8/10
edimir 2019 jan. 31. - 23:33:33 8/10
(235705/239045)
Off
Babel - 1. rész
Spoiler
KÉP: Ricky, egy rejtélyes alak a múltból...

Annyit tudtunk meg róla, hogy a szerencsejáték szenvedélye miatt kellett Hawai-ra távoznia 30 évvel ezelőtt, ahonnan most tér vissza először Koreába, még korábban a szülei temetésére se jött, tehát ez egy rendkívüli alkalom. Cha Woo-Hyuk, az ügyész hívására utazik vissza, állítása szerint rendelkezik az elnökről leleplező bizonyítékkal... vszínűleg ez a bizonyíték a 30 évvel ezelőtti múltban történtekhez kapcsolódik. Ricky ismeretsége elég kiterjedt... személyesen ismerte az Ügyész apját, ez derül ki ahogy az ügyész járása az apjáéra emlékezteti... ismernie kellett az elnököt...

és - képfelirat - még vkit, azt, aki elraboltatta a repülőtéri parkolóból, aki szintén mindent megadna, hogy az elnökről a leleplező bizonyítékot megszerezze... Mit tudunk erről a titokzatos vkiről? Hogy szinte korlátlan pénzügyi forrás áll a rendelkezésére.... hogy az elnököt valószínűleg bosszúból szeretné a markában tartani... lehetne persze konkurens üzleti ellenfél is, de vhogy érezzük az egész mögött a személyes indulatot, a leszámolás vágyát...
8/10
edimir 2019 jan. 31. - 23:17:24 8/10
(235704/239045)
Off
Babel - 1. rész
Spoiler

Egy kis furcsaság...
A színésznő feleség főzőcskézik az étteremben...
KÉP: - felirat - amit készít, az a piperade, egy baszk lecsószerű étel...
Leírás az ételről és elkészítéséről: http://www.cookta.hu/hir/20170717-lecso-nagyon-paprikasan-ahogy-a-baszkok-keszitik

Már csak két apró problémám van ezzel a sorozatbeli főzőcskével... Nem az, hogy leégeti, mert elbambult, de maga az étel kinézete... brrr és ezt adná a vendégeknek, ha véletlenül egy is betévedne? Nem csoda, hogy kong az ürességtől a vendéglő... pedig telt háznak kéne lennie, ahol a séf a híres színésznő... Nem csoda, hogy a két barátnő ráér játszadozni a liszttel... úgy tűnik, az étterem se más a számukra, mint játék....

Másik aprócska észrevételem, hogy a baszkok lennének legjobban megsértődve, ha spanyolnak neveznék őket... persze ez a Távol-Keletről nézve jelentéktelen nüansz....
Ebben a kultúr-katyvaszban már nem számít... Mozart-torreádor-LOVE-baszk piperade... csak keverjünk rajta alkalmanként a fakanállal!
8/10
edimir 2019 jan. 31. - 22:52:26 8/10
(235703/239045)
Off
Babel - 1. rész
Spoiler

Egy kis furcsaság...

KÉP: Étterem - a neve Opera... Úgy tűnik, hogy Han Jung-Won, a színésznő feleség és barátnője étterme lenne.... spanyolos jelleg dominál a dekorációban... bikaviadal, torreádor...
Azért vicces nem, hogy egy spanyol étterem kertjében hatalmas LOVE felirat van? Kis kultúra kavarc!!!

Hmm, érdekes, hogy az igazgatói kinevezést követő családi vacsora után a kocsiban hazafelé a kínos beszélgetést férj és feleség között a felhangosított zene zárja le... Mozart: Varázsfuvola... az Éj Királynőjének bosszúáriája... Tudjuk, hogy a koreai sorozatban semmi sincs véletlenül...

bosszúária... az étterem neve...????
Vajon hogy kapcsolódnak majd össze a dolgok? Azt tudjuk, hogy az európai műveket néha elég meghökkentő értelmezésben látjuk viszont a koreai sorozatokban... csak két példa erre, az első elhíresült a Secret Gardenből... Andersen kis hableánya náluk szeretőként lett értelmezve....A legutóbb a Best Chicken-ben A kis herceg lett igencsak átalakítva... "kapitalista" lett, humorosnak szánták, de engem kirázott tőle a hideg...
8/10
edimir 2019 jan. 31. - 22:34:18 8/10
(235702/239045)
Off
Babel - 1. rész
Spoiler

Egyébként a termoszt Tae Min-Ho igazgatóvá való kinevezésének napján is láttuk.

