Illiona 2018 máj. 26. - 15:23:42 Előzmény diane2
(232845/239045)
nálam sem működik, biztosan karbantartanak.
:)))
diane2 2018 máj. 26. - 14:58:05
(232844/239045)
Sziasztok kedves libaglyok! Tudja valaki, miért nem elérhatő a d-addicts? Talán csak nálam nem jön fel az oldal?
boil54 2018 máj. 26. - 09:30:05 Előzmény bori4
(232843/239045)
Kösz, hogy szóltál! Megyek! Remélem edimir is odatalál, és mindenki, akit érdekel ez a csodálatos sorozat!
Illiona 2018 máj. 26. - 08:38:00
(232842/239045)
Sziasztok!
off
A nagy sikerű Along With The Gods mozifilm, ami ugye 13 millió feletti nézőszámmal zárt, az igéreteknek megfelelően augusztus 01 -én indul a mozikban a 2. rész!
A felvételek megvannak, már csak az utómunkálatok folynak, mint a zene, vágások, stb.
És milyen érdekes: Along With The Gods 2 lesz a az uj film cime.
Hát meglátjuk....
https://www.allkpop.com/article/2018/05/premiere-date-of-along-with-the-gods-2-confirmed
bori4 2018 máj. 26. - 08:36:21 Előzmény boil54
(232841/239045)
Ha átnéznétek ókor-ókor, látnátok, hogy épp nézzük és hüppögünk..... :)))
bori4 2018 máj. 26. - 08:35:32 Előzmény boil54
(232840/239045)
Köszönet érte, ezt most átviszem... :)
8/10
edimir 2018 máj. 26. - 02:12:21 8/10 Előzmény boil54
(232839/239045)
OFF

My Mister

Én azóta már mást nézek, de megértelek, mert nagyon megragad az emberben, bizonyos jelenetek be-bevillannak még most is. Az igazi döbbenet megismerni egy JÓ EMBERt, aki nem csak négyszer jó hozzád, hanem mindenkor , nem tud másmilyen lenni.... azt hiszem a telefonlehallgatásos megváltás volt számomra az igazi katarzis.... amikor a hallgatózó olyat hall magáról, hogy belerendül... és mi is is.....

Itt és most ez a sorozat nem kibeszélős, nem szabad megtörni a Silláról folyó beszélgetést.

boil54 2018 máj. 26. - 01:13:02 Előzmény edimir
(232838/239045)
Múlt hét csütörtökön fejeződött be a sorozat, több mint egy hete, de én még mindig ezt nézem újra és újra. Az első részeket az avistáról szedtük le 1-2 órával a koreai adás után, később már élő egyenesben néztük természetesen koreai nyelven, (magyar idő szerint délután fél 3-kor kezdődött), és egy pillanatra nem lankadt a figyelmünk. Rögtön elkezdtük elemezni, mit értettünk meg belőle, milyen hatással volt ránk, (mindez a facebook-on) majd szépen letöltöttük úgy délután 5 körül, éjfél felé pedig vártuk az angolt, ami legkésőbb 2 órára el is készült. Google fordítással újból néztük, megértettük, kitárgyaltuk, nyugodtan kezdhettünk a csütörtöki résznek. Péntek éjjel elkészült a szerdai rész fordítása, természetesen újból megnéztük. Vasárnapra itt volt a csütörtöki rész magyar felirata és szerdáig a következő részig ezt elemezgettük.
Most már vége, de mégsem tudok elszakadni a sorozattól, szeretnék még beszélni róla. SPOILER Most fejeztem be pont azt az 5. részt, amelyben a nagymamát kitolja a Holdat nézni. Ez az a jelenet, ami fordulópont Ji-An viselkedésében, ekkor döbben rá milyen önzetlen, jóságos Dong-Hoon. Az egész jelenet döbbenetes. Ahogy segít letolni a lépcsőkön Dong-Hoon a bevásárlókocsit, majd megvárja és hátán cipeli vissza a nagymamát. Szinte párbeszéd nélkül zajlik az egész, mégis érezzük az egymás iránti bizalmat, elismerést, amit a tekintetükből olvasni lehet, a "Kedves vagy" már csak olyan ráadás. SPOILER VÉGE
Nem tudom ki látta már, de jó lenne ismét összejönni, átbeszélni az egész sorozatot.
8/10
edimir 2018 máj. 26. - 00:37:23 8/10 Előzmény boil54
(232837/239045)
OFF

My Mister

Köszönöm, hogy feltetted a fordítását a dalnak. Tudtam, hogy gyönyörű, eddig csak a hangulatához passzolt, most már a szavak értelmével ott a Lány világa tökéletesen benne.
8/10
edimir 2018 máj. 26. - 00:15:12 8/10 Előzmény boil54
(232836/239045)
OFF

My Mister
Szia!:) Jaj, annyira szeretnék róla beszélgetni. Amikor megnéztem a befejező részt, akkor szinte megőrjített, hogy nincs saját topic-ja, mert annyi minden kikívánkozott belőlem. Bizony benne lennék, ha vki bevállalná a vetítését. De most, hogy Sillán ismét Sillát tárgyalják ki, így itt nem lenne szerencsés .
A My Mister azt hiszem nálam többször nézős lesz, régen hatott rám vmi ennyire.

