Illiona 2019 szept. 16. - 09:37:41
(237465/239045)
Ha hétfő akkor koreai Box Office. A nagy film, az " Exit " 9 387 ezer nézővel már letölthető az Avistazról, még ugyan angol nincs hozzá.
A uj sikerfilm a The Bad Guys: Reign of Chaos, Ma Dong Seok főszereplésével, az első hétvégén 1 968 ezer mozinézőt vonzott.
Bár azt mondtam, hogy ezt a filmet semmiképp nem fogom megnézni, már annyira elég Ma Dong Seok szerepléséből, de ki tudja? lehet hogy mégis? Azonkivül már gyüjtögetem az idei filmes táborra a filmeket....
https://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2019-09-13-~-2019-09-15-133590.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook&fbclid=IwAR1YS8hkfDgWq7b0smd8vNKjKYGEVZ6LLoxF0bqS2MX31Xdbq46CjhVsP9k

Amit nagyon várok, az a Tune in for Love, 08 28-án jelent meg, és eddig 1 225 ezer néző látta. Ez olyan szerelmes filmnek néz ki, lehet hogy nem annyira népszerű, de annak ellenére várom.

Kép: a The Bad Guys: Reign of Chaos plakátja
Illiona 2019 szept. 15. - 03:10:06
(237464/239045)
Medalist Lawyer Heir

Maga a történet azzal kezdődik, hogy egy Amerikában tanuló, és dolgozó lány visszatér Kinába, mert kapott egy névtelen levelet, amiben a lány apja 16 évvel korábban bekövetkezett halálára, és az utána bekövetkező részvényátruházásra hivja fel a lány figyelmét.
A lány elhelyezkedik egy kis ügyvédi irodában, egy kis ügyvéd asszisztenseként, aki már benne is van az első örökösödési perében. Különleges eseteket dolgoznak fel, olyan fordulatokkal, amelyre nem is gondolnánk.
Részről részre derülnek ki részletek a lány dolgában is, de folyamatosan ujabb és ujabb ügyekben is.
Csak az első 5 részig kell eljutni, utána már éjjel és nappal is lehet, sőt kell nézni, folyamatosan...

Biztosan ki kell-e derülni minden igazságnak, vagy jobb ha némelyik homályban marad?
Mi az ügyvédek lehetősége? ha ügyvédi kötelességből mindent beáldoznak, vagy némelyik titok olyan, hogy hallgatniuk kellene???
Van e rosszabb, mint a mindenkin átgázoló "kapzsiság"? No persze Kinában!
Megőrizheti-e a tisztaságát egy naiv, még teljesen tiszta lélekkel rendelkező lány, vagy muszáj, hogy torz személyiséggel kerüljön ki a pénzéért való küzdelemből?
Megannyi kérdés!
Kép: a két főszereplő
Illiona 2019 szept. 15. - 02:56:51
(237463/239045)
Medalist Lawyer Heir

egy 43 részes kinai sorozat, nagyon izgalmas, jó szivvel ajánlom mindannyiótoknak.
Ügyvédek világában játszódik, végrendeletek, örökösödési ügyek vannak benne, amikben végül maguk az ügyvédek is érintetté válnak.
Közben családok mennek tönkre, kiderülnek régi, évtizedes titkok, barátságok mulnak el, és aztán mégis inkább visszaélednek.
Van egy kis pici szerelmi szál is, de az annyira kevés, hogy teljesen elfogadható.
Rendes forditás nincs a sorozatnak, én googléssal néztem meg, kinai sorozathoz képest jól googlézható angolja volt, szinte mindent megértettem belőle, az első rész után már "biróság" Tanú" "per" szavakat is kitaláltam.
Maga a sorozat Sanghajban játszódik, sok ikonikus kép van benne, sok emléket idézett elő :)))
itt egy trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=xrlwsWgmUpk
Kép: a film plakátja , a két főszereplővel
8/10
edimir 2019 szept. 14. - 21:41:33 8/10
(237462/239045)
Off
Mother of Mine - 96-100. rész
Spoiler

A 100 részre tervezett sorozat a nagy népszerűségre való tekintettel további 8 résszel lesz megtoldva. Egyelőre úgy tűnik, hogy ez a 8 rész szükséges, hiszen a 100. rész épp csak a botrány, a titok kipattanásával ér véget, még rengeteg kérdés maradt függőben, tehát van mit megoldani, sok szál vár még elvarrásra.

