10/10
Maryu 2019 aug. 14. - 13:23:42 10/10
(237365/239045)
Sziasztok, nem tudom, hogy láttátok-e már, de a 20. részig nézhető már a The Fiesry Priest magyar felirattal is.
http://www.doramaforever.hu/viewtopic.php?f=44&t=283&sid=5ffbe06eafa2bb09008f19f7f477f0a6
8/10
edimir 2019 aug. 14. - 12:17:44 8/10
(237364/239045)
Off

Little Forest - TV show - 2019 - 1-2. rész

Öt kisgyerek, 4-7 évesek lesznek a 4 sztárra bízva. Nem könnyű korosztály. Cru, szerintem neked tetszene!:)))))))))))
Persze lehetnek fenntartásaink, hogy vajon mennyi ebben a kimódoltság és mennyi a "valóság"?
Nos, az Élet és a Gyerek bizony itt sem a tervek szerint "működik".
Sztárjaink is felül kell, hogy bírálják előzetes elképzeléseiket, érik őket jócskán meglepetések. Ez a korosztály bizony igényli a gondozást, az orrkifújáson, fogmosáson át a popsitörlésig (ez utóbbinál én is ledermedtem, nem csak Seung Gi, egy 7 évesnek?!) . És természetesen le is kell őket kötni....
Nos, igazi emberpróbáló feladat, nem csoda, hogy már az 1. nap kipurcannak.

KÉP: fenn: szórakoztatás, gondoskodás - lenn: kipurcanás!:))))))))))))))))))))))))))

Tudom, gyerekkel és kutyával minden eladható... igen, bejön a régi PR fogás... nálam legalábbis biztos.
Helyesek ezek a kis tökmagok. Szerintem mindenkinek ajánlott, kezdő szülőkben oldja a görcsösséget, akiknek már felnőttek a csemetéik, azok nosztalgiáznak egyet... és persze mindenki jókat kacaghat a történéseken... főként, hogy csak nézőként veszünk benne részt!:)))))))))))))))))))))))))))))))))

Ja... és kipróbálhatjuk a "tornádó tojás" elkészítést itthon, a konyhánkban, ha kedvünk tartja!:)
8/10
edimir 2019 aug. 14. - 11:59:31 8/10 Előzmény edimir
(237363/239045)
Off

Little Forest - TV show - 2019

Mindjárt helyesbítéssel kell kezdenem, ez nem sorozat, hanem show. Talán egy koreai show-ba néztem bele anno, nem vagyok a műfaj kedvelője. A címre kaptam fel igazán a fejem, a mozifilmet imádtam.

Lee Seung Gi mesélt az All the Butlers forgatásán a rendezőnek gyerekkori élményéről, amikor 5 évesként vidéken a szabadban játszhatott. Ebből született az ötlet, hogy gyerekek szerezzenek közvetlen élményt a természetről. Persze kell, aki vigyáz rájuk, segít nekik felfedezni a természetet, játszik velük, gondoskodik róluk. Erre négy egyedülálló színészt kértek fel, két férfit és két nőt. A gyerekeket gondozó színészcsapat: Lee Seung Gi, Lee Seo Jin, Park Na Rae, and Jung So Min.

KÉP: A helyszín csodálatos. Az erdő ölelésében egy lakóház, hozzá nyitott nyárikonyha, kert, háziállatok.

A színészek sem a házimunkában, sem a gyereknevelésben semmilyen gyakorlattal nem igazán rendelkeztek, kicsit félve fogadták a felkérést. Az 1 hónap felkészülési időt igyekeztek jól kihasználni, van, aki a főzés, van, aki a gyerekkel való foglalkozás terén szerzett gyorstalpaló "képesítést".:)))
8/10
edimir 2019 aug. 14. - 08:23:13 8/10
(237362/239045)
Off

Little Forest - sorozat - 2019

A Little Forrest egy nagyon is jól csengő cím, akik látták mozifilmként, azok számára feledhetetlen a természettel való harmóniában élés, a fantasztikus ételek, amik a kert az évszak ajándékai.

