8/10
edimir 2019 aug. 11. - 14:54:23 8/10 Előzmény Illiona
(237345/239045)

Before We Get Married 11. rész
Spoiler
" ...itt érzelmekről van szó, mégpedig igencsak mély érzelmekről. Ezek nem fognak csak ugy egy pillanat alatt a semmibe eltünni! Időt pedig nem hagytak nekik, hogy egyáltalán fel is fogják, hogy miről is van szó. "
VÉLEMÉNYEM SZERINT is vannak érzelmek. DE....
KÉP : felirat - Ezt ugyan Ke Fei mondja Wei Wei-nek, hogy struccként dugja a fejét a homokba és nem hajlandó észrevenni az érzelmei változását.

DE vajon az Exbarátnő és Nyugdíjas Terv nem ugyanígy struccként viselkednek?????? Azért partnereik szakítása nem derült égből villámcsapás. Csak az, hogy megteszik, de a ráutaló magatartás már régóta ott volt a levegőben. És mit tettek ez ellen? Folytatták azt, amit a párjukat a leginkább elhidegítette tőlük!!!!!

Az Exbarátnő kéretlenül beavatkozik a férfi igazgatói kinevezésébe, sőt, az új szerződéséről is informálódik, a munkatársa kinevezését is elintézi, megvesztegető ajándékokat vásárol és folytathatnám a sort...

Nyugdíjas Terv teljesen elhanyagolja Wei Wei-t. Nem megy haza, telefonon sem elérhető, aztán fogadkozik, majd újra és újra megszegi a fogadalmát, folytatja, ahogy korábban tette....

Ha annyira szerették a másikat, ha oly nagy érzelmeket tápláltak az irányukba, akkor miért is nem figyeltek az intő jelekre, miért nem úgy reagáltak, hogy a szakadék ne mélyüljön tovább? Mert ők mindent jobban tudtak, hogy mit akar a másik, hogyan érez?! Mert ezek a struccok a kezdetektől fogva így álltak a kapcsolatukhoz.

Az ilyen struccoknak egyszerűen nem lehet elég időt adni, hogy felfogják, ennyi... ki kell húzni erővel a fejüket a homokból és jól orrba/csőrbe verni őket a ténnyel.

És ez a szomorú, hogy eddig a pontig el kell menni, pedig Chu Kehuan és Wei Wei sem akarja az ex-ét megbántani, de egyszerűen nem adnak nekik más lehetőséget a struccok! Mert nagyobb bennük az önzés, mint a párjuk iránt a szeretet.... nem véletlenül nem szerelmet írtam!
8/10
edimir 2019 aug. 11. - 13:53:29 8/10 Előzmény Illiona
(237344/239045)
Amíg azt a bizonyos cetlit megírják, van egy folyamat, egy út. Egyetlen kapcsolat (barátság, szerelem, házasság) se önmagában, önmagától létezik, hanem azoknak a függvénye, akik létrehozták, megélik, akik nap mint nap tesznek érte, vagy éppen nem tesznek érte, vagy nem azt, nem úgy teszik érte, hogy az a fennmaradását szolgálja. Aztán kiüresedik, vagy éppen fennmarad, de ez a benne lévőkön múlik.

Mit is mond Chu Kehuan?
KÉP: - felirat - "A szerelem olyan, mint a befektetés. Kockázattal és költségekkel jár."
Igen, kockázattal, hogy bármelyikünk változhat, ahogy az érzelmeink is.... A "költség"? Minden, amit beleinvesztálunk a kapcsolatba magunkból, az időnk, az energiánk, az érzelmeink.....
És semmire sincs biztosíték!
8/10
edimir 2019 aug. 11. - 13:26:12 8/10 Előzmény Illiona
(237343/239045)
Minden kapcsolatban lehet egy zavar, egy vita, egy veszekedés, nézeteltérés..., de ha egyébként megvan a kapocs, akkor megoldják, túllendülnek rajta...