Bármilyen vacak is némely karakter, bármilyen ócska is egyes színészek alakítása, mégis sikerült a 100. rész végére egy olyan jelenetet összehozniuk, ami ütős, aminél minden nézőt roppant elégedettség töltött el....

A halálosan beteg Anya a kórházi ágyból felkelve az Elnökhöz megy és az asztalra csap. Már eddig is kellően utáltuk a kis töpszli elnököt a festett hajával, a műfogsora mögül való kifröcsögéseivel, ahogy mindenhatónak képzeli magát, de ez a minizsarnok azonnal fülét-farkát behúzza, ha az Anya a maga keresetlen módján beszól neki. Ezúttal is érezzük, hogy Ómindenhatósága hogyan zsugorodik még inkább össze az Anya beolvasásától, hogyan olvad semmivé önhitt magabiztossága az asszony jogos vádjaitól, felháborodásától.




KÉP: a 100. rész záróképe... Anya kontra elnök....."Te bunkó!"... Szerintem sokan várjuk e felütés után a folytatást.:)))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 szept. 14. - 21:18:47 8/10 Előzmény edimir
(237461/239045)
Off
Mother of Mine - 96-100. rész
Spoiler

A Koreában nézettségben vezető sorozat a vége felé határozottan kezd feljavulni. Eddig is olyan problémákat boncolgatott, amikkel koreai és magyar néző is találkozik a hétköznapok során. Ezekben a részekben az anya betegsége áll a középpontban.

Gyógyíthatatlan utolsó stádiumú tüdőrák.

Akár magunk, akár rokonunk, ismerősünk történetére ismerhetünk az Anya helyzetében, vmi kis makacs, nem múló probléma, aztán kiderül a vizsgálatok során, hogy egy sokkal súlyosabb betegség áll a háttérben. A szembesülés megrázkódtatása, a családtagok előtti eltitkolás, hogy kímélje őket, rendezni a lezáratlan ügyeket... ugye, ismerős?
Aztán persze az élet ismét bekavar.... Lám, aki három lány nevel fel, végül úgy hozza a Sors, hogy bizonyos dolgokat mégis egyedül kell megtennie...

Hogyan döntsön? Vállalja a kezelést, bár gyógyíthatatlan, de talán némi időt nyer általa? Vagy a szinte elviselhetetlenül fájdalmas kezelésekről lemondva békében töltse az utolsó néhány hónapot, ami még még hátra van?
Kinek fontos a kezelés? A betegnek v. a beteg családtagjának? Hogy fura a kérdés? A sorozatot nézve rá kell jönnünk, hogy bizony inkább a családtagoknak. Az egyik csodát remél tőle, a másik a lelkiismeretét szeretné általa megnyugtatni. A harmadik pedig fel meri vállalni, hogyha ekkora fájdalom az ára, akkor talán nem kellene ezzel is kínozni a beteg anyjukat.

De van, ami minden fájdalmat megér.... látni a legkisebb lány esküvőjét, a középső lány gyermekének megszületését....

KÉP: a három lány az anyjuknál a kórházban

Illiona 2019 szept. 11. - 01:14:50
(237460/239045)
The Great Show

spoiler

5-6 epizód

Hát ez fergeteges! A nemzeti apából hamarosan nemzeti nagyapa lesz!

Ez a sorozat attól koreai, hogy egy bohózat, amin lehet hangosan hahotázni, de ugyanakkor tele van komoly elemekkel is, hiszen a középiskolás gyereklányka terhessége nem is annyira komolytalan téma. Komoly a tisztségviselők korruptsága, az egyszerű emberek szándékos megvezetése.
Ezt tudjuk, érezzük, és mégis nevetünk.