Nos, ilyen címmel indult egy 16 részesre tervezett sorozat tegnap.
Az előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=3PirbhfAdbo
8/10
edimir 2019 aug. 13. - 23:13:12 8/10 Előzmény Illiona
(237361/239045)
Before We Get Married - 11. rész
Spoiler

"Ugy tünik, az Exeket kizárólag egyetlen dologgal lehet lerázni, ha feladják, hogy a másikra - rájuk - kenik, hogy miattuk bomlott szét mindkét kapcsolat, és bevállalják, hogy megszerették egymást. Ez az egyetlen ut, ami járható lesz."

Szerintem sincs más út. És gyakorlatilag már tényleg felvállalták. Wei Wei hazugságát, hogy lefeküdt többször Chu Kehuannal már nem lehet, nem érdemes tisztázni. Igen, bevállalják és elviszik az egész sarat.

Persze azért ennek meglesz majd a maga ára. Ez az ár a szerelmük próbája egyben. Hiszen ott van a munkahely, a főnökök és kollégák... és az exek bosszúi... döntésekre kényszerülnek majd.... kellemetlen, nehéz döntésekre...
8/10
edimir 2019 aug. 13. - 22:54:31 8/10 Előzmény Illiona
(237360/239045)
Before We Get Married - 11. rész
Spoiler
"Nos azt hiszem ha megmondja Kehuannak, hogy egy nehéznek igérkező beszélgetés vár rá a lakásban, és azt szeretné, hogy ne vegyen ebben részt, akkor ezt a férfi megértette volna, és tiszteletben is tartja."

Rendben, de kivel is? Hiszen Chu Kehuan csak annyit tud, hogy a lakásban Ke Fei és Dawey várja őket.
Nem értené, hogy mi az a fontos dolog, miért zárja ki belőle Wei Wei, hiszen a projekt megbeszélésre jöttek össze. Megértette volna és tiszteletben is tartja, de mindenképp visszakíséri a lakásba Wei Wei-t, nem megy haza. Hanem megvárja, amíg az a bizonyos nehéznek ígérkező beszélgetés lezajlik külön, hogy aztán ott legyen kéznél, ha Wei Wei-nek támaszra van utána szüksége.
Ha pedig kiböki neki Wei Wei a volt vőlegény felbukkanását, akkor tuti, hogy Chu Kehuan nem megy egyből haza szép nyugodtan, ahogy azt Wei Wei szeretné. Biztos, hogy ott maradna a ház környékén, biztos, hogy aggódna a lányért, ezt akarja Wei Wei elkerülni.

Wei Wei pont arról beszélt korábban a parkban, hogy innentől úgy akar élni, hogy egyetlen férfira sem támaszkodik, bátor lesz és erős... és önálló. Most ezt az új énjét veti próbának alá. Mindkét férfit védeni akarja, az egyiket azzal, hogy hazaküldi, a másikat azzal, hogy kíméletesen, az önérzete minél kisebb megsértésével próbálja elfogadtatni vele a szakítást. Szeretné gyorsan és úgy lerendezni a dolgot, hogy a két férfi ne találkozzon, még véletlenül se fusson egymásba. Azért tudjuk, hogy Chu Kehuan eddig is beolvasott Hanoy-nak Wei Wei elhanyagolása miatt, várhatóan most is nehezen állná meg, hogy ne keljen a lány védelmére.

Hazugság, kicsi v. nagy, de attól még hazugság... És persze ott van a "kegyes hazugság", ami szintén nem mentség, próbáljuk elkerülni azzal, hogy inkább hallgatunk és azzal kerüljük ki, de néha nem lehet kikerülni, ez van...
Wei Wei kijelentése, hogy életében először hazudik... Nos, ezt magáról nem sok ember mondja el... én sem venném szó szerint, inkább úgy, mint hogy ő alapvetően egy őszinte ember. És ez azért így van.
Annak ellenére ha úgy vesszük, már többször is hazudott. Hazudott a barátnőnek és a barátjának, amikor Chu Kehuannal arra a 8 milliós éjszakára elmegy a luxus kempingbe, hiszen ők úgy tudják, az anyjához utazott haza.
Végső soron az is egy hazug magatartás, amikor hagyja, hogy Ke Fei-t pofozza fel az Exbarátnő és nem tisztázza a félreértést, hanem annyiban hagyja...
Hazudik saját magának és a vőlegényének is, amikor beleszeret Chu Kehuanba...