De ha már nincs meg a kapocs, akkor kattanjon a bilincs????
Illiona 2019 aug. 11. - 13:16:11 Előzmény edimir
(237342/239045)
Volt egy sorozat, a Dandelion Family, ( avagy Like a Dandelion más néven,) ahol a főszereplőnő megkérdi a párját (házasság után) hogy mi lesz, ha majd már nem szeretsz, erre a fiú (bocs de már férfi) válasza: akkor ird ezt le egy cetlire, tedd ki az asztalra, és azonnal eltünök.

Akkor amikor nézetm ezt a sorozatot, ettől szinte elborzadtam!
Hogy egy kapcsolat, egy érzelem, egy házasság csak ennyi?
Leirjuk és a másik ettől, ennyitől egyből eltünik?
Biztos, hogy mindenki ezt akarná?
Talán ez mégsem ennyire egyszerű!
De legalábbis hinnünk kell ebben!
8/10
edimir 2019 aug. 11. - 13:15:56 8/10
(237341/239045)
Before We Get Married 11. rész
Spoiler
Wei Wei boldog lett volna, mielőtt megismeri Chu Kahuant? Látszólag elégedett Nyugdíjas Tervvel való kapcsolatával, de azért tudjuk, hogy csak látszólag.

Ő fázis késésben Chu Kehuanhoz képest... és itt nem a 10 év és a 3 év számít, hanem az, ahol a párok kapcsolata tartott akkor, amikor találkoztak egymással.
Chu Kehuan és barátnője másutt tartott akkor, közös fedél, külön hálószoba, meg nem osztott ágy, más vágyak, más életfelfogás. És az, hogy a kapcsolatuk már nem a régi, azzal a barátnő is tisztában volt, csak elfogadta a szerelem/szenvedély elmúltát, neki elég volt a közös fedél.

Wei Wei és barátja...Még nem éltek együtt, a külvilág előtt titkolózniuk kell. Boldog volt Wei Wei? Inkább csak próbálta elfogadni a barátja által felállított szabályokat és korlátokat, mert hinni akarta, hogy a jelen korlátozása hozza meg a jövő boldogságát.
Nem Chu Kehuan pénze/státusa/életformája hat rá, hanem az a figyelem, ahogy felé fordul, ami neki szól személy szerint... és az, amit egyre kevésbé kap meg a barátjától. Chu Kaehan szenvedélye, törődése döbbenti rá arra, hogy mennyire nincs meg ez a jelen kapcsolatában, hogy nőként neki ez igenis fontos... és ez korábban is így volt, csak elnyomta magában a barátja kedvéért a 3 év alatt.

Párként a közös lakás megszerzése a fordulat, onnantól válik nyilvánvalóvá, hogy ugyan a feltétel adottá vált, de az nem lett a közös otthonuk, mintha a lakással együtt "megörökölték" volna Chu Kehuan és barátnője problémáját.... közös fedél, de nincs összhang, nincs törődés, figyelem .... csak párhuzamos lét... és Wei Wei kitörés-fogadkozás... szakítási szándék-fogadkozás.... míg végül meg kell értenie Wei Weinek, hogy nincs tovább értelme.
KÉP: - felirat - Chu Kaehuan is csak katalizátor, a probléma ott volt előtte is a kapcsolatban...
Illiona 2019 aug. 11. - 12:48:35 Előzmény edimir
(237340/239045)
Before We Get Married

