10/10
kimbin01 2018 júl. 05. - 01:58:06 10/10
(233085/239045)
Sziasztok, szép csillagporos éjjelt!
Nem vesz be az ágy, és reagálnék Micike UTW-s énekére. Nekem jobban tetszik a Zhe Devil fődalának az előadása vele.
https://www.youtube.com/watch?v=rCt3YeL2zxE
10/10
micike_MSc 2018 júl. 04. - 22:32:34 10/10
(233084/239045)
Már az 57-58. részeknél tart Silla ismétlése a tv-ben. Sajnos nem látok minden részt, hol a munka, hol a család "korlátoz"...
Engem a szinkron egyáltalán nem zavar, hiszen anno sokunk számára ez volt az első sorozat (nekem mondjuk a Palota ékköve után a második), aminek hatására elkezdődött a Korea iránti rajongásunk, ami ugyebár magába foglalja a koreai nyelv lelkes hallgatását.
De ez nem általános, hiszen nálunk mindent szinkronizálnak, elenyésző a feliratos filmek aránya; arra vagyunk szocializálva, hogy ne olvassunk, hanem csak nézzünk, lássunk. Pedig mi ugye tudjuk, milyen szép nyelv a koreai, milyen különleges a kultúrájuk, történelmük, de mi csak néhány ezer fős tábor lehetünk...

Még soha nem láttam az eredeti Sillát, csak néhány részt, de azért az össze-vissza vágások néha zavaróak (legfeltűnőbb, amikor egy éppen szóló zenei betétet vágnak el...)
De a szinkron anno sokat segített a főszereplők azonosításában, mivel a magyar hangok jellegzetesek. A király, Bidam, Jusin hangja tökéletes, mint ahogy Misil is jól el volt találva még akkor is, ha eleinte kicsit furcsa volt, mert szerintem azért a szinkronszínészeknek meg kellett szokni a koreai hangsúlyt, hanglejtést, ami nagyon eltér a mienktől.
A "feeelség" pl. kifejezetten murisan hat, mint ahogy a túlzott indulat is (leginkább Jusin apjánál, Kim Szohjonnál zavaró néha).
De nagyon bírom Miszeng (Kerekes Jószef) és a "Patkány" (Pusztaszeri Kornél) jellegzetes hangját, szerintem abszolút illik a karakterükhöz és összetéveszthetetlenek.

Néha persze vannak túlzások, túl hosszan kitartott pillantások, elnyújtott jelenetek, ami időnként egy kissé teátrálisnak hat így sok év elteltével.
De nagyon jó újra látni KNG Bidam-ját.
Az ő alakítása egyszerűen tökéletes. Amennyire nem tetszett eleinte a túlzott idétlenkedése, az átlagos, szakadt külseje, úgy lett tökéletes külsőleg is a végére - egyszerűen szép, jó ránézni.
Ahogy KNG játszik az arcával, a szemei villanásával, az tökéletes.
Már a 21. részben való feltűnésekor is megvillantotta ezer arcát (de minimum 3-4-et) és később csak egyre sokoldalúbb lett.
Szeretem ezeket a mostani részeket, amikor a szerelmét a királynő végül elfogadja, ezt a szinte gyermeki boldogságot, megnyugvást, amit persze Misil egykori emberei (és Csuncsu) nem nézhetnek jó szemmel, így Bidam kénytelen lesz újra bizonytalan vaddá válni... :'(
És már itt van az egyik gyönyörű dal a királynő és Bidam közös jeleneteinél, amit pont nem ők, hanem Jusin (UTW) énekel, de ez az egyik nagy kedvencem: "ojik hansaram" (az egyetlen).
https://youtu.be/VBHCot3K1Uo
10/10
micike_MSc 2018 júl. 04. - 22:26:41 10/10 Előzmény Mennyei Harmónia
(233083/239045)
Szép estét Mindenkinek, sziasztok!

"A családneveket Koreában helyi klánok (본관, pongvan) szerint osztják fel és a legtöbb koreai tisztában van azzal, családneve melyik regionális klánhoz tartozik. A KIM családnéven belül például a legnépesebb klán a kimhei Kimek mintegy négymillió fővel, a második pedig a kjongdzsui Kim klán 1,7 millió fővel. A 20. század végéig Koreában tilos volt egyazon klánon belül házasodni, mert vérfertőzésnek minősült. A klánok a klánregiszterben, a csokpóban jegyzik fel a családfát, illetve a klán történetét. [...]

