8/10
edimir 2019 máj. 04. - 09:21:47 8/10 Előzmény edimir
(236845/239045)
Intimate Strangers
Spoiler

KÉP: - felirat - természetesen egy libagoly mindig örül, ha felbukkan egy bagoly a filmben... ezúttal egy ajándékba adott kis olcsó Made in China szobrocska... persze nem illik a különleges dolgokkal berendezett luxuslakásba, de minket most jobban érdekel az ajándékhoz fűzött magyarázat... az európai jelentését, Pallasz Athéné szent madara, ismerjük... Én nem tudtam, hogy a japánoknál a bagolyhoz a vagyon és a tisztelet kapcsolódik.... Azon pedig végképp lehidaltam, hogy afrodiziákum lenne.
8/10
edimir 2019 máj. 04. - 09:15:40 8/10
(236844/239045)
Intimate Strangers
Spoiler

KÉP: pohárfogás .. Illiona, ezt a Hogyan ne fogjunk borospoharat mappádba hoztam... Itt bizony funkciója van a helytelen pohárfogásnak... hiszen nem csak a pohárfogással van a gond... a nő az alkohollal is gondban van, látjuk, hogy titkon nyakal... ha a baleset előtt nem is volt esetleg alkoholproblémája, azóta viszont kialakulhatott, a boldogtalanságból az italba menekül...

Hmm, ha nem fogná rosszul a poharat, akkor összetörve az nem sebezné meg az ujjait... tehát igenis ezúttal funkciója van, hogy miért így fogja a poharat... Illiona, nézd el neki!:)
8/10
edimir 2019 máj. 04. - 09:09:33 8/10
(236843/239045)
Intimate Strangers
Spoiler

KÉP: - felirat - hát igen, a generációk együttélése. Lám, ez a probléma itt is valós. Az olasz anyós és a koreai egyaránt igazi családi zsarnok. Ráadásul itt a filmben a feleség háztartásbeli, ergo a gyerekeket és a háztartást simán el tudná látni az anyós segedelme nélkül. Számára nem annyira segítséget, mint inkább terhet jelent, egy olyan vkit, akit el kell viselnie, aki mindenbe beleszól, akitől megszűnik az önállósága, a házaséletük meghittsége.

Bár azzal is tisztában vagyunk, hogy a házasságukat nem az anyós hozzájuk költözése tette tönkre, hanem az hogy a feleség ittasan vezetve balesetet okozott...

Hmm, miért is vezetett ittasan anno? Erre nem kapunk választ, az esetleges magyarázatot magunk gondoljuk hozzá.... vajon azért ivott, mert már akkor is problémái voltak? Egyáltalán hogy ülhetett a volánhoz ittasan, a férj miért engedte. Számtalanszor látjuk a sorozatokban, amikor sofőrt hívnak, de mehettek volna taxival is...
8/10
edimir 2019 máj. 04. - 08:56:21 8/10
(236842/239045)
Intimate Strangers
Spoiler

KÉP: - felirat - tényleg zseniális az olaszoktól az ötlet... és valóban minden országban az okostelefonok elterjedésével igazolja, hogy ez már globálisan így van.... Ha jól emlékszem, akkor itt szó szerinti a párbeszéd átvétele... Kulcsmondatok!

Hmm, de ha továbbgondoljuk, akkor nem csak a mobilunk "fekete doboz", hanem a digitális világban minden, a számítógépünk, a különböző internetes oldalakon való részvételünk... miközben élünk velük, ott hagyjuk mindenütt a rólunk árulkodó nyomokat.... és bizony e téren túl naivak és vigyázatlanok vagyunk.
8/10
edimir 2019 máj. 04. - 08:47:49 8/10
(236841/239045)
Intimate Strangers
Spoiler

KÉP: - felirat - A holdfogyatkozás után.... a nagy csavar a történetben...