KÉP: Az irodájába érve vette ki... és töltött belőle magának teát... Hmm, a gondoskodó feleség apró figyelmessége. Megjegyzem az aktatáskában nincs is más a termoszon kívül!!!

Hmm, vajon mit csinálhatott korábban Tae Min-Ho, mert nekem úgy tűnt, hogy nem a cégnél dolgozott, ott csak hirtelen kinevezték igazgatónak. Az alkalmazottak se igen tudtak semmit a szakmai múltjáról. Ennek ellenére elég magabiztosnak tűnik, hol szerzett vajon képesítést és munkatapasztalatot????
8/10
edimir 2019 jan. 31. - 22:24:51 8/10 Előzmény Illiona
(235701/239045)
Off
Babel - 1. rész
Spoiler

Viszonylag hálás szerep az idősebbik fiúé (Tae Soo-Ho), a labilitása miatt sokféle arcát mutathatja meg, az erőszakost, az egzaltáltat, az érzelmi kitörésén éppen uralkodni próbálót.... egyébként tényleg jó az őt alakító színész....

Tae Min-Ho kifogástalan öltözéke a helikopterbaleset után.... hát az nekem is feltűnt.... Ráadásul legalább 24 óra telik el a balesetben való eltűnése és a kórházban való felbukkanása között. Sehol semmi külsérelmi nyom, az öltözéke mintha skatulyából húzták volna ki.... ???? Pedig a baleset közben nincs olyan képkocka, hogy közben vhogy kiszállna/kiugrana a helikopterből, az pedig ugyebár a folyó vizébe csapódik bele... persze elsodródva kiúszhatott, a vízhatlan hitelkártyájával vehetett magának új ruhát... de akkor is.... Mindenesetre rendkívül hatásos a belépője a kórházban!:)))


DE lépjünk vissza a balesethez. Van néhány furcsaság. A másodpilóta új, akkor repül velük először. A kapitány rosszullétekor neki kellene irányba hoznia a megzavarodó helikoptert, ami nem sikerül neki... hmm véletlen lenne, hogy új ember a másodpilóta? Az elnöki helikopter pilótájának lenni bizalmi állás, gondolom oda csak a legprofibb kerülhet a szakma krémjéből... ehhez képest a másodpilóta nem tűnik kiemelkedően jó pilótának.

A kapitány rosszulléte... Úgy tűnik, mintha a termoszból töltött teától lenne rosszul. Termoszba teát reggel a színésznő feleség készít a férjének, az magával is viszi a helikopterre. Nem látjuk, hogy a nő bármit tenne bele, egyszerűen feltöltötte a termoszt, slussz. Ráadásul Tae Min-Ho a krákogó elnököt is megkínálja belőle, annak semmi baja nem lett tőle... Vagy esetleg a kísérő tett bele vmit? Esetleg olyan anyag van benne, ami kizárólag szemcseppben található egyik összetevővel együttesen okoz rosszullétet? A baleset kitervelője megfigyelhette a kapitány szokását, hogy repülés előtt szemcseppet használ? Tudjuk, hogy egyes gyógyszereket nem szabad együtt bevenni, mert külön-külön ugyan ártalmatlanok, de egyszerre alkalmazva drasztikus lehet a mellékhatás. Ez magyarázat lehetne arra, hogy az elnökre nem hat a tea, a kapitányra viszont igen.... Vagy nem is a tea a ludas?