Női ciklus. A sorozatban végig kitárgyalja a két barátnő, hiszen többnyire csak ez gátolja meg Ke Fei-t az újabb "enjoy"-ban... A forgatókönyvíró ezt beleszövi... hogy aztán Chu Kehuannak erre hivatkozik Wei Wei... a forgatókönyvírónak belefér, hogy te vagy én mit gondolunk erről, az nem érdekli... ezt nem ragoznám.
Illiona 2019 aug. 13. - 21:56:53 Előzmény edimir
(237359/239045)
Before We Get Married

spoiler

Épp később, 2-3 jelenettel , mondja Wei Wei hogy eddig soha nem hazudott.
(Csak épp most, és mindenki füle hallatára egyet- ami nem is igaz - arról hogy együtt aludt Kehuannal.)
Gyorsan felejt.
Nos azt hiszem ha megmondja Kehuannak, hogy egy nehéznek igérkező beszélgetés vár rá a lakásban, és azt szeretné, hogy ne vegyen ebben részt, akkor ezt a férfi megértette volna, és tiszteletben is tartja.

Igy is, és ugy is ott maradt volna a ház körül, vagyis nem történt volna semmi másképp.
Csak egy hazugsággal kevesebb.

Amugy szerintem nincs megfelelő indok arra, hogy más menstruációs problémáit kiteregessünk senkinek! Csak gondolj bele, és legyél igazságos!

Azon is gondolkodtam, mi is lesz vajon a vége?
Ugy tünik, az Exeket kizárólag egyetlen dologgal lehet lerázni, ha feladják, hogy a másikra - rájuk - kenik, hogy miattuk bomlott szét mindkét kapcsolat, és bevállalják, hogy megszerették egymást. Ez az egyetlen ut, ami járható lesz.
Épp elhangzott az One Sping Night cimű soriban , ahol a menyasszon y szintén kifelé bujik a kapcsolatából, mert beleszeret egy másik férfiba, hogy ugy szeretne szakitani, hogy ne ő legyen a rossz nő mások szemében, mert az bántaná az önérzetét. De ez nem megy.
De végül ott sem tudják kivárni, és be kell vallani az uj kapcsolatot.
Kép: jasper Liu, egy komoly kép megyint.
8/10
edimir 2019 aug. 13. - 21:43:03 8/10 Előzmény Illiona
(237358/239045)
Before We Get Married - 11. rész
Spoiler

KÉP: vidám iddogálás a parkban, békés beszélgetés, nyugodt összhang... ebbe robban bele Ke Fei hívása..

Wei Wei telefonja kikapcsolva, Ke Fei így csak Chu Kehuan-t tudja hívni, aki át is adja a telefonját Wei Wei-nek.

Nézzük a párbeszédet!
C: "Kefei téged keres. Úgy tűnik, hogy van valami sürgős dolga, amiről veled beszélhet:"

KeFei gyorsan közli a telefonban Wei Wei-jel, hogy volt vőlegénye váratlanul betoppant a lakásába, őt keresi. Biztatja Wei Wei-t, hogy maradjon távol fél, egy óráig... azaz kerülje el a volt vőlegényt, térjen ki a találkozó elől egyelőre. A telefonhívás, Wei Wei hangulatának megváltozása felkelti Chu Kehuan érdeklődését.

C: "Mi a baj?"
W: "Kefei hirtelen nem érzi jól magát. Eljött az időszaka, és ivott, tudod, hogy sok fájdalom van."
C: "Akkor akarsz vásárolni fájdalomcsillapítókat neki?"
W:"Nincs szükség rá, van otthon valami. Először haza kell menned. Ne felejts el taxit hívni. Ne vezess, miután ittál. Elmegyek"

Ennyi.

