8/10
edimir 2019 febr. 12. - 19:57:21 8/10
(236045/239045)
Off

Haechi

Spoiler

KÉP: - felirat - igen, van még egy herceg, de vele egyetlen párt sem számol... túl alacsony származású... Királyi atyja egy egyszerű palotai vízhordó szolgalányon felejtette a szemét... ebből született meg ő... amolyan "Senki herceg"... különösebb tervek, vágyak nélkül él bele a világba...

Egy nemes hölgyet adtak hozzá feleségül, van saját háza, de kb. ennyi...

Hát persze, hogy nem ennyi!:)))))) Egy sorozat főszereplőjétől többet várunk... Egyelőre amit kapunk, egy szemtelen svihák!:)))) Aki bevállal közszolgálati vizsgát más helyett egy remek lóért... Aki a maga "alacsony" származása miatt emberszámba veszi még a kis utcai italárus lányt is...Sok képesség szunnyad benne, de még nem igazán adódott olyan körülmény, ami kikényszerítette volna, hogy felszínre hozza őket... de majd meglátjuk!:))))))))))))))
8/10
edimir 2019 febr. 12. - 19:46:55 8/10
(236044/239045)
Off

Haechi

Spoiler

KÉP: a Saheonbu...mindössze 24 ember, de ők tényleg hisznek abban, amit csinálnak....
8/10
edimir 2019 febr. 12. - 19:44:33 8/10
(236043/239045)
Off

Haechi

Spoiler

KÉP: Yi Tan herceg, a Noron párt támogatottja, jóval erőszakosabb figura, kifejezetten agresszív. Kardánccal próbálja saját férfiasságát hangsúlyozni, miközben a férfiassági teszten a Koronaherceg elbukott....
8/10
edimir 2019 febr. 12. - 19:40:56 8/10
(236042/239045)
Off

Haechi

Spoiler

KÉP: - felirat - Yi Hweon herceg is a királyi család tagja, a Soron párt támogatását élvezi

A sorozatban eddig amolyan nyugodt, kiegyensúlyozott benyomást keltett... lehet, hogy a király túl szelídnek véli a trónra? Kár, mert nagyon szimpatikus, okos és megfontolt... Van egy olyan érzésem, hogy amolyan kicsit kiváró típus, a Koronaherceg helyzetének megingására nem csap le, nem igyekszik ebből saját tőkét kovácsolni...
8/10
edimir 2019 febr. 12. - 19:31:47 8/10
(236041/239045)
Off

Haechi

Spoiler

KÉP: - felirat - Yun Koronaherceg éppoly gyenge, mint az őt támogató Namin párt... Úgy tűnik helyzetét megingatja, hogy léptelen örököst produkálni... A Király mintha más irányba kezdene el gondolkodni a trónutódlás szempontjából... Kezd ellehetetlenülni, befolyása nem számottevő....

A sorozatban csak egy szomorú, tétova behemót.....
8/10
edimir 2019 febr. 12. - 19:20:04 8/10
(236040/239045)
Off

Haechi

Spoiler
Úgy tűnik, 1721-ben nagy a zűrzavar Csoszonban. A pártok más más herceget támogatnak. A Koronahercegnek nincs gyermeke... Ahogy elnéztem, impotens szegény... hiába vonultatják fel előtte a palota szép hölgyeit...
A politikában mindenki igyekszik jó lóra tenni. A hatalom elvesztése egyben az életed elvesztését is jelenti, tehát muszáj okosnak és óvatosnak lenned....

Az igazság senkit se érdekel, csak a túlélés...

Kivéve egyetlen kis szervezetet, mely igyekszik a politikától mentesen az igazságot felderíteni, ez a Saheonbu...az igazságügyi hatóság...

KÉP: - felirat - Haechi, a mitikus szörny (az első ismertetőnél már írtam róla)
8/10
edimir 2019 febr. 12. - 19:10:10 8/10
(236039/239045)
Off

Haechi

Spoiler

KÉP: - felirat - :)))))))))))))) Rég láttunk már olyat, hogy a felvezető feliratban nem arról olvashatunk, hogy minden fiktív!:)))))))))))

1721-et írunk, Sukjong király uralkodásának vége felé járunk (még 1 év van belőle vissza)
Sukjong: https://en.wikipedia.org/wiki/Sukjong_of_Joseon

Sukjong a királyi hatalom megerősítésére használta fel a politikai pártokat, hol egyikre, hol másikra támaszkodott... és persze élt azzal a lehetőséggel is, hogy "tisztogatásokkal" gyengítse az egyes politikai pártokat....