KÉP: - felirat - jelbeszéd a nagyi megnyugtatására - My Mister
Azt hiszem, sikerült feledhetetlen karaktereket teremteni ebben a sorozatban. Micsoda párbeszédek! Még a hümmögésnek is súlya van.... Sohasem gondoltam volna, hogy a leghétköznapibb mondat fog ennyire megrázni... "Vegyek valamit hazafelé?"...
boil54 2018 máj. 25. - 23:38:48 Előzmény edimir
(232835/239045)
Jaj, drága edimir, mióta elkezdődött a My Mister, szinte képtelen vagyok mást nézni, olyan hatással van rám ez a sorozat. Olyan jó lenne egy közös vetítés, igazi kibeszélés, mint régen. Ennek a sorozatnak minden tizedmásodperce igazi kincs, ekkora hatással még egyetlen egy film sem volt rám. Ahogy írtad " hihetetlenül gyönyörű, mert hihetetlenül emberi, mert olyan fajsúlyos és finoman kimunkált" és nem csak a történet, a színészek, hanem a zenéje is olyan szívbemarkoló, hogy nálam két hónapja folyamatosan ez szól és nem tudom megunni.
https://www.youtube.com/watch?v=welVqkEbTiY
Magyara is lefordították:
https://www.youtube.com/watch?v=7oJfAafJzpo
9/10
napraforgó 2018 máj. 25. - 05:34:34 9/10 Előzmény micike_MSc
(232834/239045)
Imádom újra végigizgulni a Sillát, de... Én úgy érzem, hogy ezt a napfogyatkozás körüli herce-hurcát túlbonyolították. Tokmán annyira meg akarta téveszteni Misilt, annyira össze akarta zavarni, hogy emiatt hazudott Jusinnak és megtévesztette Bidámot is, annak érdekében, hogy általuk megtévessze Misilt is. Ez sikerült is, de...
De miért íratta volna Tokmán a kőtáblára azt, hogy a nap eltűnik egy időre (napfogyatkozás), ha az nem lesz meg? Ezzel annyira nyilvánvalóvá vált, hogy lesz napfogyatkozás, csak az időpontja nem volt ismert.
Misil tudta, hogy a kőtábla hamisítvány, éppúgy humbug, mint az ő Buddhája korábban. De ha tudta, hogy ez valóban nem valami isteni jóslat, akkor tudnia kellett volna azt is, hogy Tokmán nem írat olyan feliratot, aminek nincs alapja, ami sohasem válik valóra.
Ezek után elhitte volna, hogy mégse lesz napfogyatkozás? Nem hiszem.
Hiszen más forrásokból is tudta már, hogy lesz napfogyatkozás, csak az időpont nem volt meg.
Misil nagyon okos volt, ha ezeket végiggondolja, biztos nem nyilatkozik ellentétesen, úgyhogy kicsit gyermeteg volt ez az összezavarási kísérlet, és számomra nem is igazán hihető. De azért hatásos volt itt a filmben, kedves és szórakoztató.
Ami tetszett, az, hogy Bidám hogy feltalálta magát - hiába áltatta őt is Tokmán azzal, hogy nem lesz napfogyatkozás, mikor mégis meglett, akkor a fiú kapcsolt és ott a máglyán elkezdte citálni a kőtábla feliratát.
Nem hiába mondta Tokmán, hogy bízom Bidámban, az eszében.... És bejött a számítása . Mostanra Tokmán éppoly jó emberismerő lett, mint Misil, de legalábbis a barátai, a környezete gondolkodásmódját kiismerte. Mint ahogy Volcson mester óhaját is kitalálta, hogy a tudomány ne legyen eszköz önző célok érdekében.
10/10
micike_MSc 2018 máj. 25. - 02:05:00 10/10
(232833/239045)
Valószínűleg nem mindenkinek érhető el a facebook, de semmi probléma, itt a projekt eredeti oldala.
Szerintem egyébként is érdemes végignézni a kimonókat "kiterítve", úgy jobban érvényesül a látványuk. Vannak egyszerűbbek, letisztultabbak és vannak díszesebbek, zsúfoltabbak, csicsásabbak... Mindenki eldöntheti saját ízlésének megfelelően.
A képen a brazil (vidám sárga, tukánnal és papagájokkal), az osztrák (fúvósokkal, hegedűkkel, havasi gyopárral, vörös-arany Klimt hangulattal), az orosz (tipikusan kék, Tűzmadarastul, Blazsennij székesegyházastul), a francia (Eiffel-torony helyett Bourbon-liliomokkal) és a dél-koreai látható a magyar mellett. http://piow.jp/kimonoproject/kimonolist.html