Azon gondolkoztam, hogy attól, hogy a titkok nem kerülnek végül is napvilágra, minden marad látszólag a régiben... de ezek a titkok egyben olyan problémák is, amelyek viszont ott maradnak lappangva megoldatlanul, hogy szétrohasszanak mindent. Mert ugyan most elmarad a robbanás, de elmarad a tisztulás is. Nem sokáig jönnek ők már össze, talán ez a lakásavató az utolsó. Már egy baráti pár így is hiányzik, ott kiderült a férj félrelépése, válnak, nem jöttek. Van egy olyan érzése az embernek, hogy a széthullás csak elodázódott., de be fog következni

S feltesszük magunknak a kérdést, hogy ők tényleg barátok, vagy csak a gyerekkori közös élményekből táplálkozó haverság igazi mélység, a másik mellett való kiállás, elfogadás és őszinteség nélkül. Miközben igyekeznek a látszatot fenntartani, elveszítik egymást és önmagukat.

Ilyen szempontból azt hiszem a koreaiak is a magukénak érezhetik a filmet, a látszat ott talán még inkább fontos.


8/10
edimir 2019 máj. 04. - 08:30:51 8/10 Előzmény edimir
(236840/239045)
Intimate Strangers
Spoiler
KÉP: - felirat -

Hmm, azért egy kis következetlenség becsúszott.

Hiszen a 34 évvel korábbi vízparti veszekedés megtörtént, nincs kétféle verzió róla, és a jelenben is mindenki egyformán emlékszik rá. A vörös hold átka csak az ellentétet erősíti fel közöttük. Felnőttként a vörös hold átka jóval furcsább, összetettebb. Itt a házavatónál viszont a "játék" törlődik a memóriájukból, mintha csak a holdfogyatkozás idejére korlátozódna, majd annak végén mindenki úgy emlékszik vissza, mintha nem is mentek volna bele a "játékba", ergo a titkok nem kerültek napvilágra.


8/10
edimir 2019 máj. 02. - 07:42:59 8/10 Előzmény Illiona
(236839/239045)
Intimate Strangers
Spoiler

A koreai változat sem lett jobb, mint az eredeti olasz. Nagyon másolta, egyetlen eredeti elemet tettek bele, az első 5 percet, ami 34 évvel korábban, a gyerekkorban játszódik a film elején... ott is holdfogyatkozás van. Akkor hangzik el, hogy a teljesen eltűnt hold a "vörös hold", ami átkot hoz.

Ez a magyarázat a különleges éjszakára, ami a házavatón történik.
Illiona 2019 máj. 01. - 19:20:58
(236838/239045)
Intimate Strangers

a mozifilm magyar felirata letölthető az Ázsia Ékkövei oldalról.

A forditó KACS, köszönet érte.

Az intimate Strangers cimű olasz film forgatókönyvét tucatnyi országba adták el, sőt még Magyarországra is. (BUÉK).
Szerintem az eredeti olasz változat a legjobb, mint minden másolat csak másolat.
Persze, ez a film még ezt felülirhatja, kiváncsi leszek rá. Ma vagy holnap mindenképp megnézem...
Illiona 2019 ápr. 30. - 21:32:28
(236837/239045)
Mother of Mine

a sorozat két különböző nézőpontra van épitve, pont ugy ahogy irtad is.
A modern életvitel, ahol mindkét szülő dolgozik keményen, és csak egyetlen gyermeket vállalnak, de viszonylagos jólétben élhetnek,
vagy a hagyományos családmodell, ahol 3-4 gyerek van, a feleségnek nincs munkahelye, a nagyszülőkkel élnek, akik besegitenek a gyereknevelésbe, de bele is szólnak kegyetlenül a fiatalok életébe, a létszükséglet peremén tengetik az életüket. Viszont soha nincsenek egyedül, nem magányosak.

Nekem az a fő problémám a sorozatokkal, hogy csak felvetik a problémát, olyan szépen be is mutatják, de választ a felvetett kérdésekre nem adnak, még csak meg sem kisérelnek.
A végén megpróbálnak mindenre jó választ találni, hadd örüljön az a sok idősödő nő, aki nézi. A valódi válaszokat pedig elkenik, vagy nincsenek is jó válaszok ezekre?

A koreai társadalom nagy gondokkal küzd: nincs nyugdij, nincs szociális háló, a népességfogyás világelső, stb...
Na persze ráadásul mi itt Európában sem mutatunk jó példát!