A legelterjedtebb Kim vezetéknéven több mint 200 klán osztozik, a legnépesebb ezek közül a Kimhe székhelyű Kim klán (김해김씨, Kimhe Kim ssi), körülbelül négymillió fővel. A kimhei Kimek a 2. századbeli Kumgvan Kaja (lásd. GAYA, Vaskirály) uralkodójáig, Szuró királyig vezetik vissza a vérvonalukat, aki az alapító legenda szerint azért lett Kim (김, 金, „arany”), mert a király aranytojásból született. [...]
A klánnevek Kogurjo és Pekcse idejében jelentek meg (Ko, Pek, Sza), előtte az emberekre a törzsi nevükön hivatkoztak. A SILLA korszakban ezek száma kibővült, amikor a királyok érdemeik elismeréseképp klánneveket adományoztak bizonyos nemeseknek (például ilyen klánnevek az I, a Cshö, a Szon, a Csong vagy a Pe)."

Érdemes elolvasni a teljes cikket:
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Koreai_névadás
10/10
döncimama 2018 júl. 04. - 17:55:01 10/10 Előzmény edimir
(233082/239045)
Edimir kedves, én mindig megvárom, amíg kész minden falirat, csak akkor kezdem nézni. Legalább 15 sorozat áll készen, hogy megnézzem. De az az igazság, hogy szeretek vissza-vissza térni egy régebbi sorihoz, ami nagyon tetszett, most a Gu Family Book-al kacérkodom... Most, hogy végignéztem Shilla-t , nem bírtam megállni könnyek nélkül, amikor láttam Yushin bánatát, mikor Dokman meghal. Reménytelen eset vagyok, ez a sorozat egyszerűen hozzám nőtt.
Illiona 2018 júl. 04. - 15:35:37 Előzmény edimir
(233081/239045)
OFF
Sziasztok!
Ahhoz hogy a filmnéző táborban megnézzük ezt a filmet több feltételnek is teljesülni kell!
Hogy elkezdjék a vetitését Koreában, azután valaki feltegye az Avistára. Kell egy jó angol szöveg is. Azonkivül még kell, hogy legyen tábor! :)))
A Rendes magyar forditás az 1. film esetében 4-5 napon belül megvolt, és nagyon jó minőségben, hiszen fórumtársunk , "Viki" csinálta, akinek koreai anyanyelvű férje is besegitett amikor az angol érthetetlen, vagy félreforditott volt. Gondolom, a 2. részt is be fogja vállalni. Vagyis csak a többi feltételnek kell teljesülnie.
Én mindenesetre az én részem vállalom :)))))
Mennyei Harmónia 2018 júl. 04. - 11:58:55
(233080/239045)
Kedves Libagolykák! Örülök, hogy ilyen élénk a part! A Megszentelt! Én is pihenni jöttem. Közben Sillát nézem - a kihagyások eléggé bezavarnak. Legalábbis nekem. Misil utolsó akarata! Nem is volt a magyar verzióban utolsó akarata! Azt hittem, hogy Solwon találta ki. Na - gondoltam - elég agyafúrt ez a Solwon, de ő is tudja, hogy hogy kerüljön ismét hatalom közelébe. De ezek szerint mégis - most muszáj majd visszamennem az eredeti verzióhoz, hogy átlássam: ezek szerint mégis Mishil utolsó akarata az volt, hogy Bidam legyen a király. De ez a Csuncsu gyerek - meghajolva nénikéje akarata előtt - későbbre halasztva királyságát - elég agyafúrt. Ugye a film során így mutatkozik be: Kim Csuncsu. Majd Jushin valahol kihangsúlyozza: egy út van: az hogy a gayai Kim család neve fennmaradjon és egyet jelentsen Sillával - bár a magyar verzió már Koreát emlegeti. Csuncsu is valahogy érintett volt a gayai ágban? Tudom, hogy a valóságban Jushin elvette Csuncsu lányát - harmadik feleség - Csuncsu meg elvette Jushin lánytestvérét. De ezek szerint a Kim ág a gayai ág? Valaki esetleg tudja, hogy ezt ma is így tartják?
8/10
edimir 2018 júl. 04. - 10:41:02 8/10 Előzmény döncimama
(233079/239045)
Szép napot!:)))

