10/10
offtopic
micike_MSc 2018 márc. 05. - 21:23:03 10/10 Előzmény Illiona
(232565/239045)
A Mr. Sunshine-ban még nem tudjuk, hogy alakulnak a dolgok, de muszáj volt valami Lee Byung-Hun-osat néznem.
Eddig csak az IRIS-ben láttam, pedig rengeteg filmben, sorozatban szerepelt már.

Úgyhogy elõvettem a Happy Together-t: 1999-es, 16 részes - és véletlenül SSH is szerepel benne. :))))
(Írtam is róla a szokásos tömörséggel az oldalán.)

Majd 20 évvel ezelõtt nemcsak õk voltak fiatalok, hanem Kim Ha-neul és Gianna Jun is...
Kép: 3 fõszereplõ + a kedvenc Nagypapám a Miss Granny-bõl (itt mint Kim Haneul apja, LBH edzõje: Park InHwan)
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 márc. 05. - 21:11:24 10/10 Előzmény Illiona
(232564/239045)
"Vajon a feliraton mi az, ami nem látszik?"

Minden erõnkkel seg-ÍTJÜK
Korea népének szabadság-HARCÁT!

Gondolom én. :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 márc. 05. - 21:07:23 10/10 Előzmény Illiona
(232563/239045)
Isten bizony, meghallgattam, de még mindig nem tetszik igazán. Ez lehet, hogy valami kínai rock, mert szemmel láthatóan mindenki ismeri...

Singer meg (ahogy írtunk róla eleget) nekem pont nem volt szimpi a Method-ban.
Ez a fiú ilyen szempontból mindenképpen szimpatikusabb, külsõleg is tetszetõsebb az én ízlésem szerint, ha már.

De míg pl. Dimash esetében még a versenytársak is elhûlve-csodálkozva-gyönyörködve hallgatták, itt ezt nem látom.
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 márc. 05. - 21:02:18 10/10 Előzmény Illiona
(232562/239045)
El sem hiszem, hogy Te ezt még nem láttad! :))))

Bár nekem könnyû, aurám bírja õket, gyerekek is be vannak idomítva, egy idõben állandóan ez és az IHM életmû szólt itthon.
Itt egy klip az õsidõkbõl: Ráncdalfesztivál.
Sipos Peti mint Karel Gott... :)))))
https://www.youtube.com/watch?v=WN27bgF3-ew

A szombat esti bálban is volt kérésre, röhögve tánceváltunk rája... :))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 márc. 05. - 20:52:35 10/10 Előzmény Illiona
(232561/239045)
Olvasom itt is és a Dél-Koreás topikban is, amit írtok a sorozatról
Hogy lesz-e magyar felirat, én sem tudom, de Lapishun korábban jókat írt róla, igaz csak az elsõ rész után.
Bár most a Tribes-t fordítja, de ki tudja... :)
http://a-pop.eu/cikk.php?id=91
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 márc. 05. - 20:43:30 10/10 Előzmény Illiona
(232560/239045)
Az I can Speak biztosan helyes film, olyan Miss Granny-s sírva-nevetõsnek gondolom.
Megvárom Biri feliratát, úgy sokkal élvezetesebb (lesz).
Csak SSH esetében nem bírok a magyar feliratra várni, sokkal többre meg amúgy sincs idõm... :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 márc. 05. - 20:37:19 10/10
(232559/239045)
A plakátot elfelejtettem kisebbre venni, így viszont jól olvasható a jobb felsõ sarokban a 29. Palm Sprigs-i és az 53. Chicago-i Filmfesztivál felirat, bár nem tudom, ott mi történt a filmmel... :)
A "kamdoksang nomineitheu" mindenképpen valamilyen díjra való jelölésre utal, de most nincs kedvem bogarászni.
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 márc. 05. - 20:25:45 10/10 Előzmény Illiona
(232558/239045)
Szép estét Mindenkinek!

Mostanában elég sûrû programom volt (család, munka, egyéb...), amikor meg éppen volt több idõm, döglõdött a wifi meg a net... :)
Azt hiszem, az lesz a legegyszerûbb, ha visszafelé megyek a mondanivalómmal, aztán csak eljutok valameddig.

