá, akkor meg lisztes lesz, nem?
Vagyis Walter csak egy középszerû ember, akinek csak a szakmája az, hogy szinész, de mûvészi magasságba nem emelkedik, bár most megtapasztalhatja azt hogy mi is ez, de marad.
A fiú az más. Õ még csak most próbálgatja, mit is jelent a tehetség, a hatalom mások felett. Bár már régóta volt a rivaldafényben, de azt mondták az elején, hogy kényszerszüneten volt motorbaleset miatt, vagyis volt arra ideje és módja, hogy átgondolja, mi is legyen.
Elõször csak flegmán viselkedik, de már ekkor is tudatos, ez látszik sok kis részletben. Elõször ugy gondolja, hogy majd Walterrel közösen felépitik a darabot, a személyiségeket, de ráismert arra, hogy Walter ehhez kevés. Akkor amikor elmentek kellékeket vadászni, és utána az autóban látja a kispolgár Waltert sétálni a feleségével.
Ekkor dönti el, illetve ezután hogy egyedül megcsinálja, a módszer alapján majd feltüzeli Waltert.
A garázsban látjuk is, (a csók közben persze... ) ahogy átveszi az irányitást, nagyon is kifejezõ az, ahogy a csók közben megforditja a kezdeményezést, és ezután már ugy van minden, ahogy õ elképzelte.
A szabadság, illetve felszabadultság neki ismerõs, de Walter számára ezek ismeretlenek, és élvezi is.
Persze hogy õ is megég, illetve legalábbis megperzselõdik.
Nekem az is mindent elmondó volt, ahogy Walter a darab után szólal meg, mintha csak kenyérért küldték volna le a sarki boltba! (Amikor kérdi, hogy a társa nem jött le a szinpadról.)
Illiona 2018 febr. 05. - 13:25:48
(232411/239045)
Ha hétfõ akkor Box Office!

ez a hét is tartogat meglepetéseket, bár már Micike emlitette, de az Along... megkozelitette az Ode to My Father nézettségét.
Nem tudom, a következõ hetekben mennyi van még a filmben, biztosan lesznek, akik ujra vesznek rá jegyet, és megnézik ujra.
Akkor pedig a 2. legnézettebb film lesz Koreában!

Nekem az Óda Apámhoz is nagy kedvencem volt, az Alongot pedig még nem is láttam (trailert sem) de azért szurkolok!
https://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2018-02-02-~-2018-02-04-115208.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook,

Kép: az Along... poszterképe.
(bár mostmár kavarodik a gépen egy csomó Tribes fotóval...
hanguktaekwondoo 2018 febr. 05. - 13:12:58
(232410/239045)
Kedves Micike,
bár elég sok ponton nem értek egyet a film kapcsán leírt véleményével
-idáig azt hittem, hogy a port koreai szekciójában csak Min-Rinnek voltak önálló gondolatai, miközben -miután /meg/nézte a filmet
-de örömmel látom, hogy Ön is utána olvasott.
Ahogy nézem, alaposan -örülök, hogy Ön nem szexista és Min-Rin hsz.-ait is elolvassa, nem csak az enyémet.
Mert bizony, vannak a porton olyanok, akik csak az enyémeijeit szeretik, ezért az ismerethalmazuk sosem lesz tág, eredeti
és széles mint a patázott rónaság.
no.

Ha megengedi, tennék néhány észrevételt -hosszú kávét vettem és meglehetõsen forró; amíg kihûl, úgy vélem, hasznos tevékenységet bonyolítok le, amennyiben Ön nyitott egy másik nézõpontból történõ megközelítésre.

Nos, Micike, sajnos, nem tudok egyetérteni Önnel abban, hogy Walter lezárta magában a cuccot. Egy nagy frászt.
Micike, egy hím, amennyiben lezárt magában vmit, nem néz ki úgy, mint aki lúszarba harapott. hanem csinccsa lezárta magában és ez a pofalemezen is látszik.
Aki itt picsogva-nyifogva lezárta az ügyet -maj bisztossh megírja egy jóadag balladában, amivel rengeteg zsét kaszál- az a büdös kis pöcs volt, akitõl nagyobb ribanc a világon nem kell, de ezt a woojinban ahogyan ön is olvasta, már maradéktalanul kifejtettem.

Továbbá: a kiscsávó sosem robbant volna a nõre, mert olyan full meleg, mint az asztmás sparhelt karácsonykor. Az más kérdés, hogy érdekbõl bármit
-hiszen az idolokat eleve úgy választják ki a tömegbõl, hogy egy kis tunning, oszt érdekbõl bármit.
Így manipulálhatóak aztán õk maguk egész életükön át -ezáltal tudják õk is manipulálni tágabb környezetüket a marhaságaikkal. De ez más tészta, meg a korea szekció népeit mindez vajmi kevéssé érdekli, lényeg a hot nyálas köd :-))
A nõt végig egy veszettül féltékeny nõ szemével méregette, akár a gyilkolásig tudott gyûlölni a nyomorult.
Azt végképp nem értem, a nõi fõszerepre miért ezt az ortopéd hölgyet választották, akit nem elég, hogy egérarcúra mûtöttek, de még a szája a is félreáll és pösze is.
ez most az trend?