8/10
edimir 2019 febr. 12. - 19:04:22 8/10 Előzmény edimir
(236038/239045)
Off

Haechi

Spoiler

Nos, ahogy a beharangozóban ígérték, a héten kezdődött a Haechi történelmi sorozat.
Ismertetője itt: https://en.wikipedia.org/wiki/Haechi_(TV_series)
Azért elképesztő, hogy decemberben volt az első olvasópróba, tegnap pedig már le is ment belőle a első dupla rész....

KÉP: a sorozat nyitóképe
10/10
micike_MSc 2019 febr. 12. - 01:58:01 10/10
(236037/239045)
Jó éjt! :)))
10/10
micike_MSc 2019 febr. 12. - 01:54:37 10/10 Előzmény Illiona
(236036/239045)
Sky Castle.
Még az első gondolatom egyike, ami felmerült a sorozat kapcsán, az Illiona bejegyzéséhez kapcsolódik.
(Ha a hivatkozás nem pontos, akkor ez lenne az eredeti: Illiona, január 13. 16:19:08)

Azt hiszem, mondtam már, hogy imádom az oroszok gondolkodását. Ebben a kis írásban benne van a tuti recept, hogyan kell jól gyereket nevelni... :))))
"Hányszor tetted fel a kérdést magadnak: – vajon jól csinálom én ezt az anyaság dolgot? – Kell-e irányt mutatnom, vagy ‘csak’ kísérnem kell az útját? – Mikor szeretem, ha kiválasztom számára a jövőhöz vezető utat, vagy ha rábízom? – Egyáltalán képes rátalálni egyedül? Milliónyi kérdés. Talán meglepő, de a válasz mindig ugyanaz…"
https://hellobaby.hu/ez-itt-az-anyak-egy-oldalas-bibliaja/#

Ami még a Sky Castle-höz kapcsolódik, elsősorban az "önző gén" miatt, az már genetika. Lehet, hogy talán túl messzire kalandoztam az asszociációim kapcsán, de az egészségügy (és az orvos-/ egészségtudomány) nem kerülhető meg.
De erre már csak később térek ki.

Jó éjt, szép álmokat Mindenkinek!
10/10
micike_MSc 2019 febr. 12. - 01:21:32 10/10 Előzmény Illiona
(236035/239045)
Mostanában futó sorozatok:
Ez a Babel ígéretesen hangzik, pláne ennyi kiegészítő infóval, amit hozzáfűztök. :)))

A sorszámokat azon cikk alapján írtam a címek elé, ami a felsorolt 10 sorozat népszerűségét ismertette:
1) Sky Castle - na, ezt mindenképpen meg kell majd néznem, mert így látatlanban is ezernyi gondolatot elindított a fejemben.
2) Memories of Alhambra - PSH nem az esetem, Hyun Bint viszont már muszáj lenne megnéznem végre... a téma alapvetően nem érdekelne, de mivel kettőből kettő gyermekem ha nem is túl sokat, de mégis rendszeresen játszik virtuális játékokkal, így mégiscsak kíváncsi vagyok rá. Meg ugye ott vannak a magyarországi helyszínek is. :)
3) The Last Empress - a szintén magas nézettsége és Edimir ajánlója miatt érdekel, így felkerült a virtuális kívánságlistámra.
4) Encounter - néha kellenek ilyen cukormázas romantikus történetek... csak éppen nehezen tudok elvonatkoztatni attól a ténytől, hogy a főszereplő Song Hye-kyo azzal a fiatal (számomra egyébként ismeretlen és érdektelen) Park Bogum-mal játszik szerelmespárt, aki a szintén fiatalabb férje, Song Jong-ki legjobb barátja. Lehet, hogy túl konzervatív vagyok, de nekem így látatlanban sem jön be ez a páros, mert Koreában rengeteg színész van, akik közül legalább az egyiküket (a középkorú nőt vagy a huszonéves fiút) ki lehetett volna választani...
7) The Crowned Clown - ez a történet túlságosan romantikusnak tűnik az eredetihez képest.
Időközben megnéztem a Masquerade-ot. Na, az film! Pont.
Abban Ganghwae király FÉRFI (Lee Byung-hun), mint ahogy a Hwajung-ban is az volt Cha Seung-won alakításában (azt meg csak a tv-ben láttam "A fény hercegnőjeként" szinkronnal, de legalább láttam...)
Szóval ezután a két férfi után biztosan nem szánok időt a sorozatra, bár a király/bohóc igazán dekoratív jelenség, de ez kevés.
http://m.kpopherald.com/view.php?ud=201901090929051759212_2