Box office: annyit azért hozzátennék, hogy:
1. helyen Lee SeunGi kosztümös filmje áll, 5 nap alatt 923.878 nézõvel (bár én tõle sem láttam mást, csak mostanában a Hwayugi-t, amivel - részben idõhiány miatt - el is akadtam a 14. rész után),
2. helyen pedig egy Little Forest c. film van, aminek a fõszerepében Kim TaeRi látható (nem tudom mirõl szól a film, de múltkor azt írtad, egyik kedvenc színésznõd); ezt szintén 5 nap alatt 686.339-en látták.

Viszont kíváncsiságból körülnéztem a várható filmek között és szembejött a Budapest Noir plakátja.
A Kincsem 0, azaz nulla db nézõje után (vetítették egyáltalán?, errõl nincs infó) már nem mondok semmit, csak annyit, hogy március 8-án lesz a bemutatója.
Ettõl függetlenül 152 nézõ/jegyvásárló már fel van tüntetve az oldalon... :)
Kolovratnik Krisztiánnak egyre reszelõsebb a hangja, pedig általában nem szokott zavarni.
A neve viszont nagyon "cuki" koreaiul, ahogy beleteszik a sok-sok lágyító hangzót, hogy egyáltalán ki tudják ejteni:
크리스티언 콜로브러트니크 - kheuriseuthian khollobeureotheunikheu. :)))
http://movie.daum.net/moviedb/main?movieId=117843

És egy cikk a filmrõl, innen a Port-ról:
https://port.hu/cikk/mozi/vegre-kapott-egy-normalis-elozetest-a-budapest-noir/article-47707
Illiona 2018 márc. 05. - 07:46:51
(232557/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Hogy telt a hétvége? nekem megadatott amire már régóta vágytam: semmi mást nem csináltam (napi 1 óra házimunkán kivûl) csak sorozatokat néztem, + 2 db moziffilmet!
Hétfõ lévén viszont munka van. :))))

És persze Box Office! (tudom hogy és-sel nem kezdünk mondatot, itt csakazértis!!!

https://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2018-03-02-~-2018-03-04-116173.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

A Golden Slumber cimû mozin kivül még ismerem az Alongot, és semmi mást.
Illiona 2018 márc. 04. - 11:33:48
(232556/239045)
Az I Can Speak cimû nagy sikerû mozifilmrõl már a multkor hoztam hirt, hogy feltették az Avistára, letölthetõ.

Mára itt az angol felirat is, ugyhogy nézhetõ is.
Illiona 2018 márc. 04. - 00:56:21
(232555/239045)
Misty 10

ez is nagyon izgalmas epizód volt!!!
A fejesek kétségbeesve, egy nagy fej már le is hullott.
Hiába, amikor már mindenki internetet néz, nem lehet ugy eltussolni dolgokat, mint régebben.

De hogy ki is ölte meg Kevin Lee-t, azt persze továbbra sem tudjuk, még mindenki "versenyben van"

Az Ázsiawikin olvastam a fórumot, és az egyik beiró többek között megemlitette Kang Tae Wook, a férj szüleit is, mint lehetséges gyilkost (illetve hát gondolom megrendelõt) Ezen ugyan elgondolkodtam, de annyira kevés információjuk lehetett, hogy bár utálták a nõt, de én mégsem hiszem, mindenesetre figyelemmel kisérem.

ebben az epizódban Kevin már fel sem tünt, bár az ügyében nyomoznak, de közben hatalmi harcok is dúlnak, és róla mindenki már elfeledkezett.
Talán egy, a gyenge (a kifejezõbb jelzõket mint ki lehetne moderálni) nyomozó, talán az még emlékszik rá. De olyan pont mint anyám, hogy a régi dolgokat dátum szerint tudja, csak épp arra nem emlékszik, hogy mi történt a mult héten. Vannak jegyzetei Go Hye Ran multjáról, de hogy Kevinnel mi is történt az utolsó éjjel, arról semmi.
Kép: egy igazi nagyágyú, aki mindent a kezében tart: rendõrség, ügyészség, mindent irányit.
De most õ is kapott egy nagy pofont: kiderült, hogy a jól felépitett hálózatában lyukak vannak...
Illiona 2018 márc. 03. - 16:53:23
(232554/239045)
Misty 9

túl vagyok a 9. epizódon, szöveggel együtt ujranéztem, és pár dolog már világosabb.