Kép: Song Seung Hun akiből csak ugy dől a szöveg a sorozatban. Itt látszik, közben dolgozik érte...
10/10
micike_MSc 2019 szept. 11. - 01:13:21 10/10 Előzmény Illiona
(237459/239045)
:))))))))
Először is szép estét Mindenkinek!
A többi filmhez, sorozathoz nem tudok hozzászólni, de a Great Show-val naprakész vagyok.
Épp nemrég fejeztem be a 6. részt... és teljesen bele vagyok esve Wi Dae-hanba.
H o l l e h e t r á s z a va z n i ?! ?! <3 :))))

(A szempilláit én is imádom, de nekem már csak "eseshá" marad...)
Jó éjt, legyen szép napotok! :))
Illiona 2019 szept. 10. - 23:22:02
(237458/239045)
The Great Show

Spoiler

megnéztem az 1-4 epizódot, és egy nagyon jó kis sorozatnak nézünk elébe.
Eleinte idegesitett a sok gyerek, és most is ugy gondolom, hogy a kevesebb néha több, ráadásul a nagylányt játszó (szinész?) nő nagyon gyengécske, a hangjával egyáltalán nem tud játszani, a megjelenése inkább hasonlit egy plázacicára, a frissen, vasalt, beállitott haj, szemébe hulló frufruvak- nekem túl mű ez egy testvéreivel magára maradó felelősségteljes nagylányhoz.
De ez van , ezt kell szeretni. ..
Aki viszont mindent visz, Az a "nemzeti apa" kifejezés és Song Seung Hun.
Mr Szempillácska nevet én nem mis szerettem, én soha nem hivtam igy, de sokan igy becézgatték, ezután már csak mint nemzeti apát fogom emlegetni.
Valamikor pár évvel ezelőtt a Kecskemétem sétáltunk a főtéren, valami vásár volt, és ott volt egy bódéra kiirva, hogy "nemzeti libatepertő". Akkor nevettem is rajta, de el is képedtem. Persze azóta már szinte minden "nemzeti" lett.
Hogy Koreában mi a helyzet nem tudom (majd megnézem) de ugy tünik ez a divat általánossá vált, már sokkal korábban, amikor Misilt kinevezték a rajongók a "nemzet hullájává".(akkoriban irtunk is erről itt a fórumon!)
Vagyis ez nem mai keletű, és itt van nekünk a nemzeti apa, egyenesen koreából.

8/10
edimir 2019 szept. 09. - 17:51:46 8/10 Előzmény kimbin01
(237457/239045)
Off
Secret

Spoiler

Szerintem nem nagyon tudsz "spoilerkedni", mert sokan látták már anno. Akkoriban egy nagyon jó kis sorozatnak számított, nekem is tetszett.

Most, hogy írtál róla, gondoltam, újra belenézek. Érdekes, hogy évekkel később mennyire más szemmel nézi már az ember, legalábbis én.
Anno még teljesen magával ragadott a lány önfeláldozása, még vhol el is tudtam fogadni az érvelését, hogy miért vállalja magára a vőlegénye helyett a

gázolást

...

De most nem önfeláldozásnak éreztem, hanem felesleges mártírkodásnak. Ugyanis egy erős embernek nincs szüksége arra, hogy más vigye el helyette a balhét, sőt sértené az önérzetét. A gyenge ember számára nem megmentés, hanem az elmaradt büntetés egyfajta erkölcsi lecsúszáshoz vezet, innentől már könnyebben dönt rosszul, vállal be kisebb-nagyobb félresiklásokat, bűnöket, gazemberségeket, könnyebben lépi át a jó és a rossz határát. Tehát kifejezetten ártalmára válik a dolog.

