10/10
kimbin01 2019 aug. 29. - 07:45:56 10/10
(237425/239045)
Sziasztok! Most már itthon, de rögtön rossz hír, temetés. Egy családtag. Majd jelentkezem.
hanguktaekwondoo 2019 aug. 28. - 18:27:25 Előzmény Caffe
(237424/239045)
nocsak :-) Elég volt egyet szusszannom, máris az van, amit akartam.
ehhez kevés energia kellett. elég volt csak billentettem egy kicsit, s lám..
de vajon hol vannak a többiek? a nagy összetartó barátosok? :-)
a szeretettől duzzadó érdeklődők, kik virágos szavaikkal átölelik nagytiszta érzelmeikben az egész csincsillát
Illiona 2019 aug. 28. - 17:00:36
(237423/239045)
most hogy nézegettem a sorozat lapját, és megnéztem a férj, Kosuke Suzuki ( a fiatalabb asszonynak, aki az áruházban dolgozott, annak a férje) lapját, hát nem semmi! 55 sorozatban vállalt eddig szerepet!!! Ez nagyon nagy szám, még ha 45 éves, akkor is. (és még vagy 20 filmben és tv filmben)

http://asianwiki.com/Kosuke_Suzuki_(1974)
Illiona 2019 aug. 28. - 13:31:25 Előzmény Caffe
(237422/239045)
Szia!
:)))))))))))))))))))))
bizony hogy nem ugyanazt látjuk szépnek illetve csunyának! Pont igy a jó ! :))))))))))))))))))))

nos a japán szerető:
http://asianwiki.com/Yasushi_Fuchikami
most nézem, hogy 35 éves, a sorozatban fiatalabbnak néz ki.
sajnos csunyábbnak is, itt az ázsiawikire feltett fotón.

Spoiler


Róla a külsőségeken kivül az is zavart, hogy nem hagyta abba a játékait, miután a nő elküldte, többször még olyan rámenős, kullancs módon bepróbálkozott, nem vette figyelembe mások jóindulatú figyelmeztetését sem. Végül a festőművésznek maradandó sérülést okoz - elvágván a kezében az idegszálakat, mindezt csak a maga önzősége, illetve a beteges EGOja miatt. Semmilyen felelősségrevonás nincs utána!!!

A koreai változatban a "szerető" egy jóképű fiatal fickó. akár szépnek is lehetne mondani, csak az a fránya kisugárzás, ami hiányzik belőle. Ha az meglenne benne, akkor lenne tökéletes. Persze csak szerintem!!! Őt nem ismertem fel az ázsiawikin a táblázatban, vagy nincs is rajta :)))

Én megnéztem mindkét változatot, és merem állitani, hogy a japán az igazi.
A 11 db 45 perces részben pont kellően pörög a történet, nincsenek üresjáratok.
A szereplők is mind jól teljesitenek, de ebben benne van az, hogy először láttam őket, ujszerűek voltak.

a történetben benne van a drámaiság is, ugy szépen epizódról epizódra komolyodik a történet.
Először bántotta a fülemet a japán nyelv, de a sorozat közepétől már nem is hallottam!

a koreai változatban nagyon elnyujtották a történetet, sok semmitmondó kis epizóddal egészitették ki, hogy meglegyen a 16 rész, és a végét is megváltoztatták. Ott egyedül csak a főszereplő férfit emelném ki, ő nagyon jó volt.
Ha elszánod magad, akkor mindenképpen a japán verziót javaslom, a 2 órás mozifilmmel együtt, ugy kerek a történet. Rendes magyar forditással is rendelkezik!

