Riamara 2018 júl. 15. - 19:58:20 Előzmény bori4
(233205/239045)
Végül is lehetséges hogy a fiáról és annak a feleségéről beszélt, mivel azt mondta: két gyermekem. Szóval lehetséges, hogy a másik gyermekén a menyét értette.
Illiona 2018 júl. 15. - 19:56:56
(233204/239045)
Life in Mars
Két hét szünet után ismét volt a hétvégés a life in Mars 9-10 epizódja.
Továbbra is ugyanolyan izgalmas, mulatságos, és véresen komoly, mint az először. Egyetlen percre sem ül le a történet. Annyira izgalmas, hogy nem is tudtam megfigyelni, van-e alatta zene egyáltalán.
A 9. epizódot már felirattal látta, a 10.et pedig csak ugy, felirat nélkül.
Ki birja ki, hogy nem nézi?
Kép: akivel a 4 marcona rendőr nem birt, azt a szerény, de éleseszű rendörnönk egy csapással leteritette. Mindig beavatkozik, amikor nem várnánk,
Illiona 2018 júl. 15. - 19:52:03
(233203/239045)
Mr Sunshine
Ugy hiszem két nappal (és néhány oldallal) ezelőtt irtam arról, hogy az az agressziv betolakodók nem csak rosszat hoznak, hanem jót is. Lebontják az évredes falakat. És némi friss szellőt hoznak a közéletbe!
(Közben persze visznek is)
és itt a bizonyitékom, a 3. epizódban láthatjátok. KÉP.
bori4 2018 júl. 15. - 19:20:51 Előzmény Illiona
(233202/239045)
Hát két variáció lehet, vagy a nagyapa fia Jin Go, vagy Ae-Shin anyja az öregúr lánya.... :)
bori4 2018 júl. 15. - 19:17:31 Előzmény Illiona
(233201/239045)
A szereposztás szerint Jin Go Ae-Shin apja, és őt lelőtték...

http://asianwiki.com/Mr._Sunshine
Illiona 2018 júl. 15. - 19:12:32 Előzmény bori4
(233200/239045)
nekem az is kimaradt, hogy Jin Goo a nagyapa gyereke lett volna. Pedig ezt a jelenetet délután ujranéztem. (attól még lehet)
Illiona 2018 júl. 15. - 19:10:12 Előzmény Riamara
(233199/239045)
A nagyapa és a vadász beszélgetésére nem figyeltem oda, bocsánat.
(de ezt már nem nézem vissza) :)))
Illiona 2018 júl. 15. - 19:07:01 Előzmény bori4
(233198/239045)
Mr Sunshine
Két dobozban hozták a hamvakat, és hogy mit mondtak róla, szerintem nem lehet komolyan venni, azt már azonositani nem lehet.
Hiszen ha valaki el akart rejtőzni, mi sem könnyebb, mint halottnak tettetni magát.
Biztos vagyok abban, hogy a lány apja él, és még visszatér.
bori4 2018 júl. 15. - 18:50:17 Előzmény Riamara
(233197/239045)
Mara, ez nekem se egyértelmű így - egy házaspár hamvait hozta haza két férfi, és amikor kinyitották a kaput, valaki megszólította az érkezőt, hogy Fiatalúr! - tehát mintha családtag jött volna meg. Vagy Jin Go által alakított Sang-wan-nak nevezett férfi az idős nagyapa egyik fia és a felesége halt ekkor meg, akkor aki hazahozta a babát és a hamvakat a másik fia lehet az öregnek... Vagy az is lehet, hogy a nő volt a lánya és Jin Go a veje az öregnek és a nő a bátyjára bízta a babát és a férjét (akiről még azt gondolta, hogy él)... És lehet, hogy később kiderül, volt még egy férfi ellenálló a családból, aki meghalt...
Szóval a lényeg az, hogy a nagypapa egy fiát láttuk eddig meghalni... ettől még odaveszhetett kettő...
bori4 2018 júl. 15. - 18:38:32 Előzmény Illiona
(233196/239045)
"Végül is ő volt a jelenlegi király tanitója. Ő volt a felelős a Konficiuszi tanokért! " - Ez hol hangzott el? elkerülhette a figyelmemet....

