8/10
edimir 2019 febr. 06. - 19:01:42 8/10 Előzmény edimir
(235845/239045)
"Történelmi" sorozatok - 2019 - Clowned Clown

KÉP: - felirat - s a nagyszerű film, amelyet a sorozat alapötletként felhasznált, ám a film erényei nélkül sajnos.... már írtunk róla épp eleget, nem ragoznám... nem ér annyit....
8/10
edimir 2019 febr. 06. - 18:58:25 8/10
(235844/239045)
"Történelmi" sorozatok - 2019 - Clowned Clown

KÉP: felvezető a sorozathoz a videóról

Nos, ezt már nézzük, épp a 9. részt láthattuk legutóbb.... Hát igen, a történelemhez nem sok köze van, inkább amolyan "kosztümös" romantikus történetnek néz ki inkább....
8/10
edimir 2019 febr. 06. - 18:53:21 8/10
(235843/239045)
"Történelmi" sorozatok - 2019 - My Country
A sorozat ismertetője itt: http://asianwiki.com/My_Country
Időben kb. akkor játszódik, mint a Si Flying Dragons, azaz a korjói korszak végén- a csoszon korszak elején....
KÉP: a sorozat felvezetője a videón... kapunk főszereplőknek két barátot, akiket a sors egymás ellen fordít
8/10
edimir 2019 febr. 06. - 18:43:18 8/10 Előzmény edimir
(235842/239045)
"Történelmi" sorozatok - 2019 - Kingdom

KÉP: - felirat - szerencsére most februárban kezdik a 2. évadot forgatni...., ha jól emlékszem, akkor a munkálatok nyár elejéig fognak elhúzódni.... Lehet, hogy nyár végén, esetleg ősszel már láthatjuk is az új évadot? Én nagyon várom!
8/10
edimir 2019 febr. 06. - 18:37:45 8/10
(235841/239045)
"Történelmi" sorozatok - 2019 - Kingdom

Már lement az első évad belőle... Januárban (jan. 25.) egyetlen napon adták le mind a 6 részét.
https://en.wikipedia.org/wiki/Kingdom_(South_Korean_TV_series)
Némi hevenyészett ismertető ide Sillára is felkerült a sorozatról és az első két részről... lapishunnak köszönhetően magyar felirat is készült hozzá...

KÉP. a sorozat felvezetése a videón
8/10
edimir 2019 febr. 06. - 18:13:41 8/10
(235840/239045)
"Történelmi" sorozatok - 2019 - Haechi

KÉP: - felirat - ... jót kuncogtam magamban, amikor a herceg egyik segítő karakteréről kiderült, hogy bohóc!:))))))))))))) Püff neki.... Ráadásul a karaktert alakító színészt, Park Hoont nem is olyan rég láttuk a Memories of the Alhambrában a játékban meghalt hűtlen barátként.... Sokakban él még elevenen az emlék, ahogy öltönyben felbukkan a kardjával mindig....

Szóval a sorozat komoly riválisa lehet az idősávban a nézettségi versenyben a The Clowned Clown-nak.....
8/10
edimir 2019 febr. 06. - 18:06:41 8/10
(235839/239045)
"Történelmi" sorozatok - 2019 - Haechi

KÉP: - felirat - a főszereplő herceg karaktere... Lee Geum...
Kíváncsi vagyok Jung Il-Woo, nekem még a 49 Days motoros, bőrdzsekis Halálaként van beégve a retinámba!:))))))
8/10
edimir 2019 febr. 06. - 17:43:22 8/10
(235838/239045)
"Történelmi" sorozatok - 2019 - Haechi

A sorozat címe egy koreai mitikus szörny, az igazság őre, itt olvashattok róla: https://auroranova.net/2018/01/26/the-legends-behind-the-korean-dash-bots/
A szörny bünteti a bűncselekmények elkövetőit. Nem véletlenül hímezték anno a bírók ruhájára. Kőszobra az ügyészség épületénél áll. A Haechi Szöul hivatalos jelképe.

