8/10
edimir 2019 szept. 05. - 16:41:38 8/10 Előzmény Illiona
(237445/239045)
One Spring Night
Spoiler

Nem tudom, én az itt szereplő exbarátot nem éreztem annyira gonosznak, egyszerűen egy beképzelt vki, akinek nagy a családi hátszele, nem szerelemből ragaszkodik a lányhoz, sokkal inkább az egoját sérti, hogy egy olyan alak, mint a gyógyszerészfiú képes lecsapni a kezéről. Ez az, ami igazán fáj neki.

Fura egy figura, ő kifejezetten az erős apa "áldozata". A zenészi álmait adja fel apai nyomásra és lesz belőle bankár. Az egyetlen "lázadása" a lány, de ez sem igazi lázadás, csupán egy semmire se kötelező párkapcsolat, aminek jövőjébe nem szerepelt a házasság. Ő maga fogalmaz úgy, hogy a "mézeshetek" elteltével már csak vannak egymás mellett. A lánnyal a négy év alatt, amíg együtt jártak, nem igazán törődött, nem kereste a kedvét, nem kényeztette, gyakran mondta le közös programjaikat vmi/vki más miatt, sőt a szakítást is a férfi emlegette korábban.

Jó volt felvágni a barátok előtt, hogy lám, neki milyen szép barátnője van, kicsit amolyan trófea is így a lány. No meg egy "olcsó" állandó szexpartner is, hiszen önérzetes barátnője se drága divatcikkeket, se ékszereket nem követel ki magának. Roppant kényelmes párkapcsolat a férfinak.

Hogy a szakítást nem akarja elfogadni? Talán könnyebben megemészti az egészet, ha nem sértené az önérzetét. A lány társadalmilag lejjebb áll, az, hogy ő kezdeményezi a szakítást, ez a saját önképét sérti. Hiszen ő jó partnak számít, mi az, hogy a szép, de társadalmi hátterében szerényebb lány kiadja az útját?!

Amikor pedig az is kiderül, hogy van egy harmadik fél is a háttérben, aki az ő szemében egy senki... kész, onnantól már felborul az ő kis világának a rendje, leégni a baráti kör előtt, ezt nem bírja elviselni.

A Before We Get Married exvőlegénye lentről felkapaszkodó figura, pont fordított előjelű. Számára Wei Wei elvesztését nem a külvilág reakciója miatt fontos, hanem a közös álmuk/tervük befuccsolását jelenti.

Nem tudom, de nekem egyik figura sem volt szimpatikus. Hogy melyik az erőszakosabb, melyikben van igazán gonoszság? Mindkettő levakarhatatlan, mindkettőjükben megvan az, hogy a kapcsolatot a "szeretett" nővel elhanyagolják. A nő szakítását képtelenek elfogadni, a saját hibájukat/mulasztásukat belátni. Fogadkozásaik semmit se érnek, mert továbbra is visszaélnek a társuk jóindulatával. Később pedig minden eszközt megengedhetőnek tartanak a nő visszaszerzése érdekében. Nem éreztem egyiket se gonoszabbnak a másiknál. Talán a One Spring Night bankárját még elfuseráltabbnak, szánalmasabbnak, mint a Before We Get Married programozóját, mert a programozó tényleg szerette vmikor a menyasszonyát, a kezdetektől komolyan gondolta vele a kapcsolatot, míg ez a bankár csak viszonylag "jól elvolt" a barátnőjével.
Illiona 2019 szept. 05. - 07:55:56 Előzmény edimir
(237444/239045)
One Spring Night

Nekem nagyon tetszett, azóta már 3 szor ujranéztem. Volt ugy, hogy csak elinditottam, és a háttérben ment, nagyon jó akár csak hallgatni is, nagyon kellemes benne mindegyik szereplő hangja, és annyira kifejező is.
Amikor először néztem, akkor néztük a Before We Get Married cimű sorozatot is. Emlékszel mennyiszer emlitettem, hogy a tajvani sorozat volt vőlegénye nem olyan gonosz, csak kicsinyes és szüklátókörű, főleg ha ennek a sorozatnak a volt vőlegényéhez hasonlitjuk. Azért itt a végén már történnek keményebb ügyek is: durva beleavatkozás egy másik ember személyes életébe.
És igen elhangzik az is: addig nincs vége, amig meg nem látod a másik legnegativabb énjét!!!
És ez itt is volt, sőt a Before.... ban is!
Kép: a kedvenc gyógyszerészem...

