8/10
edimir 2019 okt. 24. - 21:24:16 8/10
(237585/239045)
Off
Catch the Ghost - 1-2. rész

Spoiler

A holtpontról való kimozduláshoz talán jól jön egy újonc. Az újonc Yoo Ryung, akinek különleges képessége, hogy a metró teljes vonala ott van a fejében, mint egy speciális térkép minden apró sajátossággal kiegészítve. Miért rendelkezik ezzel a képességgel? Mert addig gyűjtötte az adatokat a metróról, amíg mindent memorizált. Nem valami megszállott rajongó.... ikertestvére tűnt el a metróban, az ő nyomát keresi. Meg van győződve arról, hogy ikertestvére lehetett a sorozatgyilkos első áldozata, bár holtteste még nem került elő...

A metró, ahol naponta 8 millió ember megfordul, sokféle bűncselekményre nyújt lehetőséget, szexuális zaklatásra, drogszállításra... Nyomozóink az újonc hatására néha olyan ügyeket is felvállalnak, amik nem tartoznak szorosan véve a hatáskörükbe..

KÉP: az ikrek... sajnos úgy tűnik, hogy Yoo Ryungnak jó volt a megérzése....

Jó kis sorozatnak ígérkezik. De te vszínűleg nem nézed meg a női főszereplő miatt. Yoo Ryungot Moon Geun-Young alakítja, akit nem kedvelsz.
8/10
edimir 2019 okt. 24. - 21:07:36 8/10 Előzmény Illiona
(237584/239045)
Off
Catch the Ghost - 1-2. rész

Spoiler

Írtad, a 3 évvel korábbi utadhoz képest 3 új metróvonalat is átadtak... Hogy egy kicsit mi is jobban képben legyünk szöuli metró ügyben, talán segít a mostanában indult sorozat, a Catch the Ghost.

A sorozat ismertetője itt: http://asianwiki.com/Catch_The_Ghost
A metrórendőrség munkáját bemutató sorozat jól ötvözi a humort és a thriller borzongató izgalmát. A zsebtolvaj "szöcskék" mellett egy sorozatgyilkos is gondoskodik arról, hogy a metrórendőrség 30 éves fennállásának ünneplése megkeseredjék. A leégést követően 3 hónap áll a rendelkezésükre, hogy a csorbát kiköszörüljék. De vajon hogyan történhetne áttörés olyan ügyekben, amikben évek óta nem jutnak előre?

KÉP: - felirat - a sorozat adatokkal indul a szöuli metróról... a 10 millió szöuliból naponta 8 millió veszi legalább egyszer igénybe a metrót, amely 15 vonalon több, mint 300 állomással rendelkezik. A világon a 3. legnagyobb metróhálózat.
Illiona 2019 okt. 24. - 17:52:18
(237583/239045)
Pici boltok százszámra utcákon át.
Riamara 2019 okt. 24. - 17:00:58 Előzmény Illiona
(237582/239045)
Nézd a baleset jó oldalát. Képzeld milyen lett volna, ha odafelé történik.
Nagyon érdekesek a gyógynövénypiacos képek.
Illiona 2019 okt. 24. - 16:14:43
(237581/239045)
A teázó mögött az uj épitésű, modern orvosi központ. Talán mégsem kell temetni a hagyományos koreai orvoslást?
Illiona 2019 okt. 24. - 16:06:41
(237580/239045)
Gyógynövény piac
mindenféle magvak örölve vagy anélkül, igazi szin és illatparádé
Illiona 2019 okt. 24. - 16:00:17
(237579/239045)
Gyógynövény piac
Arra tüskés vesszőre mondtuk viccesen korábban azt, hogy evőpálcika fogyókúrázóknak.
Az egyik vendéglátónk elmondta, hogy ezt a vesszőt együtt főzik meg pl tyúkkal, és a levest elfogyasztva kitűnő méregtelenitő.
Én magam nem hoztam, nem próbáltam, de érdekesnek hangzik.
Illiona 2019 okt. 24. - 15:34:46
(237578/239045)
Sziasztok!
Gyógynövény Piac
A gyógynövény piac Szöulban egy nagy kiterjedésű területen fekszik, több utca tartozik hozzá.
Ennek a városrésznek a főutcáján asztalokon, a kis utcákban pedig piciny boltokban árusitanak. A tulsó végét stilusosan egy tradicionális teázó zárja le, valamint egy orvosi központ.
Ezekben a százszámra megtalálható kicsi boltocskákban a legkülönbözőbb növényi részek találhatók meg, gyökerek, levelek, fás kérgek, virágok, bimbók, gombák ezerszámra, kicsi tételektől a raklapnyi mennyiségig.
Szoktuk látni filmekben, hogy ilyen kis tasakokban van gyógynövény kivonat, és azt isszák, illetve viszik betegeknek. (One Spring Night, de többen is)
Ezeket a gyögynövény kivonatokat ott a piacon, illetve kis boltokban főzik, vannak hatalmas lepárló edények, csupa rozsdamentes, ugy kb 20-50 literesig, és ezekben rotyogtatják a gyógyfőzetet, minden betegségnek megfelelőt.
Utána ezeket csomagolják ki kis tasakokba, majd nagy dobozokba, amire rá is van irva, hogy mire is jó.
A piaclátogatás után a metróban elnéztem, hogy akik csomagokkal megrakodva utaztak onnan el, mint egyszerű idős ember volt, egyetlen fiatalabb sem. Vagyis ez már egy olyan tényező Dél-Koreában, ami hamarosan el fog tünni, és marad az egy kapszula, amiről már nem is tudjuk, mi van benne, de a média is megmondta, és rá is van irva hogy ez jó.
Az egész piacon olyan nagyon jó, tiszta füszerillat volt, hamisithatatlanul.
Én magam kinyilt (van bimbós változatban is) krizantémvirágot vettem, teának, aki erre jár, annak adok belőle ???? ???? ????
8/10
edimir 2019 okt. 23. - 23:29:04 8/10 Előzmény Illiona
(237577/239045)
Üdv újra itthon!:))))))))))))))))))