Nem kattintok képre, ezt ne is várd el tőlem...
Igen, mindegy hogy hogyan, de működött. Az exbarátné teát, kávét főzött, gondoskodott a mindennapi vacsoráról, , a fiú karrierjéről, ő maga feltakaritott, tisztitóba elvitte, amit kellett, vagyis hihette, hogy minden rendben van.
Az hogy szexuélis életük nem volt: ez egyáltalán nem ritka arrafelé, (de felénk sem ) . Pl a most megnézett japán sorozatban a fiatalabb házaspár soha nem feküdt le egymással, és ezt normálisnak is hitték.
Ha nem lesznek szerelmesek, akkor mi lett volna?
Előbb utóbb talán Kehuan is megadja magát, Wei Wei pedig egész biztosan férjhez megy az exvőlegényhez.
Oké, valószinű, hogy 3 éven belül el is válnak, de akkor is Kehuan és Wei Wei egymás iránt fellobbanó szerelme az, ami felnyitja a szemüket, és ez az a pillanat, hogy elkezdenek valami másra is vágyni.
8/10
edimir 2019 aug. 11. - 12:38:19 8/10 Előzmény Illiona
(237339/239045)
Before We Get Married 11. rész
Spoiler
"És még akkor egymásba szerettek, amikor mindketten boldogan éltek - mással - együtt. Legalábbis addig boldogan!"
Boldogan????????????????????????????????
Melyikük?
Chu Kehuan már biztosan nem....
KÉP: felirat- tehát Wei Wei-től függetlenül nem működött a kapcsolata az Exbarátnővel, Wei Wei csak amolyan katalizátor, kirángatja a tespedésből és lépésre ösztönzi... kilépésre a kapcsolatból...
Illiona 2019 aug. 11. - 10:41:17
(237338/239045)
Before We Get Married 11. rész

SPOILER

hát emiatt érdemes reggel felkelni, már 97 %-on állt az angol forditás, ugyhogy az első teendőm az volt hogy megnéztem ujra (eddig ez volt a 4. megnézésem, és még a rendes magyarral hátra is van!)

Most már nem hiányoltam semmit ebből az epizódból, minden benne volt, és már csak 2 epizód van hátra, (és két hét) és még mindig nem látszik, mi is lesz a vége.
És igen, Wei WEi és Kehuan is szépen lassan feladja a "szép szóval meggyőzni" stilust, és bekeményit, olyanokat is mond a vita hevében, ami meg sem történt. De erre szükség is van ezen a ponton, mert a régi exek még mindig nem fogták fel, hogy vége.
edimirrel ellentétben én nem tartom ezt annyira tragikusnak, hiszen azért itt érzelmekről van szó, mégpedig igencsak mély érzelmekről. Ezek nem fognak csak ugy egy pillanat alatt a semmibe eltünni! Időt pedig nem hagytak nekik, hogy egyáltalán fel is fogják, hogy miről is van szó.
És még valami, ami ezen a ponton szépen kibontakozik!
Eddig nem esett szó róla, hiszen mig Kehuan emlitette, de Wei WEi hallani sem akarta, de ők ketten már régóta, és nagyon szeretik egymást. És még akkor egymásba szerettek, amikor mindketten boldogan éltek - mással - együtt. Legalábbis addig boldogan!

Ezt lehet szépiteni, megmagyarázni, indokolgatni, de ugy tenni, mintha nem lenne, mintha a másik kettő lenne csak a hibás - nos ezt már ezen a ponton nem lehet.

És csak tudomásul kell venni a dolgok ilyen alakulását, és mosolyogni rajta.
Az hogy az egész cég tudomást szerzett az alkuról: hát Istenem, volt már ilyen és még lesz is!
Végül is Wei WEi és Kehuan is csak mosolyog már rajta, épp Kehuan mondja, hogy minden igaz, amit pletykálnak, csak annyi , hogy nem történt meg, de ezt senki nem tudja.
De még szerintem lesz a következő részben, hogy az exek bekeményitenek, de hát ez egy filmsorozat, kell a feszültség, amiatt nézzük!

KÉp: a szülinapos Jasper Liu. Most már 33 éves. :((((
8/10
edimir 2019 aug. 10. - 22:08:36 8/10
(237337/239045)
Before We Get Married 11 epizód

KÉP: nem csak a vörös csillag, de a címke is látszik a Heineken felirattal!:)))))))))))
Nyugdíjas Terv meg ebbe fojtja bánatát... nagy a bánat, sok üveg kell....