Egy üzenet a társadalomnak, olyan szájbarágósan, hogy a nagy oligarchák világának vége, gyõz az õszinteség, a tiszta akarat, a politika tisztasága.
Persze ez nem olyan egyszerû, de ebbõl a részbõl ez a legfontosabb.

Itt ugye a férj, Kang Tae Wook, aki mindent megtenne a feleségéért, az elnöki szóvivõség kedvéért egybõl igénybe veszi a papa régi "urambátyámos" jól mûködõ kapcsolatait, ami nagyon sikeresnek is mondható
Egészen addig, amig be nem nyujtják a számlát: cserébe el kell hallgatni bizonyos dolgokat (épületek összeomlása, stb...)
Na ez nem megy, Go Hye Rant, a fõszereplõnõt nem ilyen fából faragták, õ mindig kiállt a tiszta hirek mellett.
És a botrány leleplezése után már másnap letartóztatják, gyilkosság vádjával.
A gyilkosságot ugyan nem õ követte el, de a volt barátnõje - az áldozat felesége - bemártja.
Nagyon kétértelmûen beszél: mintha célozna valami régi históriára, ami még a férje elõtt volt.
De ezt majd megtudjuk késõbb.
Kép: a ügyészek gyöngye: beveszi az özvegy meséjét, és mindenképp szerené Go Hye Rant becsukva látni, és férjével együtt megsemmisülni.
Egy egész napig örülhetett is a sikernek.
De csak addig
Illiona 2018 márc. 02. - 20:58:39
(232553/239045)
Misty 9. rész

Hû, ez a rész is izgalmas volt, illetve lesz holnap, ha meglesz a felirat.
De a kérdéshez a mai rész sem vitt közelebb: ki is ölte meg Kevin Lee-t???????????

A fõszereplõnõt letartóztatták, és még az elõzetesben üldögélt, végül is az összes lehetséges gyilkosjelölt több kevesebb idõre feltünt.
Vagyis továbbra is minden lehetséges!
A golfozó terhes felesége még mindig ármánykodik, az az egyetlen nem jut eszébe, hogy terhes, és volna ennek az életszakasznak egy kis emelkedett tudatszintje, amit meg kell élni, õ csak a bosszún töri a feját, meg a barátnõje férjének elcsábitásán.
Most a végén egy kicsit ellágyult ugyan , de ez már késõ.
Kép: a fõszereplõnõ
Illiona 2018 márc. 02. - 13:17:07
(232552/239045)
Misty

közben elolvastam amit a Dél-Korea topikban irt K. Judit, és Caffee a Misty cimû sorozatról.

egy érdekességre hivnám fel a figyelmet, ami SEMMIKÉPP nem fordul elõ a valóságban Koreában.
Senki nem megy ki a szabadba amikor tûz a nap, valamilyen védõeszközt mindenki használ. Fõleg a tehetõsebbeknél ez egy státuszszimbólum: a fehér bõr.
A kézre meg különosen ügyelnek: még az utolsó fizikai segédmunkásnak is van munkakesztyûje, nem hogy egy menõ golfozónak.
Vagyis a napbarnitott kézen a gyürû fehér csikja csak az irói fantázia torzszüleménye.

Amikor itt Szegeden készültünk a Korea Napra, és elõtte nap elmentünk a helyszinre, a koreai ugyfelem ( a táborlakók már ismerik õt és családját) valahonnan !!! elõvarázsolt egy kesztyût, és ugy pakolta a kárpitozott székeket.
Ahhhhh!!!!!!!!

