8/10
edimir 2018 aug. 30. - 00:36:24 8/10 Előzmény edimir
(234265/239045)
Megtaláltam....
Video: https://www.youtube.com/watch?v=ZOTDumMBGD4

KÉP: az a bizonyos szobor....
Tehát ő Yu Gwan Sun (utolsó névelem ajánlott a figyelmetekbe... ő valóban egy Miss Sun!!! - Nomen est omen -, ha már Mr Sunshine-ról beszélgetünk.....
8/10
edimir 2018 aug. 30. - 00:24:34 8/10 Előzmény edimir
(234264/239045)
Sajnos azt a videót nem mentettem el anno, a szobrot se vágtam ki belőle, pedig fantasztikus volt, mintha ott ülne néma csendben, méltósággal

A börtönről, ahol a függetlenségért harcolókat tartották:
http://www.boozefoodtravel.com/korean-history-seodaemun-prison/ - érdekessége, hogy kitér 1945 utáni "hasznosítására" is.


Ez pedig arról a fiatal lányról, akit a koreai Jean d'Arc-nak tartanak... két írást is hoztam róla, van bennük némi átfedés..

http://www.historynaked.com/yu-gwan-sun-koreas-joan-arc/
https://www.pulse.com.gh/the-new-york-times/world/yu-gwan-sun-korean-independence-activist-defied-japanese-rule-id8197820.html

Még fiatalabb volt, mint Ae-shin
8/10
edimir 2018 aug. 29. - 22:58:41 8/10 Előzmény Illiona
(234263/239045)
Mr Sunshine
Spoiler

A Főminiszter - Lee Jung-Moon

Úgy tűnik, ő egy konzervatív politikus, a Király embere. Látjuk, hogy a Király és Csoszon szolgálatában önzetlenül elkötelezett, nem remél tőle hasznot, szerény körülmények között él, a ház körüli munkákat is ő végzi. Nem látunk a házánál se szolgákat, se családtagokat. Az egy szem unokaöccse pont Lee Wan-ik talpnyaló titkára, legnagyobb ellenfelének a kiszolgálója.
Olyannak tűnik, aki erre az ügyre tette fel az életét, a személyes boldogság nem érdekli, úgy tűnik, az anyagi világtól sikerült elszakadnia, csak az eszme érdekli, élteti.

De talán épp ez a baj vele. Ezért egy kicsit ugyanakkor szemellenzős is. A túlzott merevség, az empátia hiánya miatt nem képes megérteni, a másokat mozgató érzelmeket, azokat alul értékeli. Holott neki az is a feladata lenne, hogy megnyerjen az ügynek fontos embereket. Túl későn ismeri fel, hogy Choi-t nem megöletni, hanem megnyerni kellene. Felül a látszatnak, nem nézz a dolgok mögé igazán. Hiába kapja a jó információkat Kudo Hinától és a Keramikustól Choiról, a saját a konzervatív gondolkodása korlátozza abban, hogy helyesen mérje fel Choit, ahogy személyes sértésnek, a másik arroganciájának fogja fel azt, hogy Choi kiáll a szeretteiért, ill. az addig Csoszonért tett cselekedeteit is személyes érzelmei és nem a nagy ügy szolgálata indikálta.

Nem elég nagyvonalú és nem elég nagyformátumú ahhoz, hogy a Ő lehessen a gyenge Király mellett Csoszon ügyének fő támasza... ahhoz változnia kellene, fel kéne nőnie a szerephez.

Eszébe se jut, hogy a véres királyi titkos levelet lobogtató Lee Wan-ik.re rá is lehetne lobbantani.... nem a Királynak csak azt tudja javasolni, hogy ismerjék el a levélről gyáván, hogy hamisítvány.... Pedig a Király firtathatta volna (ha neki és tanácsadójának egy kis vér van a pucájában és ész a fejében), hogy ugyan hogyan jutott a levél birtokába Lee Wan-ik, amit lobogtat????? Nem engedni felolvasni, hanem egyből kérdőre vonni. Mi köze az akkor még csak mezőgazdasági miniszternek ehhez az ügyhöz? Hogy jön ő ahhoz, hogy bármilyen királyi levélről véleményt mondjon, főleg kéretlenül! Már eleve be vannak gyulladva tőle!!!!