Már nagyon vártunk!:)

KÉP: a kívánság lámpások... az egyikre felírtuk: "Jobbulást Illiona térdének!" :)))) a kép Flower Crew Joseon Merriage Agency sorozatból
Illiona 2019 okt. 23. - 20:43:57
(237576/239045)
Sziasztok!
immár itthonról, fáradtan. Sajnos a Helsinki reptéren a térdem kicsavarodott, vagyis ugy jöttem haza, mint egy hadirokkant. Csak remélni tudom, hogy holnap már járóképes leszek, hiszen rengeteg a tennivalóm itthon, sőt pénteken vezetnem is kell ugy 180 km-t??
Tegnap este még Szöulban utolsó este (csak kétkörös), utána még sokat irtam nektek, menteni közben nem lehet, és amikor a képet csatoltam volna, akkor az egész irományom elszállt. Ugy hogy maradt minden itthonra, ugy tervezem, hogy ,minden nap egy élményről (antiélményről) irok, egy héten keresztül. Most még gyorsan letölteni a kimaradt sorozatrészeket. Az utolsó este nem működött a tv sem a szállón ugyhogy sok minden kimaradt.
9/10
offtopic
dorombka 2019 okt. 22. - 09:52:12 9/10 Előzmény Illiona
(237575/239045)
Álomszép. Olyan mint egy víz alatti mesevilág.
Akár gyökerek is lehetnének.
9/10
offtopic
dorombka 2019 okt. 22. - 09:50:39 9/10 Előzmény Illiona
(237574/239045)
Hű ! Ezt nagyon megkóstolnám.
Illiona 2019 okt. 21. - 14:41:35
(237573/239045)
Látkép a toronyból.
volna még miről mesélni, de már alig birok itt ülni.
Még a holnapi nap lesz, utána szerdán már megyünk is haza.
Illiona 2019 okt. 21. - 14:37:53
(237572/239045)
Ginzenges csirke abalonnal
Illiona 2019 okt. 21. - 14:29:11
(237571/239045)
sziasztok!
Ma végre megvalósult egy 5 éves álom, végre ettem ginzenggel főzött csirkét. Állítólag jó kis méregtelenitő, szükségem is van rá. Hogy az ize milyen? hát semmihez nem hasonlitható, Azt nem mondom , hogy nem jó,de azt sem hogy jó. A csirke belseje meg van töltve rizzsel, és annak a közepébe van beledugva a ginzenggyökér. Ettől a rizsnek olyan sikátor ize van... Ma megvolt a a Lotte torony is, iszonyú érezni azt a magasságot, szerencsére tiszta idő volt, én egy percig sem éreztem , magam biztonságban olyan volt mintha imbolyogna az egész, de mások szerint semmi ilyesmi nemvolt.
Holnap egy botanikus kertbe megyünk, ami itt Szöul közepén keletkezett több hektárokterületen, üvegházakkal, hatalmas parkokkal, sétányokkal, gyerekcsoportokkal, odavitt metróval, vadonatuj állomással.
Kép: metróállomás a botanikus kertnél. Hétfőn zárva van, emiatt elég kihalt volt. A Kertre való tekintettel fa formájú oszlopok, nagyon szép és érdekes volt.
8/10
edimir 2019 okt. 20. - 20:11:23 8/10
(237570/239045)
off

