Illiona 2018 febr. 21. - 21:06:17
(232505/239045)
Lilo elkészitette a magyar feliratát az Along With The Gods cimû mozifilmnek.

ez a film jelenkeg Dél-Korea 2. legnézettebb filmje, december 20.-án mutatták be, de most már mi is nézhetjük rendes magyar felirattal.

Köszönet a fordításért!

Én már megnéztem aznap, amikor kijött az Avistán, és most akkor ujra!
Gyönyörû fényképezés, látványos képek, jó forgatókönyv, szerintem maga a tökéletesség!
Illiona 2018 febr. 21. - 16:27:55
(232504/239045)
itt egy videó -3 perces- a Golden Slumber cimû mozifilmrõl, forgatási jelenetekkel, poénokkal, és egy jó zenével.
Nem lesz ez egy rossz mozi!!!

https://vimeo.com/256777354
Illiona 2018 febr. 21. - 08:18:26
(232503/239045)
Mr sunshine

kép: lee Byung Hun a filmsorozatban.

A sorozat a japán megszállás idején játszódik, a 20. század elsõ felében.
Illiona 2018 febr. 21. - 08:15:45
(232502/239045)
Mr Sunshine
ujabb részletek a júliusban bemutatásra kerülõ sorozatról:
A nõi fõszereplõ az eddig mozifilmekbõl ismert Kim Tae Ri lesz, aki a A Szobalány cimû filmben játszotta a cselédlány szerepét.

A másik fõszereplõ - ahogy már irtam itt- Lee Byung Hun.
Vagyis két nagy mozi szinész fogja nekünk prezentálni ezt a sorozatot.
Nagyon jónak kell lennie a forgatókönyvnek ahhoz, hogy ez a munka megérje nekik!!!
mindenesetre majd meglátjuk!

Kép: Kim Tae Ri
Illiona 2018 febr. 20. - 17:50:02
(232501/239045)
Cross 7-8 epizód

Eza soroza tmost tart a felénél, és továbbra is nagyon izgalmas.

Jók a karakterek benne, egészen más, mint a Misty, de nem rosszabb annál.
Ez a sorozat sok kórházbeli epizóddal, és sok börtönviselt ember alvilági cselekményei körül játszódik.
A szervkereskedelem tudjuk, hogy jelenleg is divik arrafelé, és fog is lenni, amig nem tudják a szerveket mesterségesen elõállitani.

De van valami, amit még nem tudtunk mi sem, és a fõszereplõ fiú sem összerakni, kell egy összekötõ kapocsnak lenni a kórház, és az alvilág között.
Nagyon izgalmasan tárja fel a dokink ezeket a rejtélyes összefonódásokat Hol õ van elöl, hol pedig csak az események után kullog, veszélybe sodorva magát.
De hogy szem elöl téveszteni a célt, vagy a bátorsága megbicsaklana, na olyan nincs.
Nagyon szimpatikus, ahogy küzd az igazságért.
Kép: a fõszereplõ
Illiona 2018 febr. 20. - 16:50:26
(232500/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki? Filmet néz?

arról már irtam hogy mitõl illetve kitõl õrülnek meg a kinai nõk, de ezektõl a magyar - kinai fiúktól is mind Kinában, mind Koreában.

http://www.insight.co.kr/news/140640

és nem igazuk van?
Illiona 2018 febr. 19. - 13:51:12
(232499/239045)
Ha hétfõ akkor Box Office!

most nem sok ujdonság van, nem kellett meglepõdnöm.

https://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2018-02-16-~-2018-02-18-115651.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Ami érdekes lehet, az a Golden Slumber, nagyon jó a nézettsége, és Kang Dong Won neve is garancia.
Na majd meglátjuk, ha megláthatjuk!

Kép: KAng Dong Won
Illiona 2018 febr. 19. - 03:07:31
(232498/239045)
"Park Chan Wook rendezõ "The Handmaiden" címû filmje a 2018-as brit Academy Film Awards-on nyert!