Na és az is milyen dilettantizmus, hogy hagyták Lee Wan-ik-et ekkorára nőni... 1871-ben egy jelentéktelen tolmács, egy egyszerű földműves X-dik gyermeke, 1903-ban pedig már miniszter, komoly kémhálózattal rendelkezik, befurakodott a királyi udvar szinte minden zugába, a fontos hivatalok, mint a rendőrség, posta vezetői az ő emberei. Vicc az egész!!!! A Király és Főminisztere mi a csudát csináltak közben?????????????????????

Könyörgöm, az hangzik el folyton Hee-sung családjáról, hogy a Király után a leggazdagabb Csoszonban. Akkor ebből nem az következne, hogy akkor a Király a leggazdagabb????? Mit csinált eddig ezzel a vagyonnal a Király? Hogy használta fel? Lee Wan-ik remekül használja fel a japánoktól kapott pénzt. Hát se a Királynak, se a Főminiszterének nincs annyi sütnivalója, hogy ellenlépéseket tegyenek? Tűz ellen ellentüzet használjanak?

Eltűnt a titkos banki letétem, eltűnt a titkos levelem.... és tárjuk szét a karunk tehetetlenül... várjuk, hogy megússzuk, ha mégsem, akkor letagadjuk.....

Ha olyan kiemelt fontosságú volt a királyi levél Amerika kínai nagykövete számára, akkor a levelet vivő misszionárius útjának biztosítására nem csak 3 emberem küldeném, de ha csak annyit, hogy ne legyen feltűnő, akkor az a három a legkiválóbbak, legmegbízhatóbbak, a legkipróbáltabbak lennének.
Itt viszont nem ez történik. A Főminiszter rosszul dönt, ez nem csak Joseph életébe kerül, hanem az akció teljes kudarcába, ami még szégyenteljes következményekkel is jár.... És ezek után van képe kiadni a parancsot, hogy Choit lőjék le.... A kommunizmusból sajnos rossz szájízűvé vált az önkritikát gyakorolni kifejezés. De most azért ajánlanám szíves figyelmébe a Főminiszternek. Az ő ügynökei sültek fel, ill. volt köztük áruló, de Choin akarja elverni a port, mert nem engedi az ügyet lezárni.
Jó vastag bőr van a képén....
8/10
edimir 2018 aug. 29. - 20:08:43 8/10 Előzmény Illiona
(234262/239045)
Mr Sunshine
Spoiler

Így már értem, mire gondoltál. Viszont a "kiégés" igenis ott lesz majd sokak számára abban az értelemben, ahogy a kiégést magyaráztad, mert egy elhúzódó, egyre kilátástalanabb, egyre kegyetlenebb küzdelemben igenis reális a lélek belefáradása.

Találtam régebben egy videot, az egyik ellenálló fiatal nőről, bemutatták a börtönt és azt a cellát, ahol a japánok fogva tartották, ahol végül belehalt fiatalon a kínzásokba (ott a szobra is a cellában , sarkain ülve, mert állni nem lehetett benne olyan szűkös volt)... s végig az motoszkált bennem, hogy bírta ki, hogy nem tört meg.

Azon gondolkodtam, hogy az ügy igazságosságába és nemességébe vetett hit mellett talán lehetett más is, ami a lelkét megacélozta....

Szerintem sokat segíthet a reinkarnációba vetett hit is egyeseknek, ha most kitartok, akkor talán a következő életemben már a szabad Csoszonban születhetek újjá. Hogy a földi létem nem nem egy egyszeri és véges út.
8/10
edimir 2018 aug. 29. - 19:25:40 8/10 Előzmény Illiona
(234261/239045)
Mr Sunshine
Spoiler

Ae-shin
17 évesen újságot olvas, éhségsztrájkkal kényszeríti ki a Nagyapától, hogy ne a hagyományos Kisasszony szerepbe gondolkodhasson csak (csecsebecsék, ékszerek, ruhák... egy kis Konfuciusz tanítás).
A Vadászt is ő veszi rá, hogy rendes kiképzést tartson neki, ne csak lőni tanítsa meg. A Vadász ajánlgatta neki a különböző "női" foglalkozásokat, ő követelte ki magának, hogy harcossá nevelje.

Csoszon függetlensége a cél a szeme előtt csak kezdetben, a társadalmi igazságtalanságokkal Choi származása és tragédiája kapcsán találkozik, a Vadász magyarázza el neki igazán. Ez az első repedés a naiv hitén. Egyébként se szenved rangkórságban, az embereket személyes értékeik és nem származásuk alapján kezeli, de rá kell döbbennie, hogy a társadalom milyen merev és igazságtalan.

