Illiona 2018 ápr. 10. - 08:12:48
(232645/239045)
Sziasztok!
Tegnap semmi ujat nem tartalmazott a hétfői Box Office, igy nem is hoztam. Ha lesz olyan uj film, ami emlitésre érdemes, akkor majd ujra hozni fogom.
Hölgyeknek:
Viszont KOREAI kozmetikumok egyik oldalát böngészve találtam erre az (számomra legalábbis) szenzációs ujdonságra: Spray harisnya, vagy harisnya spray!
Egyszer már volt, hogy Szegeden sétálva láttam egy kirakatban, hogy "láthatatlan harisnya", először azt hittem, hogy valamit rosszul látok, de nem, le is fotóztam (hol van az a fotó már...) .
de ez az ujdonság erejénél fogva nagyon érdekes: megszünik a felhúzom, levetem Szexualitással átfűtött eleme, egyszerűen csak fujunk egy kicsit, és már kész is.
Meszünik persze a "leszaladt szem" cimű katasztrófahelyzet is, csak éppen a sérülés helyére fujunk egy picit, és már kész is a gyünyörű láb....
https://www.notino.hu/spray-harisnya/
Kép: az emlitett spray
10/10
micike_MSc 2018 ápr. 08. - 16:02:30 10/10
(232644/239045)
Ez is OFF! Egy kis politikamentes (?) politika... No komment... :)

"Csak egy magyar politikus van, aki férfiasabb Gyurcsány Ferencnél a nők szerint
A Közéleti Hírek 1143 fő körében végzett online kutatásából kiderül, kit tartanak a legférfiasabb és a legjelentéktelenebb magyar politikusnak a nők.
Femina 2018.03.09. Forrás: Közéleti Hírek
Nem várt eredményt hozott egy online kutatás, melyben több mint ezer magyar nő kendőzetlenül véleményezte, hogy mennyire mozgatja meg a fantáziáját férfiként a magyar politikusok elitje. Nézzük, kik és miben lettek a befutók! Bejött a hölgyeknek Vona Gábor borostája, és jót tesz neki a kondizás is. A Jobbik elnökét ítélték a legsportosabbnak (26%) és legférfiasabbnak (23%) a felmérés résztvevői."
https://femina.hu/terasz/legsarmosabb-politikus/

És hogy a női politikusok se maradjanak ki:
"Érdekes dolgokról árulkodik a magyar politikusnők haja a fodrász szerint
Lafferton Annamária elemezte a magyar politikusnők haját, és elárulta, mit mond el a frizurájuk a személyiségükről.
Marton Adrienn 2018.03.28.
Forrás: Lafferton Fodrászat
Mit árul el a magyar politikusnők frizurája? A hét legnagyobb párt női vezetőinek frizuráját nézte meg fodrász szemmel Lafferton Annamária. A szakértő a politikusnők Facebook-profilfotóján viselt frizuráját vette górcső alá. A képeken a politikusok kivétel nélkül a haj természetes adottságait kihasználó, a képviselt értékekkel harmonizáló, könnyen kezelhető frizurát hordanak. Jellemző a természeteshez közelítő hajszín, ami alapvetően mindenkinek előnyösebb, hiszen valószínűbb, hogy illik a színeihez, a bőrtónusához.
"Úgy tűnik, hogy a minden mesterkéltséget nélkülöző természetesség a trend politikus körökben - már ami a vezető politikusnők frizuraválasztását illeti. Ebben szerepet játszhat az is, hogy a természetes hajviselet kezelése a legkevésbé időigényes. Politikusaink frizuraválasztásban jó példát mutatnak" - mondta Lafferton Annamária, az elrontott frizurák helyrehozásának szakértője."
https://femina.hu/terasz/magyar-politikusnok-haja/

Most viszont megyek szavazni és csavarogni ebben a szép időben... :)
10/10
micike_MSc 2018 ápr. 08. - 15:47:03 10/10 Előzmény kimbin01
(232643/239045)
Szép napot, sziasztok!
Gondoltam, hogy ilyesmire gondolsz... :)
A facé alapján volt elképzelésem a véleményedről, de azért jó, hogy leírtad.