A Brit Filmmûvészeti és Televíziós Mûvészeti Akadémia (BAFTA) éves rendezvényeként a ünnepli a filmipar évente elért eredményeit. Az idei ünnepet február 18-án (helyi idõ szerint) tartották a londoni Royal Albert Hallban.

"A Handmaiden" lett az elsõ koreai film, amely díjat nyert a BAFTA filmdíjakban. Az elsõ koreai film, amelyet a díjakért jelölnek ki, a film az "Angol nyelv" kategóriában a Legjobb filmre jelölték, és "Elle", "First They killed my Father", "Loveless" és "Salesman" ellen szólt. ”

Park Chan Wook és a színészek nem voltak jelen az eseményeken, és késõbb fogják fogadni a BAFTA trófeát."

https://www.soompi.com/2018/02/18/handmaiden-becomes-1st-korean-film-ever-win-bafta-film-awards/
Illiona 2018 febr. 19. - 02:37:10
(232497/239045)
Ha megnézitek a videót egy ismerõs arcot is fel lehet fedezni:
Wang Feng, aki a Wolf Totem dalát is énekelte.(amikor már a betûk mennek)
Most ebben a versenyben is versenyzõként tünik fel, de a dalai olyan discosak, vagyis nem éppen az én izlásemnek megfelelõ.
De persze minden megbocsátva neki, a farkasos dal miatt!!

Csak az izléstelen gagyi mikrofon ne lenne!!!

https://www.youtube.com/watch?v=pxkpOoBHgzQ
Illiona 2018 febr. 19. - 02:24:34
(232496/239045)
Már irtam arról hogy most megy a kinai Hunan tv-n a The Singer cimû verseny uj szériája.
Tegnapi , 6. adásból hoztam egy dalt: ez a fiú teljesen levette a lábáról a kinai nõket, majd megõrülnek érte,
Láttam repülõtéri jeleneteket, õrjöngés a köbön.
Tavalyelõtt a koreai Hwang Chi Yeul volt az abszolút sztár, tavaly a kazahsztáni Dimash Kudaibergen, idén viszont ez a fiatal srác:

https://www.youtube.com/watch?v=tmeFDVlIRkM

A neve: Hua Chenyu
bár már késõ este van, de ne feledjétek a hangerõt feltekerni!!!!
Illiona 2018 febr. 18. - 20:27:25
(232495/239045)
Go Joon egy másik fotón

Ezeket a képeket a facén kaptam egy ottani ismerõstõl, ugyanis a googleba beütve a nevet összesen 2 db képet adott ki!!!!!

Nagyon rejtõzködik a fiú! Fiú? 40 éves!!!
Illiona 2018 febr. 18. - 20:21:39
(232494/239045)
Kép: Go Joon

a valamikori volt szeretõ

és itt az elsõ OST is, nagyon jó képek a sorozatból, tulajdonképpen néhány izgalmas pillanat:

https://www.youtube.com/watch?v=tsDYS7y3krM
Illiona 2018 febr. 18. - 20:12:56
(232493/239045)
Misty 6

Pár szót irnék a fõszereplõnõrõl is, aki nagyon "megvett" engem, Kim Nam Joo a szinésznõ neve, jelenleg 46 !!! éves, és simán eljátsza egy 36 éves nõ szerepét.
Fiatalon már elhatározza, hogy tényfeltáró ujságiró lesz, és eljut egészen addig , ameddig csak lehet.
A legfontosabb számára a karrier. Emiatt szakit a barátjával, akivel szoros, érzelmi és érzéki kapcsolat füzte, hiszen együtt is éltek, és forró együttléteik emléke még mindig benne él! (diplomatikusan fogalmazva). (Ezzel a fiúval utána csak a gyilkosság elõtt egy hónappal találkoztak ujra, a csóró fiúból ünnepelt golfjátékos lett.)