Kép: Yasushi Fuchikami

Caffe 2019 aug. 28. - 12:48:55 Előzmény Illiona
(237421/239045)
Hat, izlesek es pofonok ugye, de a japan szeretot, nem neveznem csunyanak, sot, meg csunyanak sem, ferfiasabb, mint a koreai sorozat szeretoje.:) nem lattam egyik sorozatot sem, csak meglepodtem a pasi kepe lattan, akit nagyon csunyanak latsz.
Illiona 2019 aug. 27. - 23:25:54
(237420/239045)
a kép!!!!
Song Seung Hun tanul...
Illiona 2019 aug. 27. - 23:19:31 Előzmény edimir
(237419/239045)
The Great Show

spoiler

nagyon nagy reményeket füzök ehhez a sorozathoz, hiszen minden benne van, ami miatt sikeres lehet.
Ha persze a "nők " el nem rontják.
A h ü l y e nagy gyerek: a nagylány, meg az "érett" nő, aki nem látszik többnek egy középiskolásnál, meg sorolhatnám, de hát valakit utálni is kell, vagyis elférnek a sorozatban.
Azt hiszem ez a nagyon fital nő szerepeltetése a kompenzáció a hozzá képest sokkal idősebb festőnős sorozat miatt.

Az eleve tetszik, hogy a jelenben kezdődik, és csak később részletekben megy vissza a régmultba.
Viszont aki nagyon nagyon ott van, az Song Seung Hun.

Viszont vigjátéki elemeket nem találtam. Hiszen itt az események bizony nem mások, mint amiről beszéltünk már, hogy más életébe való durva beavatkozás, és rákényszerités olyanra, amit nem akar.
A Before We GEt Married kapcsán ebben meg is egyeztünk, hogy igy van ( még jó legalább 2 hétig eltartott). :))))))

Viszont ami nagyon nem tetszett az a kötelezően, minden részletében alaposan bemutatott hányás.
Hogy ők szivesen nézik, azt megértem, de arra nem gondolnak, hogy vannak más országokból is nézők?
8/10
edimir 2019 aug. 27. - 03:52:15 8/10
(237418/239045)
off

The Great Show

Megnéztem az első részt, jó kis vígjátéknak ígérkezik!:)))))))))))))
Egyszerre négy gyerek.... szegény kijelölt SSHofőr!:)))))))))))))
hanguktaekwondoo 2019 aug. 26. - 17:21:18
(237417/239045)
fantasztikus párbeszédek
ragyogó eszmecserék
a hiperkommunikáció legjava .-)))
8/10
edimir 2019 aug. 25. - 20:50:59 8/10 Előzmény Illiona
(237416/239045)
Off
Love Affairs in the Afternoon
Spoiler

Azt mondtam, hogy a szülő-gyermek kapcsolat egy folyamat! Én korábban arról írtam, amit én gondolok arról, mit jelent szülőnek lenni. Szerencsére gyerekként ilyen családban nőttem fel... és a fiaimat is így próbáltam felnevelni. Tudom, hogy az életben ez sajnos nem mindig alakul így. És nincsenek bennem előítéletek gyerekekkel szemben, jöjjenek bármilyen közegből.

Itt a gyerekek egyik pillanatról a másikra kerülnek teljesen megváltozott viszonyok közé. Korábban a Before We Gwt Married-nél te figyelmeztettél arra, hogy 3 ill. 10 éves kapcsolatok esetében milyen nehéz a másik félnek tudomásul venni a szakítást. Pedig ott felnőtt emberekről van szó!

Ebben a sorozatban, ha jól emlékszem, akkor 6 és 16 éves a két lány. Az gazdag anya korábban igazi házi rabszolga volt, a gyerekeit is úgy nevelte, hogy azok ahhoz szoktak hozzá, hogy az anyjuk házi finomságokkal indítja el őket reggel... és azzal várja őket haza, mindig a rendelkezésükre áll.
Azért itt egy teljes váltás, amikor elköltözik. Ez a gyerekek számára igenis törés. A nagylányból kiváltja a dacot, az elutasítást, hiszen úgy éli meg az egészet, hogy ő már nem fontos az anyának. A kicsi meg fel sem fogja. Szerintem a gyerekek reakciója tök természetes.
A Nagylány. Előtte az anya nem vonta be igazán semmibe, se a házimunkába, se a testvére gondozásába. Tehát kapásból a mélyvízbe landol, nincs önállósodási folyamat! Próbál a kistestvérével törődni, látjuk, ahogy viszi magával, ott van a betegágya mellett.
Hmm, ezeknek a gyerekeknek nem jár türelmi idő a részedről, hogy feldolgozzák a drasztikus változást a saját kis életükben?

