10/10
micike_MSc 2018 ápr. 01. - 22:52:37 10/10 Előzmény Illiona
(232625/239045)
Köszönöm! :)
(SSH után dr.Csoma Mózes a 2. kedvenc "koreaim"...)

És mivel még tart a húsvéti hétvége, muszáj feltennem ezt a képet, mert olyan szép... és olyan lila... :)))

Jó éjszakát!
Illiona 2018 ápr. 01. - 20:07:27 Előzmény micike_MSc
(232624/239045)
Dr Csoma Mózest én ismerem már személyesen is, először akkor, amikor itt volt Szegeden az egyetemen, és páran akik már nem iskoláskorúak, szintén beültünk a terembe. Ha jól emlékszem kimbin is ott volt. Nagyon jó előadást hallhattunk akkor is.
Másodszor akkor, amikor 2016 novemberében mentem ki Dél-Koreába, és a Helsinki repülőtéren együtt várakoztunk az árszállásra, vagy 1-1,5 órát. Akkor beszélgettünk is egy csomót, sőt a gépen is felhivta a figyelmemet, hogy van egy magyar film a gépen nézhető filmek között. A leszállás után Incheonban elköszöntünk egymástól, de másnap reggel hivtak a nagykövetségről, a külgazdasági attasé, hogy minden rendben van-e. Hát rendben volt, (az utat egy kertész küldöttségnek én szerveztem) . Talán ez is az Ő, és a nagykövet barátságának volt köszönhető?
Ő akkor egy 56-os megemlékezés alkalmából tartott előadást kint koreai nyelven, egyetemistáknak.
Vagyis jó hirünket vitte el a nagyvilágba!!!!!!
Illiona 2018 ápr. 01. - 19:49:27 Előzmény Ljerk
(232623/239045)
Sziasztok!
OK! az az igazság, hogy idegenek között én nem szoktam a valós filmnézési számaimat elárulni, hiszen ki az aki akarna meghökkenő, hitetlenkedő, kérdőrevonó pillantásokkal találkozni.
Ha valahol nem lehet megkerülni a válaszadást, akkor azt szokta mondani (mert hazudni nem lehet!) hogy többet néztem meg mint 250 sorozat, és többet mint 150 film. Aki ismer az ugyis tudja, aki meg nem az még ettől a számtól is elcsodálkozik.
9/10
dorombka 2018 ápr. 01. - 09:29:24 9/10
(232622/239045)
.
10/10
micike_MSc 2018 márc. 31. - 23:56:53 10/10 Előzmény micike_MSc
(232621/239045)
Úgy latom, az előző link nem működik, ez talán jó lesz: http://m.eloben.hu/kultura/2016-03-26/ha-jezus-koreai-lett-volna

Kalózok.
Hiába a 8,6 millió néző, én már láttam ennél jobb koreai filmet.
De lehet, hogy csak a szinkron zavart, mert úgy általában nem volt rossz, csak épp a két főszereplő hangja ment mellé. KNG-é kisfiús volt, Son Ye-jin-é sem illett hozzá.
KNG-nél sokkal jobb pasi volt Kim Tae-woo, hiába volt a rossz oldalon...

Jó éjt, szép álmokat!
10/10
micike_MSc 2018 márc. 31. - 20:49:01 10/10
(232620/239045)
Ma esti családi programunk a Kalózok megtekintése a FilmMánia csatornán., 21:00-kor kezdődik.
Még sosem láttam rendesen, először a felirat volt pocsék, aztán nem volt kedvem hozzá, később a tv-ben lemaradtunk az elejéről... de most semmi nem tarthat vissza... gyerekek is várják már. :)

További szép estét, jó éjszakát!
10/10
micike_MSc 2018 márc. 31. - 20:40:11 10/10 Előzmény Ljerk
(232619/239045)
Egy picit visszatérnék egy korábbi témára, még a PORT átalakulása előttről (lsd. előzmény).
Ljerk egy érdekességként hozott linkje kapcsán felmerült, hogy Dr. Csoma Mózes és az ELTE-n folyó koreai oktatás csak "büfészak", ill. "egy ember magánambiciójának kielégítése" lenne (htw, Min-Rin), de az a helyzet, hogy szvsz. ez nem egyszemélyes buli...
Ugyanis Magyarországon a felsőoktatási intézményekben folyó képzéseket a Magyar Akkreditációs Bizottság engedélyezi... vagyis minimum társtettesek, ha már...
www.mab.hu/web/index.php?lang=hu#

Nyilvános adatok - Szakok
● keleti nyelvek és kultúrák (koreai szakirány) - Bs - ELTE - Bs677kieg
2007/10/XII/3/1 - T
● koreanisztika - Ms - ELTE - Ms14242012/2/XI/11 - T
Itt csak a kereső jön be, de a szaknév (töredék)hez beírva: "Korea", már helyben is vagyunk. :)
web.mab.hu/tir/index.php?pid=821&fid=821
Eszerint 2007 ('08) óta van főiskolai, 2012 óta egyetemi szintű képzés.