Feleségül kéri egy ügyész, aki késõbb otthagyja az ügyészséget, és állami védõ lesz, aki szereti õt. Szereti benne a gátlásokat nem ismerõ, szókimondó nõt, aki mindig harcol az igazságért, a gyengékért, soha semmitõl nem ijed meg, már az 5. elismerést kapja, szereti a kapzsiságért, hogy egyre följebb jusson.
De persze a szerelem az egy illanó valami, az elsõ nagy összetûzés, amikor a nõ teherbe esik, és elveteti a gyereket, neki a karrier a fontos, ez rossz idõzités.
A férfi meg pofára esik: Hát õ ugy hitte, hogy majd megváltozik!?
Nem, a nõ soha nem is akart gyereket, soha eszébe sem jutott. Pont olyan volt, mint a mai amerikai és európai nõk bizonyos százaléka: a karrier, és nem kell senki. A férje sem kellett volna, ha az nem erõlteti, és nem igér neki ujabb karriert! Nem otthont igért, és jó fizetést, hanem karriert!
Emiatt érzem nagyon álságosnak a férj viselkedését!
Aztán itt vagyunk, amikor a sorozat kezdõdik: a feleség találkozik az egykori szerelmével.
Soha nem csalja meg a férjét, végig hûséges marad hozzá.
Soha nem nyujt mást a férjnek, mint amiben elõre megállapodtak.
A férj azonban nem hisz neki, õ is õt gyanúsitja, de kötelességbõl melléáll. Felajánlja magát :))))))
Késõbb, amikor a nõ bátran kiáll a gyanusitgatások ellen, akkor mégis hinni kezd neki, de azért még mindig nem õszintén.
A férj legszemetebb húzása, amikor a felesége mellett kiáll, igy megakadályozza, hogy egy igazán tehetséges ügyvéd védje!!!
Odatolja magát, és nem is hisz a felesége ártatlanságában.
Ugye csak az a segitség, amit kérnek tõlünk! amikor valaki nem kér, az ugye egy terhes adomány.
Mert õ nem is tehetséges, csak az apjának vannak jó kapcsolatai!!!!
Ez a nõ pedig mindig mindenkin azonnal átlát, utánanéz, cselekszik, mindig a férje elõtt van egy lépéssel.
Ez még csak a 6. rész volt, vagyis bármerre lehet hogy fordul a történet.
Én csak remélem, hogy nem lesz a vége egy rózsaszin vattacukor történet, amikor a nõ szül 3 gyereket, és boldog feleségként él a lúzer férj oldalán, reménykedve egy busás örökségben!
Illiona 2018 febr. 18. - 19:31:48
(232492/239045)
Misty 6

Ma sikerült megnéznem a 6. epizódot magyarul, azért egy csomó minden kiderült a feliratból.
Spoiler

Im Tae Kyung (az énekes) elsõ szerepe egy gyilkosé, aki 19 évet ült le a börtönbe, épp most szabadult. Elment a fõszereplõnõ férjéhez, aki ugye ügyvéd jelenleg, és munkát kért - és kapott. Egyenlõre csak megfigyel és követ, ezt adták ki feladatul, de majd csak megtudjuk, mi motiválja igaziból, hiszem a börtönben már kitüntetett figyelemmel kisérte a fõszereplõnõ megvádolását, illetve az ezzel kapcsolatos sajtó hireket. Itt nekem gondom volt az idõvel, hogy éppen hol és mikor vagyunk, hiszen ugy tünt, mintha hamarabb követte volna a férfit, és a nõt, de lehet hogy nem figyeltem eléggé.

Most lett világos ki az a fickó, aki a temetésen tünt fel, és annyira arrogánsan viselkedett a fõszereplõnõvel.
Õ a meggyilkolt (vagy csak meghalt) Kevin Lee volt menedzsere, segitóje, de iszonyúan el van adósodva, több tizezer dollárt veszitett lóversenyen!
Egy soha el nem apadó pénzforrást jelentett volna neki a nõ, ha az hagyja magát zsarolni, de nem hagyta!
Mert vele szembenézni, és határozottan, bátran viselkedni !