A gazdag férj... természetesen kihasználja a gyerekeit abban, hogy büntesse a feleségét. Hogy ez undorító? Igen, az. Főként azért, mert egy kelletlen festőművészt kényszerít arra, hogy gondoskodjon a háztartásról és a gyerekekről. Pedig egy kis idő és energia ráfordítással találhatna jó pénzért igazi házvezetőnőt és gyermekgondozót, azaz szakembert... még több utánjárással olyat is, aki a gyerekeket szereti. Igen, ez az ő felelőssége lett volna, hogy legalább csökkentse vmennyire a gyerekek traumáját.

Sértett büszkeség helyett le kellett volna ülnie a feleségével megbeszélni, hogy miként oldják meg a gyerekek problémáját, nem kirekeszteni belőle teljesen a feleséget. De ugyebár ennyi megértés hiányzik egy férfiból, aki mindent pénzen vett meg eddig, még a feleségét is anno!

Lám, 3 év elteltével már tudnak viszonylag normálisan, egymást tolerálva létezni. A gyerekek is elfogadták, hogy nem él velük az anyjuk, de tudják, hogy számíthatnak rá.

Amikor a gazdag feleség egy szál bőrönddel kisétált a közös otthonból.... Ez kifejezetten az ő döntése volt, ezzel akarta jelezni a férjének, hogy lehet, hogy korábban a pénzéért ment hozzá, de most a szerelemért képes a gazdagságról lemondani. Másrészt a művész szeretőt biztosan sértette volna, ha nő bármit elhoz a közös vagyonból, hiszen ő csak a nőt akarta. Érzelmek kontra pénz, ezt ki is sarkítja a sorozat szándékosan.
Illiona 2019 aug. 25. - 20:12:18
(237415/239045)
Love Affairs in the Afternoon

hogy van-e a gyereknek felelőssége?
Hát ebben ellentmondanék, igen ! Van!

A kicsinek ugyan még nem, de az apa mit is csinál: eltiltja a feleséget a lányoktól, magyarul undoritó módon vértyogatja a kisebbet, hogy hadd fájjon az anyja szive, és jöjjön csak vissza a családi börtönbe!
Ez nem éppen az apa felelőssége lenne??? csak kérdezem!
Ő sértett hiuságában mindent megengedhet, ha a gyerekei kárára, akkor ugy! mert ez jó? szerintem nem! Neki nincs a gyermekei felé felelőssége, hiszem őt csalták meg!!! ???

Mi az, hogy a nőt a hatalmas vagyon ellenére egyetlen kis pénzecske nélkül utcára tesszük? és a közös vagyon fele? Vagyis nem lehet csak a mi mércénkkel mérni! legalább 17-20 éve kell házasoknak már lenni, ennyi év után jár a vagyonból is. Vagy aházimunka az csak cselédbér? ez azért nagy igazságtalanság!

A nagyobb gyerek viszont már 15-17 éves lehet. Neki is szüksége van az anyjára, de ezt ugy oldja meg, hogy követel, durcáskodik, vagdalkozik. Egyet nem csinál: nem probál meg a kicsinek anyja lenni, a z apjának egy kicsit társ, magának meg önmagát jobbá alakitó felnőtt.
Ő már közelebb van a felnőtt korhoz, mint a gyerekkorhoz. Miért csak kizárólag ugy viselkedik mint egy rossz kamasz (nagyon nagyon rossz kamasz)
Számos sorozatban láttuk, hogy az anyja nélkül felnővő lány (és persze fiú) lehet akár intelligens, küzdő, jó lelkű is. De akkor ezt meg minek! kötelessége lenne egy anyának életben maradni, vagy a gyermeke mellett lenni? és nem kellene egy anya nélküli gyereknek jó személyiséggel megáldva lenni? miért vesszük el az árváktól a jó személyiség lehetőségét, ha eleve azt mondjuk, hogy anya nélkül rossz vagy - ez már kőkemény előitélet!!!!! Ilyen előitélettel is számos sorozatban találkozhatunk.

