Illiona 2018 dec. 05. - 20:42:09 Előzmény kimbin01
(235205/239045)
A Sketsh számomra kétértékű sorozat volt, szerintem a forgatókönyv ötlettelen volt.
De Rain volt a főszereplője, és Lee Dong Gun. !!!!!!
Amiatt néztem meg, mert a két férfinak fantasztikus verekedős jelenetei voltak. Annyira kidolgozott, és annyira egyforma erőviszonyokkal küzdöttek, és annyi emberség volt az életre-halálra csatáikban, hogy ez önmagában párját ritkitja.
Ezeket a verekedős jeleneteket elnéztem volna akár az idők végezetéig is :)))))
8/10
edimir 2018 dec. 05. - 06:57:45 8/10 Előzmény Riamara
(235204/239045)
A W-t ugyan nem láttam, de a Nine: 9 Times Time Travel az egyik nagy kedvencem... az az utolsó 5 mp! Attól teljesen kész voltam, addig azt hittem, hogy minden tiszta, aztán...... kellett rajta rendesen agyalni! De a Queen In-Hyeon's Man ötlete is tetszett.....

A Memories of the Alhambra... szerintem ott is lesz a kiszámítható pároson túl olyan, ami igazi csavar, ezért biztosan megnézem.:)
10/10
micike_MSc 2018 dec. 05. - 04:07:15 10/10 Előzmény edimir
(235203/239045)
Nagyon jó, hogy mindig részletesen bemutattok egy-egy sorozatot, filmet, így legalább ki tudom hámozni, mi az ami érdekel. :)))

Na, ez a sorozat biztosan nem tartozik közéjük.
Már eleve a virtuális világ is hidegen hagy, a való világ (maga az élet) is elég izgalmas nekem...
Hyun Bin egyelőre nem vonz különösebben (még a klasszikusnak számító Secret Garden-t sem sikerült eddig megnéznem, pedig rég le van töltve, és mást sem láttam vele, így könnyen elmegyek mellette).

Park Shin-hye-től viszont egyenesen égnek áll a hajam. A Heirs-ben láttam először, amit akkoriban LMH-fanságom okán néztem meg, hát pont ők ketten, a két főszereplő volt a legborzalmasabb. A többieket egyébként bírtam. :)
Valamikor még láttam a You're Beautiful-ban is, abban még helyes volt, természetesnek tűnt, és ha tényleg ő énekelt, akkor a hangja is gyönyörű. De azóta... az állandóan lazán elnyitott szájától olyan bamba képe van...
(Ezt a sorozatot egyébként Sukkie miatt néztem meg, ugyanolyan idétlen pofákat vágott, mint a You're my Pet-ben, úgyhogy elég volt belőle is. Bár a Beethoven Vírust azt még beterveztem, elsősorban a zene miatt... Úgyhogy számomra Sukkie népszerűsége is rejtély. )

És korábban már téma volt itt PSH és Park Min-young, csak akkor sem értem rá reagálni.
PSH legalább eredetileg is szép volt, de PMY full plasztikája elképesztő: egy teljesen átlagos lányból varázsoltak (szabtak) egy szép porcelánbabát. Még jó, hogy mindig mosolyog!
Őt pl. nagyon kedveltem a Sungkyunkwan Scandalban, és később a City Hunter-ben is. A Dr.Jin-ben viszont már idegesített az "egyformasága", a szenvedélytelensége, vagy nem is tudom... nem tudtam elhinni neki, hogy szerelmesen aggódik.
A hétnapos királynőt pedig már meg sem bírtam nézni. Eredetileg sem csigázott fel a történet (sokadik bőr lenyúzása ugyanarról avagy hasonló témáról), de mivel volt a tévében, megpróbálkoztam vele.
Már az elején sem volt szimpatikus fiatal lányként a későbbi királyné, túl rámenős és szemtelen volt mindenkivel, de bezzeg a "fiúk" pont ezt díjazták (nagyon autentikus volt az évszázadokkal ezelőtti konfuciánus Csoszonban), de a "felnőtt" lány sem jött be igazán meg a szerelme sem (YWJ nagyon nyafka szinkronhangot kapott), a sok reklám is idegesített közben, úgyhogy simán abbahagytam. Egyedül a király őrülete érdekelt volna...