A method -acting egy káros marhaság, errõl is írtam.
A film valójában nem a method -actingrõl szól -bunda a bundában, kifordítva- hanem két ember magánéleti kapcsolódásáról.
a módszer volt az impulzus, ami meggyorsította az eseményeket.
De a method -acting közben csak vigyorgott, mert õ tudta a legjobban: itt már senki nem a szerepet játssza, hanem saját életüket élik.
Ezért -is- veszélyes ez a módszer.

Akinek viszont itt nem volt egyénisége, az a vendégszereplõ félistenke, akit, mint a vizet, olyan edénybe töltesz, amilyenbe akarsz -felveszi az alakját.
Ennek a Walternek volt egyénisége: kiszolgáltatottságát a legelejétõl észre lehet venni, az elõ pillanattól hat rá a kis prüncessz.

Ugyanakkor, jó meglátás, hogy a kispöcs alapvetõ konviktus -problémája -nem elírás!- hogy nem ismeri a kötõdést. Konkrétan sérült.
Az összes idol sérült, mert az egyik legérzékenyebb korszakban egészségtelen életmódot és kapcsolatrendszereket kényszerítenek rájuk.

Ez a Singer
-aki, mint hallható, még tisztességesen énekelni sem tud; bajadérok szégyene, még jó,hogy ült és nem rázta hozzá a seggit-
a maga módján beleesett a tõle jóval karizmatikusabb csávóba, kicsit szórakozott vele
aztán viszacsücsizett az eleséggel megrakott kalitba.
Nekem ilyen kanárimadaram lenne vazze visszakézbõl tekerném a nyakát.

Ellenben az a másik legbelül szétfetrengte a lépét, mert atomjaira trancsírozta egy ilyen kis köcsesz.
Ez a Walter, Micike, nem szakmunkás volt. hanem profi. csak annyi, hogy emberbõl csinálták.
pont az ellentéte mindannak, amit a kiscsávó nagy igyekezttel fel tudott mutatni.

Jelen korunk egyik cinikusan perverz jelensége, hogy manipulatív módszerek bevetésével a valódi tehetségrõl/ mûvészrõl -aki idõt, energiát, életet fektetett be évek során fejlõdésébe- megpróbálják bebizonyítani, hogy csupán szatócs vagy egy a sok hozottmalac közül.
lsd tehetségkutató mûsorok
vagy ez a filmecske.
Caffee 2018 febr. 05. - 12:18:29
(232409/239045)
Sziasztok, bár nem láttam a filmet, de olvastam az összefoglalóidat és beugrott a Sztanyiszlavszkij módszerrõl egy régi történet Magyarországról
http://www.blikk.hu/aktualis/szinitanodat-nyitott-az-ozdi-fojtogato/8llz04l

Namost, ez a dilis elég sajátosan értelmezte a módszert, mindenáron pont halálélmény-közelbe akarta vinni a nõket. Beteg.
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 05. - 11:52:58 10/10
(232408/239045)
Szép napot Mindenkinek!
Ez este lemaradt, már nem volt hozzá idegzetem, hogy a telefonomról elküldjem, de kapcsolódik a témához.
Walter... kontra "Daniel"...

"...Daniel Day-Lewis a method acting elõ szobra, együtt él és lélegzik a szerepeivel, még a visszafogottságot is olyan iszonyatos erõvel és alázattal képes átadni, ahogy nagyon kevesen."
http://m.filmtett.ro/cikk/4777

Egy színészlegenda méltó búcsúja.
Ha Paul Thomas Anderson alkot, az minden filmrajongó számára ünnep. Noha a legutóbbi, Beépített hiba címû filmje nem aratott osztatlan sikert, kevés nála kiegyensúlyozottabb és egyedibb látásmódú rendezõ él Hollywoodban. A Fantomszál azért is érdekes, mert ez a háromszoros Oscar-díjas színészlegenda, Daniel Day-Lewis utolsó szerepe.
https://www.puliwood.hu/kritikak/fantomszal-kritika-242960.html

A film magyar feliratos elõzetese: https://youtu.be/PQjPmmUGufcn
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 05. - 03:17:31 10/10
(232407/239045)
Muszáj nyugovóra térnem.
Jó éjt, szép álmokat, a dolgozóknak/iskolásoknak induljon jól a hét! :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 05. - 03:14:35 10/10
(232406/239045)
Ezt a filmet szerintem egyszer elcsíptem a tv-ben, de csak úgy félig-meddig láttam, az elejérõl lemaradtam.
Mindig leragadok, ha ázsiai arcokat látok, hátha lesz ismerõs - és marha büszke voltam magamra, amikor felismertem Jang Dong-Gun-t. :)))
Érdekesnek tûnt a sztori, ha jól emlékszem, a japán gyarmati idõszak keveredett a jelennel.