Hiába, ez tajvani sorozat, nem koreai... itt bizony nem a soju folyik patakokban....
8/10
edimir 2019 aug. 10. - 22:00:45 8/10
(237336/239045)
Before We Get Married 11 epizód

Kavalan Concertmaster whisky

A rész elején a parkban ezt iszogatják. Gondoltad volna, hogy ez egy tajvani whisky? Hát még azt, hogy nem is rossz? Bizony, vakkóstoláson verte a neves skót márkákat.
És milyen érdekes, hogy pont abban a Yilan megyében készül, ahová Dawei nagybácsija miatt utaztak, s ahol azokat a rizsföldeket láttuk.

Hmm, az is érdekes, hogy milyen új vállalkozás, és milyen gyorsan sikerült az élre törniük vele.
Ismertető a Kavalanról: https://hu.wikipedia.org/wiki/Kavalan_(whisky)

Nem kell érte Tajvanra utazni (tudom, van, aki már a repülőt is kinézné), itthon is kapható... nem olcsó!
Egy kis további információ róla, megdöbbentő!!!!! a whiskynet.hu oldalán találhatjátok a nagyon részletes ismertetőt a cég történetéről, arról, hogy mitől ilyen kiváló...
8/10
edimir 2019 aug. 10. - 21:39:45 8/10 Előzmény Illiona
(237335/239045)
Before We Get Married 11 epizód

Nem, csak még bennem van a 2 órás telefonbeszélgetésünk tegnapról!:)))))))))))))

Ha úgy vesszük az, hogy a cég valamennyi számítógépére szívecskét tett fel a pasas, az mi, ha nem illegális hekkelés? Már nem dolgozik ott, nem a cég dolgozója.
Az örökké pattogó Jessica is milyen megértő volt a szívecskékkel. Ő is csak olvadozott tőle, pedig máskor hogy helyre tud tenni mindenkit.
Illiona 2019 aug. 10. - 21:38:25
(237334/239045)
Before We Get Married

most néztem meg a fotók hatására, amit ma tettek fel, hogy Jasper Liu 1986 08 12-én született, vagyis egy nap mulva van a születésnapja!
Olvasgattam az életéről szóló összefoglalót, és egyenes hajú volt, de egy sorozat miatt göndöritették be, és azóta ez lett lett a védjegye, most talán kicsit egyenesebb.
Kép: egy kis ünneplés.... :))))
8/10
edimir 2019 aug. 10. - 21:32:03 8/10
(237333/239045)
Before We Get Married 11. rész
Spoiler

Vki döntése, hogy kilép egy kapcsolatból, szakít.

Az rendben van, hogy a másik félnek idő kell, míg ezt feldolgozza, megérti a szakítás véglegességét. Az is rendben, hogy elsőre nem veszi komolyan, úgy véli egy kis "szünet" beiktatása után visszaállítható.
Persze.. önzők vagyunk, nehezen mondunk le arról, ami számunkra jó volt, vagy legalábbis annak véltük.

DE hiába éltél vkivel 3 évig, 10 évig, 100 évig... csak vele éltél, de nem lett ezáltal a tulajdonod, nem rendelkezel vele és felette!!!! Nem érdekel, hogy az emberiség történetében ez hogyan alakult, én most a jelenről beszélek. Ezek a tajvani fiatalok se vmi "kövületek". Szabadon választanak párt, akivel a házasság előtt együtt élnek. Persze a társadalomban ettől még ott vannak a régi erkölcsi elvárások, de már az idősebb generáció is elfogadóbb bizonyos mértékig.

