8/10
edimir 2019 jan. 18. - 00:28:52 8/10 Előzmény Illiona
(235425/239045)
A film: címe: The Cyclist King (2019)
Ismertető:
https://mydramalist.com/23433-uhm-bok-dong
Itt egy kis Trailer a filmről: https://www.youtube.com/watch?v=L-tVwdmuUlk
Itt pedig cikk róla: http://news.jtbc.joins.com/article/article.aspx?news_id=NB11757964

KÉP: kivágás a trailerből
Illiona 2019 jan. 17. - 22:20:43
(235424/239045)
és a kerékpár.

Majd figyelem a hireket, hátha közelebbit is megtudok a filmről.
Esetleg Micike???
Illiona 2019 jan. 17. - 22:19:30
(235423/239045)
Rain az előző kép alapján.
Illiona 2019 jan. 17. - 22:18:21
(235422/239045)
Rain uj filmje készülőben!
Hazafias témájú film főszereplőjét Rain játsza! Várjuk!
A témaadó életrajza:
"1919. március 1-jén indultak a japán megszállás elleni függetlenségi harcok Koreában. Uhm Bok-dong 1913-tól sorra nyerte a kerékpáros versenyeket a japán ellenfelek előtt, reményt adva ezzel a gyarmattá tett ország lakóinak. Első volt, aki sikereit az ország határain kívül is meg tudta ismételni, 1923-ban Kínában is győzelmet aratott. Nem csoda, hogy az első sportcsillaga lett hazájának. Mikor a japán versenybírák 1920-ban leállították az egyik versenyt annak érdekében, hogy megakadályozzák a győzelmét, Uhm Bok-dong berontott a nézőtérre és tiltakozásul letörte a bajnoki zászlót, aminek következtében a japán és korai nézők összecsaptak egymással. Utolsó 10.000 méteres versenyét 1932-ben nyerte, 40 éves korában.
Szöulban szobra áll Uhm Bok-dongnak, és talán emlékeztek az Instagram-felületünk indító fotójára, ami éppen Uhm Bok-dong kerékpárja volt, mely Korea nemzeti kincseinek részét képezi. Különleges darabról van szó, amely nem véletlenül került Rain mellé az új fotóra. Az angol Rudge-Whitworth cég 1065274 szériaszámú darabja 1910-14 között készült. Érdekességként megemlítik, hogy a fiatalember, akire Uhm Bok-dong örökül hagyta, azzal menekült a háború kitörésekor, így a kerékpár többszörösen is osztozott a koreai nép sorsában.
Bár Uhm Bok-dongra ma nemzeti hősként tekintenek, élete a sportkarrier után szomorúan alakult. A második világháború elsöpörte a hírnevét, a hegyekben kóborolva élt egészen a koreai háború kitöréséig, amelynek egyik bombatámadásában vesztette az életét."

Kép: Az archív fotón a valós Uhm Bok-dong látható egy 1923-as győzelme után.
8/10
edimir 2019 jan. 17. - 16:03:50 8/10 Előzmény Illiona
(235421/239045)
Off
Sky Castle
Spoiler

Szóval számomra ez a sorozat nem a továbbtanulásról szól elsődlegesen, hanem a családról. "Szakmai szemmel" nézve arról, hogy milyen szülők is vagyunk. És így, ebben már igenis érintve érezhetjük magunkat, mert a továbbtanulás kapcsán végül is ezt a nagyon is alapvető dolgot járja körül a sorozat nagyon korrektül. Humor és drámai feszültség, mindkettő ott van karöltve, miként a pitiáner a nagyon is komollyal... ettől jó ez a sorozat.

KÉP: emberi melegség..... mert ilyen is akad.....
8/10
edimir 2019 jan. 17. - 15:53:45 8/10 Előzmény edimir
(235420/239045)
Off
Sky Castle
Spoiler

Ráadásul folyamatosan borul a bili, mindig van egy újabb csontváz a szekrényben, kisebb-nagyobb titkok kerülnek napvilágra. Ez pedig felülírja mindazt, amit korábban hinni véltünk. S megláthatjuk azt is, kibe mennyi tartás szorult, miután lelepleződik. Emelt fejjel fogadja, vagy sunnyog és kivárja a vihar elültét.....

KÉP: egy fotó a múltból

vajon melyik férj lehet a fotón? Kinek születhetett szerelemgyereke, akiről nem tud? Ez a titok hogyan kezdi el fojtogatni mindazokat, akiknek tudomására jut? Hogyan, miért válik tragédia forrásává?