Az a summás megállapításom, hogy a nemesek nem akarnak változást úgy értettem, hogy nyilván nem a fiatal korosztály határozta meg a politikát. Abban az időben még általános volt (sőt még ma is!) hogy amit a szülők vagy az idősebb mond, az szentírás...
Riamara 2018 júl. 15. - 18:27:45 Előzmény Illiona
(233195/239045)
Nekem nem tűnt fel, hogy az előző király tanítója volt. Nos akkor viszont ez pont, hogy egyenes út az idegengyűlölethez. Főként, ha figyelembe vesszük mi is történt a királyi család tagjaival. Ahhoz nem kell valakinek haladó gondolkodásúnak lennie, hogy felismerje, éppen leigázzák őket.
A nagyapa a saját szájával mondta, hogy két gyermekét elvesztette, és pont a vadásznak. Márpedig, ha ilyen nyíltan beszélt vele, akkor tisztában kellett lenni, hogy az nem adja tovább a véleményét Csoszon jelenlegi vezetéséről. Azt is nyíltan megmondta, hogy tisztában van vele, hogy unokája követni fogja a szüleit. Ezért kérte meg őt, tanítsa meg, amire kell. Látszott, hogy értik egymást.
Ami a szolgát illeti, biztos vagyok benne, hogy mindennel tisztában van. És azt sem tartottam véletlennek, hogy épp őt küldte a vadászért. A dajka pedig úgy hazudik, mint a vízfolyás. Nagyon szórakoztató volt a kihallgatás. "A kisasszonyka a nyelvet sem érti, még olvasni, írni sem tud." :)
Illiona 2018 júl. 15. - 18:00:08 Előzmény Riamara
(233194/239045)
Mr Sunshine
belenéztem ujra az első epizódba. Volt Jin Goo, az ellenálló, akit lelőttek. Két másik ellenálló pedig elszökött, ugy hogy magukkal vitték az egynapos gyermeket is. Az anya pedig feláldozta magát, hogy ők megmenekülhessenek.(ő nem tudott menekülni velük, hiszen 1 napja szült)
A két dobozban ennek a két embernek a hamvai voltak.
Azóta nem jelent meg a két férfi - még, gondolom, majd ezután. Hogy akit lelőttek, és hogy aki elmenekült az egyik testvérek lettek volna, erre semmi nem utalt, de lehet hogy én voltam figyelmetlen.
Kép: róluk beszélek.
Illiona 2018 júl. 15. - 17:28:24 Előzmény bori4
(233193/239045)
Szerintem hogy a nemesek nem akarják a változást, összeségében igy nem igaz.
Az idősebb korosztályra igen, ők azok akik befolyásolják az uralkodót, és élvezik a kényelmet, a hatalmat.
A fiatalabb nemesek már változást akarnak, nem szeretnének az apáik - nagyapáik kényelmében benne élni.
Ott van a nagyapa, Go Sa Hong, akinek (kiderült hogy kettő) gyermeke ellenállóként küzdött.
Mekkora változás ez már! (az előbb leirtak ide is vonatkoznak)
És ott van az öreg, akinek az unokája, Kim Hee Sung most éppen Japánban van a szeretőjével, és nem akaródzik neki hazajönni. Ő sem kér már apái és nagyapái féle életből.
Kép: Kim Hee Sung
Illiona 2018 júl. 15. - 17:21:14 Előzmény Riamara
(233192/239045)
Nos, Go Sa Hong, a nagyapa nem ugy tünik, hogy nagyon haladó gondolkodású lenne.
Végül is ő volt a jelenlegi király tanitója. Ő volt a felelős a Konficiuszi tanokért! a radikalizmus, a forradalmárság és Konficiusz tanitása a világról antagonosztikus ellentétben áll egymással!
Hogy öreg korára, és történelmi események nyomására szembe fordult-e már mindazzal, amit egész életében hitt, sőt a királyt erre tanitotta, hát lehet, de én nem hiszem.
Inkább valamilyen demencia miatt engedett a lányunokának? Végül is már 80 körül lehet)
A szolgálók közül pedig a férfi, az inas lehet hogy beavatott, a de a nő annyit kárál, annyira közönségesen hogy kizártnak tartom. Több filmben láttam már ezt a szinésznőt, de talán ez a csúcs! Nagyon jó!
Számomra az sem volt egyértelmű, hogy két fiúgyermeke volt.