Az ember magáért tartozik elsősorban felelősséggel, amit gyerekként a szülei magukra vállalnak. De azt is kizárólag 21 éves korig. De nem mindenkinek.
Kép: a Hirugao cimű sorozatból
Illiona 2019 aug. 25. - 19:49:52
(237414/239045)
Love Affairs in the Afternoon

Spoiler

Spoiler

Megprobálom összehasonlitani a kér sorozatot, a japánt és a koreait:
Japán: A gazdag nő szeretője nagyon csunya de ugyanilyen fiatal
Korea: a gazdag nő szeretője nagyon jóképű

Japán: a gazdag nő művész pasija és a fiatal szeretője összeverekszik, a férfi kezén az idegszál megsérül, ÖRÖKRE elvesziti a rajzolás képességét.
Korea: semmi ilyesmi

Japán: a gazdag nő lánykája nem is ismeri a középiskolás fiút, aki megrongálja az autót
Korea: a két fiatal folyton együtt lóg

japán: a gazdag nő visszamegy a családjához, és cselédként éli az életét, a gyerekei nagy örömére (litermelvén a következő generációban is egy gazdag professzornőt!)
koreai: a gazdag nő berendez egy lakást és odaköltözik. A művész festményét odaküldi, tehát tud festeni ???
Japán: A szegényebb nő, miután kiderül a csalás, a férje a tűz után elküldi, soha többé nem találkoznak.
A férj egyszer lefeküdt ugyan a kávés lánnyal, de soha többé, utálkozva öt is kidobja.
Az anyós sirva köszön el a menyétől, soha többé öt sem látjuk. A férj a japán sorozatban visszataszitó.
Koreai: a férj összeházasodik a lánnyal, és gyerekük is születik, az anyós meg … borzasztó! Itt a férj elég konszolidált.
Japán: a továbbiakban a gazdag nőről, és a családjáról, valamint a szegény nő volt férjéről nincs információ, de nem is lényegesek.

Korea később: a gazdag nő él mint „Marci hevesen”, a biológia tanár találkozik az egykori tanitvánnyal, aki mindig gonoszkodott vele. A profeszor feleség ujra férjhez ment, gyereke van mégpedig egy fehér emberhez (valószinűleg Amerikában egy amerikaihoz).

Japán: 3 év mulva az áruházi dolgozó volt szegény feleség egy vidéki kis étteremben dolgozik, mint mindenes. Nagyon tetszene a tulajdonosnak, de az vivódik a nő multja miatt.
Egyszer csak megjelenik ott a biológia tanár, aki még mindig a feleségével él, de gyerek persze nincs. Ujrakezdik a kapcsolatot, majd a férfi oda is költözik a nőhöz, van néhány igazán boldog hetük. Közben a férfi beszerzi a válási papirokat, beszerzi a nő szüleinek a beleegyezését. Kozben a professzor feleség balesetet szenved, és tolószékbe kényszerül, a férfi titokban odajár gondozni. Azon a végzetes napon is elmegy hozzá, de a nő már kiszáll a tolószékből, ráerőszakolja, hogy elviszi, és autó balesetet kreálva megöli a férfit. Neki persze csak lábtörés. Utána csak mosolyog, még csak nem is sajnálja.
Emez a lány persze összeomlik, a férfi jegygyürüjét sem találja, csak a számlát a pénztárcába, azt hiszi a volt feleség azt is ellopta tőle..
Vonattal hazamegy a temetésről, és lefekszik a vágányra. Szivszoritó pillanatok következnek, én tényleg itt ugy gondoltam, hogy minek is éljen tovább. Végül nagy nehezen az UTOLSÓ MÁSODPERCBEN kimászva az élet mellett dönt. Mert a férfi szive ott dobog az övé mellett: ekkor tudjuk meg, hogy terhes.