Mint ahogy ez ki is jön a későbbiek során, persze kell vmi, amire a sorozat épülhet . De újranézve már számomra kevésbé meggyőző



"Töltött száj", engem nem a színésznő szája, mint inkább a hangja zavar, egyébként semleges.
Illiona 2019 szept. 09. - 08:03:15
(237456/239045)
Sziasztok!
hétfő lévén hétvégi Box Office.
A kedvencem a Tune in for Love cimű mozifilm átlépte az 1 millió jegyvásárlót, vagyis népszerű ott kint is.
A figyelemreméltó film még az EXIT-Movie, ami közelit a 10 milliós nézettséghez, hát majd meglátjuk...
"
2 Hello Carbot Theater Version: Save the Moon Land! (극장판 헬로카봇 : 달나라를 구해줘!) 2019/09/04 271 900 319 479
3 Tune in for Love (유열의 음악앨범) 2019/08/28 230 172 1 117 430
4 Exit - Movie (엑시트) 2019/07/31 191 999 9 225 909
5 Metamorphosis (변신) 2019/08/21 135 476 1 757 967
6 Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw 108 812 3 611 491
7 '47' Meters Down: Uncaged 66 070 440 349
8 A Dog's journey 32 651 39 833
9 The Battle: Roar to Victory (봉오동 전투) 2019/08/07 26 453 4 772 656
10 House of "

Kép: a Tune in for Love-ból...
10/10
kimbin01 2019 szept. 08. - 17:40:41 10/10
(237455/239045)
Azt hiszem szája ilyen kezdetek óta. Talán a matt, és színtelen smink miatt tűnt még nagyobbnak. Mint kezdő, az egyik első sorozatában a Lonely Birdben 2007-2008.
https://www.youtube.com/watch?v=FN9LsNITK5g&t=43s
10/10
kimbin01 2019 szept. 08. - 16:53:38 10/10 Előzmény Illiona
(237454/239045)
Mindenesetre nagyságrendekkel jobbak voltak, mint a később, sorozatban készült limonádék. Néhányba sikerült beleszaladnom, legtöbbjét nem is néztem végig. Akkoriban nem volt időm, épp elég volt a legeket nézni, és sajnálatosan nagyot romlott a mai idők sorozatainak színvonala. Inkább nyúlok vissza 2015 előttiekre.
Illiona 2019 szept. 08. - 16:28:13 Előzmény kimbin01
(237453/239045)
Sziasztok!

ezt a Secret cimű sorit akkoriban néztem amikor adták. Ez volt az első, és az utolsó is, amit ezzel a "töltött szájúval" . mint szinésznővel láttam. Soha többé....
Egyedül a zenéje időtálló!
Maga a sorozat nem volt rossz, csak hát a szereplőválasztás miatt....
De ha nem is tekintjük a szerepek kiosztását, lehet hogy ma már nem is nézném meg, annyira megváltozott már ott is a társadalom, hogy nem is lehet olyan, hogy valaki valaki helyett csak ugy bemegy a börtönbe. Pár évvel ezelőtt még csak csak hihető volt, de most már nem...
És igy vagyok egyre több népszerűnek számitó sorozattal, amiket évekkel ezelőtt adtak, amikért ugy odavoltam, hogy már nem nézném meg...
Ji Sungot egyébként épp most nézem a Dr John cimű friss sorozatában.
Amugy pedig pont ugyanolyan, ugyanugy játszik, mint a korábbi években, semmi uj gesztus, arcjáték, fintor, egyedül a frufruja hosszabb, 1 kemény cm.rel.
Hogy ez most dicséret vagy kritika?
10/10
kimbin01 2019 szept. 08. - 07:08:36 10/10
(237452/239045)
Ji Sung egy másik régebbi sorozatát is megnéztem, most őt szúrtam ki filmnézési szempontból. A Címe Secret(Bimil) Ez a sorozat egy halálos kimenetelű balesettel indul, és árulással, tévedéssel, mindenféle rosszal folytatódik Elgondolkodtató sok szempontból is, de nem akarok spoilerkedni.
https://www.youtube.com/watch?v=_4e3ksSdazA
http://asianwiki.com/Secret_Love
10/10
kimbin01 2019 szept. 08. - 06:47:07 10/10
(237451/239045)
Sziasztok, kellemes vasárnapot!
Mint írtam Ji Sung egy régebbi sorozatát néztem, a Royal Familyt, amit már befejeztem. Annak ellenére, hogy az éjszakai nyugalmamra is erősen rányomta a bélyegét ez a sorozat, csak ajánlani tudom, legfeljebb napi 2 részt. Kíváncsi volnék a véleményetekre az ügyben, hogy a pénz, és a hatalom mennyire tudja elidegeníteni egymástól akár a családtagokat is.
https://www.youtube.com/watch?v=3SdWSFwLnW0
8/10
edimir 2019 szept. 06. - 18:24:04 8/10 Előzmény edimir
(237450/239045)
Class of Lies
Spoiler