KÉP: termosz - a színésznő feleség Tae Min-Ho aktatáskájába készíti a baleset reggelén....
Illiona 2019 jan. 31. - 17:28:45 Előzmény Illiona
(235700/239045)
Azt hiszem ezt nevezik freudi elszólásnak: természetesen 7 évvel idősebb nálam.. :))))))))
Illiona 2019 jan. 31. - 13:30:23 Előzmény edimir
(235699/239045)
Bábel
megnézve a szinészek tényleges életkorát nagyon megdöbbentő amit találtam.
Az általunk öregasszonynak becézett nő csak 55-ös születésű, vagyis mindössze 7 évvel fiatalabb nálam. (felszisszenés) Itt a filmben (és a többi filmjében is, a korábbiakban is) jóval többnek néz ki.

Tae Min Ho viszont - szintén megdöbbentem ezen - már 38 éves. Olyan kis fiatalnak néz ki, a többi sorozatban is fiatalos szerepet kapott. Még az este azon gondolkodtam, vajon mikor lesz katona :))))
Még tegnap ugy hittem kizárt hogy valódi fia legyen, de kiszámolva a tényleges életkorukat 26 éves lehetett a nő, amikor született. Persze azt nem tudjuk még, hány évesek a szerepük szerint.

Kép: Kim Ji Hoon (Tae Min Ho)
Illiona 2019 jan. 31. - 07:48:02 Előzmény edimir
(235698/239045)
Bábel
Spoiler
Hogy Tae Min Ho nem az öregasszony gyereke az szinte biztos.
Nagy érvágás lehet neki, mármint a nőnek, hogy a legidősebb fiú ennyire rabja a kábitószernek, elég komolyan csinálja már. Innen már a leszokás is bizonytalan, ez az önsorsrombolás magas foka. Ez igy nagyon bizonytalan is, egy vállalvezetőnek semmiképp nem alkalmas, még bábunak sem.

Tegnap rákeresgettem egyébként a szinészekre, s nagyon feltünű volt, hogy ez a szinész nevét beütve a googleeba, csupa mosolygós fotó volt róla. Eszerint egy vidám ember lehet, ahhoz képest nagyon jó ebben a szerepben. Legalábbis egyenlőre.

Kép: az idősebb fiú, Song Jae Hee

Az még számomra sem világos (remélem nem a 16. epizód 55. percében fog kiderülni) hogy kié a felelősség a helikopterbaleset miatt. Mert az is érdekes, hogy Tae Min Ho tökéletes kabátjában jelenik meg a kórházban. Egyetlen vizcsöpp nincs a kabáton ( a viz egyébként is tökretette volna ezt a szép kabátot).
Érdekes lesz a 2. epizód is. :)))))
8/10
edimir 2019 jan. 31. - 07:05:02 8/10
(235697/239045)
Off
Babel - 1. rész
Spoiler
A színészek játéka közül nekem is az új igazgatót, Tae Min Hot alakító színészé tűnik a legjobbnak. Én nem emlékszem, hogy korábban láttam volna sorozatban/filmben, de itt jól hozza a "sötét lovat"....
Viszont az Elnök Feleségét játszó színésznő tényleg gyenguska, túl nyilvánvaló, nem elég karizmatikus a főintrikus, a szálakat háttérből mozgató megjelenítésére, van benne egyfajta darabosság, hiányzik belőle Mishil felségessége... Ő Nagyasszony helyett csak amolyan kiöltözött hatalom- és bosszúvágyó öregasszony.
Mert szerintem igenis a helikopterbaleset mögött az Elnök Felesége állhat... vagy ha nem is ő, de hogy vmilyen drasztikus lépésre már készült a hatalomért, az tuti. Az elnököt utálja, biztosan megsértette már párszor, az elnök mellett neki nincs szava. Azon gondolkodtam, hogy azért áll-e ki annyira az idősebbik fia mellett, mert azt irányíthatóbbnak véli, általa akarja kormányozni a céget, vagy esetleg a fiatalabbik fiú nem is az ő fia, hanem az elnök számos szeretője közül esetleg az egyiké, akit vmikor az elnök hazahozott, és a feleségére kényszerítette, hogy elfogadja családtagként. Szerintem ez is benne lehet a kalapban alternatívaként....