8/10
edimir 2019 szept. 05. - 06:56:35 8/10 Előzmény Illiona
(237443/239045)
One Spring Night
Spoiler

Tegnap befejeztem a sorozatot. Talán az a titka, hogy olyan természetesen történik benne minden, nincs benne erőltetettség, se gumicsont. A dalok szövege nagyon jó, igazi költészet.
10/10
kimbin01 2019 szept. 04. - 08:12:53 10/10
(237442/239045)
Sziasztok!
Ugyebár, mint megrögzött KNG rajongó követem hetente a papnak öltözött kedvencet, de Ji Sung egy régebbi sorozatát is nézem, amit még nem láttam, lemezről a Royal familyt. Még csak az első részeken vagyok túl, de libabőrös vagyok attól az embertelen világtól, ha van ennyire ilyen, ami ebben a sorozatban átszövi ezt a családot. Ha van ilyen, az szerintem tragédia minden szempontból. Márpedig biztos vannak hasonló dolgok, mert sokszor az élet írja a legjobb forgatókönyvet, még ha szubjektív is a vélemény.
http://asianwiki.com/Royal_Family
8/10
edimir 2019 szept. 03. - 00:57:31 8/10 Előzmény kimbin01
(237441/239045)
Szia!:)
Majd megpróbálom letölteni, a téma érdekelne.
8/10
edimir 2019 szept. 03. - 00:55:50 8/10 Előzmény Illiona
(237440/239045)
Köszi!:)))))))))) Tényleg jó.....
10/10
kimbin01 2019 szept. 02. - 23:45:17 10/10
(237439/239045)
Egy tavalyi film Hyun Bin rajongóknak. Túsztárgyalás a címe.
A film, mint a címe is jelzi, túsztárgyalás köré épül, előkerül azonban a korrupció is. Azután ebben a filmben is láthatjuk, hogy a koreai társadalom mennyire erőteljesen fejezi ki az alá-fölérendeltséget, esetenként mélyen megalázó helyzeteket produkálva.Végül a sokkoló igazság elkezdődik.
Rendező:
Lee Jong-suk

Színészek:
Son Ye-jin
Hyun Bin
Kim Sang-ho
Jang Young-nam
Jang Gwang
Jo Young-jin
Kim Min-sang
Han Gi-joong
Yoo Yeon-soo
Park Su-young
Choi Byung-mo
Lee Hak-joo
Lee Joo-young
E Xi-a
Lee Mun-sik
Illiona 2019 szept. 02. - 18:33:03 Előzmény edimir
(237438/239045)
Az One Spring Night sorozat fenn van magyar forditással a videa nevezetű megosztón, a linkjét nem teszem ide mert kimoderálják. :)))), de a googlee a barátunk.

más.
már többször irtam itt a mongol rockzenekarról,a The Hu együttesről. Először amikor valamit kerestem a Wolf Totem c filmről, akkor találtam rá, hiszen van egy ilyen cimű daluk is. Akkor először még azt is gondoltam, hogy ők magyarok, de belehallgatva rögtön láttam, hogy ezek igazi mongolok,
Azóta rendszeresen hallgatom a dalaikat, olyan erő árad belőlük, igazi férfias energia.
Azóta több ismerősömnek is ez lett a kedvenc zenekara.
Ez a daluk különösen szőkimondó: Különös, különös....
Maga dal az ugy másfél perctől kezdődik, vagyis a türelmeseknek jut csak ez a gyönyörűség :)))
https://www.youtube.com/watch?v=v4xZUr0BEfE
a videó magyarul is feliratozva van, szerintem be is jön, nem kell állitgatni semmit.