A második mondat amit az első órán asztrológiából a tanár úr megtanitott nekünk: vágyj arra, amid van, és akkor boldog lehetsz.
Milyen igaz itt, ebben a sorozatban is: mindenki vágyik valami nagyobbra, magasabb hivatalra, házra, autóra, és a hajszolásban elfáradnak, kiégnek, senkinek nincs már egy tisztességes szava sem senkihez.Pedig nem beteg senki, nem éhezik senki, nem hajléktalan senki.
8/10
edimir 2019 ápr. 30. - 20:52:43 8/10 Előzmény Illiona
(236836/239045)
Mother of Mine

Spoiler


Nem mondok akkor semmit, megvárlak, én a következő hétvégéig úgysem tudok új részt nézni belőle, te meg addig simán megnézed a maradék 10 dupla részt.....

Számomra a legidősebb lány/nővér elég idegesítő, mert addig rendben, hogy dolgozó anya, de ez a nagy felhajtás körülötte, hogy munka mellett képtelen a gyerekét ellátni és a háztartást... hát egy kicsit el van túlozva, hogy felszínre hozza a szélesebben vett nagycsalád problémáját, a nagyszülőket, a férjet, aki maga is olyan, mint egy nyűgös gyerek.... egyik részről a hagyományos szerepek és elvárások, a másik oldalról a modern rohanó élet.... egyén magánélete/vágyai és a családban adódó kötöttség/kötelezettség.... Néhol kicsit erőltetett, néhol telitalálat .... és persze a szokásos kicsit végletes ábrázolás....

Munkája a bankban... pénzzel, ügyfelekkel dolgozik, tehát felelősségteljes elviekben, amit csinál... tényleg lehet fárasztó egy hosszú munkanap, ezt senki nem vitatja... de ő nem visz haza munkát, mint tesszük többen is, vagy, mint te is, aki az ügyfeleid érdekében hajlandó vagy extrát is bevállalni, mert muszáj.. ő a kötött munkaidő után szabad, néha egy túlóra, nagy ritkán közös evészet/ivászat a munkatársakkal... és slussz.... fárasztó, de azért 36 évesen illene neki bírni a gyűrődést!:))))))))))))))))

Telefon. Nálunk mindenki tudja, hogy a másikat csak este hívjuk fel, kivéve a vészhelyzetet... ezért is kapok enyhe szívrohamot, ha megcsörren napközben a telefonom. A két nagymamánál már a telefonálgatásból is tudjuk, hogy sohasem voltak alkalmazottak... képtelenek megérteni, hogy nincs hosszas locsi-fecsi a telefonban.... ibolyájuk sincs az egészről....
Illiona 2019 ápr. 30. - 19:27:45 Előzmény edimir
(236835/239045)
Mother...

spoiler

igen, és ráadásul 2 gyerekkel oldottuk meg.
Vagyis a feleség dolgozik - de csak ugy dolgozgat, fáradtan, hiszen egész nap lóg a telefonján.
Egy bankban még itt Mo-gon sincs ez megengedve.
Nálam pedig itt az irodában sem. Pont.
A rumli a lakésban: azt is egy gyerek csinálja?
itt nem egy nagy családról van szó, hanem egy egykéről.
Olvasni pedig igen, már az óvodában megtanulnak.
Ez a koreai oktatás sajátsága, hogy előre túltömik a gyerekeket tanulnivalóval, szinte 2 évvel azelőtt hogy korban érettek lennének hozzá.
Ezen én is kiakadtam, amikor 2014-ben Suwonban ilyen okos óvodás csoportokat láttam.
De mégis, a tanulási eredmények őket igazolják, hiszen a fiatalok 70 %-a végez felsőfokú intézményben.
DE most tartok a 3-4 rész végénél. Csak nem ez a középkorú (de többnek látszó, és fiatalkorú (de kevesebbnek látszó) párt akarják összeboronálni?? Ugye nem???
A azsiawikin a szinészek életkora között pont 10 év van....


8/10
edimir 2019 ápr. 30. - 18:31:46 8/10 Előzmény Illiona
(236834/239045)
Mother of Mine

Spoiler


Én észre sem vettem. Engem sokkal jobban zavart a látszat ajnározás, hogy mindenki felveszi, cipeli, pedig egy 6 évest már igazán nem kéne... ez a szájon puszilom is ilyen "jaj, de szeretlek" látszat, de a valódi törődés, hogy az ő valós igényeinek (nem a nyafkaságának!) megfelelően foglalkozzanak vele, no, ez az, ami hibádzik.... A sok bába közt elveszik a gyerek - tartja a mondás... hát itt is vmi hasonló van... állandóan ajnározva van, de nagymama este azzal küldi haza a felvigyázás után éhesen, hogy majd eszik otthon! Éhesen hazaküldeni gyereket!!!! Miközben tudja jól a nagymama, hogy az anyja épp csak hazaesett a munkából, most áll neki a "második műszaknak".....ergo vacsorát készíteni csak eztán fog...