Jó éjszakát, szép napot! :)
10/10
micike_MSc 2018 máj. 25. - 02:02:45 10/10
(232832/239045)
OFF.
Mivel nem mindenki járatos a facén, hoztam pár képet néhány gyönyörű kimonóról.
Továbbra is Korea-fan vagyok, de ezek a japánok elképesztőek: 2 évvel a Tokiói Olimpia előtt már elkészültek a résztvevő 196 ország egyedileg készített 196 kimonójával.
A facés link 300 képet tartalmaz, de érdemes végigbogarászni.
Az országok (egyelőre 50) angol nevek szerinti abc-sorrendben vannak, de értelemszerűen Görögország az első. Minden ország öltözetéről 6 kép van, de a japán hiraganák és katakanák olvasásában kevésbé jártas nézelődők se csüggedjenek (eleve ők vannak többségben), mert minden újabb ország nevét egy-egy szám jelzi a szöveg elején - a gugli-fordító meg kéznél van, tessék bátran használni.
https://www.facebook.com/imagineoneworld/posts/1662116313837783
A mellékelt képen Görögország, Kanada, Horvátország, Németország, az Egyesült Királyság („Anglia”) és Kenya kimonói láthatók.
10/10
micike_MSc 2018 máj. 25. - 02:00:52 10/10 Előzmény Illiona
(232831/239045)
Ez a duett tényleg szép, a kislánynak fantasztikus hangja van (és lehet, hogy nincs igazam, de az „öregről” So Jisub jut eszembe, mintha egy idősebb változata lenne - bocsi!) ;)
És ha már arra jártam, hallgattam a többi dalt is, Taeyang duettje nagy kedvencem - szerintem így még jobb is, mint ahogy eredetiben egymaga énekelte. :)
10/10
micike_MSc 2018 máj. 25. - 01:58:05 10/10 Előzmény vörösbegy
(232830/239045)
Misil egy fantasztikusan megírt szerep és fantasztikus alakítás, annyit írtunk már róla.
De ez a napfogyatkozás köré felépített visszatérés, ami jogossá teszi Tokmán megjelenését és megfosztja a főpapnői státuszától az addig tévedhetetlen Misilt, annyira tökéletesen felépített stratégia volt Tokmán részéről, hogy csak azon izgultam, hogy vajon belefér-e még a rész végébe a napfogyatkozás… és belefért. :))) (már nem emlékeztem pontosan ilyen apró részletekre)
Aztán ma (tegnap) Misil feszültsége, ahogy rájön, hogy mindent elveszített, mert bár Tokmán még mindig fél tőle, de már olyan hatalma van, amit használni is tud. Ahogy beszélgetnek a népről, ami mindegyikük szerint mást akar - és már mindketten kétkednek a saját igazukban, ahogy hatnak egymásra...
A szinkron szerintem jól meg lett „csinálva” anno, a főszereplőké mindenképpen telitalálat.
Dolmány Attila annakidején annyira belemászott a fülembe, hogyha csak egy fogkrémreklámban meghallottam, már akkor is Bidam jutott eszembe. :)))
Misil magyar hangja F. Nagy Erika. (Akit a Spongyabob-ban is hallgathatok időnként, mert ott Plankton feleségét, a számítógép Karent szinkronizálja, ugyanilyen fanyarul… :)))
https://hu.wikipedia.org/wiki/A_Silla_kir%C3%A1lys%C3%A1g_%C3%A9kk%C3%B6ve#Szerepl%C5%91k
10/10
micike_MSc 2018 máj. 25. - 01:52:37 10/10
(232829/239045)
Szép estét Mindenkinek!