+1 Kingdom.
Őszintén szólva már Edimir vetítése is elborzasztott, mivel ki nem állhatom a horrort, de végigolvastam az ismertetőjét, mert egyébként maga a történet érdekes.
Ettől függetlenül nem értem, miért kell borzalmasan véres képekkel illusztrálni a pusztító, mindent felfaló hatalomvágyat... bár van olyan ismerősöm, aki fiatal lány létére kimondottan szereti, sőt imádja a horrorfilmeket, és ezzel nyilván nincs is egyedül. Szerintem viszont az életben enélkül is van annyi szörnyűség, hogy én nem vágyom véres húscafatok látványára.
Pedig ezen az oldalon megkaptam, míg odatévedtem. Huhh, ez bőven elég is volt... :)
https://lorddorama.blogspot.com/p/kingdom.html
10/10
micike_MSc 2019 febr. 12. - 00:32:00 10/10 Előzmény micike_MSc
(236034/239045)
Íme a konkrét lista az eddigi legnézettebb koreai filmekről:
1) The Admiral: Roaring Currents (명량, 2014) Rendező: Kim Han-min, főszereplők: Choi Min-sik, Ryu Seung-ryong, Cho Jin-woong. Nézőszám: 17.615.437 fő.
2) Along With the Gods: The Two Worlds (신과함께-죄와 벌, 2017) R: Kim Yong-hwa, fsz: Ha Jung-woo, Cha Tae-hyun, Joo Ji-hoon, Kim Hyang-gi. Nsz: 14.411.558 fő.
3) Ode to My Father (국제시장, 2014) R: Yoon Je-kyoon, fsz: Hwang Jung-min, Kim Yunjin, Oh Dal-su. Nsz: 14.262.766 fő.
4) Veteran (베테랑, 2015) R: Ryoo Seung-wan, fsz: Hwang Jung-min, Yoo Ah-in, Yoo Hae-jin, Oh Dal-su. Nsz: 13.414.200 fő
5) The Host (괴물, 2006) R: Bong Joon-ho, fsz: Song Kang-ho, Bae Doona, Park Hae-il, Go Ah-sung. Nsz: 13.019.740 fő
6) The Thieves (도둑들, 2012) R: Choi Dong-hoon, fsz: Kim Yoon-seok, Lee Jung-jae, Kim Hye-soo, Jun Ji-hyun. Nsz: 12.983.841 fő.
7) EXTREME JOB (극한직업, 2019) R: Lee Byeong-heon, fsz: Ryu Seung-ryong, Lee Hanee, Jin Seon-kyu, Lee Dong-hwi, Gong Myung. Nsz: 12.835.926 fő.
8) Miracle in Cell No. 7 (7번방의 선물, 2013) R: Lee Hwan-kyung, fsz: Ryu Seung-ryong, Kal So-won, Park Shin-hye, Oh Dal-su. Nsz: 12.811.435 fő.
9) Assassination (암살, 2015) R: Choi Dong-hoon, fsz: Jun Ji-hyun, Lee Jung-jae, Ha Jung-woo. Nsz: 12.706.663 fő.
10) Masquerade (광해, 왕이 된 남자, 2012) R: Choo Chang-min, fsz:Lee Byung-hun, Ryu Seung-ryong, Han Hyo-joo. Nsz: 12.323.595 fő.
11) King and the Clown (왕의 남자, 2005) R: Lee Joon-ik, fsz: Kim Woo-sung, Jung Jin-young, Lee Joon-gi. Nsz: 12.302.831 fő.
12) Along with the Gods: The Last 49 Days (신과함께-인과 연, 2018) R: Kim Yong-hwa, fsz: Ha Jung-woo, Joo Ji-hoon, Kim Hyang-gi, Ma Dong-seok, Kim Dong-wook. Nsz: 12.274.017 fő.
13) A Taxi Driver (택시운전사, 2017) R: Jang Hoon, fsz: Song Kang-ho, Thomas Kretschmann, Yoo Hae-jin, Ryu Jun-yeol. Nsz: 12.189.436 fő.
14) Taegukgi (태극기 휘날리며, 2004) R: Kang Je-gyu, fsz: Jang Dong-gun, Won Bin. Nsz: 11.746.135 fő.
15) Train to Busan (부산행, 2016) R: Yeon Sang-ho, fsz: Gong Yoo, Jung Yoo-mi, Ma Dong-seok. Nsz: 11.566.874 fő.