Visszatérve az Alhambrára: ez a szokásos "pisi-kaki" humor a sírba visz. Tudom, hogy más kultúra, de a mániájuk a folyóügyeiket, a kiválasztásukat és a részeg hányásukat viccesnek ábrázolni. Attól, hogy ezek természetes és alapvető fiziológiás szükségletek, még nem kell kitenni az ablakba.
Erről sosem fognak leszokni... :)

De most már tényleg megyek, mert mindjárt rámvirrad, napközben meg majd nem bírok magammal, pedig millió dolgom lesz.
Jó éjt! :)
10/10
micike_MSc 2018 dec. 05. - 03:24:16 10/10
(235202/239045)
Dimash. :)))
Itt már elég jól ismerjük, nem kell bemutatni.
Elképesztő hangja van, nekem személy szerint pl. az Opera2, az Adagio, az SOS d'un terrien en dètresse a kedvenceim...
És most ez a dal, amit Illiona pár hete mutatott: "Elfáradt hattyúk szerelme".
Az orosz nyelvű szövegtől meg méginkább lelke van ennek a dalnak... (főleg, amikor egy-egy ismerős szót sikerül elcsípni...)
https://youtu.be/x6q3I-xHbi0

A dal eredetijét Lara Fabian énekelte, a zeneszerző Igor Krutoy, a verset Mikhail Guceriev írta.
Ebben a videóban az egyébként belga-olasz származású, Kanadában élő Lara is oroszul énekel.
https://youtu.be/K1zNz42xzBY
Ill. Igor Krutoy 60. születésnapján...
https://youtu.be/n7dFwPCuz7U

Lara Fabian "2010 végén Mademoiselle Zhivago címmel kiadott egy kisebb albumot Oroszországban és Ukrajnában. Mind a 11 számot egy orosz zeneszerző, Igor Krutoy segítségével vettek fel."
https://starity.hu/sztarok/lara-fabian/eletrajz/

+ Opera2. Mert egyszerűen elképesztő ez a fiú (valamikor idén januárban elég sokat írtam itt róla)
És természetesen a magas C (C8) után még lazán feljebb megy 3 félhangnyit (C#8, D8, D#8)... meg sem kottyan neki a sípregiszter...
https://youtu.be/anKmU1J0l9g
(A dal eredeti előadója, a lett Vitas csak egy fél hanggal megy a C8 fölé.)

Most ennyi. De a többi témáról is írok még, amiről szeretnék - előbb-utóbb... :)))
Jó éjt, szép álmokat, kellemes napot!
10/10
micike_MSc 2018 dec. 05. - 03:17:35 10/10
(235201/239045)
És még annyi mindenről írnék, de a szokásos elhavazásban szenvedek. :)
Szorgalmasan gyűjtögetem a témákat, de mindig közbejön valami, hogy rendesen le is írjam a gondolataimat (SSH oldalára is csak egy hónap elteltével tudtam írni. Na jó, egy-egy képet megoszthatnék időnként, de azt meg minek...)

Rögtön a tábor után 5 nap alatt lenyomtam 4 éjszakát - és ugye egyedül vagyunk, ahogy sokszor hétköznap délután is... és a fizikai fáradtságon túl ez egyre jobban leszívja az agyamat/agyunkat. :(
Na meg persze ott vannak a gyerekecskéim is: a kicsi éppen múlt hétvégén írt üzenetet (éppen dolgoztam akkor is), hogy "tényleg nem létezik a Jézuska?" És annyira bánatos volt, olyan nehezen tudtam megvigasztalni... de aztán végül mégis írt levelet a Jézuskának...
(Bár én mondtam neki, hogy ne xbox-ot kérjen, mint tavaly is, mert még mindig csak 12 éves. Ezt persze eléggé nehezményezte. Már tavaly Karácsony után is azt mondta, hogy akkor azt kéri, hogy legyen 16 éves... :)))
No mindegy, levél idén is megvolt, nagyon szívhez szóló, "kicsit sírtam az írás közben, de már gondolom ismersz"...
Erre vasárnap este sírva felhív (megint éjszakás voltam), hogy olvastam-e az üzenetet, amit írt. Muszáj volt elolvasnom, addig le sem tehettem a telefont: "Tudom, hogy nincs Jézuska." Na, bumm!
Telefonon keresztül nagyon nehéz egy síró gyerekecskét vigasztalni... végül már ott tartottunk, hogy ő "nem TUD hinni a Jézuskában"... (vagyis tkp. előbb-utóbb semmi és senki másban...)
Úgyhogy ott lesz a fa alatt az a nyavalyás xbox, mert muszáj megmenteni azt a hatalmas lelkét (de jövőre talán majd leépítjük ezt a "Jézuska hozza az ajándékot" mesét, bőven elég, ha Jézus tanításaiban és a szeretetben hisz.) <3