Ez lenne Ke Fei ciklusának "részletes" kitaglalása? Szerintem nagyon bátor és korrekt Wei Wei, hogy a férfit hazaküldi és egyedül megy vissza, hogy a volt vőlegényével beszéljen.

Nem keverném ide azt a tényt, hogy 3 évig nem mesélt a barátnőjének Nyugdíjas Tervvel való kapcsolatáról. Egyrészt tudjuk, hogy a cégnél, ahol mindhárman akkor dolgoztak, tiltott volt a szerelmi kapcsolat kollégák között. Ismerve Ke Fei természetét, egyrészt nem maradt volna a dolog sokáig titokban, másrészt biztos, hogy bele ütötte volna az orrát a kapcsolatba... Wei Wei mindkettőt szerette volna elkerülni. Ez nem diszkréció kérdése, egyszerűen ismerte a barátnője természetét, a titkolózás bármennyire is nehezére esett, a Terv miatt rákényszerült. Hiszen sem neki, sem a barátjának nem jutott eszébe, hogy vmelyikük új munkahelyre menjen és így ne kelljen tovább titkolózniuk.


8/10
edimir 2019 aug. 13. - 20:46:07 8/10 Előzmény Illiona
(237357/239045)
Before We Get Married - 11. rész
Spoiler

Az általad említett "hazugság" a rész elején a parkban hangzik el. Miért? Hogy hazaküldhesse Chu Kehuant, hogy az még véletlenül se legyen ott, amikor tisztázza a szakítást a volt vőlegényével. Épp elég nehéznek ígérkezik a beszélgetés az Exével, az kettejük ügye, semmikép se akarja, hogy Chu Kehuan bármilyen módon belekeveredjen. Vmi olyat kell mondania, amivel hazaküldheti a férfit.

Igen, hazudik, de értjük, hogy miért. Az, hogy Ke Fei menstruációs lehangoltságával-rossz közérzetével indokolja a dolgot? Hirtelen ez látszik számára célravezetőnek. A gondoskodó Chu Kehuan minden más esetben segíteni akarna a barátnője ápolásában, de egy férfi számára a "női baj" tipikusan az a terület, amiről biológiailag ugyan van fogalma, de megérti, hogy ebbe még segítő szándékkal se avatkozhat be.
Ez a két barátnőre tartozik kizárólag.

Hogy ez az ürügy indiszkrét Wei Wei részéről? Rendben. Te mit mondtál volna Chu Kehuannak Ke Fei telefonjáról? Te milyen indokkal küldted volna haza Chu Kehuant? Hiszen épp visszatérőben voltak Ke Fei lakására a boltban vett itallal, hogy folytassák a projekt ünneplését, megbeszélését négyesben Ke Fei-jel és Dawey-jel.
Illiona 2019 aug. 13. - 16:11:49 Előzmény edimir
(237356/239045)
Before We Get Married

Azért itt a 11. részben nagyon csúnya volt, ahogy Wei Wei szemrebbenés nélkül hazudott Kehuannak.
Hogy miért? erre semmi indoka nem volt, hiszen kb 10 perc mulva az találkozott is Li Haoyival.
Ráadásul, - ez ugy már a tetves tetű esete- mit hazudott? Han Kefei mentruációs ciklusát, meg arról a részletes ismertetést.
??????
Azért ez már intim téma! nem neki! Másnak intim! Nem beszéljük ki 3. félnek, főleg nem egy ivarérett férfinak!
ráadásul ugy, hogy 3 évig ugy volt a pasija Li Haoyi, hogy még a barátnője sem tudta!!!