Egyelőre kb. 10 filmet láttam ebből a 100-ból, úgyhogy van mit bepótolnom. :)
A legnézettebb koreai (100) és külföldi filmek (51) elérhetősége itt (nézőszámok 4 millió felett):
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_highest-grossing_films_in_South_Korea
Illiona 2019 febr. 12. - 00:30:48
(236033/239045)
off
Bábel
Vonatkozik ez a történet a mai kor cseboljaira, akik azt hiszik, ők nem csak a társadalmon felül vannak, de Istent is játszanak: élet és halál korlátlan urai.
És vonatkozik az összeomlásra, amikor a család és szűkebb környezete egymást elhagyva, legyilkolva, tönkretéve, barátságok, kötelékek nélkül továbbélve léteznek, ahányan annyi nyelvet beszélve, még ha egy nyelvcsaládba tartoznak is. Nincs túlélő barátság, szerelem, semmi.
Az egyedüli remény, ha találnak uj kapcsolatokat, különben a magány csak az övék.
Egészségükre.
Bár az összeomlás még messze van, hiszem a vállalt még prosperál, de már csak ideig óráig. Az elnök életveszélyben a kórházban, az idősebb fiú teljesen a kábszer rabja, a fiatalabb fiú temetése zajlik éppen, az elnök felesége meg buta, nem való vezetőnek. Az idősebb fiú felesége még a borospoharat sem tudja megfogni?. a fiatalabb fiú felesége meg egy kokott. (végül is az, ha jól meggondoljuk, ).
Vagyis a vég elkerülhettelen.
Ja, még van egy lány, akinek az igazságérzete viszonylag a helyén van, és eléggé visszafogott életet él, na ő még lehet egy jó vezető.

A Torony megjelenik fizikai valóságban is, a Szöul fölé magasodó üvegpalota, a cég székháza, ami olyan stabilan uralja a teret. Részenként többször is mutatják, mint az erő, a mindenekfelettiség
szimbólumát.

Kép: a tarot XVI. lapja is ezt a tornyot mutatja.
a jelentése is sokatmondó:
10/10
micike_MSc 2019 febr. 12. - 00:27:08 10/10
(236032/239045)
És akkor boxoffice. Én ugye a daum.net oldalát követem, ahová naponta kerülnek fel a nézettségi adatok.

A Swing Kids-ről Edimir vetített egy kis ízelítőt, biztosan nézésre érdemes, ha valaki szereti a zenés-táncos filmeket (én pl. igen...:)))
Viszont a filmről azt olvastam, hogy a hatalmas állami (anyagi) támogatás miatt is nagy várakozás előzte meg, ehhez képest a nézőszám jóval elmaradt a várttól.
Ezzel szemben a Malmoe (lsd. kép) némileg váratlanul, de sokkal jobban teljesített, bár ott is fellelhető a hazafiasság, ami igen kedvelt témája a koreai filmeknek (bárcsak elmondható lenne ez a magyar filmgyártásról is...)
Az Extreme Job-ról Illiona már hozott hírt: elképesztően szárnyal, szombaton még csak a 13., vasárnap pedig (19 nap alatt) már a 7. legnézettebb film lett Koreában - és ma este már tuti meglesz a 4-5. hely, de a dobogó is egyre közelebb van... kíváncsi vagyok, meddig jut el.

És akkor a konkrét számok:
● 스윙키즈 (2018) Swing Kids
Bemutató: 2018.12.19 (133 perc), nézőszám: 1.470.741 fő.
Nézői értékelés: 8,5 (3258), kritikusoké:6,6 (8)
https://movie.daum.net/moviedb/main?movieId=112060

● 말모이 (2018) MAL·MO·E: The Secret Mission
Bemutató: 2019.01.09 (135 perc), nézőszám: 2.843.112 fő.
Nézői értékelés: 9,0 (1848), kritikusok: 6,5 (2)
[A történet az 1940-es években, a japán megszállás alatt játszódik, amikor a koreai nyelv használata tilos volt.
Az írástudatlan Pan-Soo (Yu Hae-Jin) börtönbe kerül, ahol találkozik Jung-Hwan-nal (Yoon Kye-Sang), egy gazdag koreai család fiával. JH családja japánbarát, miközben a fiú a Koreai Nyelvi Társaság tagja. Ez a találkozás megváltoztatja PS életét, és a két férfi a nehézségek ellenére együtt kezd dolgozni egy koreai nyelvű szótár létrehozásában.
A koreai „Malmoi” cím az első koreai nyelvű szótárból származik, amelyet Ju Si-Gyeong írt és 1911-ben publikált.]
https://movie.daum.net/moviedb/main?movieId=118907