Hogy kapcsolódik a sorozathoz? Vszínűleg úgy, hogy a sorozat a Saheonbu reformjáról is szól, tehát a bűncselekmények utáni nyomozásokat követhetjük majd benne nyomon...
Itt olvashatsz róla: https://en.wikipedia.org/wiki/Saheonbu

KÉP: a sorozat felvezetője a videóban
8/10
edimir 2019 febr. 06. - 17:25:31 8/10 Előzmény edimir
(235837/239045)
"Történelmi" sorozatok - 2019 - Different Dreams
... és végre "Deokman" után újra történelmi sorozatban láthatjuk Lee Yo- wont..

KÉP: - felirat - ezúttal is egy álom, ami ösztönzi... kérdés, hogy milyen "Nagy Álom"?!:)

Ljerk, azt hiszem sejtem, hogy májusban mit fogsz nézni!:)))))))))))))
8/10
edimir 2019 febr. 06. - 17:20:45 8/10 Előzmény edimir
(235836/239045)
"Történelmi" sorozatok - 2019 - Different Dreams

KÉP - felirat - az ellenállás ilyen vezetővel biztos sikerre számíthat---- legalábbis a nézők körében!:))))))))))
8/10
edimir 2019 febr. 06. - 17:13:53 8/10
(235835/239045)
"Történelmi" sorozatok - 2019 - Different Dreams

A sorozat ismertetője itt: https://en.wikipedia.org/wiki/Different_Dream

Úgy tűnik, a japán gyarmati időszak (1910-1945) ismét terítékre kerül... Változatos helyszíneken játszódik majd, Korea mellett Mandzsúriában és Szingapúrban is. Van benne ellenállási mozgalom, szabadságharcosok... és kémek. Valószínűleg nem unatkozunk majd!:)

KÉP: a sorozat felvezetője
8/10
edimir 2019 febr. 06. - 17:05:42 8/10 Előzmény edimir
(235834/239045)
"Történelmi" sorozatok - 2019 - Aseudal Chronicles
KÉP: - felirat - azért kap egy keménynek tűnő ellenfelet a hatalmi harcban....
8/10
edimir 2019 febr. 06. - 17:03:00 8/10
(235833/239045)
"Történelmi" sorozatok - 2019

Egy kis videót néztem meg a 2019-es történelmi sorozatok beharangozójaként....

A videó itt: https://www.youtube.com/watch?v=7yDI80vrkq0

Az elsőként bemutatott sorozat, TVN - Aseudal Chronicles
Ismertető itt: https://en.wikipedia.org/wiki/Asadal_Chronicles

Úgy tűnik, kapunk egy kis fantasy-vel megspékelt szerelmi történetet, ami a legrégebbi időkben, Gojoseonban játszódik....
Song Joong-ki kedvelői biztos örülnek, hogy kedvencük kosztümös sorozat főszerepében láthatják... én nem vagyok rajongója, de kap tőlem egy esélyt....
KÉP: a sorozat a videóban
8/10
edimir 2019 febr. 06. - 07:08:09 8/10 Előzmény edimir
(235832/239045)
The Crowned Clown - 10 rész

Február 11-én azt hiszem még alacsonyabb lesz a nézettség, pont a vetítési időben startol a Haechi
http://asianwiki.com/Haechi

Ahogy elnézem a szereplőgárdát, hát lesz, akiért kíváncsiak legyenek a történeten túl.....
8/10
edimir 2019 febr. 06. - 03:40:40 8/10 Előzmény edimir
(235831/239045)
Mr Sundhine - Special

Visszakerestem a 2018. szeptember 22-én erről írt hozzászólásokat.... még mindig beleborzong az ember.különös láz vett rajtunk erőt... talán azóta se gyógyultunk ki belőle teljesen.....
8/10
edimir 2019 febr. 06. - 03:06:25 8/10 Előzmény edimir
(235830/239045)
Special - Mr Sunshine - SKY Castle

Ha már a "special", akkor kíváncsi voltam, hogyan nézett ki ez a kérdés a Mr Sunshine és a SKY Castle esetében.