Mivel a kutya se foglalkozik vele otthon érdemben, ebből arra következtetek, hogy az óvodában tanult meg olvasni. Tehát az óvodában komolyan foglalkoznak a gyerekekkel. Tehát nem célszerű, ha onnan hiányzik, mert lemarad a társaitól..... Én már kínomban majd a falat vakartam, amikor reggel nem tudnak pontosan odaérni az óvodai külön buszhoz, ami a háztömbjüktől nem messze venné fel a kislányt... ez azért már tényleg nevetséges.. mindannyiunknak van emléke abból a időszakból, amikor a saját csemetéivel bumlizott anno oviba és iskolába... és megoldottuk ilyen felhajtás nélkül....
Illiona 2019 ápr. 30. - 17:47:31 Előzmény edimir
(236833/239045)
Mother of Mine

Spoiler

Amivel viszont elvileg nem értek egyet, az a gyerekekkel kapcsolatosan szájra adott csók.
Már másik sorozatban is megfigyeltem ezt, gondoltam is, hogy irok róla, de akkor ugy véltem ez egyedi eset, minek mindig csak hőbörögni,
De itt is előjött, és nagyon fel is húztam magam.
Az sem szép, amikor a vér szerinti anya szájon csókolja agyermekét, ezt valamiféle beteges dolognak tartom, de itt ráadásul valakinak a szinészféle gyerekéről van szó, és egy szinésznőről, vagyis semmi vérségi kötelék.
ezt csak ugy megemlitettem.
Illiona 2019 ápr. 30. - 17:36:19
(236832/239045)
Mother of Mine

elkezdtem én is, hogy legalább legyen miről beszélgetnünk, egyébként is az én szokásom ezeket a hétvégi hosszú sorozatokat nézni. :)))
A főszereplőnőt már ismerjük tucatnyi (sőt nagyon nagy tucatnyi) sorozatából, ahol eddig nem alkotott semmi maradandót, csak mint mint egy "jómunkásember" végzi a dolgát, igazából nem zavar, de jó véleményem sincs róla.
A 3 lány is bemutatkozott.
A legsikeresebb a munkában a Two Weeks ügyésznője, uj frizurával, erősen kifestve magát, hát számomra maradt ugyanolyan férfias, mint eddig, erőfeszitései ellenére.
Épp most a hétvégén néztem meg vele a Beating Again vagy más néven Fall in Love with Soon-Jung cimű sorozatot, és meg kellett állapitanom, hogy ennek a nőnek semmi érzelem nem látszik meg az arcán, olyan mint egy robot. Pedig ott nagyon jó társat kapott mindehhez. Azt hiszem, Te irtál már erről a sorozatról, és megemlitetted Te is hogy mennyire képtelen jól eljátszani a szerepét.Én amiatt nem is akartam róla irni, mert jót nem igen lehetett, rosszat meg minek?
Hát most külön figyelni fogom!!!
8/10
edimir 2019 ápr. 29. - 23:23:57 8/10
(236831/239045)
Off

Mother of Mine - 21-24. rész

Spoiler

és természetesen ugyanilyen motor lesz a romantikus szál is alaposan meggabalyítva további titokkal... két nő... mindkettőhöz kötődni, de másként, ugyanakkor a két nő kapcsolata is szövevényes egymással.... van benne jó pár részre elegendő muníció!:))))

KÉP: legalább egyikük tudja, mit akar a másiktól!:)))))))))))))))))))))) A másik még nem.... vagy nem is gondolt rá.... nem jött rá, hogy ez bizony más, mint aminek hitte...
8/10
edimir 2019 ápr. 29. - 23:17:29 8/10
(236830/239045)
Off

Mother of Mine - 21-24. rész

Spoiler

Az igazi motorja a sorozatnak a középső lány titka...