Nagyon OFF:
Én sem/nem vagyok NER-kompatibilis, beszélek is róla, a környezetemben nem titok, csak éppen ezt nem szoktam kiírni a facéra. Az eü-ben dolgozó közalkalmazottként inkább nem hagyok magam után írásos bizonyítékot, így is visszaélnek(-tek) a hatalmukkal a NER-társak...
A filmet egyszer talán sikerül megnéznem, mert kíváncsi vagyok rá. :)

Ma viszont örülök, hogy baromi magas részvétellel folyik a választás, így bármi is lesz az eredmény, de tényleg BÁRMI... az mindenképpen a többség akaratát fogja kifejezni.

Kép: tkp. valamiféle matematikai-statisztikai képlet kapcsán tálaltam, de úgy látom, van benne némi érzelem is. :)
Illiona 2018 ápr. 07. - 17:37:17
(232642/239045)
Találtam egy gyönyörüséget, az általam már sokszor emlegetett Dimash Kudaibergen énekel egy dalt egy kazahsztáni operaénekesnővel.
Maga a dal is egy gyönyörüség, én mondjuk már hallottam ezerszer (nem lehet megunni) de a dal alatti képek miatt muszáj megnézni:
https://vimeo.com/218323481?ref=fb-share&1
10/10
kimbin01 2018 ápr. 07. - 07:28:03 10/10 Előzmény Illiona
(232641/239045)
Mivel nem ismerem a koreai törvényeket, így lehet, hogy ez még nem is a legmagasabb kiróható büntetés.Viszont van egy jó hír, hogy az igazságszolgáltatás működik!És jól működik! Nem tudom errefelé miért elnézőbbek ezen fajta bűn elkövetőivel, mert ennél súlyosabb esetekben sem szabnának ki ennyit, bár megérdemelnék. Úgy látszik ott kevésbé tolerálják ezt, az itthoni körülményekre viszont méltányosnak tartanám.
10/10
kimbin01 2018 ápr. 07. - 07:22:31 10/10 Előzmény Illiona
(232640/239045)
Szia, sziasztok! Nekem sincs tvm, de ha kedvem van online belekukkantok, ha végképp semmi nics. Mindig találok valami néznivalót estére. Gyerekruha projekt félúton, szabadidőmben azt varrom. Igen, nincs tv-m, mert ezekért a műsorokért 20 fillért nem adnék. Egyébként majdnem mindent el lehet érni az online tv-n.
Véletlenül belefutottam, csak valamilyen más címmel az utolsó koreai királyné (Min) tragikus végű filmjébe, de nem bántam meg, végignéztem mégegyszer.
Illiona 2018 ápr. 06. - 14:04:34
(232639/239045)
Itt a hir magyarul: 24 évre itélték a volt koreai elnökasszonyt

https://hirtv.hu/hirtvkulfold/24-ev-bortont-es-tobbmilliardos-buntetest-kapott-a-volt-elnok-2458313

Vélemény?
Illiona 2018 ápr. 05. - 21:47:03 Előzmény micike_MSc
(232638/239045)
Egyetértek, én is mondogatom már hosszú hónapok óta, hogy a koreai sorozatipar leszálló ágban van.
Túl sok sorozatra lehet azt mondani, hogy gagyi.
Alacsony képességű szinészek, rossz, tartalomtalan forgatókönyvek, csak hogy legyen "valami".
Dél.Koreában nagyon sokan néznek filmet telefonon,- igaz jó nagy telefonjaik is vannak,- és az egy óra utazás a metrón, vagy a buszon már nem is annyira unalmas.
Sokan megszólják őket a tulzott mobilhasználat miatt, de én ugy gondolom, hogy ez is jobb, mint bambán bámulni a semmit.
Ebben is előttünk járnak...
Ezek főleg fiatalabbak, és ők nem vevők a 16 óra könnyes szenvelgésre, viszont a kábelcsatornák által vetitett bünügyi, és egyéb sorozatokra viszont vevők.
De még messze van egy forradalmi fordulat!!!
Még mindig lesz lejjebb!!!
Illiona 2018 ápr. 05. - 19:03:09
(232637/239045)
Sziasztok!
Örülök, hogy ujra vetitik a Sillát, legalább anyám is megnézheti, őt nem zavarja a szinkron, de engem annál inkább. Semmiképp nem nézném meg, túl sokat beszéltünk róla, bár lehet hogy az uj vetitéssel uj szempontok is felmerülnek.
Annál is inkább nme nézem, hiszen vagy 4 éve hogy nincs adás a tv-mben, akkor ki kellett huzni a kábeltv zsinórját, na azóta nem dugtam vissza.