Illiona 2019 szept. 02. - 08:04:09 Előzmény Illiona
(237437/239045)
A Tune in for Love: Szerelemre hangolva magyarul.
egy trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=ULnauLw4LDU

Jung Hae In nagy kedvencem lett, most 2019-ben 2 sorozatot is forgatott, az One Spring Night cimű 16-részest épp most néztem ujra, annyira jó, annyira egyben van, és annyira jó a zenéje, hogy csak ugy elinditottam, és egész nap néztem.
Most ez a mozifilm is kiváncsivá tesz!

Kép: Jung Hae In

Illiona 2019 szept. 02. - 07:46:32
(237436/239045)
Sziasztok!

hétfő lévén ránéztem a koreai Box Officera, megint jön egy sikerfilm gyanús mozi: a Tune in for Love.
még csak 08 28-án mutatták be de máris van 684 553 jegyvásárlója.
Az Exit- movie cimű mozit eddig látták 8 917 883-an. ebből egy igen jó hangulatú, -de akár nevezhetjük fergetegesnek is- sajtóbemutatóról egy kis videó:
https://www.facebook.com/hancinema/videos/450693905527721/

https://www.hancinema.net/hancinema-s-film-review-exit--movie-132453.html

kép: a Tune in for Love plakátja
8/10
edimir 2019 szept. 02. - 00:34:19 8/10 Előzmény edimir
(237435/239045)
Off
Mother of Mine - 94. rész
Spoiler

És igen, ennek a sorozatnak a népszerűsége még mindig azt mutatja, hogy a Love Affairs in the Afternoon-ban ugyan a házasságtörés volt a központi téma, de bizony a nézők többsége másfajta nőkre kíváncsi. A két sorozat női szereplői bizony nagyon mások.

Hogy mi felett járt el az idő, az nem igazán érdekli sem a sorozat készítőit, sem a nézőit... bizony még mindig a hagyományos családi értékek mellett teszik le a voksot. Próbálnak a változó világban választ keresni a családokban adódó problémákra. Ez szinte a sorozat egyetlen erénye. Sajnos igényesebb forgatókönyv, karakterek, színészi játék sem ártott volna, de úgy tűnik, ezt csak én hiányolom.....


8/10
edimir 2019 szept. 02. - 00:23:51 8/10
(237434/239045)
Off
Mother of Mine - 94. rész
Spoiler

Még vmikor március táján írhattam először erről a sorozatról ( http://asianwiki.com/Mother_of_Mine) az indulásakor. Azóta se sűrűn.

Anno azért vágtam bele, mert Koreában borzasztó népszerű, szinte mindig az 1-2. helyen áll a nézettségben 30% feletti eredménnyel. Az eredetileg 100 részt most a népszerűségre hivatkozva 8 új további résszel bővítették ki.

Pedig a karakterek egysíkúak, a színészi alakítások csapnivalóak, ennyi kimódoltságot, túljátszást én még egyrakáson nem láttam. Igazán egyik szereplő sem nőtt a szívemhez, viszont több is kellően cincálta az idegeim.

Mi a titka a népszerűségének? Talán az, amit Illiona fogalmazott meg a Before We Get Married tajvani sorozat kapcsán, amikor arról írt, hogy a saját környezetében talál megfeleléseket. Nos, a tajvani sorozat erényei nélkül vmi hasonló érzetük lehet a koreai nézőknek is, amikor a Mother of Mine-t nézik.

Hiszen ez a koreai hétköznapok számukra ismerős életképeinek, szereplőinek bemutatása. Azok a problémák, helyzetek köszönnek vissza, amivel ők is találkoznak nap mint nap.

Az anya, aki 3 lányt nevelt fel férje korai halála után egyedül, erős. dolgos, szeretetteljes, segítő. Igazi egyszerű asszony, aki iskolai végzettség nélkül csak a főzőtudományával, kis éttermével tartotta el családját, taníttatta lányait, hogy azoknak már könnyebb legyen.
Az őt alakító Kim Hae-Sook színésznő nem a kedvencem. A Babel nagyasszonyaként kifejezetten gyenge teljesítményt nyújtott az erőltetett maszkjával. Itt talán még az ő alakítása elviselhető egyedül. Főleg az utóbbi részekben tudott mélységet vinni a karakterbe a kibontakozó tragédiájával.
Szerintem most egy ország imádkozik vmi csodáért, hogy mégse haljon meg.