Köszi az infot!:)))))))))))))))))) Te aztán gyors vagy, valóban ma töltötték fel az 1. rész feliratát. Jó, hogy Binky bevállalta, köszönet érte. De azt hiszem, hogy nézni az Illionától kapott gúglissal fogom a közeljövőben, mert kétlem, hogy hamarost utoléri a fordítás a vetítést, hiszen lement már 8 rész, a sorozat pedig olyan fordulatos és izgalmas, hogy képtelen lennék bevárni Binky magyar feliratára. Ha többszörnézősnek gondolom a végén, akkor majd az archiváláshoz kicserélem a feliratot.
10/10
döncimama 2018 júl. 04. - 09:57:16 10/10
(233078/239045)
Szép napot mindenkinek.
A Life on Mars-ot elkezdték fordítani, az Ázsia ékkövein megtalálható.
10/10
döncimama 2018 júl. 04. - 09:53:33 10/10
(233077/239045)
Én egy kicsit előreszaladtam, nekem már csak a 60-61 van hátra.....
8/10
edimir 2018 júl. 04. - 08:27:58 8/10 Előzmény Illiona
(233076/239045)
OFF
Szia!:))))
Szerinted van esély, hogy az őszi filmes táborban együtt nézhessük? Engem nem zavarna, ha csak gúglis magyar felirat jönne össze hozzá. A Life on Mars-nál is bevált. Mondjuk, én a Queen of Mistery 2. évadát mindenféle felirat nélkül néztem már a vége felé nagy türelmetlenségemben, mert csak a 6. részig készült eddig magyar felirat, de így is követhető volt.
Illiona 2018 júl. 03. - 22:24:58
(233075/239045)
off
és itt a másik plakát
Illiona 2018 júl. 03. - 22:24:13
(233074/239045)
OFF
megjelent az Along With the Gods: The Last 49 Days 2. uj plakátja. Nem sok a változás , az uj szereplők vannak rajta.
A film augusztus 01-én jelenik meg a kinti mozikban.
Hogy majd mikor lehet letölteni?
Illiona 2018 júl. 03. - 21:50:28
(233073/239045)
off
Mr Sundhine. A julius 7.én adásba kerülő várva várt filmsorozattal kapcsolatosan uj hirek derültek ki.
Miután nagyon magasnak itélték a költségeket, igy elkezdtek nyomozni a szinészek fizetése iránt.
Lee Byung Hun 150 milló Wont kapott epizódonként!!! az 134700 dollár !!! Összesen 3,6 milliárd Won (3,2 milliárt dollár.)
Az egész Mr Sunshine projekt 40 milliárd Wonba került (35,9 milliárd dollár.)
Na, mostmár aztán tényleg kiváncsi vagyok!
A hirt persze nem erősitették meg (de nem is tagadták!
https://www.soompi.com/2018/07/03/tvn-responds-report-lee-byung-hun-paid-150-million-won-per-episode-mr-sunshine/

KÉp: Lee Byung Hun.
8/10
edimir 2018 júl. 03. - 17:43:31 8/10 Előzmény edimir
(233072/239045)
OFF

Queen of Mystery / Life on Mars

Spoiler

Mindkét sorozatban ott van lebegtetve egy romantikus szál. A Queen of Mystery 1. évadjában külön feszültségforrás, hogy Ahjummánk férjezett, érezzük, hogy a férjéhez, annak családjához elsősorban a hála, a vhová tartozni vágyás, a szülei elvesztése után a család utáni vágy köti elsősorban. Úgy lett férjes asszony, hogy a szenvedélyt nem ismeri, a szerelmet sem, az igazi szenvedély számára, hogy a szülei halálának körülményeit felderítse. A családtagok kedvében járó háziasszony-feleségnek így jön egy titkolt oldala, ami arra ösztönzi, hogy beássa magát a kriminalisztikába, így szerzett tudása, képességei egy idő után már nem fojthatóak le, csak a lehetőség kell, hogy a felszínre törjenek, a háttérből ő segítse a bűncselekmények megoldását. Hogy jól kiegészítik egymást a nyomozóval, hogy tudnak egy húron pendülni, az már az 1. évadban érzékelhető.

A 2. évad indításakor már elvált nő, szabad a pálya, amit az első részben aztán meg is erősítenek. Szerencsére mégsem viszik túlzásba, a szirupot feloldják.... és marad a lebegtetés..... a humor egyik forrásaként.

A Life on Mars-ban az exmenyasszonyról kevés az első két rész alapján az információnk. Illiona szerint igazi "HP", nos, szerintem egy olyan ambiciózus ügyésznő, aki a Nyomozónak, mint szakembernek a párja lehetne ugyan, de a férfit megértő, segítő társa semmiképp, olyan, mintha egy számítógépes társkereső hozta volna őket össze kor, érdeklődés és foglalkozás szerint, nem érzünk közöttük se szenvedélyt, se mélyebb kötődést. Hogy mivé fejlődik a Rendőrlánnyal a kapcsolata? Már most meggyőzőbb közöttük az összhang a Nyomozóval, mint az exmenyasszonnyal anno. A Rendőrlányt érdekli az Ember, nem csak a Nyomozó... és igen, rajong érte, teljesen érthető módon. A sorozat ezt remekül, nagyon finoman hozza, a színészek szinte eszköztelen játéka pedig zseniális itt is.
Hogy ezt hogyan fogja a sorozat végére jól megoldani a forgatókönyv?????