Kép: egy szomorú Jasper Liu. ezt irta:
今天聽 《有一種悲傷》 了嗎? 趕快與我一起聽吧!????
állitolag ezt jelenti:
Van olyan szomorúság, amit ma meg kell hallgatni? Gyere és figyelj rám gyorsan! ????
8/10
edimir 2019 aug. 13. - 13:39:50 8/10
(237355/239045)
Off

When the Devil Calls Your Name - 1-4. rész
Spoiler

A sorozat a negyedénél tart, a nem túl magas nézettség is lefelé tendál. A Faust alapötlet, amire épül közismert, DE...

Nagyon izgalmas, kissé bizarr, amit és ahogy kihoznak belőle.

Hogy te miért is adnád el a lelked az Ördögnek? Nos, a főhős két dolgot kérhet... a pénzt/gazdagságot és a sikert választja.... aztán a szerződésen észreveszi, hogy van 3. rubrika is, mivel 60 éves, így a fiatalságot írja be, mint amit cserébe kér. Három kívánság! Eddig rendben, semmi meglepő.

Mint ahogy az sem, hogy az Ördöggel kötött szerződés lejárta előtt szeretne főhősünk a szerződésből kibújni....

De milyen is ez az Ördög, akivel a Szerződés megköttetett? Az emberi kétségbeesés táplálja... az "én mindent megtennék érte, ha.." elkeseredett reménytelensége és hitehagyottsága.

Hogy az emberek között feltűnés nélkül jelenhessen meg, ehhez szüksége van egy "gazdatest"-re.
Igen ám, de a "gazdatest"-nek is volt anno magánélete. Mi van, ha a múltjából felbukkan vki, aki új, szokatlan dolgokkal ismerteti meg az Ördögöt?

Mivel az Ördög képtelen a teremtésre, ezért a vele szerződő fél kívánságait csak úgy teljesítheti, ha az ehhez szükségeset egy másik embertől veszi el. Mi van, ha főhősünk rádöbben, hogy 10 év sikere nem saját érdeme, hanem mások zsenijének meglopásán, plágiumon alapszik? Mi van, ha az egyiküket a Sors az útjába keveri?

Izgalmas elegyet kapunk, finom, remek humort, alkalmanként borzongást és nagyon jó színészi játékot.
Jung Kyoung-Ho-t a Life on Mars sorozatban kedveltem meg, ezúttal egy merőben más karaktert alakít, nagy váltás.... és nem csak külsőleg! A többiek is kitűnő választás. Lee Seol olyan természetes, ami ritka.

És a zene... gyönyörű...
Talking To Myself
https://www.youtube.com/watch?v=bUfuCXRzTaM

Where is my dream?
https://www.youtube.com/watch?v=Nvmtv2MGTbo ... s ezt a főszereplő színész, Jung Kyoung-Ho énekli....

A sorozat ismertetője:
http://asianwiki.com/When_the_Devil_Calls_Your_Name
https://en.wikipedia.org/wiki/When_the_Devil_Calls_Your_Name

8/10
edimir 2019 aug. 13. - 00:17:18 8/10 Előzmény Illiona
(237354/239045)
Tényleg érdemes volt elolvasni, jók az eredeti íráson belül hivatkozott más ismertetők is...
pl. a fotókiállításról szóló a Nikon Galériában...
http://tokyoreloaded.blogspot.com/2012/07/comfort-women.html

Az Arc mentése mint patt helyzet... ugyanakkor a saját házuk táján se ártana rendet tenni előtte...

akár azzal szembenézni, hogy ezek a bizony mára már idős koreai nők miért is Kínában élnek, vagy azzal, hogy a kollaboránsok miért is és hogyan tudták átmenteni vagyonukat a háború után?

Mint ahogy azt is, hogy a japán középiskolai tankönyvben miért csak másfél sornyi lábjegyzet a nankingi mészárlás "incidens"-ként?
https://hu.wikipedia.org/wiki/Nankingi_m%C3%A9sz%C3%A1rl%C3%A1s

De ez persze sokkal nehezebb, mint mutogatni a másikra.....
S hogy ez utóbbi nem csak ott dívik? Sajnos nem....