Nos, a Mr Sunshine special részét a 22. rész után, azaz a befejező két rész előtt adták le, kifejezetten karaktermagyarázó volt... Magas nézettséget produkált, Szöulban 9,404%-ot. Nem csoda, hiszen mindenki, aki szerette a sorozatot, a Speciáltól várt a benne felmerülő kérdésekre választ, ill. próbált meg a maradék két részre, a befejezésre következtetni belőle. Mindenki azon izgult, hogy kedvencei közül ki marad életben, melyik hal meg... Minden kis képkockából próbáltunk esélyt latolgatni, kikövetkeztetni, hogy mi jöhet még. Bár szinte a kezdetektől tudtuk, hogy Dong Mae-re mi várhat, de amit a fej tudott, a szív nem akarta elfogadni.... "hiábavaló remény"... minket is megfertőzött a sorozatnak ez a fajta sajátos hangulata... Ezért kellett a lelkünknek annyira ez a Special, ne kelljen elengedni, tovább élvezhessük kedvenceink játékát.....

A SKY Castle Specialja a sorozat zárása után jelent meg, tehát akkorra már ismert volt a történet kimenetele, a szereplők sorsának alakulása. De még így is 7.327%-ot tudott produkálni... Tegnap tettem fel belőle egy kis ízelítőt, így már a részleteire nem térnék ki... Hogy miért voltak rá kíváncsiak a nézők? Mert kedvelték a sorozatot, mert bár véget ért, de jó volt felidézni, egy kicsit újra megmerítkezni benne...

Micike a nagy statisztikus nálunk, én csak belekontárkodok egy kicsit... érdekesek azért a számok....
Látszólag a Mr Sunshine nézetségének átlaga a magasabb, 14,747%, a SKY Castle-jé csak 12.627% volt. De mennyivel másabb utat járt be a két sorozat... A Mr Sunshine mindjárt kétszámjegyű nyitást volt képes produkálni Szöulban (10,636%), mindvégig 10% felett volt a nézettsége, csak a 17. résznél esett vissza 10% alá. Ezzel szemben a SKY Castle mindössze 2.9%-kal nyitott, a 8. résznél jutott el addaig, hogy 10 % fölé emelkedjen Szöulban a nézettsége, viszont részről részre mindig feljebb araszolt, a végére pedig magasabb nézettséget ért el a Mr Sundhine-nál. Az utolsó 5 rész már mind 20% feletti nézettséget ért el, míg erre a Mr Sunshine-nak csak a befejező része volt képes.

Ezt csak érdekességként jegyzem meg, nem kívánok belőle messzemenő következtetéseket levonni, főleg nem rangsorolni a két sorozatot ennek alapján! Csak annyit talán, hogy extra hírverés, húzóneves sztárok nélkül is lehet sikert elérni, ha vmi jó......

KÉP: Ms Sunshinr special.... lám, ez később visszaköszönt....
8/10
edimir 2019 febr. 06. - 01:12:43 8/10 Előzmény Illiona
(235829/239045)
The Clowned Clown


Igen, a 10. rész helyett benyomtak egy Specialt, ez már ebből a második volt, az első Specialt január elsején adták.... Hmm, ahhoz képest, hogy nem vmi nagy eresztés ez a sorozat, csak úgy nyomják a speciál részeket... ugyan minek? Mi a hatalmas "háttér", karakter múltja... a sorozat koncepciója, ami indokolná? Történelmi háttér felesleges, mert bevallottan fikció, a szereplők múltja minek, mikor így is tök kiszámíthatóak és laposak, a sorozatnak nem hiszem, hogy lenne vmi különleges koncepciója, "üzenete"... A sorozat se nagyon hoz lázba, a forgatásról készült kis színesek akkor vajon miért izgatnának?

Ibolyám sincs, hogy mi a csudát tuszkoltak bele a speciálba, de nem is érdekel... megjegyzem, a nézőket se nagyon.... 2.767% volt a nézettsége....

Pedig egészen reménykedni kezdtem a 8. rész után... tényleg vízválasztó lett... csak nem úgy, ahogy feltételeztük....elindult a sorozat lefelé.:(


Lehet, hogy nem csak a Királynénak adtak a meddőség érdekében teát, hanem a sorozatnak is jutott belőle? Egy elvetélt jó ötlet.... A Masquerade felcukrozott, kiherélt, időben 8 szorosára elnyújtott rétese lett, kevéske kis töltelékkel....