KÉP: kanál- szív..... ja, kérem, van, aki még két kanálban is azt látja.....!:))))))))))))))))))))) Queen of Mystery
8/10
edimir 2018 júl. 03. - 12:37:05 8/10 Előzmény edimir
(233071/239045)
OFF

Queen of Mystery / Life on Mars

A két sorozat sajátja, hogy a thrillert ötvözik a humorral, fanyalgás nélkül harsányan tudunk felkacagni... és ez jó, nincs klisé, friss... persze óhatatlan, hogy hogy mind kevesebbszer tesszük, ahogy a történések haladnak előre. A Queen of Mystery besorolását tekintve vígjáték, a Life on Mars rendőrségi-bűnügyi dráma, krimi, Sci-fi.

Mindkettőben adott egy alaprejtély, aminek megoldása az egész sorozaton végighúzódik mindig kicsit több adalékkal közelebb jutva a rejtély megfejtéséhez, ugyanakkor az egyes epizódokban konkrét eseteket kell felderíteni. Más sorozat is operált ezzel, a lényeg a Közben! Közben milyennek mutatja be a kort, a társadalmat, az embereket... közben mit tart fontosnak, mire akarja felhívni a figyelmünket? ... és ez a bizonyos közben elég erős mindkét sorozatban.

KÉP: a rejtély az 1. évad végén megoldatlanul, ezért forgathattak másodikat a Queen of Mystery-nek... a titokzatos Kim főnök... és a nem hiszem, hogy meghalt, bár láttam a holttestét... első szerelem
8/10
edimir 2018 júl. 03. - 10:59:30 8/10 Előzmény edimir
(233070/239045)
OFF

Queen of Mystery / Life on Mars

A Queen of Mystery Ahjummája és a Life on Mars Nyomozója egy ponton nagyon hasonlít, ők azok, akiknek nem elég a nyilvánvaló, a bizonyítékok sokasága ellenére is mernek kételkedni, nekik fontos nem csak lezárni egy ügyet, hanem valóban megtalálni az igazi elkövetőt. Az Ahjumma indítékát értjük, szülei halálának tisztázatlan körülményeiből fakad szinte a megszállottságig, a Nyomozónál nincs ilyen ok, vagy még nem ismerjük, ő ilyen, végtelen következetes és precíz. A türelmetlen, gyors megoldást és sikert váró környezetük idegeit ezzel kellően igénybe is veszik. De valahol ők adják meg azt a nézőpontot, ami az ártatlanság vélelme. Érezzük, hogy csak így szabad és kell. Még akkor is, amikor a Life on Mars Nyomozója az elégtelen bizonyíték miatt a valódi elkövetőt hagyja futni. Bár a futni hagyott bűnös újabb bűncselekményt követ el, de mégsem kérdőjelezhetjük meg az általa felállított etikai mércét, mert onnantól kezdve nincs objektív mérce, tetszik vagy sem.... A megoldás nem a mérce saját kívánság szerinti billentése, hanem a bűnöző isménti újra elfogása úgy, hogy ezúttal a bizonyítékok is kifogástalanok legyenek.

KÉP: - felirat - Igen, kell a 100 %, mindkét sorozat ezt igazolja. A szüleit gyászoló ekkor még kamaszlány Ahjumma a Queen of Mystery-ben
8/10
edimir 2018 júl. 03. - 09:00:24 8/10 Előzmény edimir
(233069/239045)
OFF

Queen of Mystery 2.

Azt hiszem, hogy a Life on Mars és a Queen of Mystery és épp azért kedvelhető, mert a bűncselekmények emberi vonatkozását is bemutatja, nem csak a megoldását. A Life on Mars mélyebb, de mindkettőben a "szürke kis agysejtek" a meghatározók a kulcs megtalálásában, a látszat mögé néznek, és az ügy megoldása utáni az emberi következményekkel is foglalkoznak. A Queen of Mystery-nek igazi vezető párosa van, míg a Life on Mars -ban a Rendőrlány csak támogató szerepkörű még egyenlőre , a régi típusú Főnök rendőr ugyan ellenpont, de Nyomozónk áll igazán a középpontban.

KÉP: a póló felirata - hmm, hát nagyon koreai!:))))))))))))))) - Queen of Mystery
8/10
edimir 2018 júl. 03. - 08:40:22 8/10
(233068/239045)
Szép reggelt Mindenki!:))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 júl. 03. - 00:29:37 8/10 Előzmény micike_MSc
(233067/239045)
Szia, jó pihenést!:)))))))))))))))))))))))

Pazar a tűzijáték még így megkésve is!:)))) Miután kisziporkázta magát az égbolton, én néhány szerény kívánságlámpást küldök fel...
8/10
edimir 2018 júl. 02. - 23:57:26 8/10
(233066/239045)
További szép hajnal/éjt!:)))))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink és a sárkány kék mosolya!:))))))))))))))))))))))))