Az Igazságos Hadsereg feltétlen hívének és harcosának véli magát kezdetben, minden vágy, hogy közéjük tartozhasson, velük harcolhasson a független Csoszonért. Choi lelövetésére a megbízás, ill. az, hogy szülei gyilkosának felbukkanását eltitkolták előle egy újabb repedés a naiv hitén. Csoszon függetlensége továbbra is a célja, de az Igazságos Hadsereg vezetőiben (a Keramikusban tuti) csalódik. Azt hiszem innentől döbben rá igazán a szabályok embertelenségére.

Ő, rendkívül bátor. És itt nem csak a bevetésekre gondolok, hanem az emberekkel való kapcsolatában is. Ahogy mer szembeszállni a Nagyapjával, ahogy kitart a saját elképzelései mellett, hogy miként szeretne élni. A 16. rész fele tkp. Ae-shin csendes, de roppant makacs lázadása a nagyapa által kijelölt út ellen.... és a "magunk útjá"-hoz való ragaszkodás.

Tehát egyre kevésbé naiv a hite, egyre érettebbé válik Ae-shin és egyre reálisabb képet tud alkotni magáról, Csoszonról és a küldetéséről. Reálisabb, de még mindig nem lát teljesen tisztán. Csak abban, hogy mi az, amit nem akar. A többiben szerintem még fog változni... még keresi az útját, még csak ötletel, de nem döntött véglegesen.
8/10
edimir 2018 aug. 29. - 17:27:46 8/10 Előzmény Illiona
(234260/239045)
Mr Sunshine
Spoiler

Japán sejt? Az 1874-es a fotón szereplő barátok, 1875-ben megpróbálták Lee-Wan-ik-et megölni. Ae-shin szülei meghaltak a félresikerült merényletnél. Ketten hazajöttek Csoszonba a hamvaikkal és a csecsemő Ae-shinnel. Song Young továbbment Sanghai-ba, az ottani szervezetet vezeti. Jeon Seong-jae pedig maradt Csoszonban..... a keramikus vezetése alatti csoportban. Őt láttuk viszont Choi merénylőjeként.

A 4. barát, volt az áruló... őt Mandzsúriából hozatta vissza Lee Wan-ik, ő ölte meg Josephet.

Tehát közülük senki sem maradt Japánban mára.
8/10
edimir 2018 aug. 29. - 16:41:26 8/10 Előzmény Illiona
(234259/239045)
Mr Sunshine
Spoiler
Szerintem abban egységesek, hogy Csoszon függetlensége a fő cél, minél tovább elodázni, hogy Japán rá tehesse a kezét. A további célok, a szükséges belső társadalmi átalakulás a problémák leküzdésére, ebben már nagyon is különbözőek. És természetesen a "hogyan"-ban is.

Király:
Legálisan a keze bizonyos mértékig megkötött, egyrészt a nagyhatalmak diplomáciája miatt, másrészt a belső támasz híján.

A nagyhatalmi politikáról már korábban írtam, nem ismételném magam. Nincs szövetségese, ez a lényeg. Titkos diplomácia lépései is kudarcot vallottak.

Megfélemlítéssel, megvesztegetéssel szinte a királyi udvarban mindenki - a főminiszter kivételével - már nem a Király, hanem Lee Wan-ik és rajta keresztül Japán embere. Vagy legalábbis a Király már így ítéli meg, senkiben nincs Főminiszterén kívül bizalma.

Ito Hirobumi lelki hadviselése a Király ellen sikeres. A Királyban ugyan megvan az ellenállás szándéka, de a kellő erély, energikusság, erő, már nincs, személyiségét mind inkább kikezdi a szorongás. Így ha vannak is uralkodói erényei, azok egyre kevésbé érvényesülnek.

Vhol az az ember érzése, hogy későn hoz meg döntéseket, mindig lemarad, nem viszi őket végig következetesen... van ebben kényszerpálya, de van ebben vhol az ő határozatlanságából, tétovázásából is....

Igen, fel kéne mérnie az illegitim eszköztárat... már láttuk a titkos pénzalapot... jobban fel kellene készülnie, forrásokat eltüntetnie a japánok elől, kimenteni az országból, ill. felhasználni a legcélszerűbben a védekezés szempontjából.