KÉP: bonyolult és egyre elmérgesedő kapcsolata a vállalt új vezérigazgatójával.....

Nekem eddig is roppant szimpatikus volt a középső lány karaktere, de most, amikor jönnek a megaláztatások... és mindezt emelt fővel képes elviselni... nincs rinnyogás, se szentségelés, csak továbbra is tökéletes munka, profi hozzáállással.... és a méltóság megőrzése, s olyan kiút választása, ami őt építi tovább.... szóval le a kalappal!:)
8/10
edimir 2019 ápr. 29. - 23:05:15 8/10
(236829/239045)
Off

Mother of Mine - 21-24. rész

Spoiler

Végre egy sorozat, ahol bepillanthatunk a gyereknevelésbe is. Az egy szem unoka 6 éves, óvodás még. Ugyan mindenki nagyon szereti, csak éppen mindenki másképp neveli. Az anyja ráhagy mindent, persze aztán jöhet a mártírkodás, hogy mindenütt az ő játékaiba lehet botlani... Mert 6 éves koráig senkinek se jut eszébe, hogy megtanítsa arra, hogy elpakolhatna maga után ő maga is....

Tutujgatás van, de minden széteső és rendszertelen... Igazán senki se figyel oda rá... Az egyik Nagymamánál rajzol folyton a vendéglő sarkában.... a másik nagymamánál..

KÉP: ... könyvet olvas óvodásként!!!!! Úgy tűnik, ez nem vmi különleges attrakció, természetes elvárás egy óvodástól.... De még nem láttam, hogy bárki játszott volna vele, vagy igazán beszélgetne vele...sehol egy fejlesztő játék, egy lego, építőkocka... bármi... Az egyik nagymami sorozatot néz vele a TV-ben... a másik komolyzenét hallgattat vele.... sehol egy mesefilm, gyerekdalok, mondókák....

Persze a legidősebb lány családi viszonyai kicsit eltúlozva jelennek meg a sorozatban, hiszen ezek adják az egyik alapkonfliktust....
8/10
edimir 2019 ápr. 29. - 22:33:19 8/10 Előzmény edimir
(236828/239045)
Off

Mother of Mine - 21-24. rész

Spoiler

Bevallom, egyre inkább magával ragad ez a sorozat. Csak egyetlen hibája van, mindössze heti 2 dupla részt adnak belőle, pedig úgy elnéznék belőle többet is....

Napszemüveg... számunkra csak egy használati tárgy az erős napfény ellen, de az örökké csak dolgozó Nagymama számára a szabadság kifejezésének válik eszközévé... vele együtt élvezzük a lázadását, ahogy otthagy csapot-papot, a hálátlan idősebbik lányát és annak folyton szurkálódó anyósát.... végre felveszi a kesztyűt, kiáll saját magáért... és szépen beolvas mindenkinek... aztán veszi a napszemüvegét... és egyszerűen lelép.:)))))))))))))))))))))))))))))

KÉP: a két nagymama... fordulnak a szerepek!:)))))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 ápr. 29. - 00:36:51 8/10 Előzmény Illiona
(236827/239045)
Nem féltelek, megoldod!:))))))))))))))))) Ahogy máskor is.... A bor és a zene is "nemzetközi", ha jó... eladja magát!:))))
Illiona 2019 ápr. 28. - 15:38:19 Előzmény edimir
(236826/239045)
Igen a Szegedi Borfesztivál ilyen csodálatos és misztikus esemény!!! Idén is lesz, május 17-én kezdődik, mi is felvonulunk a megnyitón.

Idén a libaglyos találkozón megismert koreai-magyar házaspár, és a multkori, utolsó előtti találkozón megismert koreai férfi is mellém szegődik, és próbálok majd jó vendéglátó lenni.

Az idén Quimby koncert lesz, ingyenesen, belépők nélkül, aki arra jár, annak.
Azt nem tudom hogy a dalszövegeket googléval átforditva milyen katyvasz lesz abból!!!
Mindenesetre csak a koreai hölgy beszél angolul, magyarul nem, a koreai férfi pedig csak koreaiul, angolul sem, mondjuk a lánya majd talán átforditja neki, de csak angolból.

Hát ilyen nehézségeim vannak a magyar kultúra terjesztésében!!!