Egy kép a forgatásról: természetesen szelfi!!!! "Idõsebbek is elkezdhetik"
Illiona 2018 márc. 02. - 09:39:12
(232551/239045)
ezt a képet akartam feltenni, de igy is jó...
Illiona 2018 márc. 02. - 09:38:24
(232550/239045)
Misty

a férj.
Ji Jin Hee formálja meg ezt a karaktert. Hogy jó szinész, azt tudtuk eddig is, itt is jól hozza a tétova, nyúlós, férfiatlan, papa - mama kedvence figurát.
Olyan kis esetlen. Nem képes dönteni, nem tud valaki mellett, akit szeret kiállni, mindig mérlegel, hogy bûnös, avagy sem.
Felvesz egy fájdalmas arcot, (eddig a sorozatban ezt az egy tekintetet láttuk tõle) Összevonja a szemöldökét ( mint Rózsa Sándor) és ennyi az összes tálentum, amit eddig megmutatott.
Hogy ez a karakter, amit el kell játszania, az biztos.
Hogy ez mennyire Ji JIn Hee saját karaktere, ez érdekes kérdés.
Az I have a Lover cimû sorozatban is ugyanezt a karaktert adta elõ, korábban ugy emlékszem, hogy a Love Letter cimûben láttam, itt - bár régen volt - de ugyanugy csak nyúlt. A régi Palota Ékkövét én nem láttam, hogy ott mennyire volt energikus?
Mindenesetre itt nem zavaró, hiszen a felesége is szélsõséges karakter - csak ellentétes irányba!

Itt is volt 0. epizód, pár nappal az 1. elõtt tették fel az Avistára, amiben egy beszélgetés volt, sok sok bejátszással. Itt is olyan természetellenesen ült a széken, miközben a többi szereplõ kényelmesen, nevetgéltek.

És a sorozat még csak félidõnél tart, vagyis bármi lehetséges
Illiona 2018 márc. 02. - 08:42:26
(232549/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki?

Péntek van, vagyis ma délután Misty!!!!

Addig néhány fotó

A fõszereplõnõ.
Izig-vérig karrierista, és NÕ!
De végig tisztességesnek marad. Hogy kiiktatja a fiatal és ambiciozus kolléganõjét: hát az meg is érdemli: ugy hiszi, elõre jutni nem a tehetség, hanem kizárólag a szex utján lehet!!
Érdekes jelenség, ebben az erõszakosságban élõ sztárvilágban egy ilyen karakter!!!
Hû marad a férjéhez, hû marad a munkájához, az igazi , õszinte hirekhez is.
Nem hagyja magát korrumpálni, és a méltóságát is megõrzi.
Illiona 2018 márc. 01. - 17:55:29
(232548/239045)
"hát ez hogy lett sztár?"

"világszerte hódit ez a z idiota risza,
meg az érthetetlen koreai rizsa...!

Találtam egy nagyon édes videót, egy Gangnam Style paródiát, ez hatalmas!

https://www.youtube.com/watch?v=on5E-Fw86Yk
10/10
Ljerk 2018 febr. 28. - 22:49:14 10/10 Előzmény Illiona
(232547/239045)
Az NHK a japán állami TV. Jól gondoltad, hogy hol lehet felllelni.
A címe: [NHK] Unit 731 - Elite Doctors and Human Experimentation - 720p HDTV x264 AAC - MVGroup - Documentary

Igazából nem akarom jelen pillanat megnézni - elég volt az Eyes of Dawnban az errõl szóló jelenetek, meg az 5 perces részlet a (doku)-horrorból.
Illiona 2018 febr. 28. - 21:16:10
(232546/239045)
Cross 9-10

Sokat gondolkodtam azon, hogy mit is lehetne tenni ez a szervkereskedelem ellen.
Mert hiába dolgoznak rajta a nyomozók, mindig lesznek akik meg tudják fizetni, és lesznek akiknek nincs lelkiismeretük ezt (mármint a szerveket) begyüjteni.
És mindig lesznek elesettek, akik kiszolgáltatott helyzetben vannak, akár a szegénységük folytán.
Koreában is biztosan van ilyen, de tudom hogy Thaiföldön, meg a többi távol-keleti fejletlenebb országban nagyon is divatos "szakma" ez.
Talán akkor fog ez eltünni, ha már a szerveket tudják a rendes sejtekbõl elõállitani mesterségesen.

De addig marad ez, jó témát adva a sorozatok készitõinek.
De a mozifilmeknek is, hiszen a kinai Paradox cimû 2017-es mozifilm is ezen téma kürül forog,
Annak idején, amikor megnéztem, irtam itt róla részletesen.

Kép: a 2 fõszereplõ a sorozat bemutatása elõtti sajtófotózáson.