Véget ért. Ügyesen zárták le a sorozatot.. ügyesen ....
Mert igenis van, amit a bíróságon nem lehet megdönthetetlen bizonyítékokkal alátámasztani tökéletesen... ám vhol mégis megtörténik az igazság érvényre jutása... az emberek hozzáállásában pedig tükröződik mindez...


Mert hiába nem lehet teljesen rábizonyítani a képviselőfire apja szeretőjének megölését... a kritikus ponton megszakadt videó ellenére az emberek belül igenis érzik, hogy ő a gyilkos..... ezt már valóban sohasem moshatja le magáról. A látszat integritás visszájára fordul, már nem lehet megtéveszteni többé másokat, már nem ő a "tökéletes", hanem csak egy elvetemült vki, akitől mindenki elfordul.





Neked mi a tipped az injekcióra?


Az enyém a tetőről lelökött lány anyja. Korábban láttuk, ahogy sokkolja a hazugságok leleplezése, ahogy a lánya öngyilkossága is megkérdőjeleződik. A kéz, mely beadja az injekciót a méreggel, egyértelműen női kéz a körmök formája alapján. Közvetlenül az eset előtt pedig az ügyvéd épp arra utalt, hogy már közel jár a barátnő megölésének bizonyításánál is, hiszen felvétel van arról, hogy az épületbe lépett a fiú, melynek tetejéről a lány "öngyilkos" lett.


Illiona 2019 szept. 05. - 22:56:20 Előzmény edimir
(237449/239045)
One Spring Night

Egyébként ez nem állami iskola, hanem magán. Koreában eddig majdnem csak ilyenek voltak, legalábbis a középiskolai szakaszban. Épp most , a mult héten rendelkeztek arról, hogy legyenek állami középiskolák, amik ingyenesek is lennének.
Ezt az iskolát egy alapitvány müködteti, amit részben az állam is finansziroz, a szülők befizetései a legnagyobb tétel, azonkivül elfogadnak szponzorpénzt is.
Minden ilyen intézmény a szinvonal megtartása érdekében bizonyos százalék szegényebb diák is tanulhatott ingyen.
Vagyis az alapitvány elnöke a felelős azért, hogy összeszedje a müködéshez szükséges pénzt, amihez gondolom kell a szükséges kapcsolatrendszer.
De amit a fiáról irtál, azzal egyetértek!

Kép: végre egy egymáshoz illő pár! A főszereplők!
8/10
edimir 2019 szept. 05. - 21:17:15 8/10 Előzmény Illiona
(237448/239045)
One Spring Night

SPOILER

Az áldozat szót idézőjelbe tettem, nem véletlenül. Nem felmentésnek szántam. Ugyanakkor tény, hogy egy nagyon erős személyiség egy gyermek nevelése során a "gyönyörű, ártatlan csecsemő"-t szépen fokozatosan el tudja nyomorítani lelkileg. Nem szükségszerűen, de benne van a pakliban. Hogy a lelki deformitás miként jelentkezik, ez egyéniség függő és nagyon változó. Most nem keverném ide a Class of Liest, mert ott egészen más, ott egy 18 éves fiúról van szó, itt pedig már egy felnőtt férfiról, ráadásul nagyon eltérő kettejük személyisége.

Nézzük ezt a bizonyos férfit. Az erős apa mellett gyengévé és gyávává vált, az apja szépen megtörte, kiölte belőle az önálló akaratot. Már a feleség és a bátyja is "elszökött" otthonról, Amerikában élnek, mert képtelenek voltak elviselni az elnök urat otthon, ahogy a családtagjaival bánt, a férfi maradt csak Koreában az apjával.
Miért nem mutatta be korábban a lányt? Mert tudta, hogy az apja nem helyeselné a választását. Egyszerűen gyáva volt hozzá, nem mert kockáztatni. Hiszen ha bemutatja hivatalosan otthon, akkor az apja felszólítja a nyílt szakításra a lánnyal, így viszont megtűrte, hogy együtt járjanak.