[Csoma Mózest, ha nem is személyesen, de sokan ismerik/ismerjük. Aki csak egy kicsit is érdeklődik Korea iránt, találkozott vele a könyvei, interjúi, újságcikkek, stb. kapcsán. (Én pl. képes voltam tavaly ilyentájt elmenni a korea-szakos hallgatók TDK-jára, ahol már eléggé ahjummának számítottan a sok fiatal lány és néhány fiú között, de azért ha már ott voltam, jól alá is írattam az Egy nemzet - két ország c. könyvet a "Tanár úrral"...)
Számomra mindenképpen egy kedves és szimpatikus fiatalember, akinek ismeretei a két Korea és a félsziget (Hanbando) történelme, kultúrája, múltbéli és jelenlegi politikája vonatkozásában széleskörűek és autentikusak.
Lehet, hogy van más is, aki "megérdemli" ezt a szakot, de azért ne vitassuk már el az érdemeit a szak indítása, működtetése tekintetében, ha már a koreaiak sem teszik (gondolok itt az egyetemi együttműködésen át Csoma Mózes számos koreai elismerésére pl.)
Az ELTE belső életét nem ismerem, én Pécsre jártam anno... lehetne onnan is negatívumokat mondani, ahogy bármelyik egyetemről, de már rég nem jártam arra, meg különben is... :)]

https://www.elte.hu/content/a-koreai-felsziget-mindig-rejtelyes-dolognak-szamitott.t.5869
+ érdemes megnézni, meghallgatni ezt az előadást, amit Illiona linkelt szintén akkoriban: https://youtu.be/2Ny0EZR4xBY

*********
De nézzük konkrétan az ELTE-BTK-t.
● anglisztika: 28 oldal, angol nyelvű
● germanisztika: 14 oldal, magyar nyelvű
● ének-zene: 1 oldal...
További szakok hosszabb-rövidebb követelményei is elérhetők a lenti linken.

5. Keleti nyelvek és kultúrák alapszak
● az Ókortudományi Intézet gondozásában
[Követelmények] (3 oldal, pontosabban 2+ néhány sor)
*hebraisztika szakirány
*indológia szakirány
*újgörög szakirány

● az Orientalisztikai Intézet gondozásában
[Követelmények] (5 oldal)
*arab szakirány
*iranisztika szakirány
*török szakirány

● a Távol-keleti Intézet gondozásában
[Követelmények] (7 oldal + 3 sor)
*japán szakirány
*kínai szakirány
*koreai szakirány
*mongol szakirány
www.btk.elte.hu/ba/zarovizsga

Utóbbiak közül a legrészletesebb (és talán a legrégebbi) a mongol szak és követelményeinek ismertetése.
(Erről, mármint a távol-keleti szakokról, ázok alakulásáról egyébként a fenti interjúban is beszél Cs.M.)

Mindezektől függetlenül ezek a hosszabb-rövidebb dokumentumok inkább csak ismertetőként szolgálnak a kívülállók számára és semmiképpen sem minősítik egy szak színvonalát.
A hallgatók zárt belső rendszeren keresztül veszik fel a tantárgyakat, gyűjtik a krediteket, kapják az infókat (2006-ban ez a rendszer még csak kezdeti stádiumban volt, nekünk még személyesebb kapcsolatunk volt a TO-val is...)
10/10
micike_MSc 2018 márc. 31. - 20:33:38 10/10
(232618/239045)
Szép estét Mindenkinek!

Kellemes ünnepeket és jó időtöltést kívánok ezen a hosszú húsvéti hétvégén!