Illiona 2019 aug. 12. - 22:31:11
(237353/239045)
8/10
edimir 2019 aug. 12. - 20:25:46 8/10 Előzmény Illiona
(237352/239045)
Parasite

SPOILER

Most néztem meg.

Hogy mi a legjobb terv? "Nincs terv"... "Az élet soha nem követi a tervet."
Azt hiszem át kell alakítani a régi mondást... nem a ruha teszi az embert, hanem a szaga.....
Vmi, amit semmilyen ügyes csalás sem rejthet el... az alagsor szag, ami beleivódik ruhába, bőrbe, hajba.. és mélyebbre... a zsigerekbe is.... próbálhatsz kitörni belőle, de...

Világok, a szélsőség. Hát igen, a felhőszakadás mást jelent fent és lent...
Illiona 2019 aug. 12. - 18:44:30
(237351/239045)
Illiona 2019 aug. 12. - 18:33:29
(237350/239045)
Sziasztok!
Ma egy érdekes mozifilmet néztem meg Money cimmel.
A film 2019-es, friss mozi.
A tőzsde, a pénz világába visz el minket, egy fiatal kis tőzsdeügynök szemével (nem Kehuan!!!!!) láthatjuk, hogy cserél gazdát a részvények irdatlan tömege.
A kis tőzsdeügynöknek hiába megy a kezén keresztül akár több millió Won, amit hazavihet fizetésként, az csak alamizsna, amire egyébként túl sokan is még számitanak.
Hát ebből lesz elege, nagyon elege, és elkezd dolgozni némiképp saját zsebre is....
Izgalmas, érdekes, nem klisés, végig eseménydús, jó szereplőkkel.
Sajnos még nincs forditása, én is googlézott angollal néztem meg, és bizony a tőzsde szavai némileg furcsán hangzottak, vagyis a szöveg az csak ugy 65 %-ban volt érthető.
Viszont ellensúlyozta a sok egyértelmű jelenet.
8/10
edimir 2019 aug. 11. - 17:27:09 8/10
(237349/239045)
Before We Get Married - 11. rész

KÉP: - felirat - Hmm, tényleg, ki is lehet olyan rosszindulatú, kicsinyes és bosszúálló, hogy az irodai botrányról csevegő szobát nyisson?
Nem Dawei, csakis Nyugdíjas Terv lehet szerintem... a fene nagy sértett egojával!!!! Hát ezért kell tőle hánynom....

Nem csak az minősít, ahogy vki a kapcsolatban él, hanem az is, ahogy szakít. Nyugdíjas Terv mindkettőben kicsinyes, önző és sunyi...

Detto, mint az Exbarátnő....

És még milyen aljas kis húzások várhatóak tőlük a 12. részben.....

Hát nem jobb ennél az a bizonyos cetli és aztán lelépni?
8/10
edimir 2019 aug. 11. - 17:01:27 8/10 Előzmény Illiona
(237348/239045)
Before We Get Married
Wei Wei

SZERINTEM is hozzáment volna Nyugdíjas Tervhez Chu Kehuan felbukkanása nélkül.... és igen, tuti, hogy idővel boldogtalan lett volna a kapcsolat ridegségétől, a férjének csak az anyagi javak megszerzésére való törekvésétől.

Még abban se vagyok biztos, hogy elvált volna tőle minden elégedetlensége és boldogtalansága ellenére. Túlságosan figyelemmel volt a párjára, annak apjára, a kollégák véleményére... főként, ha a Terv szerint a 2 gyereket is megszüli, akkor aztán meg végleg beleragad...

A férje szépen lassan kiölt volna belőle mindent... vágyat, saját elképzelést, önállóságot, egyéniséget... Wei Wei beleszürkül, belekopik abba a szerepbe, amibe a férje és a Terv egyre jobban belekényszerítik.