A királyi vérvonalra sem ártana gondolnia. Erre vonatkozóan még semmit se láttunk tőle....
Illiona 2018 aug. 29. - 12:29:38 Előzmény edimir
(234258/239045)
Mr Sunshine

A kiégés azt jelentené, hogy az egyén maga belefárad a sok harcba, bujkálásba, feszültségbe, ölésbe.

De itt maguk a célok változnak meg rövid időn belül, nem a forradalmárok és anarchisták.
Illiona 2018 aug. 29. - 12:27:26
(234257/239045)
Mr Sunshine

A kiégés sem jó erre a jelenségre.
Ott van pl a király. Fenntart egy titkos hadsereget, hogy tudja az uralmát biztositani a külfölddel szemben. A hivatásos katonák vezetői kiszolgálják az idegen hatalmakat is, az tehát nem jó, titokban kellene!

akkor ott van az a sejt Japánban amikor a lány született : ök vajon miért is küzdöttek? Japán ellen? Vagy már a csoszoni királyság ellen? Talán mindkettő ellen?

ott van a vadász. Ő a fennálló rend - a királyság ellen küzdött, de közben szinte megszünt alóla a királyság, valami más után kell nézni, ha anarchista akar maradni. Lehet küzdeni az országot elözönlő amerikaiak, és japánok ellen, de hát ugye, akkor oda kellene állni a király mellé! micsoda dilemma!

Ott van a belügyminiszter: ő az idegen hatalmak ellen küzd, még nem tart ott, hogy a királyság ellen is harcoljon.

Ott van a vén keramikus: ő vajon miért? Egyedül ő kapocs a titkos hadsereg vezetői, és a tagok között. Ő vajon miért is küzd? A királyság megdöntéséért? ugy tünik. De az ő embere a vadász is, aki viszont a királyság ellen küzd. Ez szintén micsoda dilemma!!!

És itt vagyunk Ae Shinnél? Ő fiatal kora ellenére felfogta-e ezt, vajon végiggondolta-e, hogy milyen célból, és kire is kell lőni?
Miután miközben az idegen megszálló csapatok katonájába beleszeret?
Ugy tünik nekem, hogy Choin kivül bárkit lelő gondolkodás és kérdezés nélkül.

Van egy olyan érzésem is, hogy a forgatókönyviróNŐ ezeket végig sem gondolta, csak elég volt neki annyi, hogy csorgathatta a nyálát Choira, hogy mennyire fess szerepet talált ki neki! ... :))))))

8/10
edimir 2018 aug. 29. - 00:12:54 8/10 Előzmény Illiona
(234256/239045)
Akkor ez a "kiöregedés" tkp. amolyan "kiégésnek" értelmezhető szerinted?
Azért a Csoszon függetlenségéért harcolni egy borzasztóan hosszú távú program, még ha ezt a sorozat szereplői nem is tudhatják, hiszen 1945-ig fog tartani....

Ez innentől (most épp a sorozatban 1903 tavasza van a 15. résztől) még 42 év, több, mint egy emberöltő. Születni fog olyan generáció, ami japán elnyomás alatt éli le a fél életét, a független Csoszonról csak a szüleitől hallhat, de megélt élménye nem kapcsolódik hozzá....

Vajon ki és mikor fárad bele a "hiábavaló reménybe"? Meddig lesznek képesek fenntartani magukban a hitet? Meddig győzik kitartással? Az Idő és Japán ellenük dolgozik....

Épp a napokban néztem a Havas út c. filmet, ami az 1944-es Koreában+ a jelenben játszódik....
https://indavideo.hu/video/HAVAS_UT_1
Ismertető: https://koreainhungary.blog.hu/2015/03/02/_snowy_road
Nos, ez inkább a realitásokon nyugszik, igaz, később játszódik, de elemeiben megmutatja, milyen nehéz lehetett a hétköznapokban egyszerűen túlélni, nem még küzdeni is ellene....
Illiona 2018 aug. 28. - 22:51:16 Előzmény edimir
(234255/239045)
Mr Sunshine
szerintem egy forradalmár akkor "öregszik" ki, amikor nem tud már teljes értékű feladat teljesitésre. És ez nem az életkor, hanem a benne lévő inspiráció függvénye: 21-70 évig.

A keramikust hagyjuk, amikor 30 éve kezdődött a történet, már akkor is öreg volt...