● 극한직업 (2018) Extreme Job
Bemutató 2019.01.23 (111 perc), nézőszám 12.835.930 fő (szombaton még "csak" 12.176.029 fő és 13. hely volt)
Nézői értékelés: 7,8 (3888) kritikusi nincs.
[Egy öttagú nyomozócsoport drogkereskedők lefülelése érdekében ügyködik. Álcázásként egy sült csirke étteremben dolgoznak, ami azonban váratlanul népszerűvé válik, ezzel bonyolítva a nyomozók életét, meg gondolom a nyomozás sikerességét is...]
https://movie.daum.net/moviedb/main?movieId=119859

+1 film, amire szintén kíváncsi vagyok, bár moziban már lemaradtam róla.
● 보헤미안 랩소디 (2018) Bohemian Rhapsody
Megjelenés 2018.10.31 (134perc) nézőszám 9.934.881 fő.
Nézői értékelés: 8,9 (4059) kritikusoké 6,3 (10)
Ez a nézőszám a 6. legnézettebb külföldi mozivá tette. Jó ideje nem nagyon emelkedik a mozinézők száma, hiszen már több mint 3 hónapja volt a bemutatója... egy kicsit olyan érzésem van, mintha a 10 milliós nézettséget akarták volna elérni, ezért még vetítik a mozik, de az már nem lesz meg.
https://movie.daum.net/moviedb/main?movieId=115280
10/10
micike_MSc 2019 febr. 12. - 00:21:45 10/10
(236031/239045)
Sziasztok, szép estét Mindenkinek! :)
Továbbra is mindennap olvasom, amit írtok, meg gyűjtögetem, amire majd egyszer talán válaszolok, ha még aktuális lesz egyáltalán...

Most éppen egy fárasztó éjszakás hét után vagyok, holnap meg egész napos programom lesz kedvenc gyerekeim jóvoltából, aztán jön pár szabadnap, de mindig akad valami, ami elfoglalja azt a kevéske szabadidőmet, amikor írni tudnék.
Meg hát itt van Silla újbóli ismétlése (az most kevésbé köt le, hiszen nemrég nézhettük újra 7-8 év után), viszont A palota ékkövét megint nézem... mert azt is láttam már párszor, de elég régen ahhoz, hogy újra élvezzem a sok főzést meg gyógyítást. És bírom, hogy Ti elképesztő mennyiségű filmet, sorozatot láttatok már és néztek folyamatosan, de a PÉ mégsincs ezek között. :)))

És ha már m3, ott bizony igazi "retro" csemegék is elcsábítanak, mert egyébként nem nagyon nézek tévét... de A névtelen várat századszor sem tudtam kihagyni hetekkel ezelőtt, meg miután tematikus hetek vannak, vagyis általában egy hét egy színészé, így láttam pl. Tordai Terivel (és Kállai Ferenccel meg Huszti Péterrel) egy jó kis filmet A gyáva címmel.
https://port.hu/adatlap/film/tv/a-gyava-a-gyava/movie-61809

De a PÉ-re visszatérve: most már tudom, hogy Lee Young-ae még most sem tetszik Dzsanggümként... mármint nőként... valószínűleg az zavar, hogy mindig "gyönyörű udvarhölgyként" emlegetik a rettenthetetlen Min Dzsongho (Ji Jin-hee) szerelmét. És számomra inkább volt koravén leányzó (aki 32 évesen játszotta az eleinte még jóval fiatalabb főhősnőt), miközben mellette ott volt a sok szebb és fiatalabb színésznő.