KÉP: az elnök felesége - a mosoly a közelgő hatalomátvételnek szól, de hol van ebből Mishil mosolyának félelmetes ereje....
Illiona 2019 jan. 31. - 00:48:18
(235696/239045)
Bábel
Nekem a mostani uj elnök, Tae Min Ho nagy kedvencem, már több sorozatban láttam, és mindben nagyon jól hozta a figurát. Sokféle szerepe volt már, nagyon sokoldalú szinész.
Először a Goddess of Marriage cimű 36 részesben varázsolt el, amiben egy szintén jószándékú csebol örököst játszott el, aki folyamatosan hadakozik a szülei ellen, de végül veszit. Azóta már láttam 2 db 50 részesben is, ott is nagyon jó volt.
Itt a Bábelben is jó szerepe van, sokoldalúan megmutathatja magát. Bár az, hogy ez a szerep illetve karakter pozitiv, vagy negativ lesz egyenlőre nem tudjuk. De remélem , pozitiv.

Akit viszont nagyon nem birok, az az anya, aki az idősebb fiát védelmezi. Ő egy 3. osztálybeli szinésznő, már azon is elképedtem, amikor az Along cimű moziba betették, akkoriban irtam erről.
Most ebbe a 16 részesbe is, ez vagy szinvonal esését mutatja, vagy nem tudom mit.
Itt mondjuk nem sok mindent, vagyis a semmit kellett eljátszani: az érzelemmentességet, igazi múmiaarc. Az epizód vége felé, amikor Tae Min Hoval beszél, annyira erőlködik, hogy szinte szánalmas.
Majd kiderül, mennyire lesz az ő karaktere fontos a továbbiakban.
Azt a sok fiatal nőt még meg sem igazán tudom különböztetni egymástól, számomra mind olyan egyforma, nincs igaazán karakteres közte, ebben egyetértünk.
Kép: Tae Min Ho
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 23:38:39 8/10 Előzmény Illiona
(235695/239045)
Off
Babel - 1. rész
Spoiler

Én is kivágtam ezt a képet!:))) De szándékosan nem tettem fel... Zseniális a jelenet, ahogy PSH a nő után megy... mi nem sejtünk semmit... jön a csók, majd a kamera az üvegfalon át a Férjet mutatja, amint látja a csókolózó párocskát... s a Férjnek szinte a szeme se rebben... húúúúúúúú, hát nem semmi....

Nem tudom, te hogy vagy vele, de egyelőre nekem ez a színésznő-feleség nem vmi nagy szám... ahhoz képest, hogy olyan nagyon emlegetik a szépségét a sorozatban... olyan semmilyen... nincs benne meg az a csipet vmi, amitől a férfiaknak meg kéne bolondulni
Illiona 2019 jan. 30. - 23:25:51
(235694/239045)
Bábel
Ez egy tényleg nagyon jó sorozat, jó volt ez a felvezető epizód.