De ha megnézzük ezt a 31 évet, meg még az ezután következőket, akkor a feudalizmusból egyből egy gyors átmenet van a kapitalizmus kiépitése kapcsán, amikor már nyugaton a kommunisták is szinre lépnek...
Vagyis a történelemnek egy gyorsitott fejlődése látható.
Itt Csoszonban ha valaki lázadónak állt, akkor nem tudott egész életében hű maradni egy eszméhez, hiszen az eszme olyan gyorsan változott-fejlődött, hogy ez lehetetlen volt.
Pl a vadász amikor eldönti, hogy Csoszon ellen akar harcolni, mire felnő, meg kiképezi magát, meg puskát is szerez, meg társai lesznek, akkorra meg már itt van egész Amerika, egész Japán, egész Oroszország, még jó a kinaiak el voltak éppen otthon havazva.
És nem minden tagra gondoltam, csak az olyanokra, akik sokakat ismertek, és nagyon közel voltak a tűzhoz. Akkor nem lennének matuzsálemi kort megélő partizánok pl.
Az általam annyira favorizált francia forradalomban pl egyik vezető sem érte meg a nyugdijaskort. :))) És azért itt, egy ilyen illegális katonai szervezetben barátságok is voltak. De ez már egy másik történet...

8/10
edimir 2018 aug. 28. - 16:24:45 8/10
(234254/239045)
Mr Sunshane
Spoiler

Nálad milyen életkortól számít vki" kiöregedett" harcosnak az Igazságos Hadseregben?

Mert szerintem a keramikus már szinte Matuzsálem lehet, olyan jó 60-70 év közötti... körüli. Fizikailag elég rozogának tűnik... persze ez nem zárja ki, hogy közelharcban még ütős... 1871-ben még simán lerendezte a pipaszárral a két rabszolgavadászt....

Aeshin apjának régi barátja minimum erős 50-nes.... hiszen az 1874-es régi fotón már fiatalember...
És először őt bízták meg Choi lelövésével! Tehát aktív mesterlövész, jó szem+gyorsaság!!!!

A Vadász 1871-ben volt kamasz korú (kb. 15 év körüli), tehát 1902/3 körül már közelebb lehet az 50-hez, mint a 40-hez.

Azért a saját tagjaik likvidálása adott életkor felett, mert már "harcosnak" nem alkalmas, az szerintem túlzás. Hiszen más feladattal is megbízhatók, amihez fizikai állapotuk nem kizáró ok... pl. őrség ellátása, kémkedés, információ gyűjtése, szállítás, találkozóhely biztosítása (Gyógynövényáruda - itt egy idős néni van!) stb.

Megjegyzem, hogy életkortól függetlenül egy sebesülés, sérülés, egy betegség is leronthatta úgy vki kondícióját, hogy a "harcra " nem volt alkalmas, de attól még hasznos lehetett... lásd fentebb kifejtve...
8/10
edimir 2018 aug. 28. - 15:59:56 8/10 Előzmény Illiona
(234253/239045)
Mr Sunshane
Spoiler

Egyébként én a "Hiábavaló Remény" címet adtam volna a sorozatnak. Mert itt sokak számára a magánéletben (Hee-sung, Dong Mae, Kudo Hina), a szerelemben csak ez jut, ill, a hazáját szerető csoszonnak is csak ennyi! Annyiszor jön elő ez a fogalom a sorozatban, annyiszor hivatkoznak rá... és sajnos annyira igaz. "Szárazságban áhítani a felhőt és szivárványt".....(pl. Dong Mae jóslat), Kudo Hina kávé-filozófiája és hosszan sorolhatók lennének a példák)

Ae-shin
1875-ben született, 1892-ben, tehát 17 évesen lett a Vadász tanítványa... 1902-ben, 27 évesen vállalkozik Logan Taylor lelövésére.
Én már annál a résznél írtam, hogy itt vmi gubanc van. Mert lehet bármilyen elkötelezett is vki egy ügy mellett, de az, hogy megöl vkit, az igenis kell, hogy hatással legyen rá az első alkalommal, ha nem így van, akkor lelkileg eleve defektes.

A Faith-ben még a Kapitány meséli a Doktornőnek, hogy 14 évesen ölt először embert és utána milyen rosszul volt. Pedig ő a hazájára támadó japánt ölte meg a Vörös Hold alakulat harcosaként, és még 20 év távlatából, X gyilkolással a háta mögött is emlékszik első áldozata arcára!