A plagizálásról én is hallottam, és olvastam, de szerintem ez már vagy elévült, vagy bizonyiték hiányában maradt minden a régiben.

És akkor egy kérdés: ha vetitik a Sillát, akkor nekünk valahová menni kell?!
Vagy abbahagyni a fórumozást?!
Vélemény?
10/10
Ljerk 2018 ápr. 05. - 16:28:24 10/10 Előzmény kimbin01
(232636/239045)
Wow... :) Akkor nem tudom mi igaz abból, hogy azért nem vetíthették, mert a forgatókönyv egy része plagizált volt. Megoldódott? Vagy mi van - igaz sem volt? Tud róla valaki valamit?
10/10
kimbin01 2018 ápr. 05. - 10:32:07 10/10
(232635/239045)
FIGYELEM!!
Visszatérő sorozatok 2018-ban – A Silla királyság ékköve /The Great Queen Seon Deok/
Április 16 -tól minden hétköznap 17:15 és 8:50-kor az m3-on.Tehát hétfő délután kezdik, és másnap délelőtt megismétlik.
10/10
kimbin01 2018 ápr. 05. - 08:00:22 10/10 Előzmény micike_MSc
(232634/239045)
Szia, sziasztok!
Nem írtam, mert a film története magában foglalja, hogy mi történik kies hazánkan. Bár van, akinek ez tetszik, és így jó, de remélem a többségnek nem ez a véleménye. Néhol kifejezetten irritáló volt a helyi kiskirály vélekedése, hogy ki si ő, és minek tarja a nála gyengébbeket, de főként tettei verték ki a biztosítékot nálam. Ez a mai magyar valóság, és lehet, hogy csak karcolja a felszínt. A film jó volt, időszerű, bár sokan látták volna!
10/10
micike_MSc 2018 ápr. 04. - 20:57:34 10/10
(232633/239045)
Még két "apróság" mára:
Egy zenés tájékoztatás Xiaolongimnida oldalán az észak-déli közeledés egyik különleges eleméről:
http://xiablog.blog.hu/2018/04/02/ezek_a_del-koreai_popsztarok_szorakoztattak_eszak-koreaban

Koreai film- és drámaközösség (facebook)
"A koreai tévéipar bizonyos szempontból válságban van épp. A nagy tévécsatornák nézőket vesztenek, ahogy a kábeltévék az erősebb tartalmi szolgáltatással elszipkázzák a nézőket. Régen egy-egy sorozat könnyedén túllendült a 20%-os nézettségen a nagy csatornákon, ma már ha 10% fölé kerülnek, az sikernek minősül. A kábelcsatornák sorozatai is már ebben a tartományban mozognak. Ugyanakkor a hagyományos nézettségi mutatók egyre kevésbé mutatna valós képet a nézettségről, hiszen a fiatalabb korosztály már nem a tévében nézi a sorozatokat, hanem online, más platformokon. Más országokban az AGB Nielsen már ezeket a formátumokat is beszámítja a nézettségbe, Korea egyelőre ragaszkodik az elavult tévés nézettségi mutatókhoz. A nézőknek egyre kevésbé számít, hogy hol jutnak hozzá a tartalomhoz, a minőségi tartalmat megtalálják mindenképp, függetlenül attól, hogy SBS-, tvN- vagy webtartalom."
http://www.koreatimes.co.kr/www/art/2018/04/688_246539.html
10/10
micike_MSc 2018 ápr. 04. - 20:53:50 10/10 Előzmény kimbin01
(232632/239045)
Arról nem írtál, hogy Neked tetszett-e a film, de a cikket elolvastam, ott az a vélemény, hogy tkp. jó... :)
Vihart viszont nem csak ez a film okozott, hanem a Kincsem is, mert az még maaarha drága is volt - a nagy nézettség (~440.000) végül nem tudom, mennyit hozott vissza a 3milliárdból.