Vidám képek következnek: 6-7 éves gyerekek a biológia tanár kedvenc helyén fogocskáznak.
Az egyik nagyon szép kisfiú talál egy szépen becsomagolt gyürüt a kutatóknak felállitott szekrényben, és a kis barátnője ujjára huzza.
Vagyis előkerült az eljegyzési gyürű, és remélhetőleg ezek a gyerekek már olyan világban nőnek fel, ahol szabad a szerelem (is).

Kép: a japán sorozat két főszereplője
8/10
edimir 2019 aug. 25. - 19:32:55 8/10 Előzmény Illiona
(237413/239045)
Off
Love Affairs in the Afternoon
Spoiler

Bocs, de a gyermeknek nincs ebben felelőssége... és nem is börtönőr!!!! Nők döntenek arról, hogy világra hozzák a gyermeket, nem pedig a gyerekek választanak anyát/szülőt! Nem ők akartak megszületni!
A gyereknek igenis joga van a szüleihez, ha azok anno a vállalása mellett döntöttek. Meddig? Örökre.

Ez nem azt jelenti, hogy nincs közben egy természetes leválás a szülőkről, önállósodás, felnőtté válás.
Ez egy folyamat. De még ha felnő, még ha már akár több száz kilométerre tőled családot is alapított a gyereked, attól még tudja, hogy az anya/szülő az a szikla az életében, amiben biztos lehet, bármi is történjék vele élete során. Vki, aki úgy szereti és fogadja el, amilyen.... és ez az életben az egyik legfontosabb.
8/10
edimir 2019 aug. 25. - 19:07:15 8/10 Előzmény Illiona
(237412/239045)
Off
Love Affairs in the Afternoon - 16. rész - vége
Spoiler

Miután 15 részig sulykolták a bűntudatot, a" jaj, belehalunk"-at, a végére nyakon öntenek limonádéval.

Számomra az egyik legszimpatikusabb karakter az Anyós volt az unoka utáni őszinte vágyával, aki nem volt elfogult a kicsi h@lye fiával, sőt. Aki lányaként volt képes szeretni a menyét. DE...

DE könyörgöm, mi szükség volt arra a kórházi jelenetre a végén, ahol a volt férj elhívja az exét, hogy látogassa meg egykori anyósát a kórházban, mert annyira hiányzik neki. Még ha így is lett volna, a jelenet roppant tapintatlan. Szerintem az Anyósnak valóban hiányzik a volt menye, de sohasem rángatná oda magához, főként nem úgy, hogy a kicsi fiacskája vállán ott az unoka, az új menye asszisztál a jelenethez. Ízléstelen!!!! Ez a szerencsétlen nő 3 éven át feküdt a neki csak a hátát mutató férje mellett, aki minden közeledést, gyermek utáni vágyat lerázott magáról, mint kutya a vizet. Most pedig szembesíteni ezt a nőt azzal, hogy a Kávés Lány még vmi szikrát is i tudott csiholni a pasas hideg kohójából? Hátttttttttttttttt..... És lám, ennek a volt férjnek lett gyereke!!!!! Miért? Sosem vágyott rá! Elég volt neki, hogy a papagájok apja! Ja, hogy a Kávés Lány nem az a kis beletörődő, mindent eltűrő kedves nő? Nem bizony! Rámenős. Szerintem otthon is ő viseli a nadrágot, ő irányít. Az Anyós ugyan megkapta a vágyott unokát, de már nem toppanhat be a fia lakásába, amikor kedve szottyan, szinte naponta. A Kávés Lány tuti, hogy nem engedi beleszólni a dolgokba, nincs az Anyós iránt annyi türelemmel, megértéssel, mint az első feleség volt.