Életkortól függetlenül egy ember megölésén nem teheti túl magát így senki, mint ahogy a sorozatban Ae-shin-nél láttuk. Ez nem profizmus kérdése, az ölésbe belefásulás egy folyamat bizonyos stádiuma, de semmiképp a kezdőpontja! Az, hogy csorba edényekre lövöldözök, meg egy embert megölök, az két különböző dolog!
Szerintem itt a forgatókönyv és a karakter elhibázott. Ha Dong Mae-nek még azt magyarázta gyerekként, hogy minden ember értékes, akkor hogy is van ez annak a tükrében, hogy viszont a lelkiismeret kiiktatásával lelövök parancsra bárki?! S miután megöltem egy ember, nyugodtan alszom, eszem... mintha mi sem történt volna.


Illiona 2018 aug. 28. - 01:41:28
(234252/239045)
Mr Sunshine
A katonák, és a papok.
Van egy sokkal meredekebb is, mint csak a lelki élet meg temetés: a katolikus papok megáldották a frontra indulókat, ellentmondva ezzel mindannak, amit egyébként tanitottak!!!De ez már olyan terület, amibe nem kell belemenni.
No Comment.

A missziókról pedig nem azért irtam, hogy megmagyarázd, én nagyon is értem, tudom, hogy hogyan müködött (és müködik ma is) . És aki akarja, kiérti a soraim közül. Aki meg nem akarja, annak ugyis mindegy mit is irunk össze.

De visszatérve arra hogy Ae Shin mennyire lehet veszélyben?
Én ezt nem a közöttünk lévő nézetkülönbségnek tudom be, hanem a forgatókönyv gyengeségének.
Nem tért ki arra az utra, ami Ae Shint a gyilkolászásig elvitte, biztosan nem erről álmodozott gyerekként, vagy ha igen, akkor nagyon beteges elme volt. Hiszen 22 évesen már bevetették, és ölt, nekem ez volt a megdöbbentő. Hány évesen is adja akkor a nagyapa oda gondozásra a vadásznak?
Persze akkoriban hamarabb értek felnőtté, ez tény, már a 15 évesek majdnem felnőttek, mig ma a 30 évesek sem :)))).
És továbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy ebben a szervezetben a "kiöregedett" harcosokat, vagy akik elhagyják a sereget, azokat a titoktartás miatt el teszik láb alól, mint esetleges veszélyforrást. Hisz ha jön a japán, akkor minden második ember besúgó lesz!!!
De ezt szerintem meglátjuk, még messze a vége, és ez egy fontos momentum egyébként.

A 16. rész végén volt egy kis bejátszás a 17-ből, amolyan trailer féle.
Engem az teljesen ledermesztett, az az igazság.

Kép: Mr Napfény?????
8/10
edimir 2018 aug. 28. - 00:46:45 8/10 Előzmény Illiona
(234251/239045)
Mr Sunshane
Spoiler

Joseph

Elég keveset tudunk róla. Már az is furcsa. hogy olyan jól tudott koreaiul. Mikor, kitől, miért tanulta meg a nyelvet? Elképzelhető, hogy a misszionáriusságra készülve választotta Ázsiát, tanult nyelvet.

Az, hogy valaki ott hittérét, ahol már létezik vmilyen más vallás, az a hittérítő szempontjából csak kihívás, hiszen épp az a lényeg, hogy ő képviseli az "igazi, az egyetlen üdvözítő" hitet, a másik vallás tehát csakis lelki eltévelyedés lehet, nem a hittérítéstől visszatartó erő.

10 parancsolat, "Ne ölj!" - hadsereg. A keresztény hadseregekben mindig voltak tábori papok, akik a katonák lelki életét gondozták, istentiszteletet tartottak, temettek.

Az 1871-es amerikai vállalkozás békés diplomácia kapcsolat felvételének indult Amerika részéről, később lett belőle katonai összecsapás. A hittérítő jelenléte azért nem olyan különleges. Elképzelhető, hogy önként jelentkezett az útra, esélyt látott arra, hogy egy ilyen országban gyarapítsa saját vallása követőinek számát, hirdesse az igét, ez pedig az amerikaiaknak is jól jön.

Még Choinak mondta New York-ba érkezésükkor, hogy tőle igyekszik a koreai nyelvi ismereteit tökéletesíteni, mert 3 év múlva vissza szeretne menni Csoszonba.