A fiatalok kapcsolata önkéntes alapon nyugszik. Önként döntenek arról, hogy kit választanak, akár egy éjszakára, de akár önként élnek vele együtt. Ha úgy tetszik, ez a "modern" párkapcsolat. Önként!!!! És itt jön be, ha vmelyikük meggondolja magát és szakítani akar.
Az Exbarátnő anno, most pedig Nyugdíjas terv is azt vágja a szakítani akaró párja fejéhez, "de én nem egyeztem bele!".... ????????????????? És akkor lehet a másikat érzelmileg zsarolni, nyomás alá helyezni?
Ez feljogosítja mindenre?
Nem azzal van a bajom, hogy nehezen törődnek bele a szakításba. Még csak azzal sincs bajom, hogy nem akarják elfogadni.
Azzal van a bajom, AHOGY a másikat vissza akarják szerezni!

Nyugdíjas Terv most erőszakkal akarja a munkahelyi lánykérésnél a vonakodó Wei Wei kezére húzni a gyűrűt... itt lép közbe Chu Kehuan, mert ez már nyilvánvaló kényszer... főleg, ha még emlékszünk az első lánykérésre anno, amikor Wei Wei saját maga húzta az ujjára a gyűrűt, be sem várva , hogy a párja tegye meg.

Lehet kikényszeríteni, kizsarolni vmit, aminek önként kéne, hogy adjanak? Van ennek értelme?

KÉP: - felirat - ??? és akkor most megkötözöd, fegyvert nyomsz a hátába, netán agyműtét végeztetsz el rajta????????

Ja, hogy addig kellett volna vele másként bánni, amíg együtt éltetek? Netán figyelni rá, szeretni úgy, hogy neki is jó legyen? Hát persze, hogy ostoba vagyok, hiszen pont ezt tettétek, csak a párotok nem vette észre, nem úgy élte meg.... Az önáltatás és az önzés nem tűr ellentmondást!

KÉP: - felirat -
Illiona 2019 aug. 10. - 21:10:59
(237332/239045)
Before We Get Married 11 epizód

Csak mosolygok itt magamban, mert olyan, mintha valakivel harcolnál, vitatkoznál, mintha valakit meg akarnál győzni, de ugy, hogy közben a földbe is döngölöd????? Mintha lett volna valaki, aki mást is mert volna mondani???
Nem is értem!?
Engem nem kell győzködnöd, én biztosan nem állok le ilyen stilusban vitatkozni.
Mert már azon is gondolkodtam hogy vajon engem szemeltél -e ki, hiszen itt senki más nem mond véleményt? De ezt azért mégsem hiszem.

Ez a munkahelyi lánykérés nagyon hatásos volt, de én biztosan nem engedném ezt meg, a főnöknek kellett volna kidobni. Vagy persze be sem engedni. Hiszen ez egy szigorúan örzött munkahely, amikor kirohant Wei Wei meg a fehérmájú barátnője, akkor láttam ott az ajtónál egy állig felfegyverzett alakot.
Meg amugy ahol szigoruan titkosan őrzött fejlesztéseken dolgoznak, ott nem lehet ki és bejárkálni.
Vagyis valaki nagyot hibázott, hogy beengedte, ki is lehet érte rugni! Ugye, egy kisemberrel kevesebbnek van munkája, viszont nyer az igazságosság!
Kép: szintén ma tették fel ezt a képet!
8/10
edimir 2019 aug. 10. - 20:38:10 8/10
(237331/239045)
Before We Get Married 11. rész
Spoiler

Az a lánykérés a munkahelyen.
Tudom, van, aki romantikusnak tarthatja, egy kétségbeesett férfi kétségbeesett próbálkozásának. Tudom, hogy Nyugdíjas Terv nem "gonosz"... nem, csak sunyi.
Szívecskék a monitorokon, kazalnyi virág a csokorban, nyilvános lánykérés a kollégák előtt egy új, "nagyobb" gyűrűvel...
...és bejön a számítása, egykori kollégái melléállnak, segítenek lelkes biztatásukkal nyomás alá helyezni Wei Wei-t. Márpedig a pasas többször kijátszotta ezeket az adukat, hogy ígérget, hogy eddig mindig számíthatott arra, hogy a mások véleményére adó, másokra tekintettel lévő Wei Wei hagyta magát visszarángatni a kapcsolatba.