hanguktaekwondoo 2019 aug. 25. - 18:37:15 Előzmény Illiona
(237411/239045)
ugyan, ilcsi, micsoda marhaság ez már megint. Miféle japán hűségről bezélsz? A érdekházasságok nagy részében a férfiak lázasan látogatják a bordélyokat és ahhoz hasonló -sok esetben igen mocskosul rafinált szolgáltató- műintézményeket, a nők egy része pedig leszbikus kapcsolatokban kompenzál. hűség. Mihez? a kimonóhoz maximum. azt is akkor, ha mindneki látja.
A koreaiaknál is melléfogtál.
A házasság nélkül együtt örömködő párocskákat a mai napig nem igazán fogadja el a társadalom. Meg is vetik azt a nőt, aki ezt megteszi, akár kifejezik szóban rosszallásukat szülők -rokonok, akár nem.
Tusok olyan magyar hölgyről, aki dobra verte saját kapcsolatát egy koreai macisajttal, jól össze is bútoroztak, aztán jött a koppanás, mert idő teltével épp, hogy ki tudta rángatni belőlük a polgárit, azt is csendben és halkan tették meg.
Mert hagyományos esküvőt az ilyen koedukciónak nem szívesen szerveznek.ez a külvilág tiszteletének hiányát is jelenti a kapcsolat felé.
természetesen, Szöulban is vannak vadházasságban élő hetero párok, akik pénzüknél, beosztásuknál, mindenfajta függetlenségüknél fogva tojnak rá, hogy van -e papír vagy sem -de még ők is meggondolják, fittyet hányjanak -e végleg a tradíciókra, mert a mikro -és makroközösség bizony jó eséllyel megbélyegzi őket.
Arról már nem is beszélek, hogy a sok hülyén kötött házasság miatt mennyi a válás és apu hányszor karaokizik munka után, mert, ugye, nincs idő hazamenni ivászat előtt, után és közben. Anyuék sem tétlenkednek, persze.
Amiről írtál, az a filmekben van, a háromdimenziós valóság ettől azért jóval árnyaltabb
Illiona 2019 aug. 25. - 18:26:14 Előzmény edimir
(237410/239045)
A japán verzió korábbi, még 2014-es. Azt hiszem a japán társadalom is kicsit konzervativabb, ott is csak a fiatalabb korosztály nyitott a változásokra, mig az idősebb generáció még a tradicionális házasság megszállottja (tudjuk, hogy elszenvedője is) ahol nincs válás, nincs félrelépés, nincs közös vagyon.
Egy dolog viszont még tradicionálisan bennük van, a lelkükbe égetve: a hűség!!!

Koreában is megvolt ez a fajta szemlélet, de sokkal nyitottabbak
az uj kor támasztott lehetőségre. A fiatalok felköltöznek Szöulba, de mindenképp a nagyvárosokba, ahol kis lakásokban együtt élnek, össze sem házasodnak, és a család helyett az első a karrier. Nem lepődik meg senki, ha elválnak, vagy egyszerűen szétköltöznek. Az idősek meg maradnak vidéken, és csámcsognak ha van kin - miután ez az egyetlen szórakozásuk, hát legyen, elmagányosodva élnek.

Ebben az öt évben is, amig a koreai változat elkészült is sokat modernizálódott mindkét ország. Ha a japán változat az utolsó konzervativ órában keletkezett, akkor a modernebb Koreában ez már idejétmult. Közben volt ugye, amikor a Koreában eltörülték a házasságtörés tilalmárol szóló törvényt.

Na jó, ettől függetlenül a téma maga az örök, amig egyáltalán van házasság, legalább addig: a házastársi hűség, az egyén szabadsága, a szerelem mindenek fölöttisége,( avagy nem ?) a család prioritása, és az meddig? a felelősség a családért, a tágabb környezetért ( tűzeskedés).
A gyermek felelőssége ha egyáltalán van ilyen: meddig zsarolhatja, zárhatja be a lakásuk börtönébe a saját érdekei miatt az anyját? A gyereknek nem kell felelősnek lenni semmiért?