Korábban már írtam róla, hogy sajnos én sem voltam teljesen elégedett, pedig szeretni akartam... de amilyen jól, drámaian kezdődött, valahogy elment egy vicceskedő, oda nem illő modern ki-/beszólásokat ellövő történetté...
10/10
micike_MSc 2018 ápr. 04. - 20:25:27 10/10 Előzmény Illiona
(232631/239045)
Igen, hajnali kettő (lenne), csak időközben nálunk volt egy óraátállítás, így most csak 7 órával kelünk később... :)
10/10
micike_MSc 2018 ápr. 04. - 20:19:12 10/10
(232630/239045)
Sziasztok, szép estét!

Egy érdekes olvasmány az észak-koreai diktátor politikájáról, bár az eredeti cikket (FT) némileg a saját látásmódján átszűrve tárja elénk a cikk írója, de ez nem feltétlenül baj... :)

"Magyar modellt követ Észak-Korea?
Akinek van fogalma a Kádár-rendszerről, annak nem lesz meglepő, milyen módszerekkel stabilizálta hatalmát Kim Dzsongun észak-koreai diktátor az elmúlt hat évben. A nagy különbségek ellenére nagyon ismerős képet fest erről az ifjú vezér sztoriját összefoglaló cikk.
A napokban lebonyolított pekingi látogatásával Kim Dzsongun észak-koreai vezető túllépet a túlélési üzemmódon és megmutatta, hogy szilárdan kezében tartja a hatalmat országában - vezeti fel az ifjú politikus hatéves diktátori tevékenységét áttekintő cikkét a Financial Times (FT)."

https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/magyar_modellt_kovet_eszak-korea.659657.html
Illiona 2018 ápr. 03. - 19:52:07
(232629/239045)
Illiona 2018 ápr. 03. - 19:51:26
(232628/239045)
Sziasztok!
Pénteken, ottani 10 órakor lesz a volt elnökasszony ítélethirdetése.
Bár ő tiltakozott a nyilvánosság miatt, de a közérdekre tekintettel mégis közvetiteni fogják.
Nem engednek be kamerákat, hanem a biróság saját eszközeivel fogja biztosítani a közvetitést.
Péntek 10 óra az nálunk éjfél után 2 óra?
Illiona 2018 ápr. 03. - 00:11:41
(232627/239045)
Ez az munkaszüneti nap megzavart, most jöttem csak rá, hogy hétfő van.
itt a hétvégi Box Office.
https://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2018-03-30-~-2018-04-01-117174.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
Illiona 2018 ápr. 02. - 19:14:18
(232626/239045)
Suits
egy uj sorozat veszi kezdetét, igaz még április 25.-én, Suits cimmel.
Egy amerikai sorozat ujraforgatása, majd meglátjuk, az eddigiek nem hoztak nagy sikert a koreai készitőknek. Ha valaki akarta volna, akkor megnézi az eredetit, minek egy halvány lenyomat???
De remélem ez majd sokkal jobb lesz, mint az eddigiek! A főszereplők tekintetében biztosan ott az igéret, a többit majd meglátjuk!
http://asianwiki.com/Suits_(Korean_Drama)
az egyik főszereplő Jang Dong Gun, a másik Park Hyung Sik.
itt a hir, és benne két tréler is:
https://www.soompi.com/2018/04/01/watch-korean-remake-suits-drops-stylish-teasers-park-hyung-sik-jang-dong-gun/
itt a trailer
https://www.youtube.com/watch?v=2LfP3hNffQo