Joseph fiatal kora... 1871-ben 23 éves... A kora nem mond ellent a felkészültségének. Lehetett a hittérítés egy gyermekkori álma, így már korán elkezdhetett tanulmányozni idegen földek, népek leírását, nyelveket. A teológia tanulmányokkal párhuzamosan elmélyíthette ismereteit a hittérítői hivatással kapcsolatban. Lehet, hogy ez az 1971-es út és Choi volt számára az igazi elkötelezettséghez vezető úton egy irányt kijelölő mérföldkő....
8/10
edimir 2018 aug. 28. - 00:14:25 8/10 Előzmény Illiona
(234250/239045)
Mr Sunshane
Spoiler

Az, hogy mit gondol Ae-shin magáról, és róla mások, az két különböző dolog. Ae-shin elkötelezte magát Csoszon mellett, hajlandó lenne érte feláldozni magát, megölni, akit szükséges... lásd Logan Taylor. Így indult. Tudott a szülei mártír haláláról, tudott az ország helyzetéről, ezért nála ez egy tudatos elkötelezettség.

Nagyapa:
A Nagyapja 11 évvel ezelőtt (már 1903-at írunk) a Vadászt arra kérte fel, hogy képezze ki Ae-shint arra, hogy fegyverrel tudjon bánni, hogy magát és családját meg tudja védeni. Ő csak azért engedett meg ennyit, mivel Ae-shin éhségsztrájkolt. Félti az unokáját, nem akarja elveszíteni, minta fiait. Csak az engedély megadása után 10 évvel, az álgésa megmentésekor kérdez rá a Vadásztól, meddig jutott a kiképzésben Ae-shin. A Vadász szavai szembesítik azzal, hogy Ae-shin már jóval képzettebb és elkötelezettebb, mint azt ő eredetileg feltételezte. Itt próbál meg a Vadászra hatni, hogy Ae-shint próbálja visszatartani a veszélyesebb küldetésektől. Tudjuk, hogy ez lehetetlen, mert Ae-shin ebbe nem menne bele. De attól még a Nagyapa bízik ebben, a Vadásznak pedig van ettől nem kevés lelkiismeret furdalása.
Tehát a Nagyapa igenis azzal számolt, hogy Ae-shin egy idő után felhagy az aktív részvétellel, házasságot köt, az ország ügyét pedig majd csak adományokkal segíti, mint ő.
Csak ezt az utat tudja elképzelni az unokájának, mivel ez felel meg a társadalmi elvárásoknak, ő pedig konfucianus.

Igazságos Hadsereg
A Vadász, mint mestere ismeri Ae-shint igazán, látja rajta a változást, hogy kötődni kezdett Choihoz. Mivel ő is egy "renitens", ezért jobban meg is érti, de ismeri Ae-shin elszántságát is.

Apja régi barátja, nem fedte fel magát Ae-shin előtt, de figyeli és segíti Ae-shint (Jemulpo, meglőtt Ae-shin) és aggódik érte. De láttuk, ő a Keramikus alatt van az Igazság Harcosai hierarchiájában.

Keramikus, tesztelte Choi lelövetésével.

Fel- és kihasználták Ae-shin elkötelezettségét, amit önként ajánlott fel Ae-shin.
Kétségtelen, hogy születhetne Ae-shin likvidálására parancs, ha azt egy "magasabb rendű ügy" megkívánja, de csak azért, mert férjhez menne, ezért nem ölnék meg. Ettől még nem lenne áruló. Azért ők se hülyék, tudják a társadalmi státusát és a társadalmi elvárással is tisztában vannak. Nem ők kényszerítik arra, hogy Hee-sunggal felmondja a z eljegyzést, ez Ae-shin saját döntése.
Illiona 2018 aug. 27. - 18:40:53
(234249/239045)
Mr Sunshine

Azért ez egy titkos katonai szervezet, aminek a tagjai nem ismertek, és veszélyesek önmagukra, a társaikra, és az ellenségeikre.
És nem csak egy "feladattal" bizták meg, meg megkérték csak, hanem konkrétan azzal, hogy lőjön agyon embereket. Lehet, hogy számodra ez is csak egy kis feladat a sok közül, aminek nincs jelentősége, de számomra igenis van!!!! Mert ez mutatja meg az elkötelezettséget az ország sorsa iránt!!! Azt az elkötelezettséget, ami minden fölött van: a szerelem fölött, a családi kötelékek fölött.
Vagyis Számomra Ae Shin egyáltalán nem ábrándozgató kis diáklány, aki lehet szerelmes. Ilyen csak a forgatókönyviró agyában születhet meg, (és ez nem pozitiv állitás.) Ő már elkötelezte, magát egy eszmének, és innen nincs visszaút. Teszerinted ez csak döntés kérdése, de szerintem meg nem. Illetve a csatlakozás volt döntés, a kilépés pedig nem.
(de nem is tagadhatta meg, amikor rábizzák hogy lője le Choit. Ugye? )