Azt hiszem, ezt a cikket vagy hasonlót már idéztem korábban, de lehet, hogy Karácsonykor.
"Ha Jézus koreai lett volna...
Európában talán kevesen ismerik, pedig Woonbo Kim Ki-Chang a 20. század egy kiemelkedő festője volt. Húsvét alkalmából most az ő vallásos témájú képeiből látható alább egy válogatás."
m.eloben.hu/kultura/2016-03-26/ha-jezus-koreai-lett-volna


Illiona 2018 márc. 30. - 14:24:23
(232617/239045)
Lee Joon, aki október 26.án vonult be katonának, folyamatosan pánikbetegséggel küzdött, igy egy március 23-i vizsgálatban alkalmatlanná nyilvánitották, és közszolgálati munkásként (gondolom hogy polgári szolgálatosként) fogja befejezni a katonáskodást.
Mint (számomra legalábbis) kiderült, hogy már korábban, amikor még szinészként tevékenykedett, már akkor is megvolt ez a pánikbetegség, de ezt megpróbálta legyőzni.
Az már csak természetes arrafelé, hogy elnézést kért, amiért nem sikerült a katonai szolgálati idejét kitölteni!!!!
""Lee Joon, aki októberben aktív katona volt, állandóan pánikbetegségét kezelte katonai feladataik ellátása során. Mivel azonban állapota nem javult, a katonai törvényszéki átvizsgálási eljáráson ment keresztül, és alkalmatlanná vált.

"Lee Joon jelenleg vár a tervezetről a Katonai Munkaügyi Hivataltól. Elnézést kérünk, hogy nem tudja megmutatni egészséges oldalát. Mindent megtesz a maradék katonai szolgálatával. "
irja a Soompi
https://www.soompi.com/2018/03/29/lee-joon-moves-from-active-duty-public-service-due-panic-disorder/
10/10
Ljerk 2018 márc. 30. - 14:22:05 10/10 Előzmény Illiona
(232616/239045)
Bár lehettem volna én is, de nem.... Tavaly én már 1400 részen voltam túl... :) De ezek szerint másokat is megfogott a koreai történelem ábrázolása....
Illiona 2018 márc. 30. - 09:27:09
(232615/239045)
Sziasztok!
Ma munkaszüneti nap lévén meghallgattam dr Obrusánszki Borbála könyvbemutatóján készült felvételt, amit tavaly szeptemberben követtek el.
Az előadás végén az egyik hozzászóló a közönségből kiemelte, hogy ő vagy 700 koreai történelmi sorozat(vagy rész)en van túl, és ezekben nagyon részletesen bemutatják a folymatokat, ahogy bizonyos eseményekhez eljutunk. Vajon ki volt?
Innen esetleg?
Ljerk?
https://www.youtube.com/watch?v=c8lfSnO-CfI&feature=youtu.be
10/10
kimbin01 2018 márc. 27. - 08:32:25 10/10
(232614/239045)
Tegnap viszont megnéztem a Kojot című magyar filmet, amely a közelmúlt viharait okozta.

A történet:Tűzkőre érkezik Bicsérdi Misi, mert földet és rozoga házat örökölt nagyapjától, az öreg Misutól, aki a maga idejében igazi fenegyerek hírében állt. Misi frusztrált, elfojtott, menekülő 30-as, nem találja helyét az életében, munkájában, párkapcsolatában. Csak sodródik, nem vállal fel konfliktusokat. Ez a gúnya azonban egyre jobban szorítja. Hozzákezd öregapja romos házának felújításához, amelyben igaz célt lát meg önmaga és párja, Eszter számára egyaránt.
Pénz híján mindössze a nagydumás, rokkantnyugdíjas Lajost, és hallgatag, börtönviselt sógorát, Attilát tudja felbérelni mesteremberként, és maga is részt vesz az építési munkákban, amihez mit sem ért kezdetben. A természetközeli idillben végre kezdi megtalálni magát, de ez nem tart sokáig. Kiderül, hogy a határban meghúzódó telkeket pitiáner összegekért kebelezi be Tűzkő nagybirtokosa, a helyi mindenható "Döbrögi", Szojka Pál és fia, hogy egy svéd multi számára adja el a völgyet. Amikor Szojka szemet vet Misi örökségére is, a fiú felveszi a kesztyűt, és a csetepaté eldurvul - ez már háború a kisember és a földesúr közt.
Súlyos harc kezdődik a földért, a családért, az életért, a jövőért, a belül megszülető férfiért...
Szereplők:
Misi
Mészáros András
Lajos
Bocsárszky Attila
Szojka
Kovács Frigyes
Attila
Orbán Levente
Eszter
Dobra Mária (Mara)
Kispali
Mátray László
Ádám
Salat Lehel
Klári
Szabó Gabi
Alkotók
RENDEZŐ:
Kostyál Márk
FORGATÓKÖNYVÍRÓ:
Lengyel Balázs
Lovas Balázs
OPERATŐR:
Csoboth Attila
Kostyál Márk
ZENE:
Moldvai Márk
PRODUCER:
Helmeczy Dorottya
Kálomista Gábor
VÁGÓ:
Csillag Mano
https://index.hu/kultur/cinematrix/2018/02/14/ingyen_sem_kell_minden_mozinak_a_kojot/
10/10
kimbin01 2018 márc. 27. - 08:24:27 10/10
(232613/239045)
Szia, sziasztok!
Jobbulást a szemednek, azt se bántuk volna, ha koreás lett volna, mert a feeling fontos!