Amikor 23 évvel ezelőtt az ellenállásban megölték a lány, Go Ae Shin anyját, előtte ketten egy alagutban elmenekültek a babával. Azok nem azok voltak (?) akit utána meglőttek (Jin Goo). Vagyis a lány apja és még valaki (lehet a testvére is) még most is él. De az egyikük biztosan él.
Meg kell néznem ujra azt a jelenetet, hogy Jin Goo volt-e a szobában, amikor elmenekültek.
bori4 2018 júl. 15. - 15:20:51 Előzmény micike_MSc
(233191/239045)
Köszi a képes összefoglalót - jó volt nézni... :)
A küszöbön álló változást ők, a nemesek nem akarják, hiszen ez a több száz éves rendszer az ő kényelmüket, gazdagodásukat szolgálta.
Ahogy nappapa mondja az unokájának, ha nem dolgozik is a rendszer majd eltartja.... Na ennek érzik, hogy vége lehet, nem lesz elég a születési előjog...
Riamara 2018 júl. 15. - 14:53:07 Előzmény Illiona
(233190/239045)
Azt hiszem te valamit félreértettél a lánnyal kapcsolatban.
Adott egy család, ahol nagy hagyományai vannak a radikalizmusnak. A nagyapa mindkét fiát elvesztette az ellenállás miatt. Így nem csoda, ha unokáját először megpróbálja eltiltani a közügyektől. Amikor viszont azt tapasztalja, hogy a tiltás hiábavaló, akkor átesik a másik végletbe. Pontosan tudta, hogy ki a vadász, és valójában mivel foglalkozik. Ezért küldte hozzá a lányt kitaníttatni. Amúgy szerintem csak nappali kurzus volt, nem lakott nála.
Szó sincs arról, hogy a házban bárki is védtelen virágszálként gondolna a kisasszonyra. A szolgák fedezik őt akció közben, erre szolgál a nagy kísérgetés. Őket se nézném ma született báránynak. Különösen az inast.
Illiona 2018 júl. 15. - 09:29:44 Előzmény micike_MSc
(233189/239045)
Mr Sunshine
és a másik Sorskérdésről.
Az öreg mondja az unokájának (aki azon a végzetes napon született,) jómódban nőtt fel, és Kim Hee Sungnak hivják, hogy a sorsa már (látszólag) eldöntett. Egy évet tanul majd külföldön, utána elvesz a jómódú lánykát , akit ő választ majd ki, és valamilyen állami hivatalba bedugja. A fiú tiltakozik, ő szeretne valami egészen mást csinálni, de a nagyapja könyörtelen. Itt még a fiú rezzenéstelen arccal hallgat, de a 3. részben már ...
"A szülők büneit az gyerekeik fizetik meg..."-mondja
Nos ez azért nem igy van. A szülők büneit ők maguk fogják megfizetni, vagy életükben, vagy a következőben. A gyerekeknek vannak saját elszámolni valójuk, ha van akkor a hozott büneikkel, és ha ebben az életben tettek valamit, akkor ebből származóan. Egy gyerek nem veheti át a szülő karmáját, mint ahogy a szülő sem veheti át gyermeke karmáját.
Amit viszont a gyerekek tudattalanul átvesznek, az a szülői minta! nagyon kevesek képesek arra, hogy valamit ellentételesen csináljanak, mint a szüleik. De ez is a minta, csak épp ellentétes.
De hát ezt igy találta ki a fensőbb rendező, mindannyiunknak ezzel kell megbirkóznia, Hogy tudunk -e a a szülői minta ellenére,( vagy hatására) jónak lenni, jót cselekedni, könyörületesnek, elfogadónak lenni, megalázkodónak egy magasabb hatalom előtt, szeretteljesnek lenni, mértékletesnek lenni, és erényesnek, tisztának lenni.
Hát ez "Sors"kérdés.
Kép: egy szép jin-jang ábrázolás.

Illiona 2018 júl. 15. - 08:52:37 Előzmény micike_MSc
(233188/239045)
Mr Sunshine
két helyen is szerepel a Sors. Nézzük az elsőt!
Itt a (képen) valószinűleg az országra, Csoszonra gondolnak. Mint ahogy minden embernek van Sorsa, ugy minden szervezetnek, és országnak is van. Azonkivül egy ellenállóról van szó, aki bátorságánál, okosságánál, bölcsességénél fogva sokkal tisztábban átlátta a bekövetkező egész nemzetet érintő folyamatok szükségességét, illetve elkerülhetetlenségét, mint az ország akkori vezetői. Lázadónak lenni azt is jelenti, hogy a kora előtt haladni!