KÉP: egy kis gyógyfőzet
8/10
edimir 2019 febr. 06. - 00:47:47 8/10 Előzmény Illiona
(235828/239045)
off
The Crowned Clown - 9. rész
Spoiler

Úgy tűnik, nem csak nekünk tűnt visszaesésnek ez a rész a korábbihoz... most néztem meg épp a nézettséget... százalékban is tükröződik....
egy ideig megy a szekér, de, ha nem kap új lendületet a történet, csak a régi dolgokra építenek (lásd a szerelmi szál (nézés- mosoly-csók), akkor bizony jön a megtorpanás... én legalábbis ezzel magyarázom, hogy míg a 8. rész 10,092%-os nézettséget produkált, az eddigi legmagasabbat... addig a 9. rész csak 6,899%-ot, ami a legalacsonyabb, csak a nyitó rész kapott kevesebbet! Az eddigi folyamatos emelkedést egy nagyobb zuhanás törte meg...

Szerintem is túlságosan kiismerhetővé vált a sorozat, a szereplők se hoznak benne már újat... kiiktatták a királyt is, ott legalább még benne volt a fiúnak a kettős játék... az őrült és a kedves... most maradt ez a cuki mosolyú kedveske....

Vhogy senki játékában nem érzem az erőt, a karizmát, senki nem tud magával ragadni... sajnálom, de nekem erre szükségem van, hogy igazán élvezzek egy sorozatot... de itt mindenki harmatosan vérszegény... annyira tudom már, kinek milyen lesz az arckifejezése, milyen mimikával reagál....

Sajnos itt még az intrikusok is gyengék. Nem tudok tőlük félni, nem hozzák rám a frászt, nincs igazi Gonosz... csak kis sunyi, kapcsi patkányocskák....

KÉP: és sajnos ilyen erős hatású, tökéletesen megkomponált képeket sem tudott ez a rész produkálni, amilyet a 8. láttunk... amikor a barlangban őrzi a testőr a királyát...
8/10
edimir 2019 febr. 05. - 23:42:04 8/10 Előzmény Illiona
(235827/239045)
off
The Crowned Clown - 9. rész
Spoiler

Teljesen igazad van ebben, valóban elmaradt eddig a sorozatból az a klasszikus építkezés, ahogy az uralkodó megnyeri az emberek szívét, ahogy fokozatosan kiépül a saját bizalmi köre, "emberei" lesznek...
E téren kicsit belterjes a sorozat, van a Titkár az Eunuch, a Matekzseni... és talán a most ugyan lemondott, de a szülőfalujába még vissza nem tért Királyi Testőr.... és itt mintha megállt volna ez a vonal... nem folytatódik, nem erősödik, nem terjed tovább... slussz...

Ebben a részben is szegény Matekzseni egy pillanatra tűnik fel, igyekszik a Bohócnak elmagyarázni az új adózási rendszert, de Bohócunk faképnél hagyja, mert a Királyi Özvegynél van jelenése, ott pedig ugyebár láthatja királynéját, aki úgy hiányzott neki.... Persze a hősszerelmesnek bevéshetik érte a piros pontot, de a jó király leszek házi feladat elbliccelésért a fekete pont is jár!

KÉP: a királyi testőr felmondása...
8/10
edimir 2019 febr. 05. - 23:12:05 8/10
(235826/239045)
off
The Crowned Clown - 9. rész
Spoiler
Ám mielőtt túlságosan elringatódnánk a szerelem édes hullámain...
Felidéződik a Bohóc szerelmetes üzenetei közül az egyik...

KÉP: - felirat - vajon saját jövőjét jósolja meg benne? Ez bizony itt a rész végén kicsit visszarángat minket a földre... mert igen, ez is benne van a pakliban... és ezt a Bohóc is tudja...

Az ellentábor nem csak fenekedik, de gőzerővel készülődik is... Vajon a Titkár mennyire látja át, hogy a másik fél már milyen messzire jutott?


Jó lesz vigyázniuk! Csusime.. csusime ... súgnánk oda nekik, de ránk úgysem hallgatnak, csak a forgatókönyvre és a rendezőre....

Miként alakul, az hamarosan kiderül a 10. részből!:))))))))))))))))