Mostanában leginkább filmezek, mert gyerekruha projekten dolgozom, és amikorra aznapra elegem van, akkor egy kis kikapcsolódás nem árt.Tegnapelőtt ezt néztem meg, bár nem volt valami nagy durranás, de könnyed,(?) néhol lehangolóan humoros film volt. Na mindegy belefutottam, mint vak ember a hajnalba.
The Spies/Spy
Jang Young-Sil már régóta munkát keres, azonban sikertelenül. Hirtelen a Titkosszolgálatnál találja magát, ahol apró-cseprő jelentéktelen dolgokat kell elvégeznie. Na Jung-An nyomozó, imád káromkodni és önfegyelmezési problémákkal küzd. Ezt a két nőt hozza össze a sors, hogy egy közös akcióban visszaszerezzék a főnökeiktől kizsarolt pénzt!
Amolyan Női szervek koreai módra, csak haloványabb .

Rendező: Kim Deok-soo

Szereplők:
Kang Ye-won
Han Chae-ah
Jo Jae-yoon
Kim Min-Kyo
Namgoong Min
Illiona 2018 márc. 26. - 16:03:57
(232612/239045)
és itt a hétfői koreai Box Office: talán most nem moderálnak ki, de ha mégis, gyorsan nézzétek meg a hétvégi filmek között melyik vezet: :))))))))))))))))))))))
https://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2018-03-23-~-2018-03-25-116921.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
Azért ezen a héten is van érdekesség: a Be With You, majd micike ir róla...
Illiona 2018 márc. 26. - 15:48:40
(232611/239045)
Egy nagyon szomorú hir jött. a 100 % nevű formáció vezető énekesének, Minwoonak tegnap egyszerűen megállt a szive. Tettem fel már tőlük zenét, ha jól emlékszem 2 éve szilveszterkor, most ugyanazt a videót rakom ide: egyszerűen mert jó, mert verseny, két fiú nyer, két fiú veszit, de melyiket is válasszam, ez az örök kérdés. Az Immortal Songs versenyben léptek fel, ha jól emlékszem:
https://www.star2.com/entertainment/2018/03/26/minwoo-dead-33/

https://www.youtube.com/watch?v=ew_xwzkxpuM
Illiona 2018 márc. 25. - 23:12:55
(232610/239045)
Dél-Korea hires a munkamániás emberekről, itt egy cikk, hogyan próbálnak kormányzati szinten ellene tenni.
https://index.hu/mindekozben/poszt/2018/03/23/kormanyprogram_lett_del-koreaban_a_szamitogep_kikapcsolasa/
Illiona 2018 márc. 25. - 23:07:38
(232609/239045)
Sziasztok!
Előkerültem, nem koreai programon voltam Európában, de azért ha kiteszi az ember a lábát, megtagadni magát nem tudja!
Lisszabonban sétálván a facebook bejegyzésből értesülvén arról, hogy a volt koreai koreai nyelvtanárnőm, akivel itt Szegeden ismerkedtem meg, (és elvittem Szeged-néző túrára, egy másik pénteken pedig Ópusztaszerre, a Feszti - Körképet megnézni (én magam már 8. alkalommal láttam) ) ő is Lisszabonban töltötte a hétvégét+! Ha nagy lelkek találkoznak! Hazaérkezvén pedig koreamentes szemmütétem volt, Ami viszont ismerős annyi koreai filmsorozatból: a műkönny!!!! hát most lehet nekem is gyakorolni!!!
Mütét ide vagy oda, azért megnéztem - először csak nyersen, utána viszont forditással is - a Misty utolsó részeit. Hogy ez mennyire jó sorozat!!! egészen a 15. epizód végéig nem derül ki, hogy ki a gyilkos, és nagyon sok fordulat, meglepetés van benne, szuper jó zene, jó szereplők.
Egyedül a nyomozóval nem értettem egyet, szerintem alkalmatlan volt a szerepre, de annyira pici jelentéktelen szerep volt, hogy jelentéktelen személye nem okozott fennforgást.
Ajánlom mindenkinek, főleg az alacsony vérnyomásban szenvedőknek, gyógyszer nélkül is nagyon hatásos!!!! (de ezt már korábban is elsütöttem, vagy nem!?)
Kép: Ji JIn HE
10/10
kimbin01 2018 márc. 23. - 09:54:10 10/10
(232608/239045)
Sziasztok, kellemes hétvégét! Ma ezt a filmet fogom megnézni: Istenek között: A két világ 2017.
Példás életet élő tűzoltó Ja-Hong mentés közben elhunyt. Lelke átkel a túlvilágra, ahol a 49 napos barangolásnak indul. Ez idő alatt hét állomáson kerül ítélőszék elé. Ahol bizonyítania kell, hogy életét példásan élte. Amennyiben ez sikerül, esélyt kap az újjászületésre. Ebben három halál angyala lesz a segítségére, akik az útja és a perek során védelmezik. Gang Rim a halál angyalainak a vezetője, akit nem hagy hidegen az emberek sorsa. Hae Won Maek, aki az út biztonságáért felel. Duk-Choon, aki felkészül a tárgyalásokra és rendkívül érzelmes. Azonban a múlt homályai a küldetést a vártnál nehezebbé teszik. Az sem segít, hogy időközben Ja-Hong tesvére Soo-Hong is eltávozik. Lelke azonban nem talál megnyugvást, amivel felbolygatja a másvilágot és veszélybe sodorja bátyja túlvilági végzete kimenetelét.
Az ismerős 49 napról van szó ebben a filmben is.
Szereplők:
Ha Jung-woo
Gang-rim
Cha Tae-hyun
Ja-hong
Ju Ji-hoon------ Ördögünk
Hewonmak
Kim Hyang-gi
Deok-choon
Lee Jung-jae
Yeomra, God of Death