Szóval így telnek a napjaim - még éjszakás műszak közben sincs nyugtom, most is órákon keresztül tanulmányoztam az xbox-ok mibenlétét...
Kiskutya azért már van, amolyan "tesópótlék". Az apjukkal együtt már évek óta rágták a fülem érte, de most végül beadtam a derekamat (e tárgyban is roppant szívhez szóló üzeneteket kaptam Kicsinkómtól a nyár végén, úgyhogy zajlik az élet...)
10/10
micike_MSc 2018 dec. 05. - 03:07:17 10/10 Előzmény Illiona
(235200/239045)
Szép estét Mindenkinek!
Örülök, hogy megosztottad az infót, de egy kis kiegészítésként hozzátenném a magamét is. :)))

Mert valahogy úgy adódott, hogy még sosem láttam ezt a mozit, bár alapvetően nekem bejönnek a zenés darabok.
[A szintén erről a korszakról szóló Csinibabát pl. egyenesen imádom, időnként előveszem a dvd-t... már kívülről fújjuk családilag...]
És ettől a pár perces ajánlótól már első ránézésre kész voltam - lehet, hogy a koreai körítés is teszi -, de szétröhögtem az agyam és mindenképpen meg akarom nézni ezt a filmet (is)!
"- Mit fogunk hallani?
- Egy amerikai...
- ???
- Egy kubai nótát.
- Remek! Tessék következni." (Így! hihihi)
És elkezdenek énekelni... németül... :))))

A koreai cím pedig: 부다페스트 로큰롤 (vagyis "budapeszütü rokünrol")
Mert mi más lehetne?! :)
Itt egy rövidebb link, ami nem facés:
https://youtu.be/y703BSiR4fg
És egyébként tényleg ott van a szokásos mozis oldalon! (Bemutató: 2018.12.20.)
https://movie.daum.net/moviedb/main?movieId=52545

Ez pedig egy roppant részletes ismertető a film eseményeiről és egyebekről, pl. tárgyi tévedésekről... vagyis SPOILER. :)
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Made_in_Hungaria_(film)

"Hogyan is látnak minket, és milyennek?"
Mármint mi magunkat anno, vagy a koreaiak minket?
Ha a koreaiakra gondolsz, akkor két eset lehetséges: egyrészt tavaly ilyentájt volt, ill. lett volna a Kincsem bemutatója, aztán valahogy mégsem lett, legalábbis a nézőszámról "nincs adat"...
(A Testről és lélekről pedig végül 11ezer feletti nézővel zárt.)
Másrészt viszont a koreaiak szeretik a zenés filmeket, meg állandóan norebangokba járnak karaokézni, + ez a film a "kommunista diktatúra" idején játszódik, az akkori ideológia kifigurázása is benne van - nekik meg ott van az északi Nagy Testvér... ez tán segíti a beleélésüket...
Szóval majd kiderül, de szerintem még mi sem láttuk, viszont addig akár be is pótolhatjuk. :)))
https://videa.hu/videok/film-animacio/made-in-hungaria-teljes-film-fenyo-miklos-fas6rxGTWBxmX2dr
Riamara 2018 dec. 04. - 20:49:44 Előzmény edimir
(235199/239045)
Mivel a sorozatot a W, és a Kilenc időutazás írónője készítette, számomra ez egy várva várt kategória.
Most is érdekes témához nyúlt, és láthatólag itt is több rétegű lesz a történet.
8/10
edimir 2018 dec. 04. - 20:36:04 8/10 Előzmény Illiona
(235198/239045)
Tudom, hogy nem kedveled... Eddig még nem sok vizet zavart...

Már elkezdték fordítani. Az 1. részt Kurocchii lefordította. Köszönet érte neki.