Más. ez a Jozefnek, a misszionárusnak - mit is keresett ő Csoszonban??? Mikor annyit sem tudott elmondani, hogy a 10 parancsolatban benne van, hogy ne ölj? Vagy csak terjesztjük az eszmét, de a valós tartalom az mindegy? 24 éves volt amikor először jött Csoszonba. Hogyan végzett ő papi képzésben, ha már 24 évesen missziót kapott???
Vagy éppen katonai - diplomáciai feladatot oldott meg ez az álca alatt?
Meg különben is, mit is kerestek misszionáriusok ott, ahol az ott élőknek volta saját Istene, saját hite, saját vallása?(költői kérdés, erre nem kell persze válaszolni)
Kép: A misszionárius sirköve.


8/10
edimir 2018 aug. 27. - 18:04:29 8/10 Előzmény Illiona
(234248/239045)
Mr Sunshane
Spoiler

Igen, a Nagyapa valóban egy Konfuciusz tanaival mélyen áthatott ember, aki gyűlöli a keresztényeket, a nyugati módit (ezt elmondja, mikor a rokonok gyűlése van)...

Igazad van, mind a Nagynéni, mind a Nagyapa szóvá tette, hogy Hee-sung meglátogatta a menyasszonyát, hogy megnézze.... tehát valóban tiltott lehetett, vagy legalábbis nem javallt.

A Nagyapa ismeri unokája kötődését az Igazság Harcosaihoz, mint Csoszonért aggódó elfogadta és támogatta fiai döntését, az unokájától se tagadta meg.

Vigyázz, Ae-shin nem tagja az Igazságos Hadseregnek még. Alkalmanként felkérik, hogy segítsen. Senki nem tartaná árulónak, ha férjhez menne és nemesasszonyként onnantól csak a családjának élne.... és természetesen ezért meg se ölnék! Hogy esetleg pénzzel támogassa az ügyüket, azt elvárnák, de ha mesterlövészként nem vállalna bevetést, azt megértenék. Szerintem a Nagyapa is ezt szeretné, menjen férjhez, legyenek gyerekei, így talán távol maradna a veszélyes küldetésektől.

Az Igazság Harcosai közé tartozás önkéntes alapú. Teljesen hétköznapi életet élnek, csak adott akciókban jut nekik bizonyos kisebb-nagyobb szerep. Mint pl. a Francia Pékség vezetője a puskát rejti el az üzletében a merénylethez....
8/10
edimir 2018 aug. 27. - 17:27:25 8/10
(234247/239045)
Off
Mr Sunshine - 15. rész
Spoiler


KÉP: Ae-shin térdelve fejezi ki rendíthetetlen eltökéltségét... a megérkező Hee-sung csatlakozik hozzá.... Ae-shin közli vele, hogy nem lesz a felesége, mást szeret, Hee-sung legyen mással boldog.... Hee-sung arra kéri bízzon benne, segíteni fog....

majd a 16. részben meglátjuk, mire gondolt segítségként....
8/10
edimir 2018 aug. 27. - 17:20:17 8/10
(234246/239045)
Off
Mr Sunshine - 15. rész
Spoiler

Újra napirendre került ae-shin és Hee-sung esküvője, de most már nagyon is sürgetően. Hee-sung családja elküldi a hivatalos házassági levelet a Go családnak... még szerencse, hogy Hee-sung elkéri a küldönctől...

Ae-shint pedig a nagyapja rendeli maga elé. Ae-shin elmondja, hogy nem akar férjhez menni, egyedül akar élni. Mire a Nagyapja közli, hogy ez lehetetlen, férjezetlenül ,egyedül nem élhet ...

Ae-shin hajlandó feladni nemesi kiváltságait, osztályát elhagyni.... és más férfi van a szívében, máshoz nem hajlandó férjhez menni...

Nagyapa tehetetlen, nem egyezhet bele, vhogy meg kell törnie Ae-shint.. a Kisasszony két kedves szolgáját elzáratja