Vagyis lett volna értelme a koreaiaknak is csinálni egy sorozatot a témában, ha nem lettek volna gyávák a témához nyulni. De igy legalább elmondhatják, ez csak Japánban van igy!
Illiona 2019 aug. 25. - 18:06:42 Előzmény edimir
(237409/239045)
Love Affairs in the Afternoon

SPOILER

Örülök, hogy a végére értél. Én egyáltalán nem bánom, hogy ugy a 8. rész környékén megnéztem a japán verziót, először a történet végét jelentő mozifilmet, miután azt lehetett először leszedni, majd 2 nap mulva: 1 nap intenziv sirás, és még egy nap már kevésbé intenziv sirás után a japán sorozat 9-10-11 es részét, majd előlről az egészet.
Amit azóta sem értek (talán mert nincs is válasz erre a kérdésre: hogyan mutathatták be ezt a japán ötletből készitett sorozatot a gazdasági embargó ellenére? ??
Nem -e ezt jelenti az alacsony nézettség, hiszen a koreai egyszerű emberek mindent elutasitanak, ami japán???
(Koreai ismerősöm ajándékba vásárolt nekem szójaszószt a budapesti koreai boltban (nem tudom melyikben) és mikozben válogatott megszólitotta egy koreában élő, de épp itt lévő koreai nő, és mondta neki, hogy ami a kosarában van szójaszósz, az japán, Ismerősöm megköszönte a figyelmeztetést, azonnal visszatette, és hozott egy eredeti koreait. Vagyis a hétkoznapokban, minden apró tettben is benne van a japánellenesség, sokkal inkább mint gondoljuk, szerte a Földön, hát akkor miért néznének japánból vett forgatókönyv alapján sorozatot, amikor annyi a sorozat, mint égen a csillag, lehet választani!
Azonkivül talán törvényben van, hogy csak 16 részes lehet egy sorozat?
Akkor minek vettek meg egy 11 részes japánt?
Azt hittem, majd a filmet dolgozzák fel 3 részben, még akkor is marad 2 rész üresjárat. De hogy a filmből szinte semmit, csak maradt a szenvedés elnyujtása még 5 részen keresztül!
Nem is értem!
Nem akartam spoilerezni minaddig amig nézted, de emlékszel amikor azt a megjegyzést odairtam: hogy az a fránya Hoolivúd. :)))
én akkor teljesen az ellenkezőjére gondoltam, és lám a koreaiak meghallgattak, és csináltak belőle valami hasonlót.
Nekem sem tetszik ez a befejezés, semmiképp sem. Még akkor sem, ha igy mindenki megtalálja a párját. Még a két főszereplő is.
8/10
edimir 2019 aug. 25. - 17:14:54 8/10 Előzmény edimir
(237408/239045)
Off
Love Affairs in the Afternoon - 16. rész - vége
Spoiler

Rá kellett jönnöm, hogy nem vagyok sem olyan elfogadó, sem olyan megbocsátó, mint ahogy eddig hittem magamról. Még éjjel megnéztem felirat nélkül a befejező részt, most már hiába letölthető a felirat, nem érdekel. Nem fogom letölteni, mert egyszerűen nem érdekel.

Nem láttam a japán verziót, de a koreaiaknak sikerült úgy elsimogatni a végét, ami számomra túl édeskésre sikeredett.

Igen, nem vagyok sem olyan elfogadó, sem olyan megbocsátó, hogy ez a fajta édeskés összemosás ne feküdné meg a gyomrom és az igazságérzetem. Tudom, más a távol-keleti mérce, de ebben nem tudok nem "nyugati" lenni, és nem tudok nem én lenni.