Csoszon olyan változások előtt áll, ami megrengeti az egész országot, és ezt a lázadó nő tudta. Több évszázadnyi, (vagy évezrednyi) bezárkózás után megnyitják erőszakkal a kikötőket, és idegen hadseregek jönnek be. De velük együtt jön a szabadság, a női egyenjoguság, a rabszolgaság eltörlése, a kasztrendszer felszámolása is. Persze veszitenek is: szolgasorban pont olyan kiszolgáltatottak, mint rabszolgaként, a szabadság nem hozza el az önérvényesités lehetőségét, csak nagyos keveseknek.
Az ország maga pedig kiszolgáltatott egy (két!) idegen hatalomnak. ..
Hiába mondta az öreg, hogy Csoszonban semmi nem fog változni. De igen, akkkor már évek óta változott is, csak még a palotájukban ücsörögve nem vették észre!!!
Illiona 2018 júl. 15. - 08:29:39 Előzmény micike_MSc
(233187/239045)
Mr Sunshine
Tegnap éjjel ujranéztem az 1-2 részt, hiszen a 2. epizódot csak googlézott magyarral néztem eddig, közben elkészült a rendes magyar is. Annyi minden történt az 1-2 részben, hogy megérte ujranézni.
Az alapvető felvetett kérdéseim nem változtak, ami hibáknak tartottam közben, azt vállalom most is.
Talán ott, hogy amit Japánban gondoltam, hogy az ellenállók ott vannak, az valójában Csoszonban volt, ezt jobban megnézve igaza volt Borinak, hogy semmi nem utalt konkrétan Japánra.
A fényképezés gyönyörű, ez tény. Bár a kinai sorozatokban nem vagyok ennyire megengedő, vagyis az ilyenekre már rámondom, hogy giccses ( gondolok itt a hajókra a naplementébe, amikor gyönyörű, festői tájakon átusznak). De ez még belefér.
Továbbra is fenntartom viszont azt, hogy a család féltett lánykáját rábizzák a vadászra, akivel napokon (gondolom hónapokon) keresztül lődözik a hegyekben kettecsként. Egyébként meg két szolga nélkül ki sem teheti a lábát, annyira őrzik! Külön szervezést igényel, hogy beszélni lehessen vele( a szabőnál pl) . Hiányolom azt az ivet továbbra is, hogy hogyan lett a csak ujságolvasásból kegytelen gyilkossá a lányka? ez egy nagyon nagy váltás, ezt meg kellene indokolni. Jobban, mint a 31 évvel korábban történteket.
Mert - erre is rájöttem, hogy 1902-ben járunk már. - Ezt az amerikai meggyilkolt férfi sirkövén láttam, amire már rá volt vésve neve és a élete tartama (a kezdés évére nem emlékszem, de 1902-ig tartott) Milyen jó világ is volt akkoriban, hiszen 1 napon belül felvésték (megelőző napon gyilkolták meg...)
Vagyis 31 év telt el közben.

Sőt, hamár benne voltam, akkor megnéztem a 3. epizódot is, de arról majd este, amikorra mindannyian megnézitek. A forditó hétvégére igérte az ujabb epizódot...
Illiona 2018 júl. 15. - 07:50:41
(233186/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!
én már minden filmet csak feliratosan nézek, és bizony amikor bementem anyámhoz az Empress Ki, valamint a Silla vetitése idején, borzasztó volt a magyar szikronnal hallani. NINCS JÓ SZINKRON, csak rossz és még rosszabb.
itt egy mai cikk a témában:
http://hvg.hu/elet/20180713_Felirat_vs_szinkron_a_szakertok_szerint_megkesett_az_allami_javaslat
egy mondat a cikkből:
"A feliratos filmek támogatói azzal érvelnek, hogy a filmek értékéből sokkal több veszik a szinkronnal, mint felirattal. Összehasonlíthatatlanul jobb és árnyaltabb az eredeti hangsáv; a szinkron miatt lemaradunk arról, hogyan játszik a színész a hangjával; a silány fordítással elveszhetnek a forgatókönyv, a dialógusok finomságai."