Hogy a lány a személyes bemutatkozásnál megváltoztatta volna az elnök véleményét? Annyira ne hatódj meg. Elég megtévesztő a dolog. A lány az elnöknek elmondja a szakítást. Az elnök meggyőződhetett arról, hogy ez a lány karakán és őszinte.... és nem akar a fia felesége lenni. Ezért már bátran tehet úgy, mint akinek tetszik a lány, mintha maga is támogatná az esküvőt. Az elnök kivár. Vajon vissza tudja szerezni a fia a barátnőjét? Eddig a fiát figyeltette meg, innentől a lányt, így készülnek a fényképek a lányról és a gyógyszerészfiúról. Az elnök pedig még mindig kivár.... látszólag úgy tesz, mintha a fiát támogatná, de a fotókat azért az orra alá dörgöli.... és végül bejön a számítása... a fia ott köt ki a képviselő egyetemi tanár lányával a vakrandin, ahogy az elnök eredetileg is akarta....
Jól keverte az öreg a kártyát, jól ismerte a fia gyengeségét.

A lány apja. Igazgató. Bocs, de egy jó iskolába a demográfia alakulásától függetlenül mindig is lesz túljelentkezés, mert vonzó! Az, hogy az alapítvány iskolájába csökken folyamatosan a beíratott diákok száma, ez azt mutatja, hogy veszített a presztízséből. Miért? Elhangzott a sorozatban. Évek óta költségvetési megszorítások vannak, minden olyan tételt, amit a szülők és a diákok fontosnak tartanak, az igazgató kihúz a költségvetésből, hogy az alapítvány elégedett legyen vele, milyen jól gazdálkodik.
Az a baj, hogy még csak kísérletet sem tesz arra, hogy az iskola, az oktatás érdekeit képviselje, semmi más alternatívát nem keres.
Szakember. Az irodájában üldögélve olyan szakirodalmat olvas, mint a hogyan készüljünk a nyugdíjas évekre!!!!!! Ez egy igazgató dolga??????????????? Tök mindegy, hogy nyugdíj előtt áll, még igazgató, még azért kapja a fizetését, hogy egy intézményt a legjobb tudása szerint vezessen!

Apa. Igen, régi vágású pater familias. A "jobban tudom, hogy kihez kell férjhez menned" még talán beleférne a dologba, de az, hogy a házasságban bántalmazott lánya helyett a lányát verő vejét pártolja.... na az már tényleg sok. Ráadásul ettől a vejtől annyira hanyatt se kéne esnie, hiszen hiába fogorvos, ha elhanyagolja a praxisát, adósságokba veri magát.


Illiona 2019 szept. 05. - 19:38:16
(237447/239045)
One Spring Night

SPOILER

Már két sorozat kapcsán, a Class of Lies, Hazugságok oszálya, és itt, ebben a sorozatban is, hogy a fiú az apja áldozata. ő , mármint az apa felelős a felelősségtelen viselkedésért.
Ez messze nem igy van. Senki nem születik egy elvtelen korcsnak, és gyilkosnak sem. Persze a szülői minta az fontos! de müködhet az elutasitás is, hogy pont olyan nem akar lenni a gyermek mint az apja.
Másrészt ez lehetne a felmentés az alapja is. :)))) Hogyan mondanád egy gyönyörű. most született csecsemőnek, hogy az apja miatt gyilkos lesz belőle??????
más:
A lány apja, az iskolaigazgató egy régi kor itt ragadt képviselője. Amikor még a házasság üzlet volt, az érzelmek egy eldobható marhaság, a szülő pedig ugy rendelkezett a gyermekével, ahogy akart. Ez a legutóbbi időkig igy volt arrafelé, ez adja az általunk nézett sorozatok gerincét.
Ennek azért már Koreában is vége, most már szerelemből házasodnak, és persze egy ujabb nagy szerelem miatt a nagy többség el is válik gyorsan. Ez a régi generáció sem kötött szerelemből házasságot, viszont lett 3 lány! és azt fel is nevelték, és diplomát adtak nekik. Az anya (na az is borzasztó fazon) azonkivül, hogy anya, meg sem próbált "önmegvalósitani".
De ez nem volt annyira régen, hiszen az idősebbik nővér is még igy házasodott, és ha nem veri a férje, meg nem ekkora lúzer, akkor soha nem válnak el.