Csak gondoltam szólok, hogy én is nagyon élvezem újranézni Sillát! :)))
Már a múlt héten akartam írni, amikor megjelent Bidam (hétfőn, a 21. részben), de nem értem ide.
Mivel nem töltöttem le és online sem néztem, így 7 éve láttam utoljára a sorozatot, igaz akkor többször is.
Már nem is emlékeztem rá, hogy milyen hatásos volt Kim Nam-gil belépője Bidamként: abban a 21. részben 3-4 aprócska jelenetben már számos arcát megmutatta. Először a lusta, önző, bunkó Bidam volt ott a barlangban, aki másokkal gyűjteti a gyógynövényeket és lenézi a segítséget kérőket (konkrétan Jusint és Tokmánt), aztán a következő jelenetben már egy megalázkodó, sunyi, egyáltalán nem őszinte tanítványt látunk Munno nagymester mellett…, aztán amikor katonákkal találkozik, játssza az ütődöttet… majd végül egy gyilkos pillantást villantva feltámad benne a harcos és lekaszabol pár embert…
A későbbiekben is váltakoző a viselkedése, hol idétlenkedik, hol „komolykodik”, de szép lassan kiderül, hogy okos ez a fiú, csak neveletlen. :)
És ez a neveletlenség valóban Munno számlájára írható, aki Nagymesterhez teljesen méltatlanul egy gyermek bűnét olyan szörnyűnek találta, hogy levette róla a kezét. De csak azért, mert attól félt (egy Mester?!), hogy Bidamban „kiütközik az anyja, Misil vére”… és a legrosszabb utat választotta, mert minden harci képessége ellenére nem volt jó emberismerete (ahogy Tokmánt is azért nem támogatta később, mert nő, hiába látta a kiváló képességeit…)
De persze az összes szereplő összes jellemhibája tkp. felfogható úgy is, mint a dramaturgia része, mert ha mindig helyesen cselekedtek volna, akkor hova lett volna a sok-sok fordulat és izgalom. :)

Kép: „Hé, ti ott! Gyertek csak ide!”

És annyira jók a szereplők: az egyszerű emberként felnövő, gyerekként sok nehézséggel megküzdő Tokmán és Bidam végtelenül agyafúrtak, talpraesettek.
Jusin és Szolvon: a két talpig katona, okos stratégák, ha harcolni kell, de a politika nem az erősségük, mégis rendíthetetlen támaszuk az általuk választott Felségnek. Jusin már sohasem érintheti Tokmánt, csak messziről nézheti… de Szolvonnak megadatik ez a „kegy”. Szeretem látni, ahogy aggódik az „Asszonyáért”, Misilért. (Szegény Bodzsong csak az árnyékuk lehet.)
Alcson merev és keményvonalas, de a végsőkig hűséges, aki mindig rászól a szemtelen Bidamra.
Megjelentek a gájaiak, a szépséges Volja és a forrófejű Szoldzsi.
Annyira jó újranézni. :)
8/10
edimir 2018 máj. 24. - 21:49:30 8/10
(232828/239045)
OFF

My Mister

Elnézést, hogy nem a témába vág, amiről írok, de nem találtam a sorozat topic-ját, ebben az új modiban pedig nem tudom, hogyan kellene neki csinálni. Korábban sosem éreztem késztetést, hogy egy sorozatnak saját topic-ot indítsak, most igen. Már bizonyos mértékig temettük a koreai sorozatokat, aztán felbukkan egy-egy gyöngyszem, ami visszaadja a hitet, ami megerősít korábbi elragadtatottságunkban. Most ezt éreztem, amikor megnéztem a My Mistert. Elementárisan hatott rám, felkavart, meg- és felrázott. Egyszerűen nem hagy békén, írnom kell róla. Miért? Mert hihetetlenül gyönyörű, mert hihetetlenül emberi, mert olyan fajsúlyos és finoman kimunkált. Nem egyszerűen csak a klisék hiánya, de olyan semmihez sem hasonlítható a maga egyszerűségében.

KÉP: Holdnézőben a nagyival - My Mister

A Hold olyan hihetetlenül nagy, a jelenet furcsán groteszk s talán ettől olyan megindító... mert mit tehetnél egy mozgásképtelen süketnéma szerettedért, ha a templom egerénél is szegényebb vagy, kiszolgáltatott helyzetű?

OFF vége
9/10
napraforgó 2018 máj. 24. - 09:24:34 9/10 Előzmény kimbin01
(232827/239045)
Az biztos, hogy amikor Munno a gyógynövények ismeretére és hatásaira tanította a gyermek Bidámot, jobban a fejébe verhette volna, hogy ezekkel nem szabad más embereknek ártani. Nem egy gyerek dolga eldönteni, hogy kik a rosszak, kiket kell megölni.
Még Munno se igen ölt, ő a harci tudományával győzte le, futamította meg az ellenfeleit, csak igen ritkán kaszabolta le őket. Amikor Szohvát és a csecsemőt védte, akkor viszont megölte Csilsuk kisérőit.
9/10
napraforgó 2018 máj. 24. - 09:20:03 9/10 Előzmény kimbin01
(232826/239045)
Szia!
A latint én is említettem, meg az eszességét - én is a halál kövére gondoltam, meg a teakereskedelemre, stb. Igen, a kereskedelmi központban sok más néppel találkozott, így nyelveket is fölszedett, említettem is a kínait, meg a mongolt a koreai és a latin mellett.