DE! A volt szinésznőcske nem csak PSH szeretője, hanem az öregé is!
Ha már az előző hozzászólásomban feszegettem a szex témáját, hát ez a nő BIZTOSAN kavar az öreggel is. Vagyis három férfival egyszerre.
Na jó, a férjjel a legkevésbé, azt a szenvedő, unott arcot, amit folyamatosan vágott!!!!
Valószinűleg PSH, az ügyész szervezte be a családba, hogy készitse elő neki a terepet, és legyen bent egy bizalmasa.
Tae Min Ho, a mostani uj elnök pedig ezt már tudta, csak épp ennek a nyiltságán csodálkozott, meg azon, hogy veszélyben a családfő, és a férj is, a feleség meg vigan csókolódzik a lépcsőházban.
Egyébként a sorozatokban sok intim dolog történt már a toronyházak lépcsőházában, (szerelmek, gyilkossági kisérletek, vallomások stb...) de ilyen "átlátszó" lépcsőházat még nem láttam.
Szerintem az ügyész és a szeretője sem, különben óvatosabb lett volna.
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 23:21:49 8/10
(235693/239045)
off
The Crowned Clown - 8. rész
Spoiler
A Királyt kicsempészik a Palotából.. a születésnapja közeleg... ünnepséggel...
Testőre ezúttal elkíséri a valódi Királyt a palotán kívülre...
KÉP: és vele akar maradni.. pedig a zavart eszű király megölheti azért, mert nem teljesítette a parancsot, nem hozta el a bohóc fejét.....
S innentől jön a sorozat eddigi talán legszebb. legmélyebb jelenetsora....
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 23:16:45 8/10
(235692/239045)
off
The Crowned Clown - 8. rész
Spoiler
A korábban a királyt bódítószerekkel ellátó udvarhölgy is gyanakodni kezd...
KÉP: elvégre egyetlen a király fülsebe nem gyógyulhatott be....
Illiona 2019 jan. 30. - 23:16:07
(235691/239045)
The clowned Clown
én is megnéztem a 7-8-at, és ez most jobban tetszett mint az előző részek.
Már épp elég volt az andalgásból, és ennek egyenlőre talán vége is.
Kicsit csalódott voltam a 7. epizód elején, a zászlós megoldásra, hiszen igy felvezettek egy feszült helyzetet a 6. rész végén, , várattak 6 napot, és azután kiderült, hogy nincs is helyzet.
Én ezt ugy fogom fel, hogy palira vettek, és ezt nagyon nem dijazom, vagyis egy nagy minusz pont a sorozatnak.
Azért érdekes, hogy a kábitószerfüggés mindkét sorozatban jelen van (bábel is)
(Még soha nem tapasztaltam meg eddig, milyen férfiként ilyen súlyosan függönek lenni, de szerintem ez erősen visszahat a potenciálra is. Bár mindkét sorozatban ezek a kábszerfüggők nagyon élénk szexuális életet élnek, de én azért ezt nem veszem csak ugy simán be)
)
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 23:11:59 8/10
(235690/239045)
off
The Crowned Clown - 8. rész
Spoiler

Eközben a Királyi Özvegy se fér a bőrébe...K

ÉP: híveit igyekszik feltüzelni
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 23:07:33 8/10
(235689/239045)
off
The Crowned Clown - 8. rész
Spoiler

De ugyanakkor feltűnik a lelepleződés esélye is
KÉP: - felirat - a falusi elöljáró felidézi, hogy a királyhoz hasonlító bohócot látott korábban, amikor színészeket hívatott a szórakoztatásra Szavai nyomán a Bal államtanácsosba a kétely kezd fészket vermi.... Mi van, ha tényleg??????
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 23:02:24 8/10
(235688/239045)
off
The Crowned Clown - 8. rész
Spoiler

KÉP: - felirat - s megszületik egy szövetség... egy szövetség, amit az ország érdeke diktál, egy szövetség, mely teljes elkötelezettség egymás oldalán a közös célért... Mindketten feltették rá az életüket!

A Bohócnál a szerelem mellé az ország érdeke is társul, ugyanakkora súllyal.
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 22:57:05 8/10
(235687/239045)
off
The Crowned Clown - 8. rész
Spoiler

Kihasználja a Király ájult öntudatlan állapotát....

KÉP: királyi pecsét... s maga kezd királyi parancsokat írni... átlépett egy határt... nem is akármilyent....
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 22:52:43 8/10
(235686/239045)
off
The Crowned Clown - 8. rész
Spoiler

Úgy tűnik, ez a rész a válaszutak és nagy döntések része...
A fejgörcstől szenvedő király végül sietve elhagyja a Királyné lakrészét... Kudarca annyira bosszantja, hogy immár a Királyné ellen fordul. Haljon meg az asszony méreg által...

KÉP: a Főtitkár elégeti a királyi parancsot.....