De most nem jön be a számítása. A "Wei Wei 2.0" nem kér az új ígéretekből, nem érdekli a kollégák reagálása sem...

Hogy így a legszemélyesebb magánélete a munkahelyi pletyka körforgásába kerül kicsámcsogásra?
Hogy csak a Sors ütött vissza, hiszen ezen a munkahelyen 3 évig titkolta a kapcsolatát Nyugdíjas Tervvel?
Lehet így is nézni. Én másként látom. Megint csak azt, ahogy Nyugdíjas Terv és Wei Wei a másikhoz viszonyul. Wei Wei csupán egyszer kereste fel anno új munkahelyén a pasast, miután az állandó túlórázással elérhetetlenné vált a számára teljesen. Akkor se hisztizik, csinál jelenetet, csak elalszik a bejárati aula pamlagján, míg vár a férfire. Sanghajban se csinál a karaoke bárban jelenetet, csak észrevétlenül visszavonul, a férfi szállásán fakad csak ki.
Miért? Mert tiszteli annyira a másikat, hogy nyilvánosan ne hozza kényelmetlen helyzetbe.
Mert úgy gondolja (nagyon helyesen), hogy két ember viszonya, nézeteltérése, vitája nem tartozik másokra, csak kettejükre, amit így is kell lerendezni, face to face mások kizárásával.

KÉP: - felirat - a sokadik fogadkozás/ígéret/eskü a sorban.... aki akar, az hihet benne, lelke rajta...
De eddig hányszor is tartotta be????????????????????????????????????????
8/10
edimir 2019 aug. 10. - 19:57:34 8/10 Előzmény Illiona
(237330/239045)
Before We Get Married 11. rész
Spoiler

Természetesen én is megnéztem újra a 43 %-kal. Nekem tetszik ez a Wei Wei "újratöltve"... tetszik a bátorsága, ahogy egyedül visszamegy, hogy a hirtelen felbukkant Nyugdíjas Tervvel a szakítást megértesse... és az is tetszik, hogy nem ugrik egyből Chu Kehuan nyakába....egyedül akarja lerendezni a dolgait.

Milyen jellemző, hogy Maizi kis kezecskéje volt benne abban, hogy a 2 hét után bukkan csak fel az addig életjelet sem adó pasas, mert addigra talán Wei Wei már "megnyugodott"....
Tudjuk, hogy Maizi "tanácsa" női praktika a saját kis célja érdekében, de végső soron Wei Wei érdekét (is) szolgálta. Kapott két hetet arra, hogy végiggondolhassa a történteket, a döntését a szakításról.

Jó az a kis beszélgetés a rész elején Chu Kehuannal, ahogy mindketten visszatekintenek a korábbi kapcsolatukra.... nyugodt, békés, őszinte szembenézés.... és az új helyzet elfogadása, hogy most tényleg csak barátok legyenek, nincs csábítgatás, se nyomulás... csak érezni köztük az összhangot... és azt, hogy bármi is történjen később, hiszen érzik a vonzódást a másikhoz, de nem akarnak sietni, még nincs itt az ideje...