Kép: a férj. Nos a volt szeretõ a golfjátékos halálával egyre többet van a képernyõn, én nem örülök a cserének.
Ji Jin Hee örökké búbánatos arca, és feszült testtartása kicsit már unalmas.
Már az I Have a Lover cimû 50 részesben elkezdte, itt is folytatta. Oké, persze megvan az oka is rá, a szerepe szerint: gazdagék elkényeztetett gyereke, aki szerelem nélkül vett el egy nõt, aki sikeres lett (hiszen emiatt is ment hozzá) mig õ lecsúszott. Minden héten együtt ebédel a z anyjával, aki számonkéri rajta a nem létezõ gyereket (gyerekeket). Nem érdekli a papa üzlete, aki nyomorékon tengeti napjait, és dolgozni kénytelen, hiába az üzleti világ kemény.
Ezek miatt soha nem mosolyog, a szemöldökét mindig összehúzza (mint Rózsa Sándor), mindig panaszosan szólal meg, folyton szótlanul tesz szemrehányást a boldogtalanságukért, meg szóval a gyerektelenségért.
Most gondoltam hogy ebbõl ki fog törni, ebbõl a búskomorságból, de még most sem igazán tud hinni a felesége ártatlanságában, csak eljutott odáig (hatalmas töprengések árán) hogy legalább ugy tesz, mintha hinne benne.
De a mai 6. részben egyértelmû lett, hogy a papa kapcsolatait felhasználja, hogy semmiképp ne vádolja meg az ügyészség, még akkor sem, ha bebizonyodna, hogy mégis a nõ volt !
Illiona 2018 febr. 18. - 19:04:26
(232491/239045)
Szia Dorombka!
Jó hogy jöttél, és köszönöm a jókivánságokat!
Illiona 2018 febr. 18. - 19:02:30
(232490/239045)
Sziasztok!
Az ocean's Elevent én láttam anno többször is, de hát itt látszik meg, hogy sokkal idõsebb is vagyok.
De én már ujra biztosan nem nézem meg. Kapok amerikai filmeket egy filmklubban, amiket kielemzünk (mások kielemeznek) de egyszerûen nem birom megnézni sem.
Miközben a többiek áradoznak hogy mennyire jó! De már a szinkron is zavar!
Én ugy tünik maradok örökre a koreai és kinai filmeknél.
Ebben a filmklubban egyetlen koreai filmet elemeztek ki, de akkor még nem voltam tag: a Tavasz, nyár, õsz, tél, és ujra tavasz cimût, amit már mindannyian láttunk.
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 18. - 16:43:41 10/10
(232489/239045)
Amikor ezt írtam, akkor arra reagáltam, amit Edimirrel írtatok róla, és nekem akkor az jött le, hogy "meg kell védenem" ezt a filmet... :)))
Tkp. hasonlókat írtál, mint most is, talán Edimir volt kritikusabb, de ezzel nincs semmi gond. Jó kis film ez. :)
http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=3843870&postorder=desc&result_per_page=45&highlight=3843870#3843870

Õszintén szólva az amerikai eredetit még sosem láttam egyben, mindig csak éppen hol itt, hol ott belepislogtam, ha volt a TV-ben. De egyébként sem láttam egy csomó amcsi filmet, ami elvileg "alapdarab".
Be vagyok szûkülve na, nincs mit tagadni, ha van idõm, koreait nézek, azokért viszont akár órákig tudok kajtatni a neten... :)))

A tábor remélem, összejön valamikor nekem is.
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 18. - 16:39:42 10/10
(232488/239045)
Sziasztok, szép napot!

Szép ez a kanna, jó, hogy hoztál egyet, már régen volt. :)
Kapsz érte egy macit. :)))
9/10
offtopic
dorombka 2018 febr. 18. - 09:06:03 9/10
(232487/239045)
Hát akkor beköszöntött a kutya éve...sok BOL-DOG-ságot és minden egyéb jót kívánok mindenkinek !

...és már régen volt kanna...

akkor újévi ajándéknak, jól jöhet ez egy hideg, havas napon :)
http://www.bellacor.com/productdetail/a-and-b-home-fd69858-florence-de-dampierre-by-ab-home-blue-and-yellow-ceramic-tea-pot-1639748.htm
Illiona 2018 febr. 18. - 08:39:57
(232486/239045)
mai insta kép: Lee Jung Jae (THe Thieves pl.) és Jung Woo Sung (Steel Rain)