Hogy az iskolaigazgató milyen volt igazgatónak, azt nem tudom, de nem is érdekel. Én a szakmaiságát nem kérdőjelezném meg, ugy került abba székbe, ahogy ott mindenki. De valahol abban a szakmában öregedett meg, és az alázat, a felsőbbrangú mindenképp való tisztelete arrafelé még most is mindent felülir. Ez adja a társadalmuk erejét! Az hogy a gyereklétszám csökken, az esetleg nem lehet az a számokkal is alátámasztott realitás, hogy a népességszám csökken??? Egyszerűen kevesebb a gyerek????.
A fenntartó alapitvány elnöke viszont számomra igazi undormány, minimum 80 éves, és annak van egy 30-33 éves korú fia.
Vagyis igaz az, hogy az időskorban vállalt gyermeknek már nem lesz apja, sem anyja, csak 2 aggastyán, akik már nem nevelnek, hanem őket kell eltartani.
Ennek ellenére én nem tartom őt hibásnak, egy kis erővel való rávezetésnek biztosan lett volna alapja, az hogy a lányt fogadták el a fiú családja, abban a fiu volt, aki gyenge volt, bemutathatta volna sokkal korábban. Csodálkozom azon egyébként, hogy 4 év alatt nem volt se esküvő, se semmi, ahol a lány találkozhatott volna az apával.
Nekem egyébként tetszett az az iv, ahogy az apát ez az erős önérzettel rendelkező lány rávezeti egy másik lehetséges, elfogadóbb viselkedésre, amivel az összes eddigi elvét fel kell adnia.
Meg is kezdődött nála ez, bár a sorozat már nem tért ki rá, de a két aggastyán fizikai összeverekedése nagyon jó alapot ad erre. (és nagyon humoros jelenet is volt!)

Kép: a negativ főszereplő. A szerepétől függetlenül nagyon jól hozta a figurát, eddig minden sorozatában negativ szerepet kapott, de végül is jól áll neki!
8/10
edimir 2019 szept. 05. - 17:01:18 8/10
(237446/239045)
One Spring Night
Spoiler

Akitől mélyen undorodtam, az a lány apja volt, az iskolaigazgató.
A lányai számára tényleg csak kiárusítandó portékák, akiknek a révén társadalmi felemelkedést, presztízs növekedést, új munkahelyet remél nyugdíjas éveire.

A családján zsarnokoskodik, igazi akarnok. Brrrrrrr... felfelé nyal, lefelé rugdos tipikus figurája. Gazsulál az alapítvány elnökének, családja tagjait pedig akaratuk/meggyőződésük ellenére kényszeríteni akarja.

Igazgató. Nem annyira szakmai rátermettségének, mint szolgai alázatának köszönheti a pozícióját. A szavaiból kiderül, hogy sem a diákok, sem a szülők kérésével nem törődik, kizárólag az alapítványnak akar megfelelni, ezért minden megszorítást elfogad harc és kritika nélkül. Nem véletlen, hogy folyamatosan csökken az iskolába jelentkező diákok száma. Fejétől bűzlik a hal!!!!!

Felnevettem, amikor az oktatásban szerzett tapasztalataira hivatkozik, amiket az alapítványban szeretne nyugdíjazása után kamatoztatni.... Mit is? Az ő áldásos közreműködésével épült le az iskola!!!!
Persze csak a saját kis nyugdíj mellé való további vajacskáját szeretné biztosítani a kenyérre.
Ez az elvtelen ember akarja tovább mételyezni a már egyébként is erkölcstelen vezetés alatt álló alapítványt.