KÉP: - felirat - !:)))))))))))))))))))))))))))))
Illiona 2019 aug. 10. - 17:14:29
(237329/239045)
Before We Get Married 11 epizód

Ma reggelre már 43 %-os volt a forditás, azóta nem mozdult.
Mindegy megnéztem ennyivel, végül is ez már majdnem a fele.
Egy érdekesség: Wei Wei uj frizurát csináltatott, már a 10 rész végében is ilyen volt, azután a 11 elejében is. később itt a verekedős jelenetben ujra a régi frizura volt , majd ujra az ujabb frizura.
Azért ekkora hibát! ez mutatja a felvételek sorrendjét is.
Kép: Jasper Liu: mai fotó a facéról
8/10
edimir 2019 aug. 10. - 02:41:53 8/10
(237328/239045)
Off
Rookie Historian Goo Hae Ryung 15-16. rész
Spoiler

Tudom, nagyon egyedül leszek a véleményemmel, de vállalom a kőzáport...... kezdem unni a Herceg mosolyát... nekem már kezd kevés lenni az, hogy SZÉP, meg az, hogy adja a naiv, kedves fickót. Vhogy megrekedt ezen a ponton. Igen, kezdetben én is élveztem Goo Hae Ryung és a Herceg egymás ugratását, de vhogy ezekhez a himlőjárványos részekhez nem igazán passzoltak....

Elvégre ezekben a részekben igazolja a Herceg, hogy jó és áldozatot vállalni is képes vezetője a népnek.
Hogy eredeti döntését hajlandó felülvizsgálni, meggyőzhető észérvekkel, hiszen maga is keresi a megoldást a bajra.
Egyrészről kinövi a kis, a világtól elzárt Hercegecske figurát, ugyanakkor jönnek a humorosnak szánt jelenetek, amik a korábbi ügyefogyottságba rángatják vissza.
Ja, hogy úgy képes meghaladni korábbi önmagát, felnőni a feladathoz, hogy továbbra is ő a kedves Herceg?
Nekem már sok, és egyre erőltetettebb ez a nagy kedvesség és naivság....

Túl szép ez a színész ehhez a szerephez, van egy olyan érzésem, hogy a szép pofijával és a mosolyával akarják eladni ezt a sorozatot....

KÉP: a SZÉP Herceg szép mosolya...
8/10
edimir 2019 aug. 10. - 02:18:54 8/10
(237327/239045)
Off
Rookie Historian Goo Hae Ryung 13-14. rész
Spoiler

Ami viszont nem tetszett!!!
Ahogy Goo Hae Ryung ugráltatni kezdi a Herceget és Min Won Wont, gyereketetés, tűz legyezgetése, fahordás... Ez már átkacsintás a jelenre a most dívó trendje, hogy a férfi vegye ki a részét a házimunkából... Nem csak az nem tetszik, hogy átkacsint a nézőre, de az sem, ahogy mindezt teszi, a két férfi folytonos kigúnyolásával, mintha mamlasz kölyköket oktatna ki... s bevallom, nekem cseppet sincs ínyemre, ahogy a két férfiből bohóc lesz.... Tudom, ezt humorosnak szánják, de sem a Herceghez, sem Min Won Won-hoz vhogy nem passzol. Jó, láttuk már a Herceget esetlennek, de Min Won Won egy jóval fajsúlyosabb karakter volt eddig, vhogy fals nála ez az egész, még ha el is fogadom, hogy a kétkezi munkában járatlan.

Elég idétlen Goo Hae Ryung kérdése a két férfinak címezve: "Még sose jártak konyhában?"
Ugyan mi a frásznak járt volna két előkelő fiatalember konyhában? Mi keresnivalójuk lett volna ott? SEMMI!!!!!!!!!!

KÉP: - felirat -
8/10
edimir 2019 aug. 10. - 01:58:28 8/10
(237326/239045)
Off
Rookie Historian Goo Hae Ryung 13-14. rész
Spoiler

KÉP: - felirat - Yeongan Seomun Jik...
aki Csoszonban alkalmazza a tehénhimlővel való "fertőzést", mint amivel védettséget lehet szerezni, kockázat ugyan van, de a tehénhimlő gyengébb lefolyású, nem halálos kimenetelű általában

Egy kis Silla nosztalgia... Alcheon!:)))))))))))))))))))) Ha csak pár pillanatra is, de jó volt látni újra... hozta a "Moha bácsi" stílust!:)))))))))))))))))))