A 32 éves legkisebb lány, aki első sikerkönyve megjelenése után 9 évvel végre újra képes írni... Nos, sem a karaktert, sem a színésznőt nem sikerült megkedvelnem, a legidegesítőbb figura, akit koreai sorozatban láttam, egy igazi hisztis éretlen förmedvény. S ezen a két "szerelme" sem igazán segít.


A középső lány karaktere és titka lenne az anya alakja mellett az igazi húzó ebben a sorozatban. Az alakító színésznő szép, de vmi mégis hiányzik a játékából. Szerelmi kettőse pedig az ifjú cégörökössel minden, csak nem hiteles. Vhogy átjön a két színész tényleges korkülönbsége is... egy csipet távolságtartás ott, ahol igazi szenvedélynek kéne lenni. Jaj, hol van a Before We Get Married Chu Kehuan/ We Wei kettősének képernyőt lángra lobbantó kettőse? Itt ha nem is jégvirágos a képernyő, de nyugodtan leállíthatnám a számítógép hűtőjét a kettősük alatt.....


A legidősebb lány férjezett, ő már egy kislány édesanyja egyben. Dolgozó nő, aki nem boldogul a munka mellett a háztartással és a gyermekneveléssel. Mégsem tudok vele rokonszenvezni. Sem a karakter, sem az őt alakító színésznő nem tud szimpátiát kiváltani belőlem. Folyamatos siránkozása, következetlensége vhogy kiöl minden együttérzést belőlem. A férje igazi Peter Pan, aki még mindig nem nőtt fel, a játék érdekli egyedül. Apósa-anyósa is különös páros. Akik 40 év házasság után jutnak el oda, hogy már beszélgetni sem tudnak, szöges ellentétben áll az, ahogy a világot látják.

KÉP: Az Anya felügyelete alatt készül a 100 káposztából a kimchi....nyáron, mivel az Anya tudja, hogy a telet már nem fogja megélni, amikor hagyományosan a kimchi készülne. Lányai mit sem tudnak a betegségéről, az ő számára ez a közös kimchi készítés amolyan utolsó közös családi program... elköszönés....
8/10
edimir 2019 szept. 01. - 23:35:45 8/10 Előzmény Illiona
(237433/239045)
The Great Show
Spoiler

Tökéletesen megértem az aggályaidat, én sem szeretném, ha ebbe az irányba menne el a sorozat, nem vagyok a "cukiság" híve.
Talán biztató a négy gyerek kiválasztása is egy kicsit.

A Nagyfiú cseppet sem az a virágfiú, sötét arcbőr, nem túl előnyös vonások. A karaktere is egy elsőre nehezen kedvelhető, zárkózott kamasz, aki folyton az okostelefonját bújja, játszik rajta, ide menekül a hétköznapok gondjai elől.

Az ikrek. A kisfiú dagi, az orrát törli folyton az ujjával, szóval ő sem az a kimondott cukiság így első pillantásra. A kishúga sem egy édes kis csöppség, érezzük benne a szomorúságot, ő a vicc-felelős, de vhogy nem tudok a "viccein" igazán nevetni, koravén kis realista.

A Nagylány. Róla már írtam. Ő igazából amolyan anya-pótlék a többiek számára, ő fogja össze a gyerekeket, irányít, tervez, szervez. Nála tettek egyedül kedvezmény, ő tényleg egy szép nagylány.
8/10
edimir 2019 szept. 01. - 23:24:55 8/10 Előzmény Illiona
(237432/239045)
Class of Lies

Nagyon jó ez a kép!:)))))))))))))))))))))))))
Bizony kell az a maradék két rész... és bár várható a "jó" befejezés, de valóban ennyi szörnyűség után nem lehet rózsaszín happy end, nem is illene a sorozathoz.
Nagyon ígéretesnek tűnik az ügyvéd új húzása, amivel a Yoo Beom-Jin-t igyekszik majd manipulálni.
Tetszett már a 14. rész végén, ahogy apát és fiát "összehozza" a képtárban egy kis szembesítésre.