A változtatáshoz kevés lett volna a barátnő, Ke Fei... igen, ehhez kellett Chu Kehuan elementáris hatása... mert valljuk be, egy másik "Akárki" pasas sem lett volna elég.
8/10
edimir 2019 aug. 11. - 16:45:45 8/10 Előzmény Illiona
(237347/239045)
Before We Get Married

Hogy az 1 kattintás fáradságától megkíméljelek... ezt mondta Chu Kehuan Wei Wei-nek: "Az irántad táplált érzéseim és az, hogy Ziyuan-ből kiszerettem, két külön dolog. Esetleg annyi közöd volt hozzá, hogy te adtál bátorságot ahhoz, hogy megbirkózzak a helyzettel"
Ez volt az a bizonyos képfelirat....

Nem vagyok biztos benne. hogy Chu Kehuan elvette volna idővel a barátnőjét, ha nincs Wei Wei.
Az ő kapcsolatában a barátnőjével volt szex kezdetben, volt szenvedély, aztán volt csak, hogy képtelen lett megérinteni, fizikailag is eltávolodott tőle. Miért akarná elvenni egy ilyen nőt? Hogy a háztartását rendbe tartsa? Erre alkalmazhat bejárónőt. Hogy a karrierjét egyengesse? Hiszen épp ez sérti az önérzetét!!!!!

Ő maga "gyávaság"-nak nevezi, hogy benne ragadt a kapcsolatban, de szerintem sokkal inkább azért, mert egyszerűen nem érdekelte, nem foglalkozott vele... hagyta a dolgot annyiban, nem akart vitát, veszekedést, tűrte a barátnő követelőzéseit, mert ha már nem is a kedvesének, de még mindig családtagnak tartotta... tűrte.... de csak egy pontig, ez pedig a házasság volt.

Chu Kehuan számára a házasság fontos. Ő, aki számára a család jelenti a prioritást, annak a házasság semmiképp se vmi élünk a közös fedél alatt aszkézisben. Vágyott gyerekre, de vajon elvett volna egy olyan nőt, akiről azt hitte, hogy egyszer már elvette a gyerekét?

Ő nem birka, ő Férfi! Próbálhatta volna a barátnő manipulálni, érzelmileg zsarolni, mint ahogy meg is kísérelte, de azért Chu Kehuan erős egyéniség, aki tudja mit akar., mások véleménye nem befolyásolta ebben.. ha az utóbbi időben ő is bedugta a fejét a homokba, azért a házasság szóra egyből kihúzza onnan!
Hagyta magát kihasználni, pumpolni, a bankkártyáját ugyan átengedte, de a jövőjét, az álmát SZERINTEM nem adta volna fel a családról!

KÉP: - felirat: "Miért érzem magam baleknak?"... a felismerés, hogy az ő "gyáva" nagyvonalúságával mennyire visszaél a barátnő.
8/10
edimir 2019 aug. 11. - 15:11:38 8/10 Előzmény Illiona
(237346/239045)
"akkor ird ezt le egy cetlire, tedd ki az asztalra, és azonnal eltünök."

Lehet, hogy ez így elsőre kegyetlennek tűnik, de talán jobb így. Mert ha már nem tudják megmenteni a kapcsolatot, akkor az csak egyre rosszabb lesz, egyre több bántás, vélt vagy valós sérelem halmozódik fel akarva, akaratlanul, egyre messzebbre kerülnek a "régi szép napok"-tól, még az emlékeikre is lassan sár dobálódik... élnek így, miközben a külön úton talán kevésbé keserednének meg, talán többet lennének képesek közös múltjukból, az emlékeikből meg/átmenteni...

KÉP: - felirat - Chu Kehuan megint üzleti nyelvre fordítja le az emberi kapcsolatot, de attól még igaz...
"Hogy a szaknyelvből merítsek: Ideje veszteség-korlátozást bevezetni, mert az ügylet már egyikünk számára sem jövedelmező"
Hogy ez így túl rideg? Az. De muszáj megtenni, mert innentől már csak további "veszteségek" jönnének... emberi méltóság, jövő, a másik tisztelete, öröm, új esély... ki-ki kedve szerint folytathatja a sort... a lényeg, hogy már nincs esély semmi "jövedelmezőt" kihozni belőle... semmi pluszt, semmi jót....