LYA a Saimdang-ban talán éppen ezért sokkal jobban tetszett nőként, mert hozzáérett a saját korához...
[És érdekes a szinkron is: Gubás Gabi erőteljes hangja jól illett Dzsanggümhöz, ezért Saimdang-ként eleinte fura volt a halk, szinte gyenge saját hangja, ami végül mégis illett a karakter egyéniségéhez... csak kiabálni ne próbált volna néha...]
De ez csak olyan mellékes dünnyögés volt, amit el akartam mesélni. :))))
Illiona 2019 febr. 12. - 00:06:22
(236030/239045)
off
Bábel
a cím mindenesetre telitatalálat.
Utak a bibliai Bábel Tornyára:
Bábel: A Bábel név a népi szóelemzésben nem "Isten kapuját" jelenti, hanem a "zűrzavart". - Bábel (Babilónia) valóban létező város volt Mezopotámiában, romjait az Eufrátesz folyó partján fedezték fel.

"Az ember felnagyított öntudatában, gőgjében egyenlőnek vélte magát Istennel, s maga akarta sorsát irányítani. Ezt példázza A bábeli toronytörténete is.

A bábeli torony

Az egész földnek ugyanaz volt a nyelve és ugyanazok voltak a szavai. Amikor keletről elindultak, Sineár földjén találtak egy nagy síkságot és ott letelepedtek. Így szóltak egymáshoz: "Gyertek, csináljunk téglát és égessük ki." A tégla épületkő gyanánt szolgált, a szurok pedig kötőanyagul. Azután így szóltak: "Rajta, építsünk várost és tornyot, amelynek teteje az égig ér. Szerezzünk nevet magunknak, és ne szóródjunk szét a földön!"

Akkor az Úr leszállt, hogy megnézze a várost és a tornyot, amelyet az emberek építettek. Így szólt: "Nézzétek, egy népet alkotnak és egy nyelvet beszélnek. Ez csak a kezdete tevékenységüknek. Ezután semmi sem lesz nekik lehetetlen, aminek a megvalósítását elgondolják. Ezért leszállunk és összezavarjuk a nyelvüket, hogy senki ne értse a másik nyelvét!" Az Úr tehát szétszórta őket onnét az egész földön, s abba kellett hagyniuk a város építését. Ezért nevezik azt Bábelnek, mivel az Úr ott zavarta össze az egész föld nyelvét, és onnét szórta szét őket az Úr, az egész földön.

(Dr. Gál Ferenc fordítása) "

https://hu.wikipedia.org/wiki/B%C3%A1bel_tornya

https://tudasbazis.sulinet.hu/hu/magyar-nyelv-es-irodalom/irodalom/irodalom-7-osztaly/a-mitosz/bibliai-tortenetek
8/10
edimir 2019 febr. 11. - 23:21:30 8/10
(236029/239045)
Off

Babel - 4. rész

Spoiler

A kirándulás után gyorsan lerázza a nő, ám egy telefonhívásból értesül az Ügyész, hogy a kórházban lett volna a nőnek időpontja...

KÉP: megdöbbentő a felfedezés hogy a Színésznő feleség már 3 hónapos terhes, amit neki elmulasztott az orrára kötni... Vajon ki az apa?

Illiona, tökéletesen tippeltél!:))))))))))))))) Tényleg ezért védte olyan feltűnően a hasát, amikor a parkolóban ütlegelte, hasba rugdalta a férje.

Itt pedig elköszönünk az 4. résztől... és bőszen várjuk, hogy lejöjjön az 5. angol felirata....
8/10
edimir 2019 febr. 11. - 23:15:22 8/10
(236028/239045)
Off

Babel - 4. rész

Spoiler

KÉP: majd egy közös vidéki kirándulás során felkeresik az Ügyész szüleinek emléktábláját....
8/10
edimir 2019 febr. 11. - 23:13:50 8/10
(236027/239045)
Off

Babel - 4. rész

Spoiler

KÉP: Végre az Ügyész és kedvese együtt tölthetik az egész éjszakát.... csodálatos dolog együtt ébredni reggel!:)
8/10
edimir 2019 febr. 11. - 23:11:48 8/10
(236026/239045)
Off

Babel - 4. rész

Spoiler

Az a női cipőt meglátva levonja a megfelelő következtetést... hölgylátogatója van a férfinak... elmenne, de a férfi csatlakozik hozzá egy sétára, ahol igyekeznek megbeszélni a történteket... a férfi korrekt nyomozásnál többet nem ígérhet...

Később a nőben felidéződik 3 évvel ezelőtti első találkozások... egy tárgyalás, ahol a férfi volt a vádat képviselő ügyész, aki lemosta őt a perben védőként... aztán ő maga ment utána, hogy megvilágítsa a nő számára ismeretlen részleteket....

Hmm, az alamuszi macska nagyot ugrott... az alvó ügyvéd kőkemény ellenfélnek bizonyult....