http://fr.fanpop.com/clubs/horror-movies/videos/40891048/title/along-with-gods-two-worlds-trailer-2-2017
10/10
micike_MSc 2018 márc. 23. - 00:13:52 10/10
(232607/239045)
És még egy cikk, ami a témához kapcsolódik és éppen ma olvastam a facén:

Koreai film- és drámaközösség (facebook)
"749, filmiparban dolgozó nőt kérdeztek meg egy felmérésben (színésznőket, írónőket, stábtagokat), akiknek 62%-a vallotta azt, hogy érte már szexuális zaklatás férfi kolléga részéről. Egy konferencián Moon So-ri (Mun Szori) színésznő is felszólalt, aki szerint valaki vagy elkövető, vagy áldozat, vagy szemlélő, és hogy senki nem tesz semmit a probléma megoldása érdekében. Az egyik filmproducernő szerint a koreai filmiparban sokkal szigorúbb a hierarchia, mint Hollywoodban, ezért kevés áldozat mer nyilvánosság elé lépni."

http://www.koreatimes.co.kr/www/art/2018/03/689_245549.html
10/10
micike_MSc 2018 márc. 23. - 00:00:41 10/10
(232606/239045)
Az "East of Eden" talán a legnagyobb kedvencem minden általam eddig látott koreai sorozat közül.
Bár már sokat beszéltünk, írtunk itt róla nagyjából éppen egy évvel ezelőtt, s arról is, hogy minden egyes színész hatalmasat alakított benne.

Jo Min-ki játszotta Shin Tae-hwan-t, talán az egyik leggonoszabb, legszívtelenebb, legmocsokabb karaktert, akinek mégis láthattuk a vívódásait is, amikor már tudta, hogy nincs visszaút. Mert egy koreai sorozatban nem minden csak fekete-fehér...

Éppen március elején tálaltam meg végre azt a dalt, amelyiket oly' sokáig kerestem, de sokáig nem leltem. És mikor megtaláltam, rögvest meg is osztottam e fölötti lelkesedésemet SSH oldalán,...
...néhány nappal később pedig jött a hír Jo Min-ki haláláról.
Nekem ez a dal már örökre hozzá fog kapcsolódni. Legfőképpen azért, mert ez nem egy szerelmes dal, hanem a szív fájdalmáról, az ígéretről, a szomorúságról szól.
A dal angol címe CONFESSION, vagyis bevallás, beismerés / vallomás / gyónás.
Nincsenek véletlenek.

East of Eden OST 3/17. Kim Jin Ho of SG Wannabe: Confession (고백)
https://www.youtube.com/watch?v=Q6yce_ANM7M

Jo Min-ki 53 éves volt. Nyugodjék békében! :'(