Mi borzolta fel az idegeim? Az, hogy a sorozat végső kicsengése az, légy rámenős, a rendeseket és kedveseket csak kihasználják.

Ha belegondolunk, akkor a két "megcsalt" házasfél jár igazán jól. Miután kizsarolják a megalázó szerződés aláírását a házastársuktól, zsarnokoskodnak felettük, ki nem engednék őket a markukból merő önzésből. Aztán mégis kegyeskednek elválni, majd ripsz-ropsz új házasságot kötnek, gyerekük is születik. A "bűnös" házasságtörőknek a sorozat végén szabad egymásra találniuk. Óh, nem az Exeik jóvoltából, akik még törődnének velük annyira, hogy közöljék, már szabad szeretniük egymást! Óh, az egykori "megcsalt" házasfelek, akik anno annyira ragaszkodtak hozzájuk "szerelemből", ennyire nem nagyvonalúak.

Az igazi érdekérvényesítők ebben a sorozatban a Professzornő és a Kávés Lány, rámenősségükkel megszerzik a férfit, akit kiszemeltek, vígan élik világukat, miközben a rendes, kedves "bűnösök" még javában azon tipródnak, hogy megérdemlik-e a boldogságot?


8/10
edimir 2019 aug. 25. - 15:51:35 8/10 Előzmény Illiona
(237407/239045)
Off
At Eighteen
Spoiler

Miközben néztem ezt a 18 évesekről szóló sorozatot Chu Kehuan/Jasper Liu-ról írt elismerő szavaid csengtek a fülembe...
Hmm, milyen furcsa. Jasper Liu épp a Before We Get Married vetítése közben ünnepelte a 33. születésnapját, ő már sztár, ott a névjegye az asztalon, amit írtál róla, azt bizonyította.

Számomra, aki nem követi a KPOP világát, teljesen ismeretlen volt az At Eighteen-ben színészként először bemutatkozó Ong Seong-Wu. Az általa megformált Choi Joon-Woo olyan karakter, akiben a Chu Kehuan férfias erényeinek csírái ott találhatóak egy zárkózott, sokak által félreértett, nehezen megnyíló ifjú emberben. Engem az ő karaktere hatott meg, ez pedig a színész rendkívül visszafogott, mégis annyira kifejező játékának volt köszönhető.

Ong Seong-Wu épp ma ünnepli a 24. születésnapját!:) Isten éltesse, kívánom, hogy az első szerepet kövesse számos olyan, amiben a tehetségét bizonyíthatja!

A sorozat ismertetője: http://asianwiki.com/At_Eighteen
Ong Seong-Wu: http://asianwiki.com/Ong_Seong-Wu

Illiona 2019 aug. 24. - 14:18:18 Előzmény edimir
(237406/239045)
Before We Get Married

spoiler

Hogy mitől lett ilyen népszerű ez a sorozat?
mert a hétköznapi emberekről szólt, hétköznapi gondokkal, hétköznapi álmokkal. Mindenki megtalálta benne azt a kis momentumot, vagy akár többet is, ami itt a sorozatban felvetődött, de ezt már a saját életében (vagy barátai, ismerősei életében) már túlélte, megtapasztalta, megoldotta - emiatt tudta teljesen átérezni a szereplők cselekményeit.

Én is találtam itt a saját életemre vonatkozóan ismerős szituációt, és ugyanugy más is gondolom.
Emiatt könnyebb volt megitélni a szereplők viselkedését, vagy nem viselkedését.

Ezt ennyire direkten még egyetlen sorozatban sem hozták össze.

Közben itt jót beszélgettünk edimirrel, akit ha megbántottam, akkor elnézést kérek tőle.
Persze csak a véleményem fenntartásával, mert ugye abból egyetlen jottányit sem engedek :)))))))))))) (de Ő sem )

Végül egy Jasper Liu képpel bucsuzom a sorozattól: ahol igazán elegáns - (a sorozatban is az volt, soha nem jelent meg szakadtam) laza, és az a gyönyörű mosolya!!!!