8/10
edimir 2019 jan. 17. - 15:42:14 8/10 Előzmény Illiona
(235419/239045)
Off
Sky Castle
Spoiler

Talán úgy tűnhet az elején, hogy csupán egy témára van kihegyezve, nevezetesen a továbbtanulásra ez a sorozat, de aztán rá kell jönnöd, hogy jóval többet kapsz ennél. Sorsokat, élethelyzeteket, kapcsolatokat kivesézve, több oldalról bemutatva..... A sznob társaság álarca mögé látunk, egyre egyedibbekké válnak a karakterek... s megkapod mindennek a színét és visszáját is egyben.


Nézzünk egy példát rá. Az egyik férj sebész. Második generációs orvos a családban, erre borzasztóan büszke, természetes, hogy a lánya legyen a harmadik generációs orvos a családban. Rengeteget műt, de orvosi műhibát is vét közben, én nem feküdnék a kése alá. Majd megőrül azért, hogy a kórházi ranglétrán avanzsáljon, ezért ő éppúgy minden követ megmozgat, mint ahogy a feleség a lányuk tanulmányi eredményéért. A férfi kicsinyes, bosszantja, hogy az új kolléga nem előkelő egyetemen végzett, mégis sikeres. Ugyanígy presztízs kérdést csinál abból, hogy a Sky Castle közösségen belül ő legyen a férfiak közt az ász. Szenzációs, ahogy megy e téren az adok-kapok, a kaján káröröm, miközben nem tudja, hogy őt egy még nagyobb tragédia érte. Kis tüske itt, nagyobb tövis ott... megy a szurkálódás.
Orvosként nem érdekli a betege, csak a kórházban képes gondolkodni. Az egyik szituációban a döntésével kapcsolatban jegyzi meg az egyik nővér, hogy milyen rideg a beteghez, nem érdekli, hogy a drágább gyógyszert veteti meg vele, holott lenne olcsóbb megoldás is.... Mire a másik nővér azzal érvel, hogy viszont a fizetését pontosan utalják. Most akkor rideg v. pragmatikus? Ránk bízzák, hogy eldöntsük magunkban, mindkét nővér szavaiban ott az igazság egy-egy eleme.



KÉP: a második nagy tragédia még inkább felszínre hozza az ellentéteket és az önzést.... itt már sznobék ölre mennek.... tömegverekedés a családok között..... hát ennyit a a Sky Castle előkelő és nemes légköréről, ami ugyebár a sajátos hagyománya lenne!:)
8/10
edimir 2019 jan. 17. - 00:09:16 8/10 Előzmény Illiona
(235418/239045)
The Crowned Clown

Én sem tudom elképzelni, hogy a fennmaradó 12 részt mivel töltik majd ki érdemben... Persze lesz udvari intrika és tovább szövődik a kapcsolat Bohóc és Királyné között. Gondolom, most jönnek majd olyan további részek, amik igazolják majd, hogy miért alkalmasabb uralkodónak a Bohóc, mint a valódi Király.
Most nézem a sorozat alternatív címét: The Man Who Became King. Ez már egyértelműbb a végkimenetel tekintetében.
8/10
edimir 2019 jan. 17. - 00:00:27 8/10 Előzmény edimir
(235417/239045)
The Crowned Clown - helyesbítés

Hogy én milyen ostoba vagyok!!!!!Jaj, de megkutyulódtam. A The Crowned Clown sorozat előtt néztem közvetlenül a Heung-Boo, The Revolutionist c. filmet, s vmiért annak az időszaka ragadt meg bennem és vittem át a sorozatot is magamban a 19. századra, holott a The Crowned Clown 200 évvel korábban játszódik! Gwanghae uralkodásának 8. évére teszi a Masquerade, kb. 2 hét történéseit foglalja magába. Így aztán dörgedelem/fanyalgás visszavonva, helyette mea culpa!

A Heung-Boo, The Revolutionist és a Feng Shui mozifilmek játszódnak megegyező időszakban!

Nem magam mentegetésére, de azért végül is tök mindegy a sorozat szempontjából, hogy a Joseon korszakon belül mikor is játszódik, hiszen az elején feliratban közlik is, hogy az egész fikció, a valós történelemhez, személyekhez nincs köze.
8/10
edimir 2019 jan. 16. - 22:50:47 8/10 Előzmény edimir
(235416/239045)
Off

Feng Shui film
Spoiler

KÉP: - felirat -

a Feng Shuiban a "fellendülés"-t a japánokkal szembeni ellenállás kiképzőközpontja jelzi... ők lesznek azok a pozitív alakjai a történelemnek, akik az az országot vissza akarják szerezni a megszállóktól, az ország földjének erejét a megmentésére használnák fel. Kissé leegyszerűsített képlet, de működik.