Vhol a Képviselő tehet arról, hogy az egyébként tehetséges fia mivé is vált, mire "használta" a tehetségét. Elvégre ő az, aki mindig a tökélyt várja el a fiától, ugyanakkor megfertőzi a látszat és integritás megfeleltetésével.
Illiona 2019 aug. 31. - 09:25:32
(237431/239045)
Sziasztok!

Kim Dong Wook augusztus 28.-án átvette a Szöulban megrendezett nemzetközi dráma dijátadón a legjobb férfi szinész diját, amelyért számos nemzetközi sztár is versenyzett.
A dijat a "különleges Munkaügyi felúgyelő: Mr Jo" cimű sorozatáért kapta.

Megérdemelten!!!!!!
Illiona 2019 aug. 30. - 21:39:31 Előzmény edimir
(237430/239045)
The Great Show

amikor emlitettem a nőket és gyerekeket, mert itt azért a sorozatban dömping várható belőlük, én arra gondoltam, amikor azért szerepeltetnek egy tucat cuki gyerekecskét, hogy a néző elaléljon, és a sikert, a nézettséget igy már boritékolni is lehet. (mármint szerintük) Nem egy sorozatban eddig láthattunk ilyen hatásvadász vonásokat, én csak ettől az egytől félek. A 2. részt csak elkezdtem, de még nem néztem meg, de már lelkileg felkészültem erre a gyerkőc cunamira. És csak azért, mert gyerekek, nem fogom ugy nézni, hogy hű de cuki - ez nem én lennék.
Volt egy foto a neten, (de nem mentettem le,) ahol a két generáció egymás mellett : a nagylány16-18 év, , és a 35 éves szomszédasszony. Ugyanugy, ugyannyi évesnek néznek ki, a hajuk is ugyanolyanra van fésülve???
Ez nem 2 külön generáció! De persze inkább nézzen ki fiatalabbnak, mint öregebbnek, azokból már elegem lett.
Illiona 2019 aug. 30. - 21:27:41 Előzmény edimir
(237429/239045)
Class of Lies
én már a mai részt is megnéztem felirat nélkül, azt hiszem ez egy csúcs, 10 pontos sorozat lesz, hacsak nem elrontják a végét, de nem hiszem. Az egy gyilkosság felgöngyölése hozott annyi uj fejleményt, hogy kitartott az izgalom 14 részig.
Ezek a koreai sorozatok olyan kiszámithatók lettek, mondhatnánk, hogy jó vége lesz valószinűleg, de ennyi értelmetlen halál után ez már nem is lehet jó vég.
8/10
edimir 2019 aug. 30. - 21:11:54 8/10
(237428/239045)
Off

Class of Lies - 13-14. rész

Spoiler

Jövő héten befejeződik a sorozat. Talán nem kiabálom el, de eddig nekem tetszik. Egyre félelmetesebb Yoo Beom-Jin, az, ahogy képes manipulálni a diáktársait, ahogy hidegvérrel tette/teszi, amit célja elérésében elkerülhetetlennek gondol.

Az, hogy egy bűn fedezése elindít egy lavinát, egy tragédiasorozatot, ilyet már láttunk más sorozatban is. Amitől talán mégis különbözik a többitől az a szemben álló felek.
8/10
edimir 2019 aug. 30. - 20:28:39 8/10 Előzmény Illiona
(237427/239045)
The Great Show - 2. rész

spoiler

Bekomorodott a 2. rész jócskán. Szerintem sem a női szereplők, se a gyerekek nem fogják "lerontani" a sorozatot. Nekem kifejezetten tetszik az apját kereső "Bátor lány", igazi kis küzdő.

Az első részben azt hittem, hogy a hányós jelenetnél már nem érheti megalázóbb egykori képviselőnket, de ebben a részben a képviselőfi taxisának lenni úgy, hogy a volt barátnője is ott van.... nos, jól vette az akadályt, ezt a békát nehéz volt lenyelni.

Azt hittem, hogy könnyed vígjáték lesz ez a sorozat, de úgy tűnik, hogy a borítékolható fejleményeket azért igyekeznek kevésbé átlátszó köntösbe öltöztetni.
8/10
edimir 2019 aug. 30. - 20:18:08 8/10 Előzmény kimbin01
(237426/239045)
...