Az enyém még működik, azt hiszem, a 2. részt már azzal nézem.....
Az 1. rész felirata: http://a-pop.eu/film.php?id=376
Illiona 2018 dec. 04. - 20:29:20 Előzmény edimir
(235197/239045)
én éppen PSH miatt nem kezdtem el nézni.
Amugy meg a feliratforditóm nem műkszik napok óta....
8/10
edimir 2018 dec. 04. - 20:24:22 8/10
(235196/239045)
Off

Memories of the Alhambra

Spoiler

A Bonita Szálló tulaja Park Shin-Hye, tehát várható egy romantikus szál is....

KÉP: egyelőre még csak annyit tudunk a szálló tulajáról, hogy nem tisztaságmániás.... szegény Hyun-Bin... a pumpával is csatázik majd egyet.....
8/10
edimir 2018 dec. 04. - 20:03:59 8/10
(235195/239045)
Off

Memories of the Alhambra

Spoiler

A szoba komfortfokozatát kicsit lerontja a nyithatatlan ablak, a vastag porréteg és pókháló mindenütt.... és a kéretlen lakótárs...

KÉP: egy kis patkány.... brrr... de ugyebár a sokmilliárdos üzletért még ez is bevállalható....

8/10
edimir 2018 dec. 04. - 19:55:46 8/10
(235194/239045)
Off

Memories of the Alhambra

Spoiler

Főhősünkre nem csak az AR játékban várnak nehézségek, de a való életben is.....

Mindjárt a szállásán, amit mintha Murphy törvényeinek átka sújtana.....

KÉP: az egyetlen egyszemélyes szoba természetesen csak a 6. emeleten, még természetesebb, hogy a szállodában nincs lift.... az pedig ugyebár evidens, hogy a bőrönd görgői a lépcsőzésnél semmi könnyebbséget nem jelentenek.... marad a cipelés:)
8/10
edimir 2018 dec. 04. - 19:47:51 8/10 Előzmény edimir
(235193/239045)
Off

Memories of the Alhambra

Spoiler


Nos, ez a "kiterjesztett valóság" valóban az... a különleges kontaktlencse segítségével csak a játékos látja a valóságos környezetbe beszimulált történéseket. De ezek a valóság elemeit is felhasználják egyben.....
.....természetesen van küldetés, első szint, amit teljesíteni kell....
KÉP: - felirat - az 1. szint
8/10
edimir 2018 dec. 04. - 19:41:11 8/10
(235192/239045)
Off

Memories of the Alhambra

Spoiler

Szombaton elstartolt Hyun-Bin új sorozata, a Memories of the Alhambra.
A sorozat címe annak az AR játéknak a a neve, amelynek megszerzéséért többen is ringbe szállnak.

A sorozat ismertetője: http://asianwiki.com/Memories_of_the_Alhambra

KÉP: - felirat -

A hasonló játékok kedvelőinek igazi csemege ez a sorozat. De természetesen mást is kínál. Úgy tűnik így az 1. rész után, hogy mindenből egy kicsit.
hanguktaekwondoo 2018 dec. 04. - 18:55:39
(235191/239045)
Szeretném, ha Micike is írna megint a sillába
Illiona 2018 dec. 04. - 12:41:57
(235190/239045)
és egy további filmes hír, egyenesen Micikétől, aki máshol osztotta meg a jó hir - köszönjük :))))

Koreában bemutatják a Made in Hungária cimű 2009-es magyar filmet!
Ki látta?
Itt egy bemutató videó róla, egyenesen Koreából!
szerintem nagyon jó!!!!!!
Hogyan is látnak minket, és milyennek?

https://www.youtube.com/watch?v=y703BSiR4fg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3L37gnsoHX7LqPw8SMor4K7xtsmJRCKApVo45bP7udRboKHE38QaQqN4M
Illiona 2018 dec. 04. - 10:34:14 Előzmény edimir
(235189/239045)
Teljesen Idegenek

itt a Portos lapja.
https://port.hu/forum/teljesen-idegenek/63693

az különösen tetszett, már az első másodpercben, hogy a főszereplője a filmnek ugyanaz, mint a "Ha Isten is Ugy Akarja" cimű szintén olasz filmnek, amit végül a tavalyi táborban megnéztünk, és mindenkinek nagyon tetszett.
A szinész neve Marco Giallini, és már több tucatnyi filmben szerepelt.
https://port.hu/adatlap/szemely/marco-giallini/person-23061