Hmmm, csak azt nem tudom, hogy vajon a The Crowned Clown sorozat végére milyen pozitív kicsengést kapunk majd? Netán egy "jó" Királyt, népével, országával törődőt... esetleg egy boldog királyi párt turbékolva?
Eddig úgy tűnik, hogy Koreában népszerű a sorozat, jócskán nőtt a nézettsége már ezalatt a pár rész alatt is... tehát csak én vagyok egyedül ilyen kicsit fanyalgó.... mindenki más beéri a szép pár, szép háttér, szerelmi szál szent hármasságával.....
8/10
edimir 2019 jan. 16. - 22:33:16 8/10 Előzmény edimir
(235415/239045)
Off

Feng Shui film
Spoiler

A Feng Shuiban azért a pusztítás után kapunk egyfajta megtisztulást is... Új célt új emberekkel

KÉP: a Silla óta kedves sziklánk... lám, segít tisztán látni... célt és jövőt.....
8/10
edimir 2019 jan. 16. - 22:30:14 8/10 Előzmény edimir
(235414/239045)
Off

Feng Shui film
Spoiler

Azt hiszem épp ezek miatt a lángok miatt irritál annyira a The Crowned Clown sorozat szerelmi szikrácskája..... olyan vulgáris... olyan kis jelentéktelen.... ahhoz képest....

KÉP: mert a Feng Suiban a lángok nem egyszerűen csak tűz.....
8/10
edimir 2019 jan. 16. - 22:25:07 8/10 Előzmény edimir
(235413/239045)
Off

Feng Shui film
Spoiler

A filmben a legegyszerűbb szintre viszik le a problémát. Úgy tartják, hogy egyes helyek különleges kisugárzó erővel rendelkeznek, márpedig ha sikerül az őst ilyen helyre temetni, akkor ez az erő a család jövőjére pozitívan hat ki. Ergo, a hatalom megszerzésének titkos eszköze az ilyen helyre való temetkezés az aspiránsok számára.

Kezdetben csak a királysírok közvetlen közelébe, később már a királysírok fölé, azaz egyszerűen rátemetkeznek! Miként a temetkezéssel, úgy a valós életben is sikerül elszívniuk a királyi családtól az erőt, a hatalmat. Szinte fáj látnunk a királyi család tagjainak megalázott, kiszolgáltatott helyzetbe kerülését. Ugyanakkor vhol le is leplezi őket. Ők se jobbak, az országgal törődőbbek, mint ellenfeleik. Amikor levonulnak a történelem színpadáról, már igazából "leszerepeltek" a szemünkben. Nincs illúziónk felőlük.Önzésükkel, szűklátókörűségükkel teszik tönkre jogalapjukat a trónra. Egyszerűen már nincs rájuk szükség. Nem ők a megoldás, a bizalmat elherdálták.



KÉP: a drámai tetőpont - az ezeréves templom felégetése...

az ország legszentebb helye immár ne az országot, csakis a helyére temetkező családját védje. S ami eddig 1000 évig szavatolta egy nagyobb közösség védelmét, az ledegradálódik, már csak holmi két nemzedéknyi időre, hogy ki csücsülhet az ingtó-bingó trónocskán..... Tényleg belesajdul a szívünk.... mert ez innentől már egy nép tragédiája.


8/10
edimir 2019 jan. 16. - 22:03:50 8/10 Előzmény edimir
(235412/239045)
Off

Feng Shui film
Spoiler

KÉP: - felirat - igen, épp ez a baj a hatalmi harcoknál, mindenki csak a saját család/klán érdekét tartja szem előtt... az ország pedig eközben ebek harmincadjára jut. Mintha senki nem tudná ezt a szemellenzőt levenni és távlatokban gondolkodni, maga a rendszer rohadt.....
8/10
edimir 2019 jan. 16. - 21:54:56 8/10 Előzmény Illiona
(235411/239045)
off
The Crowned Clown
Spoiler