Vagabond - 9 - 10. rész

Spoiler

Kevés mocskosabb dolog van, mint egy szervezeten belül az egymás ellen fordulás, a belső felbomlás, a demoralizálódás. A NIS-en belüli szakadás ezt jól érzékelteti, akár a saját ügynökeid is beáldozhatóak, tudni a helyed, megőrizni a tartásod, igazi próba.

KÉP: - felirat - végre megtudjuk a sorozat címét is, miért "Vagabond"?

a titkos kapcsolattartóhelyen a bejelentkező jelszó. Úgy tűnik, ebben a káoszban ez a megmentő szalmaszál


8/10
edimir 2019 okt. 20. - 20:03:05 8/10 Előzmény edimir
(237569/239045)
off

Vagabond - 9 - 10. rész

Spoiler

Hogy mennyire nem stilisztikai a vita, az elnöki titkár válaszából is kiderül...

KÉP: - felirat - Nos, Goebbels propagandáját emlegetni és Hitlert.... ez így azért nem épp egy szokvány párhuzam... nem emlékszem, hogy koreai sorozatban ilyen elhangzott volna....
8/10
edimir 2019 okt. 20. - 19:57:58 8/10 Előzmény edimir
(237568/239045)
off

Vagabond - 9 - 10. rész

Spoiler

Most már tudjuk, hogy milyen magasra vezetett az összeesküvés, azt is, ki áll a háttérben. A titokzatos Árnyék is felfedte magát előttünk... a "sötét ló" pedig egy igazi karizmatikus alak, ahogy reméltük.

Úgy tűnik. lassan jól kirajzolódnak az erővonalak.

A miniszterelnök ugyan nincs benne, de Pandóra szelencéjét ő sem akarja kinyitni, hagyja, hogy az elnök titkára elsimítsa a botrányt. Az Elnök ugyan semmit se tud az egészről, de azért vhogy mégsem érezzük olyan fedhetetlennek.



KÉP: felirat - "De a beszédben nem látok botot, csak sárgarépát." - a miniszterelnök kritikája az elnöki titkára felé az elnöki beszéd fogalmazványáról a költségvetés vitájában.... és ez nem csak holmi stilisztikai kifogás! Ez kérés helyett erődemonstráció....

Hmm, nem tehetek róla, de vizuális típus vagyok.... a képviselők ezek szerint szamarak lennének, akiket bottal kell nógatni, nem sárgarépával kicselezni?:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 okt. 20. - 19:32:05 8/10 Előzmény Illiona
(237567/239045)
Köszönöm a tájékoztatást az almafarmról. Ezek után nem csodálom, hogy olyan drága kint a gyümölcs. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy a sorozatokban miért hámozva eszik mindig az almát? A koreaiak szinte mindent megesznek, az alma héját vajon miért nem?

Ott ismerik egyáltalán a "léalma" fogalmat, vagy ilyen kategória nem létezik?
8/10
edimir 2019 okt. 20. - 19:26:16 8/10 Előzmény Illiona
(237566/239045)
Üdv!:))) Jó, hogy egy kis hír jött felőled, egy rövid képes bejelentkezés. Köszönet érte.

Biztosan különlegesek voltak a fogások... és talán nem akadt közötte sünhal.:)

A fotó alapján nekem úgy tűnik, mintha széken ülnének az asztal körül. Ez azért nagy könnyebbség lehetett, bár tudom, hogy te mindenre felkészült vagy!:)