Illiona 2018 dec. 04. - 10:02:31 Előzmény edimir
(235188/239045)
Persze, hogy van különbség, ezt nem is vitatta senki :))))
én az emberi személyiségek közötti különbségekre utaltam. Persze van olyan szituáció, ami általánosan elfogadhatatlan. De egy más minőség már: csak a barátok között elfogadhatatlan!!!
És persze van, ami csak éppen nem szép. :)))
De olyan is van, amit ezek a túlemancipált nőcik meg is érdemeltek!
Vagyis elérkezett az idő arra, hogy megvitathassuk, mennyit ér a nő, és mennyit ér a férfi. Mitől nő egy Nő, és mitől férfi egy FÉRFI. És mi lesz a házasságokkal? és ami fontosabb, mi lesz a gyerekekkel? Ezek a problémák már sok éve feszitik a társadalmakat, de igazi válasz még nincs a kérdésekre. Ez a film is csak felveti a problémát, bemutatja, de választ nem ad.

És hogy mire is gondolok? itt van egy mai cikk, pont ezekről a túlemancipált nőkről, akik a munka területén tudnak ugyanolyan teljesitményt produkálni, de milyen áron? A repülőn nem ülnek melléjük!


a Portfólió cimű lap mai cikkéből idézek: "Nincs több vacsora női kollégákkal, nem ülnek melléjük a repülőn, eltérő szinten foglalnak szobát egy szállodában és nincs kettesben való üzleti megbeszélés - nagyjából így foglalható össze a Bloomberg szerint a férfi kollégák hozzáállása a női munkatársakhoz a Wall Streeten.
Gyakorlatilag ismeretlen kockázattá vált egy nőt felvenni - mondják szakemberek azok után, hogy a #MeToo ilyen világszintű mozgalommá vált. A Wall Streeten a férfiak sajátosan kezelik a mozgalmat, sokszor ezzel még nehezebbé téve a nők munkahelyi életét.
A Bloomberg több mint 30 vezető beosztású embert kérdezett meg arról, hogyan kezelik a munkahelyen a női dolgozókat a #MeToo után és az látszik, hogy a legtöbb esetben nehezen találnak megoldást, a Wall Street például már inkább egy fiúklubbá alakul.
A megkérdezett férfi vezetők közül sokan elismerték, hogy félnek egyedül maradni női kollégáikkal a munkahelyükön, főleg, ha fiatal és csinos nőkről van szó, nehogy végül szexuális zaklatással vádolják meg őket. Ezért van az, hogy sokan már nem mernek női kollégájukkal együtt vacsorázni, vagy mellette ülni egy repülőn, ne adj Isten egy szinten szobát foglalni velük egy szállodában.
Van olyan vezető, aki azt mondta, többet nem ül le megbeszélésre egy nővel olyan szobában, aminek nincs ablaka, és a liftben is tartja női kollégáitól a távolságot. Egy, a 40-es éveinek végében járó férfi vezető pedig azt mondta a Bloombergnek, hogy a felesége tanácsát megfogadva (aki egyébként ügyvéd) többet nem megy üzleti vacsorára 35 év alatti nővel."
https://www.portfolio.hu/vallalatok/ezt-okozta-a-metoo-nem-kellenek-a-nok-a-wall-streetre.306615.html?fbclid=IwAR10Uf24k69SztSRFSGWb6b8ZDBdfrWUdGK09jY8A-d5I4tKYnfkObG92v8
8/10
edimir 2018 dec. 04. - 06:55:28 8/10 Előzmény Illiona
(235187/239045)
Hmm... azért "titok" és "titok" között itt volt jócskán különbség, fajsúlyában és minőségében is.
Akadt benne átverés és árulás is....

Lehet, hogy vége a barátságunknak?:) Szerintem az élet adja a "zűröket", anélkül, hogy nagyon törekednénk rájuk.... bocs, de unalmas vagyok, a nyugalmat meg tudom becsülni!:)))))))))))))
Illiona 2018 dec. 03. - 20:30:36
(235186/239045)
A The Gentleman's Dignity szólt igazi férfibarátságról.
Na az tetszett. Mármint a 4 férfi barátsága.
Szavak nélkül is értették egymást, kinoskodás nélkül.
Persze az ugy hiszem, csak idealizmus .