Nekem az a bajom ezzel a sorozattal, hogy a napokban néztem a Feng Shui c. filmet.
Ismertető: http://asianwiki.com/Feng_Shui
Online az indán: https://indavideo.hu/video/FENG_SHUI_2
Márpedig az időben ugyanekkor játszódik. A király ugyanúgy Heonjong mindkettőben. A Feng Shuiban megkapjuk a korrajzot, elég sötét színekkel ecsetelve, míg ebben a sorozatban egyelőre a történelem csak színes díszlet a romantikus szerelmi szál háttereként. Majdhogynem tök mindegy, hogy mikor játszódik, úgysem az a lényeg. Pedig meghatározó időszak. A Feng Shui jól érzékelteti az erőforrások elpazarlását a hatalmi harcokban, amikor amolyan jelképesen az ország földjének erejét aprópénzre váltják. Az ezer éve védelmezőt beáldozzák a két nemzedék a trónon rövid távért.... meg is lesz az ára, az elvesztegetett idő, elfecsérelt források könnyű prédájává teszik majd Japánnak. Nagyon egyszerű eszközzel él a film, kicsit szájbarágós, de sajnos igaza van... képileg pedig roppant hatásos....

KÉP: az ifjú király meghajolni kényszerül!!!! Hát eddig jutott már a Kim klán:( - Feng Shui mozifilm
8/10
edimir 2019 jan. 16. - 21:19:46 8/10 Előzmény edimir
(235410/239045)
Mr Sunshine

Már elkészült a 23. rész felirata is!:)))))))))))))))))
Illiona 2019 jan. 16. - 20:08:38 Előzmény edimir
(235409/239045)
Sky Castle
ebből is megnéztem az 1-4 részt.
Valóban a nőktől nagyon jó alakitásokat láthatunk.
Ez is olyan, mint Woman of Dignity, hogy középkorú nőket szerepeltetnek, és sikerrel, lám, a közönség nem a hamvas kis idealista leánykákat szereti, hanem elfogadja a középkorú, megannyi problémával küzdő nőt is.
Nekem azért ez a sorozat nem annyira tetszik, bár mindenképpen nézhető. Valahogy számomra nagyon tömény, annyira egyetlen témára van kihegyezve, a tanulásra, mintha más nem is lenne az életben. Oké, ezeknek a gyerekeknek, és az anyjuknak nem is igen van más, de ezt nekünk túl száraz , túl nyomasztó igy tálalni. Ami neked egy érdekes szituáció lehet, legalábbis a szakmád szempontjából, az nekem csak rinyálás felsőfokon. Hiszen azért ezekben a karakterekben nem csak a gyerek jövőjéért való aggodalom jelenik meg, hanem a sznobság, a megjátszás, a kivagyokság is.
Mert ezek a nők megengedhetik maguknak, hogy csak a gyereküknek éljenek! Szemben azért a többséget jelentő szintén rendes anyákkal, akik koreában is dolgoznak, élnek a hobbijuknak, ellátják a családot stb.
És akkor még az ökörvérről nem is beszéltem...
hanguktaekwondoo 2019 jan. 16. - 19:04:31 Előzmény edimir
(235408/239045)
ez nem szirup.
hanem egy elszigetelt mezei posvány.
Illiona 2019 jan. 16. - 18:57:19
(235407/239045)
The Clowned Clown
én is megnéztem a 3-4 epizódot, és ugyanaz a véleményem mint neked. (lám, ilyen is van)
Talán bohócunk királyként túl reszketős, hiányzik belőle az a vagányság, ami bohócként jellemezte.
A királynéval való "viszony" nagyon szépen bontakozik ki, de ennyi ezzel a nővel nekem elég is.
Ez a szinésznő volt a negativ szereplő a Haneuljae's Murder cimű tv játékban (játék????) . Én még nem felejtettem el neki azt a bizonyos köpést!!!
Csodálkoztam is, hogy itt pozitiv szerepet kapott, ami nem is baj, csak ő ne csodálkozzon. :)))))
Nem tudom, mit fognak kitalálni a következő 12 epizódban, remélem nem csak huzzák a történetet.

És még egy apróság: na itt nem kevés a bohóc-király hangja, igazi mély, férfias, erőteljes! Én igy szeretem! Nem tudom, a meghitt részeket hogyan fogja megoldani, de eddig nagyon tetszik!!!!
8/10
edimir 2019 jan. 16. - 01:18:51 8/10 Előzmény edimir
(235406/239045)
off
The Crowned Clown - 4. rész
KÉP: hímzés.. kimbin, ezt direkt neked vágtam ki... nekem a színek összeválogatása nem jön be, de a Királynénak tetszett...